2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bırı yazmısdı mesajlarda kacırdım 2 kızı varmıs hamıleymıs esı bıle bılmıyormus cevap yazıcakdım alıntı yapamadım görür belkı:) canım her hamilelik farklı oluyır kımının hemen belırtı baslıyor kımının 3 aydan sonra kımıde hamılelık boyunca hıcbır belırtı yasamıyor. Evde test yapıp 8. Haftada gıtsen daha garantı olur dogru yurtdısında hamılelık boyunca 3 yada 4 kez ultrasyon yapıyorlar dogru zamanda gıtmek en ıyısı

Bebek anne rahmıne gırdıgı an kaderı yazılıyor nekadar yasayacagı vb. O bebegın kısmeti varsa ne yaparsan yap bısey olmaz kısmetı yoksada bısey sebep olur illaki. Tabıkıde ınsanın ıcı nasıl rahat ederse öyle yapmalı

Ben olsam kendi doktoruma da bi gider baktırırdım bakalım o ne diyecek. Sonraki kontrol ne zaman?

Bende inanmıyorum cnm ama işler kötüye gidince de acaba deyip de geçmiyorsun o arkadas ta duymus birilerinden ben senin gibi fikrimi söyledim son karar arkadasın

Tabii ki öyle ama bak düşükte bile anne adayları acaba böyle yaptım diye mi oldu, yada kan sulandıcı yapılsaydı acaba düşmez miydi,gibi gibi bir sürü soru işareti bende bi ilgisi olmadığını inanıyorum ama Allah korusun bişey olsa bebişe arkadas hep diyecek ki acaba, bir yerlerde duymus ben kendisine söylemedim bende duyduğumu söyledim. Son tercih onun isterse keser istemezse kesmez

bir genetik tarama testi bu değil mi? bu gruptan birkaç arkadaş yaptırmayı düşünüyoruz. ben prenatest yaptırıcam. bahsettiğiniz testin kapsamını biliyor musunuz?
ben geçen ayın 28 inde kan verdim hala sonucu bekliyorum benim gibi yaşı ileri olan anneler tercih ediyor daha doğrusu tercih etmek zorunda kalıyoruz down sendromu, edward sendromu, patau sendromu riskini veriyor bebeğin, bide cinsiyetle ilgili üç tane daha hastalık riskini veriyor ayrıca cinsiyeti kesinleştiriyor. ikili test %80 dersek bu testin doğruluk oranı da %99,99 muş. tabi bunların hepsi sadece ihtimal olarak riski belirliyor asla kimse bilemez çocuğun sendromlu olup olmadığını bu testi yaptırıp temiz çıkıp bebek doğduğunda down olduğunu öğrenenler oldu malesef

ben de yaştan kaynaklı yaptırıyorum ama instagramdan görmüş olduğum vakalardan kaynaklı sanırım yaşım daha genç olsa da yaptırırdım. ilk bebeğimde prenatest yaptırdım ama ben test yaptırıp buna rağmen down sendromlu bebek dünyaya getiren hiç duymadım bu testler %99 tanı koyuyor ztn. sizin ki duyum mu yoksa birebir şahit mi oldunuz?

benim ablamın arkadaşıydı bütün testleri temiz çıkmış doğduğunda öğrenmişler gerçeği tabi biraz kötü hissettiler başka bir ile atama istediler başta kabullenmeleri zor oldu ama evlat tabi içinden gelen bişeydir evlat sevgisi şimdi gayet alıştılar

Canım nasıl oldun merak ettim inşallah iyidindir.. Bir de serum işe yaramadı benim de bulantılar aynı yoğunlukta devam ediyor..

sizin bahsettiğiniz testi mi yaptırdı peki? ultrason görüntülerinde de fark edilemedi demek ki o kdr şeye rağmen dünyaya geldiyse nasibi varmış demek ki bir noktadan sonra da öyle düşünmek gerek.

Bu hafta yapılacaktı ama doktor ızınlı olunca yapamadık haftaya persembe yapılacak
Hmm anladım inşallah risksiz çıkar fetal dna yine de yaptırcak mısınız?
Benim ikili test güvenilir değilmiş o yüzden fetal dna veya amniyosentez önerdiler. Amniyodan cekiniyorum açıkçası fetal dna araştırıyorum yaptırıp yaptırmama konusunda çok kararsızım.

Günaydin kizlar simdi hastaneden geldim. Çok şükür bebiş iyi. 10+3 müşüz. Kalp atışı crl ölcümü gayet iyi dedi. Kanama alani hala var dedi. Yine proluton vuruldum. Folic asidi icme artik dedi. Ocean mummy +günde 9 damla D vitamini ve kan ilacina basladik.
Haftaya persembe 11+2 de 5 li fetal dna testi yapilacak .ikili teste gerek yok dedi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…