2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ağız bezi ben de yapmayı düşündüm ama burda pamuklu kumaş bulamıyorum penyeden de yapmak istemiyorum. Ilerleyen zamanlarda zaten bebeklerin kıyafetlerini de biz dikeriz hele bi doğsunlar 😍
Bebek battaniyesi yaptım ben iki tane o da evde yapılabilir bak. Penye de olur örgü de olur uygun kumaş bulunursa.
Ay sorma benim kocam da aşırı rahat delirtiyor beni napcaz bunlarla bilmiyorum 🤣

Canim agiz bezini oglumda ben beyaz tülbetlerden katlayipta dikmistim etrafinida ince oya gibi islemistim.

Merhaba kac haftaliksinoz bilmiyom ben saglik olursa yarin 10.haftama giriyorum ama bende de bulanti yok arada belli kokulardan tiksinti oldu o kadar...bi de aeada meme hassasiyeti oluyor baska da bi belirtim yok haliyle bu da beni telaslandiriyor
Merhaba bugün 13h lik olduk canim. Bastan beri hiç bulantim olmadi kisa bir sure balıktan tiksindim o kadar. Bende de meme hassasiyeti var. Hic tedirgin olma. Bizim gibi belirti yaşamayan cok gebe varmis. Rabbım nasip ederse sağlıcakla alirsin kucağına ınsallah 🤲🤗

Kızlar bence en lazım olacak seylerın basında bu kusma bezlerı gelıyor. Mesela gazını cıkarırken omuzuma koyardım üstüm kırlenmesın yaatıına sererdım bazen yuz ustu yatınca kusarsa yatagı kıtlenmesın. Veya dısarda uyudumu bebek arabasını bunla örterdım hem hava alır dıe... yada bebek arabasına sererdım kusarsa falan yıkanması kolay dıe... ındırımlerı takıp edın stoklayın derım baya kullanmısdım ben.. bol bol kusacakları ıcın cok lazım oluyor 😅
9846BA97-12B4-4D70-8EE1-07B9C162E1DA.png
9E8548DF-56EB-46ED-B300-24485EBB1514.png
AD200CA5-34BA-40CB-BFEF-DA8803552457.png
2BD8F92F-AF6E-4E4D-B202-13B4AA3770F7.png
B1A5348C-F253-4BDD-B360-C04AC58467EC.png

Kızlarrrr 15 dkdır ağlıyorum 😭 Oğluşumun ilk kıyafetini aldım çok duygulandım yıllardır bu anı bekliyordum😢 Malum yazın doğcaklar mont giyemezler kışın astronot tulumu aldım kulaklıklı falan ayı postu gibi haha indirime girmiş GAPte pek sevimli bir şey bilginiz olsun paylaşmak istedim sizinle çok duygu yüklüyüm şuan 😢😢 Ne güzel şeyler varrr 😍 Giyeceği günleri de görebilcek miyim ağlamak istiyorum😭
Yaa... ben de bir an once o evreye gelmek istiyorum. Cinsiyetini öğrenseydim bi🤩. Rabbimin izniyle görürsün hatta hayal ettiginden daha güzelini görürsün insallah🤲

Bu atletlerde en cok kullanılan atletler hep kacırıyorlar altlarına bol bol stok yapın. Bızımkıler yaz cocugu dıe baslarda bunların kısa kollusuda alınır tabı fazla gıyrmıycekler

Eklentiler

• 02CB3B6C-AD79-4CCE-A31B-2B857868751A.png
    02CB3B6C-AD79-4CCE-A31B-2B857868751A.png
    352 KB · Görüntüleme: 28
  • 753713B1-5874-42ED-BA26-FBF2286057EA.png
    753713B1-5874-42ED-BA26-FBF2286057EA.png
    330,3 KB · Görüntüleme: 27
  • 7A71E928-5180-45B3-BF37-FF0906EBDD01.png
    7A71E928-5180-45B3-BF37-FF0906EBDD01.png
    214,1 KB · Görüntüleme: 24
fetal dna testi üniverste hastanelerinde yapılıyor mu? kızlar biliyormusunuz ?
Canim İzmir tepecik hastanesi İstanbul da bir hastanede ve adana sehir hastanesinde yapılıyor diye okumuştum ne kadar doğru bilmiyorum. Bir arastir istersen. İzmir doğru ama sanırım. diğerlerinden emin değilim 🤷‍♀️. Ekşi de yorum olarak bahsetmisler çünkü.

Kızlar bence en lazım olacak seylerın basında bu kusma bezlerı gelıyor. Mesela gazını cıkarırken omuzuma koyardım üstüm kırlenmesın yaatıına sererdım bazen yuz ustu yatınca kusarsa yatagı kıtlenmesın. Veya dısarda uyudumu bebek arabasını bunla örterdım hem hava alır dıe... yada bebek arabasına sererdım kusarsa falan yıkanması kolay dıe... ındırımlerı takıp edın stoklayın derım baya kullanmısdım ben.. bol bol kusacakları ıcın cok lazım oluyor 😅Eki Görüntüle 2770689 Eki Görüntüle 2770688 Eki Görüntüle 2770690 Eki Görüntüle 2770691 Eki Görüntüle 2770692
Bu müslin bez dedikleri mi?

Amin canım benimmm çok teşekkür ederim😍🥰💙

Amin canım teşekkür ederim, Ben de zor zamanlar geçirdim 2-3 kere acile gittim serumlar iğneler kanamam oldu dediğin gibi kahvemsi lekeler akıntıyla birlikte hele ağrımlarım off wcye gidemiyordum hiç geçmicek sandım ama şükür eski yaşantıma döndüm 😇 Kaç haftalıksın geçcek inş azcık sabır🥰
11+0 ız canım

inşallah resmen travma oldu bana da sürekli çamaşırımı kontrol ediyorum

biraz biraz rahatladım eve kapanınca çok şükür maşallah artık kanamam olmuyor

ağrım hala oluyor ama kanama olmayınca sakin kalabiliyorum en azından bundan önce meleklerim olunca sürekli tetikdeyiz iniallah hayırla hepimiz kavuşuruz kucaklarımıza alırız😍🥰

dediğin gibi aynen bende yaşadım serumlar iğneler

hala da devam ediyoruz gerçi

çok şükür bu sefer doktorum iyi 😌

kullandığım ilaçların iğnelerin haddi hesabı yok ama hepsini aşkla yapıyormuş insan evladı için 😍

Benim ikili tarama sonuçlarım şimdi mail olarak geldi kizlar, elim titredi açarken. Sonuc ense 0,89 burun mevcut 👍 yaş dan dolayı sanırım risk 1:162 ve trisomy 21 de yüksek çıkmış, yarın dr la görüşeceğim. Trisomy 21 >1.50 riskli çıkması neyi ifade eder tam anlamadım, biraz sevinebilir miyim ne dersiniz ?

11+0 ız canım

inşallah resmen travma oldu bana da sürekli çamaşırımı kontrol ediyorum

biraz biraz rahatladım eve kapanınca çok şükür maşallah artık kanamam olmuyor

ağrım hala oluyor ama kanama olmayınca sakin kalabiliyorum en azından bundan önce meleklerim olunca sürekli tetikdeyiz iniallah hayırla hepimiz kavuşuruz kucaklarımıza alırız😍🥰

dediğin gibi aynen bende yaşadım serumlar iğneler

hala da devam ediyoruz gerçi

çok şükür bu sefer doktorum iyi 😌

kullandığım ilaçların iğnelerin haddi hesabı yok ama hepsini aşkla yapıyormuş insan evladı için 😍
Benim de kaybım var oyüzden gerçekten anlayabiliyorum bir de o çamaşır kontrol etme travmaya cidden dönüşüyor kontrol ediyorum sürekli umarım atlatırız bebişlerimiz sağlıklı olsun yeter ki 💙

Benim ikili tarama sonuçlarım şimdi mail olarak geldi kizlar, elim titredi açarken. Sonuc ense 0,89 burun mevcut 👍 yaş dan dolayı sanırım risk 1:162 ve trisomy 21 de yüksek çıkmış, yarın dr la görüşeceğim. Trisomy 21 >1.50 riskli çıkması neyi ifade eder tam anlamadım, biraz sevinebilir miyim ne dersiniz ?
Dr muhtemelen fetal dna isteyecektir bence de yaptırmanizda fayda var

Dr muhtemelen fetal dna isteyecektir bence de yaptırmanizda fayda var
Tesekkur ederim 👍Yaş dan dolayı riskli çıkacaktı zaten ama bu riskte ne bileyim göz korkutuyormuş kendimi bununla avutmayacağım mutlaka ne gerekiyorsa yaptırırım, dr umla fetal dna için konuşmuştuk zaten sonucu bekliyorduk bakalım yarın ne diyecek sonuçlara. Eşim aşırı rahat biridir fetal dna söylediğimde ne gerek var diye geveleyip durmuştu şimdi ağzını açsın bakalım ben ne yapıyorum zaten gergin bir hamilelik geçiriyorum sayelerinde şimdi hepten heryerim kasıldı 💁‍♀️

Tesekkur ederim 👍Yaş dan dolayı riskli çıkacaktı zaten ama bu riskte ne bileyim göz korkutuyormuş kendimi bununla avutmayacağım mutlaka ne gerekiyorsa yaptırırım, dr umla fetal dna için konuşmuştuk zaten sonucu bekliyorduk bakalım yarın ne diyecek sonuçlara. Eşim aşırı rahat biridir fetal dna söylediğimde ne gerek var diye geveleyip durmuştu şimdi ağzını açsın bakalım ben ne yapıyorum zaten gergin bir hamilelik geçiriyorum sayelerinde şimdi hepten heryerim kasıldı 💁‍♀️
Kendini strese sokma canım.Yaştan dolayı öyle çıkmışta olabilir.Arkadasiminda yaştan dolayı riskli çıkmıştı ama sonucu temiz.🙏 Trizomi ülkemizde nadir görülen bir rahatsızlıkmis normalde ama umarım sonuçların güzel gelir.

X