2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben biraz yemek yerken annemi özlediğim için gözlerim doldu kayınvalidem de beni istemiyor falan diye ağlamaya başladı tabi böyle olunca eşim hem annesine hem bana bağırdı biraz hadi ben hamileyim duygusalım da kayınvalidem demi hamile alınganlığı üzerinde😓
Ahh kıyamam sana bnde annemi çok özlüyorum iki yil olucak görmeyeli boşver kaynanana takılma birliktemi yaşıyorsunuz neden vicdansız olurlarki kızlarının en iyi yerde olmasini isterler el kızınıda çektirirler 😣😣😐

Saglik calisanlari aşı oluyorlar ben olmak istemeyeni duymadim ( varsa azinliktadirlar) cunku cok zor durumdalar. Aylardir esnek calismasiz ek odemesiz ise gidip geliyoruz ben haftada en az 2-3 hastane ya da asm dolasiyorum. Bu salgin direk saglik calisani olmasak bile maalesef bizleri de cok etkiledi. Defalarca oglumun kresi acildi kapatildi bizden ise gelmemiz bekleniyor ama cocuklarimizi dusunen yok trajikomik. Okul oncesi ogretmenleri ben riske giremem benim ki can degil mi dedi durdu ben de muhendisim yani napiyim devlet calis derse calisicaz canimizi gectim cocuklarimizi nereye birakacagimizin derdine dustuk sayisiz kez. Bu konuda cok sıkıntıli anlar yasadim deginmeden edemedim. Aşı olmak elbetteki benim icin de tedirgin edici ama etrafimda sayisiz insan bu hastaliga yakalandi risk yuksek yani. Yaptırmayı dusunen ya da yaptiran saglik personeli var mi bilmek istedim acikcasi

En azından doktorunuzun önerdiği gibi 13-14. Haftaları bekleseniz 🙏 Allahım korusun her türlü fenalıktan hem bizleri hem bebeklerimizi 🤲

Kizlar asi konusuna deginilmis. Mesela tr ve Almanya cok farkli burda önceligi huzur evinde yasayan yaslilara verdiler ve baya yan etki yasayan oldu baya ölenlerde oldu. Almnanyada okadar yasli varki gunde 1000 kisiden fazla ölü sayisina sahip. Hamilelerede önermiyorlar ve cocuklara cunku cocuklara olan etkisi daha arastirilmamis...ben mesela kesinlikle olmuycam hem hamile oldugum icin hemde pek guvenmiyorum acikcasi . Bide bu var asi oldum diyelim Allah korusun bisey olsa bebegime hep icimde suphe kalicak acaba asidanmi ? Herseyin hayirlisi bu sadece benim düsüncelerim herkes kendi kararini kendi cok iyi dusunerek vermeli

Cok cok haklisin bence de hele su dönemde ogretmen olmak varmis iyi halt ettik muhendis olup 😄 hele de su covid doneminde kendime meslek seciminden dolayi extra kizginim🙈

Mühendislikten dolayı bir bu dönemde değilki hep çok kızgınım kendime 😣 Heleki tekstil mühendisliği devlette yok sayılıyor. Özel sektöre mahkum ediyorlar. Neredeyse aynı yaştaki insanlar sana müdürlük taslayıp bir de akşam mesai istiyorlar. Kalmayınca da trip üstüne trip yiyorsun 😤

Ben hamile olmasam bile düşünmezke hamile iken aşıyı düşünmüyorumaşı karşıtı bi insan değilim bu kadar kısa zamanda çıkarılmış ve yan etkilerinin ne olabileceği bilinmeyen bi aşıya şahsım olarak güvenmiyorum yaptırana saygı duyuyorum ben ve eşim düşünmüyoruz

Ama baya da sık geliyormus kalmalari da uzunmus bence bu duruma cozum bulmak gerek. Esi hayatta degil mi?
HAyatta canım gezmeyi çok seviyor korona olsun olmasın gelip akrabalarını Eve getiriyor beni onlara götürüyor hergün dışarı çıkalım gezelim derdinde bi çözüm bulamıyorum kayınbabamı tek bırakıp kendisi de geliyor bana da değişik geldi yeni evlendiğimdede daha bir ay olmadan geldi yanımıza kendi kendime sinirlenmeyim diyorum ama aklıma geldikçe sinirleniyorum ve eşime kızıyorum annesi burdayken eşimden soğuyorum resmen

Ahh kıyamam sana bnde annemi çok özlüyorum iki yil olucak görmeyeli boşver kaynanana takılma birliktemi yaşıyorsunuz neden vicdansız olurlarki kızlarının en iyi yerde olmasini isterler el kızınıda çektirirler 😣😣😐
Birlikte yaşamıyoruz ama sürekli yanımızda ayda bir iki hafta geliyor yeni evli olduğumuzda bir ay dolmadangeldi öyle deyim bende ailemin yanına gidersem sadece 3 saat kalıyorum ona bile surat yapılıyor sanki beni ailemden tamemen koprmak istiyor gibi öyle çok özledim ki kaygısız oturup annemle dertleşmeyi üç saat gidince zaman hemen bitiyor sabrediyorum sadece eşimi severek evlendim bu kadar anacı olduğunu bilmiyordum sonradan çıkıyor huyları

HAyatta canım gezmeyi çok seviyor korona olsun olmasın gelip akrabalarını Eve getiriyor beni onlara götürüyor hergün dışarı çıkalım gezelim derdinde bi çözüm bulamıyorum kayınbabamı tek bırakıp kendisi de geliyor bana da değişik geldi yeni evlendiğimdede daha bir ay olmadan geldi yanımıza kendi kendime sinirlenmeyim diyorum ama aklıma geldikçe sinirleniyorum ve eşime kızıyorum annesi burdayken eşimden soğuyorum resmen
Neden gelip o kadar kalıyor anlamadım tamam annesi eşinin ama evi barkı var bunu eşinle konuştunuz mu hiç şahsen bi ay mecburi bizde kalmışlardı benden çok eşim rahat edememişti şuan haftada bir beraber kahvaltı yapıyoruz o kısa zaman zarfında bile içini boşaltır kayınvalide Allah razı olsun😄haftasonu sinirden acillik bile oldum ki eşim o kadar konuşup haksız olduğunu konuşup tartışsalar bile yok yani can cıkar huy çıkmaz damat hoş tutulur gelin b.. tutulur ki kırmasına rağmen hiç saygısızlık yapmadım ama ne zaman bi eşimle keyifli olsak muhakkak bi sorun çıkarır kaynana da iki hafta seni özlediğin den değil huzursuz etmeye geliyor bu hastalık gibi çoğu kayınvalide de olduğu gibi malesef .. ben eşine empati yaptırmanı öneririm kayınvalidem gittiğinde annen gelsin 2hafta ozaman belki eşin anlar

Kızlar kontrole gittim bugün 11+0. Burun kemiği normal gelişimi normal dedi ama ense kalınlığı 2.10 çıktı doktor cvs istedi riskli sin dedi ama internetten araştırdığımda hep sınır 2.5 diyor çok canım sıkıldı 😢

Mühendislikten dolayı bir bu dönemde değilki hep çok kızgınım kendime 😣 Heleki tekstil mühendisliği devlette yok sayılıyor. Özel sektöre mahkum ediyorlar. Neredeyse aynı yaştaki insanlar sana müdürlük taslayıp bir de akşam mesai istiyorlar. Kalmayınca da trip üstüne trip yiyorsun 😤
Ben bi de makine muhendisiyim dusun yani 🙈al benden de o kdr valla. Bu meslegi sectigim icin pisman olmadigim bir an bile yok. Hep meslekleri yeterince tanimamaktan oluyor bu hatali secimler ama insanin butun hayatina da maloluyor maalesef

Valla seninki bi degisikmis ben kayinvalidemi çağırıyorum yalniz olmasina ragmen cok nadiren gelip kalir. Ne oyle ikide bir sizin evde. Esinin de rahatsiz olmasi lazim bence. Hem kocasi da dese ya ne isin var ikide bir diye. Ne tuhaf insanlar var Allah sabir versin ne diyim

Kızlar kontrole gittim bugün 11+0. Burun kemiği normal gelişimi normal dedi ama ense kalınlığı 2.10 çıktı doktor cvs istedi riskli sin dedi ama internetten araştırdığımda hep sınır 2.5 diyor çok canım sıkıldı 😢
Hmm baska bir dra mi gorunsen? Ama ense kalinligi oyle cikti diye hemen endiseye kapilma illa birsey var demek degildir bu. Drun onlem almak istemistir. Cvs yaptiracak misin peki? Bi de tek olay ense kalinligi mi bazen kalpte bagirsakta filan parlama olunca da down sendromundan suphe ediyorlar sanirim öyle birsey var miydi?

Merhaba bende de mide bulantısı yok ancak sizin gibi biraz enerjisiz hissediyorum Dr. Kağan Kocatepenin videolarında bu durumun omega 3 eksikiğinden kaynaklanabiliceğini söylüyor her gün 2 ceviz ve eğer mümkünse haftada 2 kez fırın / buğlama balık tüketebilirsiniz ya da balık yağı desteğine başlayabilirisizniz. Ama balık yağı alacaksanız mutlaka doktorunuza danışın iyi marka almak gerekiyor çünkü bazı balık yağları kirli nehir yataklarındaki ağır metal içieren balıklardan elde ediliyor. 10. haftadan önce doktorlar pek yazmıyor balık yağını eğer tüktebiliyorsanız muhakkak ceviz ve balık.
Ay ben tek bir şeyden tiksindim o da balık 😕
Omega 3 takviye alıyorum inşallah o yetiyordur

Valla seninki bi degisikmis ben kayinvalidemi çağırıyorum yalniz olmasina ragmen cok nadiren gelip kalir. Ne oyle ikide bir sizin evde. Esinin de rahatsiz olmasi lazim bence. Hem kocasi da dese ya ne isin var ikide bir diye. Ne tuhaf insanlar var Allah sabir versin ne diyim
Bana da çok tuhaf geldi en başında benim annem rahatsız etmeyim diye iki yılda sadece bir defa 5 günlük geldi dolaptaki yumurtayı yerken tereddüt etti damat bişey dermi acaba diye ama annesi habire bizde aile bağlarını koparmamak lazım diyor bu kadar bağda fazla

bu sürecte ögretmen olmak vardı.
benim arkadasım ögretmen ve evde olmasına ragmen yakalandı. cünkü fink fink gezdi .
spor salpnuna bile gidiyordu.
ben işe gidince her üstümü basımı cıkarıp yıkamaktan kolonya eıkmaktan bıkmışım .insanlar bir garip.
senesi dolacak covid in aşılara da 8 ay da bir olmak gerekiyor dendigi için gebe iken igne mantıklı gelmiyor
[/QUOTE
Cok cok haklisin bence de hele su dönemde ogretmen olmak varmis iyi halt ettik muhendis olup 😄 hele de su covid doneminde kendime meslek seciminden dolayi extra kizginim🙈
Nee öğretmen mi dediniz 🙈 O benim 🙊 kanamam olduğu için şanslıydım evden dersşere girdiğim için ama okul açılması için dua ediyorum uzaktan eğitim kadar stresli bir durum yok herkes kendi açısından bakıyor işte ne olursa olsun açılsın yüz yüze eğitim gibisi yok boşa geçti onca zaman nesil boş mezun olcak gitcek çok üzgünüm bu konuda 😔

Bana da çok tuhaf geldi en başında benim annem rahatsız etmeyim diye iki yılda sadece bir defa 5 günlük geldi dolaptaki yumurtayı yerken tereddüt etti damat bişey dermi acaba diye ama annesi habire bizde aile bağlarını koparmamak lazım diyor bu kadar bağda fazla
Bacım sizinki bağ değil düğüm olmuş artık. Naparsan yap eş anneciyse kayınvalide hep gelir. Benimki de evlendim evleneli bir kere bile kapımı çalmamıştır annem de öyle. Bunlar arayı bulamıyorlar bi türlü.

Yaşınız kaç merak ettim bazen yaştan dolayı da başka testlerde istiyorlar. Benim de aklımda 2,5 diye kalmış acaba başka bir şey mi gördü yanılıyor da olabilir üzmeyin kendinizi içinizin rahat etmesi için başka bir doktordan da fikir alın bence.. İnşallah her şey yolundadır🙏

Ay ben tek bir şeyden tiksindim o da balık 😕
Omega 3 takviye alıyorum inşallah o yetiyordur
Anlıyorum o halde Omega 3 almanız çok güzel. Diğer yandan ruh halinizi iyi tutmak için size tavsiyem, günlük mutlaka fiziksel bir aktivite eğer ki kanamanız ya da riskli bir gebeliğiniz yoksa. Rutin yapılan sabah 15- 20 dk lık size uygun hamile pilatesi, yoga ya da yürüyüş vücudumuzdaki oksitosini artırır ve ruh halmizi düzenler. Bununla birlikte nefes egzersizleri yapabilirsiniz daha çabasız bir şekilde örneğin ben her gün 11 dk meditasyon yapıyorum ve sonrasında kendimi çok daha iyi hissediyorum. Ayrıca tutuğum bir günlük var bu günlüğe yazarken olumsuz yanları değil de o gün için şükrettiğim ne varsa bana iyi hissettiren ne varsa onları yazıyorum. Odağımız çok önemli neye odaklanıyorsak onu çekiyoruz hayatımıza onun için iyiliiklere odaklanmaya çalışın sevgiler :anneadayı:

X