2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Merhaba güzel anneler..
Ben 2020 Ağustos annesiyim. Çok şükür hamileliğim sıkıntısız geçti.
Belirti konusunda tereddüt yaşayan annelerimiz için yazmak istedim. Benim tek belirtim göğüs hassasiyeti oldu o da hemen geçti. Onun dışında bulantı, koku hassasiyeti ve kusma gibi belirtilerin hiçbiri olmadı. Şimdi kızım kucağımda 5 aylık oldu bile 🥰

Cinsiyet konusunda da benim kızımda sadece ramzi teorisi uydu. Birde Ikra meyra Ikra meyra nın tahmini tuttu. Ona da tekrar teşekkür ederim.

Alışveriş için bence 12.haftada başlayın. Yavaş yavaş alınca zorlamıyor. Kıyafet olarak yaz bebeği olacakları için ince takımlar veya kısa kollu tulumlar alabilirsiniz. Biz yenidoğdu üşür diye sarıp sarmaladık çocuk pişik oldu doktor da çok kızdı. Klima açık tek zıbınla tutmaya başladık çocuğum rahatladı. Kısaca yenidoğan diye kalın kalın seyler almayın 😊

Şubatta e-bebekte çok büyük indirim oluyor. Alacaklarınızı şimdiden belirleyip o zamanı değerlendirebilirsiniz.
Arada bim, şok ve a101e bebek ürünleri geliyor. Kesinlikle reflü yatağı denk gelirse alın. Hala yatağının içinde kullanıyoruz.

Bizi bu zamana kadar en çok zorlayan şey uyku oldu. Keşke uyku konusunda daha titiz davransaymışım. Belki baştan ne yapıp yapmamam gerektiğini daha detaylı bilseydim şuan uyku problemimiz daha az olabilirdi diye düşünüyorum.

Bebeklerinize sağlıkla kavuşun inşallah. Sevgiler 🌸

Merhaba bende de çok bel ağrısı var öğretmensiniz galiba ben de öyleyim 2 haftadır kamera açmadan koltukta uzanarak anlatıyorum siz de öyle yapın sandalye tepesinde mahvoldum ben de inatla devam ettim lekelenmem ve sonrasında kanamam oldu siz de zorlamayın sakın bebişlerimiz şuan herşeyden önemli çok geçmiş olsun
Evet bende öğretmenım oyle yapım bende kanamam durunca yıne bıraktım uzanmayı aman dıkkt edım bende sızde cok gecmıs olsun🥰

Canim gecmis olsun. Sıcak su torbasi sakın koyma. Ama polar ince battaniyeler var.beline sarabilirsin o da sıcak tutar. Sirtıni saracak termal atlette iyi geliyor
birde sert yerde yatmakta iyi geliyor yumuşak yatak iyi gelmiyor. Ben omirilik ameliyatliyim oyüzden zaman zaman belim cok ağrır.
Tamam canım dıkkat edım ozaman yumusak yerde yatıyorm hep

Daha erken vakit var nasılsa bi sonrakinde gep görür hem duyarsınız inşallah planlı gebelik mi sizin? Oğullarınız kaç yaşında
Biri 7 diğeri 5 buçuk yaşında ben Nisan'da 16 haftalik bı düşük yaptım kalbi durmuştu ve isteyerek yapmıştım o süreç çok zordu çünkü bulantilar falan 4 ay hep yattım üstüne kaybettim yavrumu uzun süre düşünmüyordum belki bir kaç sene sonra yaparız diye planlanmıştım ama kısmet işte tamamen sürpriz oldu banada 🥰

Kizlar bu da benim bebisim 6+4ken
Alttan usg ile hadi bana da tahmin yapin 😁💚💚

Eklentiler

• IMG-20201228-WA0000.jpg
    IMG-20201228-WA0000.jpg
    71,9 KB · Görüntüleme: 68
Teşekkür ederim :) Cok fazla olumsuz durum falan duyunca ister istemez korku kaplıyor içimi. O zaman haftaya gittiğimde duyulması lazım. Umarim insaallah. Tüm bebeğini bekleyen anneler sağlıkla alsın bebişlerin

benim de bebik 20 Ağustos biz senle aynıyız. Ben 5+6 da gittim kalp atışlarını dhaa küçük olduğu için duymadık ama gördük. Dün hafif kanamam oldu en yakın hastaneye gittik bir sorun var mı diye 6+2 idi çok kısa dinledik. Vajinalden kesin daha nettir ama biz karından baktırdık. Hastaneden hastaneye de değişiyor. Ultrason cihazı çok önemli. Bir tanesi idrar kesesi bomboşken 5+6 da eliyle koymuş gibi 10 saniyede keseyi de bebeği de gördü, diğeri 6+2 olmasına rağmen 2 saat bekletti 9 buçuktan 11 buçuğa kadar. keseyi bile göremedi yok su iç gel yok bilmem ne. Hastane çok çok önemli mutlaka etrafınızdan tavsiye alın

Ikra meyra Ikra meyra Canımcım sen nasıl cinsiyet tahmini yaptin tutturmussun da merak ettimm bizi de aydınlatsan keşkeeeee 🥳🤓🧐🧐

Benim biraz azaldı ara ara girip çıkıyor ağrı belime be kaşıklarıma . Şu an 5+2 yim. Sizin bebeğiniz kaç haftalık . Ben doktora sordum normal dedi ama aşırı ağrırsa tekrar kan ver dedi
İlk zamanlarki gibi değil ama ara ara yokluyor haklısınız, ultrasona göre şuan 6+5

slm kızlar nasılsınız. benim gibi bütün yemeklerden içeceklerden tiksinen var mı. öyle ki sadece peynir zeytin ekmek ve mantı yer duruma geldim. içecek sadece limon sıkılmış maden suyu içebiliyorum bi de çok susayınca yudum yudum su içiyorum zorla. ilk gebeliğimde 12. haftada bütün belirtiler kesilmişti bunda kesilmez diye çok endişeliyim. önceki gebeliklerinde belirtileri 12 haftadan daha uzun yaşayan olmuş muydu??

Ben de cumartesi gidicem bakalım zaman geçmiyor aramızda 1 gün var bize de sürpriz oldu ama vakti geçiyordu du artık hayırlısıyla allahım nasip etti isteyen herkese nasip etsin
Ben de cmrt kalp için gideceğim her şey yolunda mı nasıl durum çok merak ediyorum

Evet bende öğretmenım oyle yapım bende kanamam durunca yıne bıraktım uzanmayı aman dıkkt edım bende sızde cok gecmıs olsun🥰
Çok teşekkür ederim😍 çırpınıyoruz uzaktan Allah kolaylık versin dönem bitene kadar kamera açmadan devam etcem bu şekilde yapcak birşey yok yıllardır hasretle bekliyorum bu bebişi onun rahatı önemli🥰

Ahh canım şu yaşlılar insanı mahvediyo inanki. Öyle böyle şöyle derken insanı daha beter motivasyonsuz bırakıyorlar. Herşeye kulak tıkamak lazım aslında 😁 sizlerle konuşmak inan öyle iyi geliyo ki. Tanımadan enerji almak bu olsa gerek 🥰
Evet onlar şuna beynini yiyordur biliyorum😂 karnındakini de düşün emzirme, süt zehirler vs.. bir sürü şey söylerler sen doğrusunu anlatırsın anlat gibi yaparlar 1 gün sürmez gene söylerler, ya da direk karşı çıkarlar falan filan hiç bitmez yani🤣 boşverceksin artık

X