2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
cok teşekkür ederim sordugun icin.

bhcg bakiliyor 2 gunde bir ama ilk 23000di sonra 20000 oldu simdi 18000. dusus trendinde malesef. kismet değilmiş :KK43:
Ah canım benim kaçırdım ben sanırım şimdi gördüm çok geçmiş olsun 😔 ne diyeceğimi bilemiyorum 😔 Rabbim en hayırlı zamanda tekrar sağlıklı bir gebelik yaşatsın inş 🙏🏻 💙

Evet iştah konusunda aynıyız 🤭😂 Ben bu gün sağlam yaptım sporu hafta sonu yapamam muhtemelen diye. Yediklerimde de 1300 kalori ile günü kapattım 400 kalori da yaktım. Sabah kardiyo yapıyorum öğlen yürüyüş. Doktora da sordum aşırıya kaçmıyorum di mi diye yok dedi devam et dedi hatta aferin dedi 😂😂 6’dan sonra yemeden durmak çok zor hamileyken midem bulanıyor bu saatlerde mesela 🤦🏼‍♀️ Az önce bir lokma ekmeğin kabuğunu yedim midem fena oldu.
1300 kalori harika canim ya🤩 keske ben de hep o sınırda tutabilsem. Kesin kaciriyorumdur 🤭Cok şükür benim bulantm yok. Hatta midemde gaz ve şişkinlik oluyordu. Seninle bu yola girdiğimizden bu yana cok rahatım olmuyor🥳🤲. Sanirim gec yemek mideme iyi gelmiyor.

Alacaksan da emzik biberon falan al onlar cinsiyete göre şeyolmuyor ya 🤣

Nasip olursa alacagim ilk esya emzik olacak. Oglumda doktor emzik verme dedi ,sonrasinda vermeye calistim tutmadi. beni 3 yaşına kadar emzik niyetine kullandi. Emzik kullanan çocuklar daha sakin oluyor anneside daha rahat ediyor. Hastane avm gibi yerlere gidince insan agzina emzik verince rahat ediyor yoksa stres olunuyor. Bu sefer nasip olursa doğumhanede ağzina emzik sokucam :anne:

Nasip olursa alacagim ilk esya emzik olacak. Oglumda doktor emzik verme dedi ,sonrasinda vermeye calistim tutmadi. beni 3 yaşına kadar emzik niyetine kullandi. Emzik kullanan çocuklar daha sakin oluyor anneside daha rahat ediyor. Hastane avm gibi yerlere gidince insan agzina emzik verince rahat ediyor yoksa stres olunuyor. Bu sefer nasip olursa doğumhanede ağzina emzik sokucam :anne:
Cnm ben emzigi dogar dogmaz verdim ama oglum hep reddetti agzindan atti cok uzun sure ugrastim ama yok basaramadim🙈 emzik isteyen bir bebisin olur umarım 😊

Merhaba, 2.trimester geçiş yaptığımız dönem için burun tıkanıklığı olur diye biliyorum, buna bu dönemde progesteron hormonunun düşmesiyle artmaya baslayan östrojen hormonu sebep oluyormuş, öksürme için birşey diyemem fakat burun tıkanıklığı bende de var bir süredir
Benim de akşamları ve sabah uyandığımda tıkanıklık oluyor. Öksürüğüm ise çok nadir gün içinde toplasan 3 4 kez.

Kızlar günlük kalori hesabı yapiyormusunuz?. Ben kilolu hamile kaldim doktorum kilo alma dedi. Bugün 15+0 800 gr almışim simdiye kadar.
Ben günde 20 dakika orta tempo koşu bandinda yürüyorum . Yavaş yavaş arttiricam. Günlük kaloriyide 1200 _1400 kalori arasinda tutuyorum. 2 - 2.5litre su iciyorum .Sizce az mi? Ya da çok mu?

1300 kalori harika canim ya🤩 keske ben de hep o sınırda tutabilsem. Kesin kaciriyorumdur 🤭Cok şükür benim bulantm yok. Hatta midemde gaz ve şişkinlik oluyordu. Seninle bu yola girdiğimizden bu yana cok rahatım olmuyor🥳🤲. Sanirim gec yemek mideme iyi gelmiyor.
Çok sevindim kuzum iyi gelmesine, rahim büyüdükçe mideye baskı yapar geç yemek mahveder ❤️ Benim hep bulantım gece oluyor zaten onu da acıkmama bağlıyorum. İnşallah böyle gidersek en fazla 5-6 kilo daha alır hamileliğimizi tamamlarız 💪🏻❤️

Kızlar günlük kalori hesabı yapiyormusunuz?. Ben kilolu hamile kaldim doktorum kilo alma dedi. Bugün 15+0 800 gr almışim simdiye kadar.
Ben günde 20 dakika orta tempo koşu bandinda yürüyorum . Yavaş yavaş arttiricam. Günlük kaloriyide 1200 _1400 kalori arasinda tutuyorum. Sizce az mi? Ya da çok mu?
K kirpikuclarii ve ben yapıyoruz. Her gün spor ve kalori hesabı ile diyetteyiz. Ama biz 5 kilo aldık 🤭 59 kilo oldum hayatımda 55’i geçmedim 🥺 sınırım 65. Sen hiç kilo almamışsın ki kasma kendini bence, abartma tabii ama kasma da. Yürüyüş yap ama onu bırakma. Normal doğum düşünenler varsa sporu hayatlarından çıkarmasınlar.

K kirpikuclarii ve ben yapıyoruz. Her gün spor ve kalori hesabı ile diyetteyiz. Ama biz 5 kilo aldık 🤭 59 kilo oldum hayatımda 55’i geçmedim 🥺 sınırım 65. Sen hiç kilo almamışsın ki kasma kendini bence, abartma tabii ama kasma da. Yürüyüş yap ama onu bırakma. Normal doğum düşünenler varsa sporu hayatlarından çıkarmasınlar.
Benim ilk doğum sezeryan oyüzden bu da öyle olacak mecbur. Ben kiloları hamilelik öncesinde stokladım. o_O (Bir rahatsizlik gecirdim 5 ay yattim 20kg aldim serum ilac vs.) Ben en fazla +4 kg ile tamamlamak istiyorum. oglumda 20kg civari almistim cok tatlı yemiştim onda. Bu kız olduğundan mı ne tatlı istemiyor canım. Kalori programi yükledim telefona. Dun 1200kalori almişim

Benim ilk doğum sezeryan oyüzden bu da öyle olacak mecbur. Ben kiloları hamilelik öncesinde stokladım. o_O (Bir rahatsizlik gecirdim 5 ay yattim 20kg aldim serum ilac vs.) Ben en fazla +4 kg ile tamamlamak istiyorum. oglumda 20kg civari almistim cok tatlı yemiştim onda. Bu kız olduğundan mı ne tatlı istemiyor canım. Kalori programi yükledim telefona. Dun 1200kalori almişim
Öncelikle geçmiş olsun 💐 1200 kalori çok iyi yürüyüşle beraber kalori açığı da oluşturursanız zaten 3-4 kilo da bebek ve rahim ağırlığı olur Doğumdan 1 hafta sonra eski halinizde olursunuz. Benim doktorum kilo konusunda çok ciddi bana kilo ver bile dedi 😂 uğraşıyorum bakalım 1-2 versem havalara uçarım 🥳

Benim sorumu kimse görmedi 😥 dün çok yoğun beyaz sarı akıntı geldi çok gelince korktum bu gün baktım yok üşütmekten olabilir mi

Benim sorumu kimse görmedi 😥 dün çok yoğun beyaz sarı akıntı geldi çok gelince korktum bu gün baktım yok üşütmekten olabilir mi
Canim benimde oluyor hatta Burda sormustum normaldir demislerdi bebdede sarimsi yumurta Aki seklinde oluyor kokusuz.yaklasik bir aydir var . Kasinti koku Yoksa korkma bence . AMA doktorunada sor istersen

X