2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
slm kızlar nasılsınız. benim gibi bütün yemeklerden içeceklerden tiksinen var mı. öyle ki sadece peynir zeytin ekmek ve mantı yer duruma geldim. içecek sadece limon sıkılmış maden suyu içebiliyorum bi de çok susayınca yudum yudum su içiyorum zorla. ilk gebeliğimde 12. haftada bütün belirtiler kesilmişti bunda kesilmez diye çok endişeliyim. önceki gebeliklerinde belirtileri 12 haftadan daha uzun yaşayan olmuş muydu??
Hepsinden değil de bazılarından tiksindim. Kek kurabiye poğaça yiyemiyorum. Yumurta kokusu geliyor direkt. Zaten eskiden de sevmezdim yumurtayı. Dün kayınvalidem gözleme yaptı. Çok kötü koktu burnuma.
ilk gebeliğimde aşırı bulantı olmuştu. 13.haftada bitti. Şimdi de ara ara çok hafif bulantım oluyor. İnşallah ilkindeki gibi geçirmem diye dua ediyorum.

Sizde de bir doktor seçme kaosu yaşanıyor mu kızlar :olamaz:
Her gören , her arayan , eşimin arkadaşları farklı farklı doktor öneriyor. Biz kime gideceğimizi söylüyoruz direkt karalamaya başlıyorlar.
hamilenin gideceği doktora da karışılmaz ki ama :mad: bu mesele beni geriyor artık ciddi ciddi:sopa:

Hepsinden değil de bazılarından tiksindim. Kek kurabiye poğaça yiyemiyorum. Yumurta kokusu geliyor direkt. Zaten eskiden de sevmezdim yumurtayı. Dün kayınvalidem gözleme yaptı. Çok kötü koktu burnuma.
ilk gebeliğimde aşırı bulantı olmuştu. 13.haftada bitti. Şimdi de ara ara çok hafif bulantım oluyor. İnşallah ilkindeki gibi geçirmem diye dua ediyorum.
ayy iyi ki gözleme dediniz bence ben onu yiyebilirim bi deneyeyim :) genelde 12.haftadan sonra bitiyor sanırım biraz daha sabır inşallah hepimize..

slm kızlar nasılsınız. benim gibi bütün yemeklerden içeceklerden tiksinen var mı. öyle ki sadece peynir zeytin ekmek ve mantı yer duruma geldim. içecek sadece limon sıkılmış maden suyu içebiliyorum bi de çok susayınca yudum yudum su içiyorum zorla. ilk gebeliğimde 12. haftada bütün belirtiler kesilmişti bunda kesilmez diye çok endişeliyim. önceki gebeliklerinde belirtileri 12 haftadan daha uzun yaşayan olmuş muydu??

Bende tiksindim hemen hemen herseyden. kuru kuru ekmek yiyorum birde yulafli büskivi meyve .Limonlu sodayi sen onermistin galiba dün ictim iyi geldi.🙇.

Bende tiksindim hemen hemen herseyden. kuru kuru ekmek yiyorum birde yulafli büskivi meyve .Limonlu sodayi sen onermistin galiba dün ictim iyi geldi.🙇.
evet cnm ben önerdim ben her gün 2 tane içiyorum. bu herşeyden tiksinme hissi çok çok fena şimdi odada biri kolonya döktü bana o kdr kötü kokuyor ki anlatamam. çabucak biter gider insallah bu haftalar..

Çok teşekkür ederim😍 çırpınıyoruz uzaktan Allah kolaylık versin dönem bitene kadar kamera açmadan devam etcem bu şekilde yapcak birşey yok yıllardır hasretle bekliyorum bu bebişi onun rahatı önemli🥰
Kesınlıkle oyle bebişlerımizin sansına uzaktan daha ıyı oldu ınsallah hasretın son bulur saglıcakla alırsın kucagına 💕

önceki gebeliğimde ayva çok iyi geliyordu bulantıya bende sadece sade makarna yiyebiliyordum şuan bulantım başlamadı gibi ama hersey yumurta kokuyomuş gibi geliyor bardaklar falan

evet cnm ben önerdim ben her gün 2 tane içiyorum. bu herşeyden tiksinme hissi çok çok fena şimdi odada biri kolonya döktü bana o kdr kötü kokuyor ki anlatamam. çabucak biter gider insallah bu haftalar..

Insallah canim. Neyin iyi gelecegi hic belli olmuyor. Oglumda hep alakasi olmayan seyler iyi geliyordu.

önceki gebeliğimde ayva çok iyi geliyordu bulantıya bende sadece sade makarna yiyebiliyordum şuan bulantım başlamadı gibi ama hersey yumurta kokuyomuş gibi geliyor bardaklar falan

Bende ayva yiyorum bazen bastiriyor bazende cok şiskinlik yapiyor.

Merhaba güzel anneler..
Ben 2020 Ağustos annesiyim. Çok şükür hamileliğim sıkıntısız geçti.
Belirti konusunda tereddüt yaşayan annelerimiz için yazmak istedim. Benim tek belirtim göğüs hassasiyeti oldu o da hemen geçti. Onun dışında bulantı, koku hassasiyeti ve kusma gibi belirtilerin hiçbiri olmadı. Şimdi kızım kucağımda 5 aylık oldu bile 🥰

Cinsiyet konusunda da benim kızımda sadece ramzi teorisi uydu. Birde Ikra meyra Ikra meyra nın tahmini tuttu. Ona da tekrar teşekkür ederim.

Alışveriş için bence 12.haftada başlayın. Yavaş yavaş alınca zorlamıyor. Kıyafet olarak yaz bebeği olacakları için ince takımlar veya kısa kollu tulumlar alabilirsiniz. Biz yenidoğdu üşür diye sarıp sarmaladık çocuk pişik oldu doktor da çok kızdı. Klima açık tek zıbınla tutmaya başladık çocuğum rahatladı. Kısaca yenidoğan diye kalın kalın seyler almayın 😊

Şubatta e-bebekte çok büyük indirim oluyor. Alacaklarınızı şimdiden belirleyip o zamanı değerlendirebilirsiniz.
Arada bim, şok ve a101e bebek ürünleri geliyor. Kesinlikle reflü yatağı denk gelirse alın. Hala yatağının içinde kullanıyoruz.

Bizi bu zamana kadar en çok zorlayan şey uyku oldu. Keşke uyku konusunda daha titiz davransaymışım. Belki baştan ne yapıp yapmamam gerektiğini daha detaylı bilseydim şuan uyku problemimiz daha az olabilirdi diye düşünüyorum.

Bebeklerinize sağlıkla kavuşun inşallah. Sevgiler 🌸
Sağlıkla büyüsün prenses 😍 bende çok teşekkür ederim 🙈😍 rabbim temiz sağlıklı dünyada evlatlarımızı büyütmeyi nasip etsin inşallah 🤲💗💙🧿🧿

Canım senin haberin yokmuydu 🤭 Amin canım inşallah Allah razı olsun bende 12. Haftayı bekliyordum sana ultrason görüntüsü atmak için 😂😍
Yok tatlım az önce bildirime baktım beni etiket yapmış arkadaş seni gördüm takvim var çok ama çok mutlu oldum seni Mayıs ayında tanıdım çok istiyordum şükür 🤲 rabbim sağlıkla nasip etsin inşallah canım

X