2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Aranızda karnı hafiften büyüyen var mı acaba benim görünürde şişkin bir göbek var sadece dün geceden beri kasık ya da alt karın bölgesinde hareket ettikçe ağrı oluyor sanki bende korkuyorum. yatarken dönerken hep tedirginim sürekli dönüyorum zaten bu ara. rahim buyumesinden kaynaklı olabilir mi aranızda yaşayan var mı acaba
Benim genelde çok yürüdüğüm zaman ya da karnımı sıkıştırarak oturduğum zaman alt Karın ve kasık bölgemde batmalar ve ağrılar oluyor. Özellikle geceleri bi pozisyonda cok kaldıysam hemem ağrı, batma oluyor. Normal sanırım bunlar. Hatta ben artık bu batmalar ağrılar olmadığı zaman endişeleniyorum🙂

Folidays benimki. İdrara sıkışınca midem bulanıyor siz hiç yaşadınız mı? Acaba bir hastalık belirtisi mi?
Ben de aynı folik asiti kullanıyorum canım. Mide bulantısıyla ilgili sana ne desem doğru olmaz çünkü hamileliğim boyunca hiç midem bulanmadı benim canım. İnşallah bir şeyin yoktur.

Ben de aynı folik asiti kullanıyorum canım. Mide bulantısıyla ilgili sana ne desem doğru olmaz çünkü hamileliğim boyunca hiç midem bulanmadı benim canım. İnşallah bir şeyin yoktur.
Ne kadar güzel mide bulanması günlük yaşamı epey olumsuz etkiliyor, maşallah şanslısınız :)
6. haftamda hamileliğimi öğrendim, hemen başladı benim tiksintiler ve mide yanmaları.
En güzeli doktora sorayım ben

Ne kadar güzel mide bulanması günlük yaşamı epey olumsuz etkiliyor, maşallah şanslısınız :)
6. haftamda hamileliğimi öğrendim, hemen başladı benim tiksintiler ve mide yanmaları.
En güzeli doktora sorayım ben
Evet canım çok şükür. Burdaki annelerin yorumlarını okuyorum gerçekten zorlanıyorlar midesi bulananlar. Allah yardımcımız olsun bunlar güzel sıkıntılar. Daha büyük sıkıntılarımız olmaz inşallah en büyük dertlerimiz bu olur. :)

Gebelik öncesi kullandıysanız belki gerek kalmamıştır. Ben öncesinde kullanmamıştım
Canim adete 10 gun once basladim ama ben 1 yil icinde 2/3 ay kulandim ama kesik kesik ve adete 10 gun varken hamile oldugumu anladim hemen baslaidm tam 12 haftama kadar ictim simdi baska vitamin iciyorum

Benim canım.. yani karşıdan gören aa hamile misin demez ama hafif göbeğim çıktı. 2 kilo aldım aslında ama pantolonlarım sıkmaya başladı. Hamile pantolonu aldım mecbur.. çatlaklarım oluşmasın diye de krem sipariş verdim onu bekliyorum.. kasık ağrılarım ve bel ağrım oluyo hafif hafif ama doktorum normal demişti. Geçen haftalarda bende endişelenmiştim bu yüzden ama normalmiş:)
Ben ilk 3 ayda 2 kilo verdim iştah gitmisti, şimdilik bı degisiklik yok aynıyım ama bende eşofman tarzı aldım sıkınca rahatsız olan bir göbek oluştu sanki regl olmadan önce karnımız şişer ya o kalici hale geldi ama dünden beri öyle bir sızlama olunca acaba büyüyor mu diye düşündüm inşallah öyledir kötü birşey olmasın da. Benim Dr randevuma daha var o yüzden sizlere sorayım dedim. İlerleyen dönemde yatarken çok zorlancam gibi geliyor esneme hareketi bile yapmaya korkuyorum geriliyor sanki orası 🙈 şimdilik sağ sol yüzüstü ya da sırtüstü her turlu yatiyorum ama sola yatmak daha iyi diye okudum benim de tersime geliyor yüzüstü sırtüstü yatmayı da çok severim yandım ben şimdiden uykular kaçıyor

Kızlar merhaba, gebelikte sık idrar normal mi? Normalde fazla su içmeyen biriyim malesef günde 2 bardak içerdim🙁 şimdi biraz artırdım tabi ama yine de günde 8 10 bardak içmiyorum. Buna rağmen idrara sık çıktığımı düsünüyorum günde 5-6 kere falan ayağa kalktığımda birden sıkıştırıyor afedersiniz gidene kadar kaçıracagım diye ödüm kopuyor🤣 İlk 3 ay hic olmadı mide bulantısından zaten düzgün beslenemiyordum.
aynen beni anlatmışsın geceleri 2,3 defa garanti kalkıyorum gündüzde Bi baskıyla tuvalete koşuyorum. gittiğimde ise bunun için miydi i diye içimden geçiriyorum 😂

Benim genelde çok yürüdüğüm zaman ya da karnımı sıkıştırarak oturduğum zaman alt Karın ve kasık bölgemde batmalar ve ağrılar oluyor. Özellikle geceleri bi pozisyonda cok kaldıysam hemem ağrı, batma oluyor. Normal sanırım bunlar. Hatta ben artık bu batmalar ağrılar olmadığı zaman endişeleniyorum🙂
Bende pek olmuyordu sadece birden hapsirdigimda sancı girer gibi oluyor şimdi hapsirmadan hemen önce oturuyorum ya da hafif eğilince agrimiyor bazen de birden oluyor o zaman korkuyorum baya ağrıyor o da normal sanırım alerjikli bir bünyem var malesef engelleyemiyorum 🤦🏻‍♀️ geceleri de bacaklarımı hafif kendime doğru çekiyorum düz yatınca geriliyormus gibi geliyor ya da psikolojik anlamadım 🙈

Son düzenleme:
Kızlar idrar yolları enfeksiyonu oldum onun için limonlu su içsem zararı olur mu nasıl vajinamda yanma ve kaşıntı var
Cnm Dr ilaç vermedi mi şayet gitmediysen bunun için daha bence içme onun yerine bol bol su iç, idrarın geldiğinde hemen tuvalete git ve içini boşalttığı dan iyice emin olmadan kalkma, ayaklarını ve sırtını sicak tut (kalın giyin) birde iç çamasırını ütüle oyle kullan
birde beyaz pamuk Bi bezi ütüyle ısıt iç çamasırının içine koy bunu gün içerisinde tekrarla ısıya da dikkat et bu arada bu şekilde hemencecik atlatırsın tabii Dr n verdiği ilaçlarla beraber

Bi çaresini bulursanız bana da söyleyin. Karnım çok sertleşiyor benim de gaz mı acaba diye düşünüyorum. Çarşamba günü serklaj yapıldı 3 gündür progesteron iğne kullanıyorum iğneye rağmen bugün taş gibi karnım. Serklaj sonrası sürekli yatıyorum mecbur ondan mı acaba?
Hala bulamadm caresın sadece bebeklere yaptıkları hareket gıbı yaptım o bıraz işe yarar gıbı oldu ama sonra yıne aynı 🥺cuma doktora gıdnce caresını sorcm cok fena ya

Hala bulamadm caresın sadece bebeklere yaptıkları hareket gıbı yaptım o bıraz işe yarar gıbı oldu ama sonra yıne aynı 🥺cuma doktora gıdnce caresını sorcm cok fena ya
Cnm ben dra sordum ama gaz sancisinin caresi yok maalesef. Yuruyus yap suyu fazla ic dedi. Ztn ultrasonla bakinca kendisi de sasirdi bu kdrcik karinda bu gaz nasil olur anlamadim dedi 😂 benim aksamlari basliyor sabah karnim iniyor acaip birsey hic anlamadim niye böyle

Cnm ben dra sordum ama gaz sancisinin caresi yok maalesef. Yuruyus yap suyu fazla ic dedi. Ztn ultrasonla bakinca kendisi de sasirdi bu kdrcik karinda bu gaz nasil olur anlamadim dedi 😂 benim aksamlari basliyor sabah karnim iniyor acaip birsey hic anlamadim niye böyle
Aynen bende de oyle canım ya ınsallah gecıcı bır suredır bu durum dayanlımz oluyo 😅

Kızlar ben şimdi hastanede yattım ya pazartesı çıktım hastaneden bilmeyenler için soyleyeyım kanama sebebiyle girdim pazartesi kontrolumde doktor hersey iyi placenta aşağida olduğu için kanamam olmuş neyse sadece rahimde bir kan pihtısı var dedi o da kendinden duşer dedi ya siyah ya kahverengi akıntın olabilir kirmizi olursa o zaman hemen hastaneye geleceksin dedi neyse dün akşamdan beri hafif çişe gittiğimde sildiğimde kahverengi geliyor doktor söyledi ama ben yinede tedirginim bu durumu yaşayan oldumu akıntım batırmıyor sadece çişe gidince peceteye geliyor

Son düzenleme:
X