2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Arakdaslar merhaba insallah mesajimi gorunce cevap veririsiniz🙏ben 6+1haftalik gebeyim daha once 3 dusugum var sebebi bulunamayan...bu 4. Gebeligim ve henuz sadece kese gorduk gecen hafta p.tesi de kalp atisi icin cagirdi doktorumuz ama asil sormak istedigim su...uzanirken memelerde hassasiyet neredeyse yok ama lavaboya kalkil gideyim dedigimde bi anda sonuk olan memeler dolgunlasip agriyip hassaslasiyor...bunu yasayan var mi

Kızlar bende kanın pıhtılaşması çok geç oluyor . Yanlışlıkla falan elimi kestiğimde saatlerce o kan zor duruyor. Kan hücrelerimin boyutu herkesin boyutunun yarısı kadarmış boyutları küçük sizce bu hamilelik boyunca bi sıkıntı yaratır mı ya da doğum da?
Merhaba bunj bir hematologa danisin bence 🙏

Arakdaslar merhaba insallah mesajimi gorunce cevap veririsiniz🙏ben 6+1haftalik gebeyim daha once 3 dusugum var sebebi bulunamayan...bu 4. Gebeligim ve henuz sadece kese gorduk gecen hafta p.tesi de kalp atisi icin cagirdi doktorumuz ama asil sormak istedigim su...uzanirken memelerde hassasiyet neredeyse yok ama lavaboya kalkil gideyim dedigimde bi anda sonuk olan memeler dolgunlasip agriyip hassaslasiyor...bunu yasayan var mi
Canım benimde tam tersi uzanırken ağrı oluyor ayakta hiç bi ağrı yok uyurken üstüne yattığımda sızlıyor ayakta hiç ağrı hissetmiyorum adet geciktiğinden bu güne durum aynı bende bazıları yürürken çok ağrıyor falan yazıyor bende hiç öyle olmadı bence her hamileliğin belirtileride kendisine özel sen kafana takma☺️

Hamileyken saç kestirmek şöyle böyle diyorlar, Aslı astarı var mıdır?
Günaydın cnm bizim buralar da hamilelikte saç kesilirse çoçugun da ömrü kısa olur derler. Ben ilk hamileliğimde saçımı krstirmıstım hatta kuaför bana söyledi hamilelikte saç kestirmezler diye.
Bende o zaman ilk defa onda duymustum ve önemsemedim kestirdim.
Haa Bi ilgisi var mı bilemem 38. hafta da ilk bebeğim karnımda ölmiştü kordon dolanması dan
Şimdi saç kesmek mi asla kesmem çevreme de kesmeyi de önermem o ihtimal bile can sıkıcı o yüzden yapabiliyorsan kesme cnm

Son düzenleme:
Bu arada Günaydın kızlar ilk 3 ay yatış pozisyonu bebeği çokta etkilemez ama 4. ay itibariyle bebekte, kordonda, karında büyüdüğü için yatma pozisyonuna çok dikkat etmek gerekiyor elinizden geldiğince sırt üstü yatmamaya gayret edın

4. ay itibariyle hareketleriniz ne olursa olsun Agır çekimde olsun dönüşler, kalkıslar, oturuslar, yürüme mümkün olduğunca Agır çekimde olsun

Kaç ay olursa olsun parmak ucuna basıp bişey lere uzanmamaya da gayret edin. Özellikle son 3 aylar. Yüksekte ki bişeyi almaya çakısırken falan

Yorulduğunuz an ne iş olursa olsun bırakın dinlenin sonra devam edin

Dr perhiz onermediği sürece cinsel ilişki devam edilebilir ama tüm kontrol kadında olmalıdır. Daha az pozisyon. daha Agır hareketler vb. gibi

Şuan kış ayındayız bu dönemde inş koronaya yakalanmayız. ama grip dahi olsa öksürürken, hapşırırken uzanıyorsanız kendinizi cenin pozisyonuna getirin yani dizler karna çekildikten sonra öksürüp hapsırabilirsiniz. tabii yetiştiremediğiniz öksürük, hapsırma için bişey diyemem 😊 ayakta iseniz oturmaya gayret edin

Saç kesme ile alakalı bildiklerimi yazınca bunlarında yazmak istedim aramız da ilk bebişi olanlar var. Haa eksik yada hatalı bilgi olursa bilenler düzeltsin ve hatırlamadığım eksik bişey varsa yazalım Kızlar 🌺🌸

Günaydın cnm bizim buralar da hamilelikte saç kesilirse çoçugun da ömrü kısa olur derler. Ben ilk hamileliğimde saçımı krstirmıstım hatta kuaför bana söyledi hamilelikte saç kestirmezler diye.
Bende o zaman ilk defa onda duymustum ve önemsemedim kestirdim.
Haa Bi ilgisi var mı bilemem 38. hafta da ilk bebeğim karnımda ölmiştü kordon dolanması dan
Şimdi saç kesmek mi asla kesmem çevreme de kesmeyi de önermem o ihtimal bile can sıkıcı o yüzden yapabiliyorsan kesme cnm
sizde haklı olarak böyle bir inanç oluşmuş durumunuzdan dolayı yadırgamıyorum bu bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah ama şahsi fikrimi de söylemeden geçmek istemiyorum. saçla bebeğin ne gibi bir alakası olabilir ki. en fazla böyle düşünerek kötü enerji ile buna sebep olabiliriz ben başka bir bağ kuramadım doğrusu.

Kizlar merhaba bir sey sormak istiyorum 😊
Ben en son kontrole gittigimde doktorum 7 hafta demişti vajinal ilr bakıp. . Herhangi bir sorun olmadgni vs .. kalbni vs duymustum şükür.
Henuz kontrolme var diye dun aksam.gidip x bir hastanede baska bir doktor da göresim geldi minnosumu😊neyse gittik..karindan bakildi doktor 7+5 dedi ben şokkk 😲 mumkum degil dedim bir kere her seyden once tarihlere aykiri 😂30 ekim son adet tarihim, 16 kasim yumurtlama test takip yaptm.
Neyse velhasil normal şartlarda bebisin dun 9+5 falan ckmasi gerekirdi.. kalbni duydum bir sorun yok dedi ama 7 hafta mumkun degil yahu ... acaba karindan bakildigi icin mi braz kucuk kaliyor 2 hafta fark cok gibime geldi.. birazda kilom var. 69..bebegi zor secti doktor bu arada 😂

Kizlar merhaba bir sey sormak istiyorum 😊
Ben en son kontrole gittigimde doktorum 7 hafta demişti vajinal ilr bakıp. . Herhangi bir sorun olmadgni vs .. kalbni vs duymustum şükür.
Henuz kontrolme var diye dun aksam.gidip x bir hastanede baska bir doktor da göresim geldi minnosumu😊neyse gittik..karindan bakildi doktor 7+5 dedi ben şokkk 😲 mumkum degil dedim bir kere her seyden once tarihlere aykiri 😂30 ekim son adet tarihim, 16 kasim yumurtlama test takip yaptm.
Neyse velhasil normal şartlarda bebisin dun 9+5 falan ckmasi gerekirdi.. kalbni duydum bir sorun yok dedi ama 7 hafta mumkun degil yahu ... acaba karindan bakildigi icin mi braz kucuk kaliyor 2 hafta fark cok gibime geldi.. birazda kilom var. 69..bebegi zor secti doktor bu arada 😂
Gec döllenme olmusdur canım benımde kızım 2 hafta daha kucuk cıkmısdı cok normal yanı

X