2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Günaydin kizlar simdi hastaneden geldim. Çok şükür bebiş iyi. 10+3 müşüz. Kalp atışı crl ölcümü gayet iyi dedi. Kanama alani hala var dedi. Yine proluton vuruldum. Folic asidi icme artik dedi. Ocean mummy +günde 9 damla D vitamini ve kan ilacina basladik.
Haftaya persembe 11+2 de 5 li fetal dna testi yapilacak .ikili teste gerek yok dedi.
gözünaydın cnm :)

Hmm anladım inşallah risksiz çıkar 😍 fetal dna yine de yaptırcak mısınız?
Benim ikili test güvenilir değilmiş o yüzden fetal dna veya amniyosentez önerdiler. Amniyodan cekiniyorum açıkçası fetal dna araştırıyorum yaptırıp yaptırmama konusunda çok kararsızım.
Canım neden güvenilmez miş doktor mu dedi amniyosentez herkese yapmıyor bi sorun yoktur inşallah 🤲
Bana da doktorum yüzde 85 doğruluk oranı veriyor ikili test dedi ama ikizler de doğru sonuç vermiyormuş senin ikizmiydi?

Kizlar merhaba bir sey sormak istiyorum 😊
Ben en son kontrole gittigimde doktorum 7 hafta demişti vajinal ilr bakıp. . Herhangi bir sorun olmadgni vs .. kalbni vs duymustum şükür.
Henuz kontrolme var diye dun aksam.gidip x bir hastanede baska bir doktor da göresim geldi minnosumu😊neyse gittik..karindan bakildi doktor 7+5 dedi ben şokkk 😲 mumkum degil dedim bir kere her seyden once tarihlere aykiri 😂30 ekim son adet tarihim, 16 kasim yumurtlama test takip yaptm.
Neyse velhasil normal şartlarda bebisin dun 9+5 falan ckmasi gerekirdi.. kalbni duydum bir sorun yok dedi ama 7 hafta mumkun degil yahu ... acaba karindan bakildigi icin mi braz kucuk kaliyor 2 hafta fark cok gibime geldi.. birazda kilom var. 69..bebegi zor secti doktor bu arada 😂
Ultrason cihazı doğru ölçmemiş olabilir canım canını sıkma 🌸

Canım benimde tam tersi uzanırken ağrı oluyor ayakta hiç bi ağrı yok uyurken üstüne yattığımda sızlıyor ayakta hiç ağrı hissetmiyorum adet geciktiğinden bu güne durum aynı bende bazıları yürürken çok ağrıyor falan yazıyor bende hiç öyle olmadı bence her hamileliğin belirtileride kendisine özel sen kafana takma☺️
Cevabiniz icin cok tesekkurler🤲🤲

farklı ülkelere gidiyor bazı testler bi de kapsamları farklı oluyor. yanlış biliyorsam bilen biri düzeltsin ama sanırım en geniş kapsamlı olanı materni test.

Ben bugün 22 yildir bu isi yapan biriyle görüstüm . 3 cesit varmis . 1 li test 3 lü test 5 li test. En kapsamlisi 5 li test. Bana doktorum 3 lü yaptir yeter dedi ama 5 li ile 3 lü arasinda 150tl fark var.oyüzden 5 li sini yaptiracagim.

farklı ülkelere gidiyor bazı testler bi de kapsamları farklı oluyor. yanlış biliyorsam bilen biri düzeltsin ama sanırım en geniş kapsamlı olanı materni test.
onu bilmiyorum hangisi geniş kapsamlı da inşallah sonuç temiz gelir de sağ salim alırız kucağımıza bebişlerimizi şeyi de merak ediyorum acaba bu testle cinsiyeti doktorun söylediğinden farklı gelen var mı? bu da çok ilginç bence benim akrabamın 5 nci ayında değişti cinsiyeti çok ilginç gelmişti bana nasıl görmez doktor 5 aya kadar

Günaydın cnm bizim buralar da hamilelikte saç kesilirse çoçugun da ömrü kısa olur derler. Ben ilk hamileliğimde saçımı krstirmıstım hatta kuaför bana söyledi hamilelikte saç kestirmezler diye.
Bende o zaman ilk defa onda duymustum ve önemsemedim kestirdim.
Haa Bi ilgisi var mı bilemem 38. hafta da ilk bebeğim karnımda ölmiştü kordon dolanması dan
Şimdi saç kesmek mi asla kesmem çevreme de kesmeyi de önermem o ihtimal bile can sıkıcı o yüzden yapabiliyorsan kesme cnm
Canım ilgisi yok ya yiyecek ekmeği yokmuş yavrunun bende ilk oğluma hamileyken kestirdim Allah'ın izni ile doğdu 7 yaşında olacak neredeyse rabbim uzun ömürler versin oğluşum kuaförde banada öyle dediler hatta görümcem hamileydi birlikte kestirdik inanmayın batıl inanç bence rabbim neden öyle birşeyi yaşatsın insanlara bilmeyip kestiren bir sürü insan var

onu bilmiyorum hangisi geniş kapsamlı da inşallah sonuç temiz gelir de sağ salim alırız kucağımıza bebişlerimizi şeyi de merak ediyorum acaba bu testle cinsiyeti doktorun söylediğinden farklı gelen var mı? bu da çok ilginç bence benim akrabamın 5 nci ayında değişti cinsiyeti çok ilginç gelmişti bana nasıl görmez doktor 5 aya kadar
inşallahhh. ben 30.haftada bebeğinin erkek olduğunu öğreneni biliyorum arkadaşım şoka girmişti :) az da olsa bazen hatalı tahmin edebiliyorlar cinsiyeti ama genelde kız bebeklerde oluyor bu. dr erkek dediyse pek değişmiyor durum. ama bu fetal dna testlerının cinsiyet sonuçları kesinmiş yanılma payı yok.

Günaydin kizlar simdi hastaneden geldim. Çok şükür bebiş iyi. 10+3 müşüz. Kalp atışı crl ölcümü gayet iyi dedi. Kanama alani hala var dedi. Yine proluton vuruldum. Folic asidi icme artik dedi. Ocean mummy +günde 9 damla D vitamini ve kan ilacina basladik.
Haftaya persembe 11+2 de 5 li fetal dna testi yapilacak .ikili teste gerek yok dedi.
Gözünüz aydın:) Kanama alanı da biran önce geçer inşallah. D vitamini kaçlık? Ben se ocean mummy kullanıyorum.onda da d vitamini olunca benim d vitamini hesapları şaştı. Oceandaki d vitamininin yeterli olduğunu düşünmüyorum

Gözünüz aydın:) Kanama alanı da biran önce geçer inşallah. D vitamini kaçlık? Ben se ocean mummy kullanıyorum.onda da d vitamini olunca benim d vitamini hesapları şaştı. Oceandaki d vitamininin yeterli olduğunu düşünmüyorum

cok tesekkür ederim. 😍Devit 3 damla adi. Gunde 9 damla kullan dedi. Bencede multivitaminlerde az vardir.

inşallahhh. ben 30.haftada bebeğinin erkek olduğunu öğreneni biliyorum arkadaşım şoka girmişti :) az da olsa bazen hatalı tahmin edebiliyorlar cinsiyeti ama genelde kız bebeklerde oluyor bu. dr erkek dediyse pek değişmiyor durum. ama bu fetal dna testlerının cinsiyet sonuçları kesinmiş yanılma payı yok.

Fetal dna testinde cinsiyeti söylüyorlarmi. Ilk defa duydum. Rapordami yaziyor cinsiyet

Hmm anladım inşallah risksiz çıkar 😍 fetal dna yine de yaptırcak mısınız?
Benim ikili test güvenilir değilmiş o yüzden fetal dna veya amniyosentez önerdiler. Amniyodan cekiniyorum açıkçası fetal dna araştırıyorum yaptırıp yaptırmama konusunda çok kararsızım.
Canım benım ılk gebelıgımden dolayı yaptırmak zorundayım ılkınde hastalık cıkmstı kaybettım eger benım ıkılı testım yıne rısklı cıkarsa cvs yaptrcm aslında sanada cvs yapabılırler amnıyo sentez yerıne fetal dna testı evet guzel bır test ama cvs ve amnıyo sentez daha detaylı hastalıkları arastırıyor

X