2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Canim hastaneye acile gitsen. Doktorum bana eğer kanaman kırmizıya dönerse hastaneye yatiş yapip takip edeceğiz demisti
Yarın sabaha kadar bekleyeceğim. Yoğun bir şekilde devam ederse dr u arayıp soracağım. Önceki gebeliğim dış gebelikti ve tecrübesiz bir dr yüzünden hala kafamda milyon tane soru işareti kaldı.Bu yüzden kendi Dr um la görüşeceğim.

kızlar gebeliğin 7-8 nci haftasında olup tüp bebek tedavisi görüp estrofem kullanıp , tsh degeri tüp bebek öncesi 2,5 altı olup . estrofem kullanınca 2,5 ile 3 arasında deger olanlar var mı?
benim 2,79 degerim var estrofem kullandıgım için artış olmuş olabilir mi? kalp atışından sonra estrofemi bıraktım.
kadın dogumcu dahilileye falan yönlendirmedi ne düşünüyorsunuz.
böyle degerde olup ilaç kullanan var mı?
Fly3646 Fly3646 @Kriel @Rabbimnasip6103 @Nosking @colorfulballoons @eczhnm
Canım 10 gun önce benimde 2.8 çıktı doktorum 10 gün sonra bir daha yaptr dedi hemen ilaç vermedi. Buguj yine baktırdım 2.4 çıktı ilaç kullanmıyorum şu an. Estrofem den değildir. Gebelikte tsh artıyor genelde sıkı takip gerekli

Canım 10 gun önce benimde 2.8 çıktı doktorum 10 gün sonra bir daha yaptr dedi hemen ilaç vermedi. Buguj yine baktırdım 2.4 çıktı ilaç kullanmıyorum şu an. Estrofem den değildir. Gebelikte tsh artıyor genelde sıkı takip gerekli
oh içimi rahatlatan fulyam , transferdaşım
benim de 30 unda 2,79 du yarın sabah acilde tsh bakırcam ona göre de dahileyeciye giderim

benim de 30 unda 2,79 du yarın sabah acilde tsh bakırcam ona göre de dahileyeciye giderim
Benim de o civarlarda tsh değerim, T4 değeriniz normalse korkmayın, benim T3 ve T4 normal ilaç kullanmıyorum oyüzden, sağlıkla kucağınıza alın bebişinizi

Karındansa erkek 🙈
Cinsiyet tahmini yapiyorsaniz bana da yaparmisiniz rica etsem😊 vajinal ultrason bu.
5BB8D128-01F5-45EC-A10D-BDF28802BE2E.jpeg

Benim de o civarlarda tsh değerim, T4 değeriniz normalse korkmayın, benim T3 ve T4 normal ilaç kullanmıyorum oyüzden, sağlıkla kucağınıza alın bebişinizi
t3 ve t4 degerine bakılmamış yine bakayım . bakıldı mı diye ekstra belirtmek mi lazom bakmalaro için

Canım yüksek olsa da korkma çünkü ilaç ile normal seviyeye geliyor. Aşırı da yüksek değil gebelikten kaynaklanan bir durum bu. O kadar ilaç içtik bir tane daha eklenir 😁

t3 ve t4 degerine bakılmamış yine bakayım . bakıldı mı diye ekstra belirtmek mi lazom bakmalaro için
Esas troid hormonumuz T4 bizim tsh sadece indikatör T4 e bakılarak ilaç verilmesi doğru tsh değeri iner çıkar esas belirleyici T4 ona bakılmalı, T4 normal tsh yüksekse hemen ilaç verilmemeli hele ki hamilelikte siz iyi bir endokrinciye danışın☺️ Benim annem troidden ameliyat olduğu için epey araştırmıştık, Rabbim bebişlerimize sağlıkla kavuşmayı nasip etsin hepimize 🙏🏻🌸

Canım yüksek olsa da korkma çünkü ilaç ile normal seviyeye geliyor. Aşırı da yüksek değil gebelikten kaynaklanan bir durum bu. O kadar ilaç içtik bir tane daha eklenir 😁
ah canım tedavisini uygulayayım diye can atıyorum . sıkıntılı bişey yaşamayayım diye.
doktor bana dahiliye git demedi ben sizlerden ögrendm.artık bu sürecte kendimin doktoru oldum :)

X