2021 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Hastane çıkışını giydirme zamanı, battaniyenin kalınlığı falan hiç aklıma gelen konular olmamıştı. İyi ki konuştunuz valla, doğum yapacağım hastanedeki ebe arkadaşıma sorayım bunları. Aklıma gelmesinde emeği geçen herkesten Allah razı olsun
valla bide kasım aralık ayına geliyorki çok soguk olabilir ankaranında ayazı var bide :)

Kızlar bugün tam 34 haftalık olduk göğsümden sıvı şeffaf renkte sonradan kahverengi sıvı geldi normal mi ki

Hastane çıkışını giydirme zamanı, battaniyenin kalınlığı falan hiç aklıma gelen konular olmamıştı. İyi ki konuştunuz valla, doğum yapacağım hastanedeki ebe arkadaşıma sorayım bunları. Aklıma gelmesinde emeği geçen herkesten Allah razı olsun 😄
Napalım anacım bu küçük detaylar daha önemli aslında 😂

Napalım anacım bu küçük detaylar daha önemli aslında 😂
Gerçekten işe yara bilgi bence. Bende de isimli hastane çıkışı var da, onu hemen mi giydirsem sonra mı bilemiyordum. Erkenden de kirlenmesin diye. Önce isimsiz olanı veririm o zaman, odaya getirildiğinde isimliye geçerim. 😊

Hastahane çantasını hazırlayanlar acaba neler koydunuz çantaya bn daha hazırlamadım da 34 haftalık olduk daha hazırlamadım🤯😫
Tatlım ben bunları alcağım yanıma
+bebek için hastaneden çıkarken giydirmelik peluş tulum mont
? koyduklarımi almayacağım yanima

Şimdilik böyle eksik fazla vardır elbet

Eklentiler

• 16346267815112957720885284218039.jpg
    16346267815112957720885284218039.jpg
    76,3 KB · Görüntüleme: 43
Gerçekten işe yara bilgi bence. Bende de isimli hastane çıkışı var da, onu hemen mi giydirsem sonra mı bilemiyordum. Erkenden de kirlenmesin diye. Önce isimsiz olanı veririm o zaman, odaya getirildiğinde isimliye geçerim. 😊
İlk kakanın sırta çıkma ihtimali hayli yüksek giydirmemek en mantıklısı 😂👌🏻

Ayy ne ponçik bir liste buu😍😍 emzirme yastığı çok yer kaplar ama bide onu taşıyamam ben. Bebek içinde hastanede tulum zor kullanılıyor diyolar. Alt üst takım daha kolaymış. 🤷‍♀️ ama bir tane tulum benimde koyasım var

Emzirme yastığı ve süt saklama poşeti evde kullanılıyor göğüs temizleme mendili almalısın ilk zamanlar neme temizliği önemli göğüs pedi lazım olabilir kahve kentle karton pardak şeker doğum sonrası için kahve ihtiyacı oluyor.Bebek için sarı yemeni de alucam ben hurafe belki ama kızım hiç sarılık olmadı

Ayy ne ponçik bir liste buu😍😍 emzirme yastığı çok yer kaplar ama bide onu taşıyamam ben. Bebek içinde hastanede tulum zor kullanılıyor diyolar. Alt üst takım daha kolaymış. 🤷‍♀️ ama bir tane tulum benimde koyasım var
Kimiside tulumla sırtı açılmaz diyor her şeyden koydum 🤣🤣🤣 evet şimdiden 1 orta boy valiz oldu, emzirme yastığını almayacagim dana gibi zaten 🤣

Emzirme yastığı ve süt saklama poşeti evde kullanılıyor göğüs temizleme mendili almalısın ilk zamanlar neme temizliği önemli göğüs pedi lazım olabilir kahve kentle karton pardak şeker doğum sonrası için kahve ihtiyacı oluyor.Bebek için sarı yemeni de alucam ben hurafe belki ama kızım hiç sarılık olmadı
Evet hem yastığı hem sut saklama posetini almayacagim, dolu dolu süt ilk günler bi anda gelmez gibi.. kahve için koyacaktım dediklerini hastanede kahve satan cafe varmış ordan alırım. Özellikle sezaryen sonrası sade kahve için diyor herkes.. sarilık icin saat basi, 45 dk da bir emzirin 2 saati geçmesin emzirme süresi diyor uzmanlar..
Ay ne güzel şeyler konuşuyoruz rabbim yaşamayı nasip etsin🙏🙏🙏

Evet hem yastığı hem sut saklama posetini almayacagim, dolu dolu süt ilk günler bi anda gelmez gibi.. kahve için koyacaktım dediklerini hastanede kahve satan cafe varmış ordan alırım. Özellikle sezaryen sonrası sade kahve için diyor herkes.. sarilık icin saat basi, 45 dk da bir emzirin 2 saati geçmesin emzirme süresi diyor uzmanlar..
Ay ne güzel şeyler konuşuyoruz rabbim yaşamayı nasip etsin🙏🙏🙏
İnşallah ya valla bi heyecan bugün kontrolüm vardı benimde oğlusun büyümüş yüzünü göstermiyor 43 cm 1900 gr olmuş 1 hafta önde çıktı çok sevindim geldim 🥰

Kimiside tulumla sırtı açılmaz diyor her şeyden koydum 🤣🤣🤣 evet şimdiden 1 orta boy valiz oldu, emzirme yastığını almayacagim dana gibi zaten 🤣

Sürekli altına yapıyormuş ishal oluyormuş onun için tulum zor oluyormuş. Bide o listedeki bez sayısı az geldi bana. Ben 20 tane koyucam. Sezeryan olursa zaten 2 gün kalınır bol bol kullanırız 🤣

Sürekli altına yapıyormuş ishal oluyormuş onun için tulum zor oluyormuş. Bide o listedeki bez sayısı az geldi bana. Ben 20 tane koyucam. Sezeryan olursa zaten 2 gün kalınır bol bol kullanırız 🤣
Benim hastane veriyormuş bez filan o yüzden öyle koydum kuzum, olmadi ekleyim bi kactane daha🤗 tabi durumum sezaryen olursa bidaha gozden geciririm koyduklarimi🥰

bende bugun doktor kontrolune gittim çalışamaz raporu aldım benim bebiş 1 hafta önden gidiyormuş doktor ailede iri dogan varmı dedi, dedim hayır ben 3200 babası 2650 anneannesini soylemeyi unuttum 5 kg :)dogmuş :) bu erken doguma sebep olurmu acaba birde bende bel fıtıgı vardı zaten birde hamilelikte basur çıktı bunlar sezeryan sebebi olabilirmi ?
Benim ilk hamileliğimde iki haftaya yakın ileriydi.dr hiç normal yada sezeryan demedi.38+1 de kontrole gittiğimde doğumu normal istiyorsun ve beklediğimiz sürece bebek kilo almaya devam edecek dedi ve suni sancı ile doğum yapmaya karar verdik.38+3 de 4,060 Gr doğdu yani bende erken doğum olmadı hatta paşanın keyfi yerindeydi sancı falan hiç çıkmıyordu nst de

X