2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Slm kızlar Varmı benim durumuma benzer olupda sonradan yüzü gülen kızlar geçen sene bir düşüğüm kalp atışını duyamadım zaten gelişimi durmuş ama bekledik ve kanamam başladı 9+5 de kürtaj oldum. Şimdi coraspin ve 4000 lik iğne kullanıyorum 7+ 5 oldum bu an henüz kalp atışı duyamadım 5-6 gündür hafif lekeyle başlayan kanamam damlalara ve bugünde biraz daha çoğalarak küçük parçalar da gelmeye başladı. Salıya randevum var 2 gün sonra 2gün önceki randevumda dr sorun yok dedi başka ilaç da vermedi şimdi çok endişeliyim kan sulandırıcı kanama yapar mı yaşayan var mı bu durumu 😔😔😔

Canim senin durumundayim coraspin ve igne kullaniyorum benimde kanamam oldu az ama hemen düsuk önleyici iğne ve ilaçlara basladik. Bence acilen baska doktora git hatta simdi git. Bana doktor eger kanaman artarsa coraspin ve igneleri kesicez demisti

Selam kızlar bende burdayım🙋‍♀️Ağustos 24 görünüyo benimde bebişimin gelceği tarih.inşallah hepimiz sağlıkla alırız kucağımıza🙏🏻
Bende pco vardı sanırım geç döllenme olabilir alttan muayene etti doktorum 5 haftalıkken gittim tam.keseyi ve yolku gördü ama bana 1 ay sonra gel dedi sürekli sık sık bakmayalım biraz geçsin dedi ama bana zaman geçmiyor.ultrasona sık girmenin zararı var mı? Sizlere hep haftaya falan tekrar gel mi dedi doktorlarınız?
Kalp atışı ne zaman duydunuz ilk?
Canm benim 5haftalıkken kese o kadar miniktiki yolk bile yoktu 5+5te kese biraz büyümüştü 6+4 bebek ve kalp atımını gördük şükür telaşlanma normal
Merhaba kızlar sat tarihim 15 kasım
Bat 16 aralık
14 aralıkta hamile olduğumu öğrendim beta 31,78 cıktı
18 aralıkta betam 239 çıktı
25 aralıkta betam 2473 cıktı
Ama kese gözükmedi 😔 Doktorum geç döllenmeden dolayı olabilir suan icin kötü düsünmeye gerek yok dedi. Salı gideceğim ama zaman bir türlü geçmiyor 😔 sizler ne saman keseyi gördünüz benim değerlerim kötü mü?😔
Gayet iyi yükselmiş canm içini ferah tut daha erken gerçekten 5+3te aşırı minik kese görünmüştü bende

Selam kizlar bende 6 haftalik hamileyim nasip olursa agustosa geliyor benim bebegimde ama dun doktora gittim kese 1.1 bucuk hafta buyuk onden gidiyor boyle durumlarda kalbi durabiliyor bebeklerin dedi Allah korusun olmayacak insallah boyle bisey 15 gun sonra cagirdi varmi bilgisi olup yasayan bu durumu
Belki erken yumurtladın Dr karı dinleme ilk haftalar hep olumsuz konuşurlar benim kızıma hamile iken hep önde gidiyordu ve şükür şuan 5yaşına girmek üzere

Bu aşerme, mide bulantısı, mide yanması falan hep hurafe yaa. Ben oğluma hamileyken deli gibi turşu yedim hep ekşi şeyler.. Tatlı ağzıma sürmedim. Miden yanıyorsa saçlı derler. Doğuma kadar yediğim ağzımdaydı oğlum kel doğdu 😁 mide bulantısı da 4 ay sürdü. Teorileri, tıbbi dayanakları olan şeyleri bilemem ama bunların hepsini çürüttüm ben 🙈
Ben asermeden bahsetmedim bence aserme diye birsey yok vucut kendinde eksik olan seyi istiyor bence :) ama dedigim gibi mide bulantisi ozellikle kiz bebek bekleyenlerde biraz daha fazla oluyor. Mide yanmasinin sacla hicbir ilgisi yok ztn eskilerin laflari iste :) benim ilerleyen aylarda midem cok yanmisti oglum cok yukaridaydi mideme cok baski yapıyordu belki onunla ilgilidir bilemiyorum :)

Ben kizimda mide bulantisi kusmak nedir bilmezdim ama simdi ölüyorum resmen ne yersem kusmam geliyor midem eski:KK43: her sabahda ayva yiyorum cocugum guzel olsun die🥰🥰🥰
Ztn bir kesinligi yok dedigim seyin sadece kendi gozlemim :) bu defa tam tersi bir durum olduguna gore belki de erkektir bebisiniz saglikla dogsun :)

Bu aşerme, mide bulantısı, mide yanması falan hep hurafe yaa. Ben oğluma hamileyken deli gibi turşu yedim hep ekşi şeyler.. Tatlı ağzıma sürmedim. Miden yanıyorsa saçlı derler. Doğuma kadar yediğim ağzımdaydı oğlum kel doğdu 😁 mide bulantısı da 4 ay sürdü. Teorileri, tıbbi dayanakları olan şeyleri bilemem ama bunların hepsini çürüttüm ben 🙈

Bende ogluma hamileliğimi resmen turşu bidonuna kafami sokup yaşadim. asma yapraklarinin dallarini kemiriyordum. Bulantim hic gecmedi. Ama bol bol tatlida yedim. bana kızin saçli olacak dediler. Kel kafali bir oğlum oldu. bundada 15gün çok bulantim oldu simdi arada bulaniyor sirkeden turşudan tiksindim bakalim ne olacak

Ben asermeden bahsetmedim bence aserme diye birsey yok vucut kendinde eksik olan seyi istiyor bence :) ama dedigim gibi mide bulantisi ozellikle kiz bebek bekleyenlerde biraz daha fazla oluyor. Mide yanmasinin sacla hicbir ilgisi yok ztn eskilerin laflari iste :) benim ilerleyen aylarda midem cok yanmisti oglum cok yukaridaydi mideme cok baski yapıyordu belki onunla ilgilidir bilemiyorum :)
Biliyorum ondan bahsetmediğinizi genel olarak yaşadıklarımı yazdım ☺️ gerçekten her gebelik kendine has oluyor. Mide bulantısı çok çektim oğlumda istifra da ediyordum. Bakalım inşallah kız olur da onu da deneyimlemiş olurum ❤️ tabii ki öncelikle sağlıkla alalım kucağımıza

Bende ogluma hamileliğimi resmen turşu bidonuna kafami sokup yaşadim. asma yapraklarinin dallarini kemiriyordum. Bulantim hic gecmedi. Ama bol bol tatlida yedim. bana kızin saçli olacak dediler. Kel kafali bir oğlum oldu. bundada 15gün çok bulantim oldu simdi arada bulaniyor sirkeden turşudan tiksindim bakalim ne olacak
😁 Ben de bal yiyordum sanki turşu yerken. Tam tersiymiş bu sefer hadi bakalım hayırlısı 🙏🥰

Bana 4 hafta sonra gel dedi çok uzun değil mi süre? Senin de geç döllenme mi var canım adetn düzenli miydi
Adetime göre suan 7 haftalik ama doktora göre 6 haftalikti gec dollenme benimki cunku idrarda hic belli olmamıştı sabret sorun yoktur bebeğin seninledir sıkıntı olacağını düşünmüyorum adetimde 3 5 gun oynuyordu hep.ileri oluyordu canim

Canm benim 5haftalıkken kese o kadar miniktiki yolk bile yoktu 5+5te kese biraz büyümüştü 6+4 bebek ve kalp atımını gördük şükür telaşlanma normal

Gayet iyi yükselmiş canm içini ferah tut daha erken gerçekten 5+3te aşırı minik kese görünmüştü bende
Çok teşekkür ederim cevap veridğin icin canım ister istermez sıkılıyor böyle rahatlatıcı mesajlar görmek iyi geliyor☺️

Biliyorum ondan bahsetmediğinizi genel olarak yaşadıklarımı yazdım ☺️ gerçekten her gebelik kendine has oluyor. Mide bulantısı çok çektim oğlumda istifra da ediyordum. Bakalım inşallah kız olur da onu da deneyimlemiş olurum ❤️ tabii ki öncelikle sağlıkla alalım kucağımıza
Insallah gonlunuze gore olur hersey 😍

5 +1 de 1.11cm di kesem canim.doktor gayet normal dedi senin kesen kac cm
Canım suan kaç haftalığım bilmiyorum en son adet tarihim 15 kasım 16 aralık adet günüm betam cuma günü 2473 cıktı karından kesem daha gözükmedi alttan da bakmadı gec döllenme dedi salı tekrar gideceğim

X