2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar ben sali günü 12 haftali oluyorum.Ama vücudum çok bitkin, yorgun gibi hep uyumak istiyorum.Onceki kaybettigim gebeliklerimde bu durum gebeliğin ilk haftaları olurdu şimdi ileri haftalarda olunca bu yorgunluk,halsizlik dikkatimi çekti.Sizler nasılsınız??
Bende 12+4 icindeyim , 6 haftadan belli bulanti migde yanma bas donmesi uyku halsizlik hepsi var ama bir haftadir azaldigini fark ettim . ilac felan aliyorsan oda uyku cok yapiyor , ben gece uyuyamiyorum bir haftadir o yuZden hep oglen uyaniyorum ve butun gun halsizlik var ,, normaldir bence . doktor vitamin , kan demir ilaci verdimi

Canim 30 kilo almak normal de değil iyi de degil. Burda bebisler icin saglikli olmaktan bahsediyoruz. Doktorlarımız da bu sebepten müdahale ediyor zaten bizim için değil. Alınan fazla kilo gebelikte seker oranini artırıyormus, bu da bebegin gelişimi açısından olumsuz bir durummuş. Diger yandan alınan fazla kilo iri bebek ihtimalini artırıyor ki bu da istenen bir durum değil. Hatta bugun gördüm bir doktorun sayfasında. Normal olan gebelikte +16 üzerine çıkmamak ki bebislerimiz saglikli olsun canım benim. Önceliğimiz onlar🌸
Eski mesajlara bak canim spordan hatta hamilelik sürecinde kilo veren ler oldu diyenler var bende bununla ilgili sorunlar yasadigim icin susmadan duramadim...yuruyerek rahim boyu kisalmasi hic yasamamis birine sacma gelir hatta aklina gelmez ama benim basima geldi 6 aylik gelisimi bitmeden kilo almadan cigeri gelismeden sancim basladi.. evet yuruyus iyi ama suanda kimin riski var kimin pleswnta asagida kimin rahim uzunlugi kisaliyor kimse bilmiyor 2 kayip yasamis biri olarak ve rahim boyu kisalmis plesenta prewia yasamis biri olarak bunu yaziyorum. Ve sirf kilo almadigi icin bebegide kilo almadigi icin erken dogumda bebegini kaybeden tanidigim var .. hepimizin zamaninda 9 aylik doguracaginin garantiside yok.. benimki sadece bi uyariydi suanda tek istedigim bebegimin saglikla kilo almasi ve bol bol dinlenmek,,,onlar saglikli olsunda zamaninda gayet guzel verdim yine veririm...

Son düzenleme:
Pazartesi kürtaj olacaktım ama bugün feci bir sancıyla düşük yaptım kızlar. Rabbim kimseye yasatmasin doğum sancısının yarısı kadar sancı çektirdi 😔
Cok uzgunum gercekden yasayan bilir:KK43: Rabbim hic kimseye yasatmasin kürtajq gerek kalmamasi iyi olmus ilerisi icin.. oglunuza sarilin cok sukur o var sabriniz olur

Evet ya bulantı olunca su bile içirmiyor insana su hiç aklıma gelmezdi benim günde iki bardak içerdim şimdi sürekli aklıma geldikçe içiyorum ama su bile fayda etmiyor içiyorum 10 dk sonra lavabodayım yeşile dönmesi evet korkutucu inşallah atlatırsınız hemen bende artık bıktım 7. Haftamda başladı bu kesik süt beyazı akıntı 14. Haftamdayım hala devam hormanlardan yapıyor sanırım bende doktoru bekliyorum dediğim halde ilaç yazmadı illa idrar kültürü istedi hayırlısı olsun artık bekliyorum
Doktorlar tahlilsiz adım atmıyor gibi benim de kan değerlerim biraz düşük çıktı detaylı test için kan ver ilacı ona göre başlayacağım dedi

Bende 12+4 icindeyim , 6 haftadan belli bulanti migde yanma bas donmesi uyku halsizlik hepsi var ama bir haftadir azaldigini fark ettim . ilac felan aliyorsan oda uyku cok yapiyor , ben gece uyuyamiyorum bir haftadir o yuZden hep oglen uyaniyorum ve butun gun halsizlik var ,, normaldir bence . doktor vitamin , kan demir ilaci verdimi
Progestan canım o uyku yapıyordu ama ilk ictigimden yarım saat bir saat sonra.Saatini değiştirdim gece yatmadan içiyordum bir sorun yoktu.Ama bu aralar yine bastırdı uyku isteği var hep :) ikili testim 12+6 da kendi doktoruma randevum Mart başı.Belki o zaman kan ilacı verir.Gerci bende kansızlık yok degerlerim yüksek ama verirmi bilmiyorum.

Kızlar günaydın😊 Dün biraz fazla yedim sanki anne evindeyim ziyarette annemde sağolsun çok güzel şeyler yapmış. Ben de istemsiz yedim herşeyden. Sanırım tansiyonum çıktı. Bir sıcaklık bastı bi halsizleştim. Hemen limon suyu ve nar ekşisi içtim ağrım azaldı. Ama korktum bebeğe bir şey olmuştur diye? İlk defa böyle bir şey başıma geldi. Öncesinde yaşasam belki dikkat ederdim. Acaba sizler de oluyor mu böyle durumlar. Ya da gebelikte tansiyon yaşayan var mı?

Kızlar günaydın😊 Dün biraz fazla yedim sanki anne evindeyim ziyarette annemde sağolsun çok güzel şeyler yapmış. Ben de istemsiz yedim herşeyden. Sanırım tansiyonum çıktı. Bir sıcaklık bastı bi halsizleştim. Hemen limon suyu ve nar ekşisi içtim ağrım azaldı. Ama korktum bebeğe bir şey olmuştur diye? İlk defa böyle bir şey başıma geldi. Öncesinde yaşasam belki dikkat ederdim. Acaba sizler de oluyor mu böyle durumlar. Ya da gebelikte tansiyon yaşayan var mı?
geçmiş olsun. benim tansiyonum düşük 9larda ztn hep öyleydi gebelikte de değişmedi. sizin baş ağrısı da oldu mu? tarifinizde sanki çıkmasından ziyade düşmüş gibi geldi bana ki gebelikte tansiyon düşüklüğü normal diye biliyorum bebeğe birşey olmamıştır neden olsun arada olur öyle kötü hissedilen anlar.

Kızlar ben sali günü 12 haftali oluyorum.Ama vücudum çok bitkin, yorgun gibi hep uyumak istiyorum.Onceki kaybettigim gebeliklerimde bu durum gebeliğin ilk haftaları olurdu şimdi ileri haftalarda olunca bu yorgunluk,halsizlik dikkatimi çekti.Sizler nasılsınız??
ben bulantı için prilam kullanıyorum halsizlik yorgunluk bende de var her yerim ağrıyor mutlaka hergün bir yerim ağrıyor.ağzımda çok kötü bir tat hissi oluyo kusma değil ama her türlü koku beni etkiliyor ağzımda tuhaf tat ve huzursuzluk hissettiğim an birseyler atıştırmam gerekiyor yoksa geçmiyor.

Selam Kizlar... 2 gün önce karnimda sanki birsey sagdan sola hareket etmis gibi bir his geldi. o an sasirdim, ne oldu, acaba ilk defa bebegimi hissettim mi diye ama sonra tekrar birsey hissetmedim.. acaba ilk haraketi olmus olabilir mi? yani sormak istedigim bir defa hisseden sürekli mi hisseder, yoksa ne kadar araliklarla kendini belli ettirir bebek??
büyük ihtimal ilk hareketi ben oğlumu 14 haftada hissetmiştm

Hanımlar daha erken mi bilmiyorum ama ben bebek arabaları bakıyorum. Ama çok kararsız kaldım travel sistem mi, baston puset mi tecrübeli anneler yardımcı olabilir mi? Malum Agustos annesi olacağız istanbulda yaşıyorum bebeği gezdirmeye müsait bir yerde yaşıyorum. Herkes baston tip daha iyi diyor ama yenidoğana olmaz diye düşündüm. Önceligim kaliteli ortalama fiyat, fazla ağırlığı olmasın arabaya rahat sığsin. (Hatchback araba) kraft travel sistemlere baktım taşıma koltuğu da olanlardan. Sizce iyi midir? Ne önerirsiniz?
oğlumda travel sistem aldım çok pişman oldum çok ağırdı bizim araca sığmıyordu oğlum zaten hiç binmedi desem yeridir ben bebek arabası almayı düşünmiyorum doğduktan sonra bebeğin durumuna göre bakıcam

Arkadaslar 10 haftalik gebeyim sabahtan beri kasik ve bel agrilarim var adet sancisi gibi...benzer durumj yasayan var mi?gecen haftalarda yine olmustu ama sukur doktorum hersey yolunda demisti de bel agrisi neden oluyor anlamiyorum...hani kasik agrisi rahim genisliyor desek

Arkadaslar 10 haftalik gebeyim sabahtan beri kasik ve bel agrilarim var adet sancisi gibi...benzer durumj yasayan var mi?gecen haftalarda yine olmustu ama sukur doktorum hersey yolunda demisti de bel agrisi neden oluyor anlamiyorum...hani kasik agrisi rahim genisliyor desek
Benim kizimda hep belim agrirdi hatta dogumda bile sancim belime vururdu... Doktor Magnesium vermisdi. Ama yine Doktoruna danis tabikide Inslaah bisey yoktur

Geçenlerde benimde oldu, belini sar istersen sıcak tut biraz. Sonra da geçti. Bir de kabızlık varsa o da sancı ağrı baskı yapıyor, bende öyle oldu. Geçmiş olsun

Bebek arabası önerim quinny olur kesinlikle hem travel hem baston hem oto koltuğu anakucağı ile de kullanılıyor doğumdan itibaren kullanılabilir. Çift yönlü hafif katlayınca çook az yer kaplıyor. Pusetiyle beraber 4.500 5.000 e falan geliyor sanırım. Durumu el veren değerlendirmeli bence yurtdışında çok kullanılıyor hollanda menşeli bir marka zaten🥰

Merhaba arkadaşlar. Herkese sağlıklı, mutlu, rahat bir hamilelik dönemi diliyorum.
Bir sorum olacak kuzenim için. İstanbul Anadolu yakasında Şehir Hastanesi veya Zeynep Kamil Hastanesine giden var mı? Doktor tavsiyesi verebilir misiniz?

X