2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Herkese merhabalar, bilgi olması açısından deneyimimi yazmak istedim. Uzun denemeler sonucu tüp bebekle ilk defa hamile kaldım. İki tane embriyo konmuştu, keseler de oluştu ancak birisi devam etmedi. Böyle durumlarda fetal DNA testi yapılmıyormuş. Diğer keseden DNA geçebiliyormuş. Geçen hafta ikili test yapıldı ve dün sonucu pozitif 1:12 ile çok yüksek riskli çıktı. Ense kalınlığı normal ve nasal kemik de normal gözüküyordu. Doktorum ileri tanılama için CVS önerdi ve Prof. Dr. Özgür Deren'e yönlendirdi. Sağolsun Özgür hoca hemen aynı gün aldı ve CVS işlemi gerçekleşti. İşlem hakkında bilgi almak isteyen olursa ayrıca yazabilirim. Sonuçta bugün hızlıca ön sonuçları aldık ve her şeyin yolunda olduğunu öğrendik. 2 günde 2 yıl yaşlanmışımdır sanırım, ancak ikili tarama testleri pozitif çıkanlara umut olması açısından yazıyorum. Ayrıca cinsiyeti de öğrendik , bir oğluşumuz olacak.... Herkese mutlu sağlıklı bebişler dilerim

Çok çok gecmiş olsun Allahtan ileri tetkikler var. Ben 7 yıl once oğlumda cüce olabilir demislerdi ,dawm sendrimu olabilir dendi 9 ay ağladım . Ne hamileligimden ne doğumdan hicbir şey anlamadim. Aslinda ozamanlarda da bu tarz kan testleri varmis ama haberim yoktu

Çok sevindim sağlıklı olmasına maşallah Uzun yıllar tüp bebekle uğraşan biri olarak tüp bebişlere ayrı bir seviniyorum Rabbim isteyen herkese nasip etsin Sağlıkla gelsin oğluşlarımız

Sonucundan nasıl oğlunuz.

Kızlar kuyruk sokumu ağrıyan var mı ya?
2 gündür kuyruk sokumum mu desem bel çukurumu desem orda bir noktada ağrı var çok ayakta durduğumda dahada şiddetleniyor

Gelmis gecmis olsun,çok sevindim adınıza çok mutlu oldum gerçekten insanı çok huzursuz ve tadını kaçıran süreç çok şükür yapilmasi gerekeni erkenden yapmışsınız , cvs işlemi için geç kalmadan yapmışsınız her zaman derim dr çok önemli müdahelede zaman da ben de riskliyim cvs haftasını kacirdigim için amniyosentez yapılacak iki hafta sonra fisher yöntemiyle erken ve ayrintili olacak (Haftaya araştırma hastanesinde perinatolog incelemesi de olacak).Sizin gibi çok kişi de okudum içime umut oldunuz ☺Sağlıkla gelsin bebişiniz kucağınıza, sağlıkla büyüsün her daim

Bence var gibi ama testi yenilemenizi oneririm
Benim degil canim . Arkadasimin bu test dün bunlar da bugunku testler . Bence var cunku benimde adetten 2 gun once yaptigim testler tipa tip aynisi cikti ama bir de sizin dusuncenizi gorusunuzu merak ettik konu acmak istemedigi icin ben paylastim bi bakarmisiniz

Eklentiler

• 2EF81779-1868-42B4-9E1F-C7CEEB882B1C.png
    255,4 KB · Görüntüleme: 68
  • 5EAA3455-2BA8-4A25-A485-85C4148B5002.png
    470,3 KB · Görüntüleme: 69
Ayyy hepsi çok güzelmiş İçinde bebişini görmek nasip olsun Bana da fikir verdin teşekkür ederim

Çok pardon bebisleriniz olacaktı bebisiniz yazmışım, sağlıkla büyüsünler annesi

Kızlar kuyruk sokumu ağrıyan var mı ya?
2 gündür kuyruk sokumum mu desem bel çukurumu desem orda bir noktada ağrı var çok ayakta durduğumda dahada şiddetleniyor
Önceki hamileligimde yasamisdim offf neler yasamisim bende kim ne yasiyorsa gecmisde hepsini yasamisim hamilelikde oluyor canim sirt agrisi kuyruk sokumu agrisi Doktoruna danis canim Magnesium verir iyi gelir

Kızlar merhaba, gebelikte sık idrar normal mi? Normalde fazla su içmeyen biriyim malesef günde 2 bardak içerdim şimdi biraz artırdım tabi ama yine de günde 8 10 bardak içmiyorum. Buna rağmen idrara sık çıktığımı düsünüyorum günde 5-6 kere falan ayağa kalktığımda birden sıkıştırıyor afedersiniz gidene kadar kaçıracagım diye ödüm kopuyor İlk 3 ay hic olmadı mide bulantısından zaten düzgün beslenemiyordum.

Önceki hamileligimde yasamisdim offf neler yasamisim bende kim ne yasiyorsa gecmisde hepsini yasamisim hamilelikde oluyor canim sirt agrisi kuyruk sokumu agrisi Doktoruna danis canim Magnesium verir iyi gelir
Randevum 1martMagnezyum iyimi geliyormuş ona canım gittiğimde söylerim yada sağlık ocağına giderim o zamana kadar.

Randevum 1martMagnezyum iyimi geliyormuş ona canım gittiğimde söylerim yada sağlık ocağına giderim o zamana kadar.
Canım kemık agrılarında kasılmalarda benım doktorum tavsıye etmısdı tabıkı danıs sende . 2. Hamılelıgımde oturup kalkamıyordum resmen okadarkı agrırdı.. hala korkudan sırt ustu uzanmıyorum baskı yapmamak için tekrar tetıklemesın die

Ben aynısıyım ama ne oluyor biliyormusun az su içtiğim için çok çişim varmiş gibi hisdiyorum 2 damla birşey çikiyor bende şimdi içebildigim kadar su içiyorum günde 1.5L kadar içiyorum gidince daha rahat ediyorum fazla çiş yapıyorum yatarken hisetmiyorum bi aya kalkıyorum sanki tum gun gitmemişim gibi gece de sabaha kadar en az 3 defa cişe kalkiyorum uykum bozuluyor ve sik çişe çikmak normal bebek buğduğu için idrar kesesine baski yapıyor o yuzden canim

Aynen aslında ben 1 litre belki içiyorumdur ona rağmen maşallah hiç yapmamışım gibi geliyor. Tabii suyun yaninda çay ve meyve suyu besinlerin sıvısı vb sayarsak sıvı alım miktarı fazlalaşıyor onların da etkisi herhalde. Gece hiç kalkmam canım inş öyle de gider tesekkür ederim cevap için.

Bende meyve suyu çok tuketiyorumm vicudum suya ihtiyac duyuyor hep susuz hisediyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…