2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ikili test evet pahali degil ama sonucu kesin de degil. Sadece olasilik veriyor kesin bu hastalik vardir ya da yoktur demiyor. Ben kesin emin olmak istiyorum diyenler kan testi yaptirabilirler o da biraz maliyetli. Biz ilk bebegimde kesin sonuc almak icin yaptirmistik bunda da yaptıricaz
Aynen ama zaten rısk yoksa ve ölçumlerde sıkıntı yoksa cok gerek gormuyor doktorlar bende yaptırdım fetal dna testı oda 3bın tlydı ondada hastalıklar cıkınca cvs yaptırdım ondada aynı sonuclar cıktı ınsallah hepımızın testlero temız cıkar

Aynen ama zaten rısk yoksa ve ölçumlerde sıkıntı yoksa cok gerek gormuyor doktorlar bende yaptırdım fetal dna testı oda 3bın tlydı ondada hastalıklar cıkınca cvs yaptırdım ondada aynı sonuclar cıktı ınsallah hepımızın testlero temız cıkar
Olcumler kesin sonuc vermiyor. Butun olcumleri normal cikmasina ragmen down sendromu ile dogan bebekler oluyor

Selam kızlar bende burdayım🙋‍♀️Ağustos 24 görünüyo benimde bebişimin gelceği tarih.inşallah hepimiz sağlıkla alırız kucağımıza🙏🏻
Bende pco vardı sanırım geç döllenme olabilir alttan muayene etti doktorum 5 haftalıkken gittim tam.keseyi ve yolku gördü ama bana 1 ay sonra gel dedi sürekli sık sık bakmayalım biraz geçsin dedi ama bana zaman geçmiyor.ultrasona sık girmenin zararı var mı? Sizlere hep haftaya falan tekrar gel mi dedi doktorlarınız?
Kalp atışı ne zaman duydunuz ilk?

Tam 5+1di ben gittiğimde kese göründü sadece bebek yoktu daha. Vajinal baksak daha net görünürdü dedi ama istemedim kese ölçüsü de 8mm idi.
Canım bende salı günü gittim doktora vajinal muayene yaptı keseyi gördük bebişin boyutu da 7 mm yazıyor doktorum 1 ay sonraya randevu verdi geç döllenme olabilir diye sanırım pco vardı bende.ama o kadar sabredemicek gibiyim sizler sürekli gidiyo musunuz kontrole? Kalp atışını duymak için 4 hafta beklemesem mi ama gidersem duyamazsam üzülmiyim diye de öyle demiş olabilir

Selam kızlar bende burdayım🙋‍♀️Ağustos 24 görünüyo benimde bebişimin gelceği tarih.inşallah hepimiz sağlıkla alırız kucağımıza🙏🏻
Bende pco vardı sanırım geç döllenme olabilir alttan muayene etti doktorum 5 haftalıkken gittim tam.keseyi ve yolku gördü ama bana 1 ay sonra gel dedi sürekli sık sık bakmayalım biraz geçsin dedi ama bana zaman geçmiyor.ultrasona sık girmenin zararı var mı? Sizlere hep haftaya falan tekrar gel mi dedi doktorlarınız?
Kalp atışı ne zaman duydunuz ilk?
Selam canim bende pazartesi gittim 5+1 de kese gözüktü 15 20 gun sonra gel dedi kalp atışı için

O zmn erkek olma ihtimali daha yuksek gibi ama hic belli de olmuyor bulantisi olmayii kiz bebek doguranlari da gordum saglikla dogsunlar insallahh😍😍 demek ki herkesin cok farkli su anda tatli birseyi degil yemek gormek bile isyemiyorum ben surekli limonlu seyler tuketiyorum oglumda da ilk haftalarda limonlu seyleri tercih ediyordum ama sonrasinda surekli tatli yemiştim 😂
Bu aşerme, mide bulantısı, mide yanması falan hep hurafe yaa. Ben oğluma hamileyken deli gibi turşu yedim hep ekşi şeyler.. Tatlı ağzıma sürmedim. Miden yanıyorsa saçlı derler. Doğuma kadar yediğim ağzımdaydı oğlum kel doğdu 😁 mide bulantısı da 4 ay sürdü. Teorileri, tıbbi dayanakları olan şeyleri bilemem ama bunların hepsini çürüttüm ben 🙈

Ikili test evet pahali degil ama sonucu kesin de degil. Sadece olasilik veriyor kesin bu hastalik vardir ya da yoktur demiyor. Ben kesin emin olmak istiyorum diyenler kan testi yaptirabilirler o da biraz maliyetli. Biz ilk bebegimde kesin sonuc almak icin yaptirmistik bunda da yaptıricaz
onun maliyeti ne kadar ortalama peki? benim ilk çocuğum da süreçle alakalı çok az bilgim var.

Merhaba kızlar sat tarihim 15 kasım
Bat 16 aralık
14 aralıkta hamile olduğumu öğrendim beta 31,78 cıktı
18 aralıkta betam 239 çıktı
25 aralıkta betam 2473 cıktı
Ama kese gözükmedi 😔 Doktorum geç döllenmeden dolayı olabilir suan icin kötü düsünmeye gerek yok dedi. Salı gideceğim ama zaman bir türlü geçmiyor 😔 sizler ne saman keseyi gördünüz benim değerlerim kötü mü?😔

Merhaba kızlar sat tarihim 15 kasım
Bat 16 aralık
14 aralıkta hamile olduğumu öğrendim beta 31,78 cıktı
18 aralıkta betam 239 çıktı
25 aralıkta betam 2473 cıktı
Ama kese gözükmedi 😔 Doktorum geç döllenmeden dolayı olabilir suan icin kötü düsünmeye gerek yok dedi. Salı gideceğim ama zaman bir türlü geçmiyor 😔 sizler ne saman keseyi gördünüz benim değerlerim kötü mü?😔
Canım benim de son adetim 17 kasımdı 22 aralıkta kese göründü vajinalden.senin karından mı görünmedi?
Değerin çok güzel artmış inş salı günü gittiğinde keseyi de içinde minik embriyoyu da görürsün

Canım benim de son adetim 17 kasımdı 22 aralıkta kese göründü vajinalden.senin karından mı görünmedi?
Değerin çok güzel artmış inş salı günü gittiğinde keseyi de içinde minik embriyoyu da görürsün
Karından görünmedi ama rahim duvarının kalınlığı güzel dedi. Vajinadan bakmadı bende sormadım salı günü soracağım zaten kese görünene kadar ilişkide yasak dedi inşallah görünür sıkıntılı bir durum yoktur 🤲🏻

Peki ben simdi kaç haftalık hamile olmuş oluyorum programda 6 haftalık diyor ama sanki daha az

Selam kizlar bende 6 haftalik hamileyim nasip olursa agustosa geliyor benim bebegimde ama dun doktora gittim kese 1.1 bucuk hafta buyuk onden gidiyor boyle durumlarda kalbi durabiliyor bebeklerin dedi Allah korusun olmayacak insallah boyle bisey 15 gun sonra cagirdi varmi bilgisi olup yasayan bu durumu

Ben kendimce gozlemledigim birseyi soyleyeyim cok midesi bulananin kesin olmamakla birlikte genelde kizi oluyor az bulananin ise erkek bende ilkinde tutuyor ikinciyi gorucez :) senin durum nasil mide bulantisi v.s. cok mu?
Ben kizimda mide bulantisi kusmak nedir bilmezdim ama simdi ölüyorum resmen ne yersem kusmam geliyor midem eski:KK43: her sabahda ayva yiyorum cocugum guzel olsun die🥰🥰🥰

Canım bende salı günü gittim doktora vajinal muayene yaptı keseyi gördük bebişin boyutu da 7 mm yazıyor doktorum 1 ay sonraya randevu verdi geç döllenme olabilir diye sanırım pco vardı bende.ama o kadar sabredemicek gibiyim sizler sürekli gidiyo musunuz kontrole? Kalp atışını duymak için 4 hafta beklemesem mi ama gidersem duyamazsam üzülmiyim diye de öyle demiş olabilir
Beni ilk kontrolümden 3 hafta sonraya çağırdı

Slm kızlar Varmı benim durumuma benzer olupda sonradan yüzü gülen kızlar coraspin ve 4000 lik iğne kullanıyorum 7+ 5 oldum bu an henüz kalp atışı duyamadım 5-6 gündür hafif lekeyle başlayan kanamam damlalara ve bugünde biraz daha çoğalarak küçük parçalar da gelmeye başladı. Salıya randevum var 2 gün sonra 2gün önceki randevumda dr sorun yok dedi başka ilaç da vermedi şimdi çok endişeliyim kan sulandırıcı kanama yapar mı yaşayan var mı bu durumu 😔😔😔

Slm kızlar Varmı benim durumuma benzer olupda sonradan yüzü gülen kızlar geçen sene bir düşüğüm kalp atışını duyamadım zaten gelişimi durmuş ama bekledik ve kanamam başladı 9+5 de kürtaj oldum. Şimdi coraspin ve 4000 lik iğne kullanıyorum 7+ 5 oldum bu an henüz kalp atışı duyamadım 5-6 gündür hafif lekeyle başlayan kanamam damlalara ve bugünde biraz daha çoğalarak küçük parçalar da gelmeye başladı. Salıya randevum var 2 gün sonra 2gün önceki randevumda dr sorun yok dedi başka ilaç da vermedi şimdi çok endişeliyim kan sulandırıcı kanama yapar mı yaşayan var mı bu durumu 😔😔😔

Slm kızlar Varmı benim durumuma benzer olupda sonradan yüzü gülen kızlar geçen sene bir düşüğüm kalp atışını duyamadım zaten gelişimi durmuş ama bekledik ve kanamam başladı 9+5 de kürtaj oldum. Şimdi coraspin ve 4000 lik iğne kullanıyorum 7+ 5 oldum bu an henüz kalp atışı duyamadım 5-6 gündür hafif lekeyle başlayan kanamam damlalara ve bugünde biraz daha çoğalarak küçük parçalar da gelmeye başladı. Salıya randevum var 2 gün sonra 2gün önceki randevumda dr sorun yok dedi başka ilaç da vermedi şimdi çok endişeliyim kan sulandırıcı kanama yapar mı yaşayan var mı bu durumu 😔😔😔
Canım bende aynı şeyleri kullanıyorum Dr kanama başlarsa asprini kes dedi. Sen Dr a git direk bekleme iğne progest falan verir belki. İnşallah sorunsuz devam eder 🤲

X