2021 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Valla sağolasın. Ben oğlumdan büyük oğlumdan önce de taşınmıştır. Karton kutular seramik porselen şeyleri kaldırmıyor alttan hep açılmıştı kutular. Giymediğim şeyleri seçeyim bak bu çok güzel fikir. Peki dondurucuda fasulye et tavuk kıyma vişne var onları çıkarsam anneme götürene kadar 15 dak geçer bu esnada sıcak soğuk şoku bakteri olayı sınıntı olur mu. Hayırlı bayramlar bu arada🥰
Buz akuleri var onlarla istediğin yere rahat taşırsın huz aküsü yoksa poşetleri şu koy döndür o dönmüş poşetleri beraber taşırsın erimez ayrıca lcw nin kartonlari çok sağlam ben taşınırken onlarla porselen filan çok rahat taşınmıştı.Altini çok sıkı koli bandıyla bantlayip çok doldurmazsan rahat taşınır.Kolay gelsin ev taşımak gerçekten zor

Valla sağolasın. Ben oğlumdan büyük oğlumdan önce de taşınmıştır. Karton kutular seramik porselen şeyleri kaldırmıyor alttan hep açılmıştı kutular. Giymediğim şeyleri seçeyim bak bu çok güzel fikir. Peki dondurucuda fasulye et tavuk kıyma vişne var onları çıkarsam anneme götürene kadar 15 dak geçer bu esnada sıcak soğuk şoku bakteri olayı sınıntı olur mu. Hayırlı bayramlar bu arada🥰
Sana da hayırlı bayramlar canım 🥰😊

Buz akuleri var onlarla istediğin yere rahat taşırsın huz aküsü yoksa poşetleri şu koy döndür o dönmüş poşetleri beraber taşırsın erimez ayrıca lcw nin kartonlari çok sağlam ben taşınırken onlarla porselen filan çok rahat taşınmıştı.Altini çok sıkı koli bandıyla bantlayip çok doldurmazsan rahat taşınır.Kolay gelsin ev taşımak gerçekten zor
Çok sağolasın dediklerinin hepsini uygulayacağım işime de çok yarayacak. 🥰 Hamileyken daha da zor neye elimi atsam ay bu ağır alamam deyip geri bırakıyorum.

Bacaklarımda ödem oluşmaya başladı. Su içmeyi arttırıp yürüyüş yapmaya başladım. Ama kız annelerinde bu durum çok sık yaşanıyormuş galiba 😞😞😞
Evet bu haftalarda odem olabilirmis, yakında olur belki bizlerde de, bende yürüyüş yapmaya çalışıyorum akşamları tuz az tüketiyorum bakalım..

Tecrubeli anneler dogum ve süt ödenekleri neler nerden basvuruluyor herkese veriliyor mu bilgisi olan yazabilir mi 🌸
Doğum ücretini herkese veriyorlar ama sütü sadece çalışmayan annelere diye hatırlıyorum.ödeme işlemi PTT den oluyor ama başvuruyu tam hatırlamıyorum sanki iskura müracaat ediliyordu

Kızlar iyi geceler yaklaşık bir haftadır midem çok fena asit yapıyor.iki gündür de ne yapsam da oluyor öyle asit yapacak birşeyde yemiyorum sizde durumlar nasıl

Tecrubeli anneler dogum ve süt ödenekleri neler nerden basvuruluyor herkese veriliyor mu bilgisi olan yazabilir mi 🌸
çeşitli isimler altında çok sayıda verilen ödemelerden birisi de çocuk parası. Bu destek, doğum yapan tüm annelere veriliyor. İlk çocukta 300, ikincide 400 ve üçüncüde 600 lira ödeniyor. Başvuru Aile Bakanlığı il müdürlüklerine, ilçede ise kaymakamlıklara yapılıyor. TC kimlik numarasıyla 'aile.gov.tr' adresinden de başvuru imkanı var.

Tek çocuk doğumlarına verilen desteklerin yanında 'çoklu doğum yardım programı' ile de ikiz, üçüz gibi çoklu doğumla karşılaşan ihtiyaç sahibi ailelere yönelik, 0-2 yaş aralığında çocuk başına 2 yıl boyunca aylık 150 lira ödeme yapılıyor. Bunun için il veya ilçedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na başvuruda bulunmak gerekiyor.

SGK, tek seferde 232 lira halk arasında süt parası olarak bilinen emzirme ödeneği veriyor. Bu para için anne veya eşinin SSK veya Bağkur'lu olması ve en az 120 gün prim ödemesi yeterli. SGK il müdürlüğü veya sosyal güvenlik merkezine 5 yıl içinde başvuru yapılabilir.

Anne doğum izninde geçen süreler için de devletten para alıyor. Doğum (rapor) parası 112 gün (16 hafta) üzerinden hesaplanıyor. En düşük doğum parası 8.904 lira. Para annenin adına açılan Ziraat Bankası hesabına doğum izni bittikten sonra yatıyor.

Anne, doğum izni bittikten sonra ilk çocuk için 2 ay, ikinci için 4 ay, 3 veya daha fazla çocuk için 6 ay yarım gün çalışarak, çalışmadığı mesainin ücretini devletten alabiliyor. Doğum izni bittikten sonra 30 gün içinde İşkur'a başvurmak gerekiyor.

Dar gelirli gebe kadınlara sağlık kontrollerini yaptırmaları için aylık 45 lira veriliyor. Bu kişilere aynı zamanda bir defaya mahsus 100 lira da ödeniyor. Lohusalıkta düzenli muayeneye gidilirse 2 kereye mahsus 45 lira ödeme yapılıyor.
(Alıntı yaptım internetten)

Merhaba kızlar size bir sorum olacak. Gündüzleri iyiyim ama akşamları karın agrım oluyor içten içten ağrıyor karnım, sizce normal midir neden böyle bir şey yaşıyorum ?
birde tuvalete gitme sıklıgım nerdeyse 15 dakikada bire düştü, hatta bazen çıkar çıkmaz gene idrar hissediyorum sizce normal mi

Merhaba kızlar size bir sorum olacak. Gündüzleri iyiyim ama akşamları karın agrım oluyor içten içten ağrıyor karnım, sizce normal midir neden böyle bir şey yaşıyorum ?
birde tuvalete gitme sıklıgım nerdeyse 15 dakikada bire düştü, hatta bazen çıkar çıkmaz gene idrar hissediyorum sizce normal mi
Idrara ben de çok sık çıkıyorum. Dışarı çıkmak istemiyorum sırf bu yüzden. Benim iki kasığımda da ayağa kalkınca batma şeklinde ağrı oluyo doktor normal olduğunu söyledi.

X