2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar bebişim kaka yapamioo😥😥 gaz çıkıyor ama 2 gündür kaka yokk. Anne sütü alıyor ama geceleri 1-2 kere yani günde mama veriyorum o kadar.. ne yapmak lazım can cekisiiio resmen 😥😥

Kızlar göğüs yaraları geçmeyen varmi benim gibi. göğüs ucumun orasi yarıldı resmen bebeğim her ağlayarak meme istediğinde benimde ağlayasım geliyor. Gece emzirirken hep ağladım çok zormuş göğüs ucu yarası. emzirmek ne güzel duygu diye düşünürken acıya dönüştü. Bepanthol onarıcı bakım kremini kullandim hemen geçti dediler bende işe yaramadi. Göğüs ucu yarasını geçirenler nasıl iyileşti yazarmisiniz.

Kızlar göğüs yaraları geçmeyen varmi benim gibi. göğüs ucumun orasi yarıldı resmen bebeğim her ağlayarak meme istediğinde benimde ağlayasım geliyor. Gece emzirirken hep ağladım çok zormuş göğüs ucu yarası. emzirmek ne güzel duygu diye düşünürken acıya dönüştü. Bepanthol onarıcı bakım kremini kullandim hemen geçti dediler bende işe yaramadi. Göğüs ucu yarasını geçirenler nasıl iyileşti yazarmisiniz.
Lansinoh göğüs ucu kremi ve gümüş kapakla geçmişti benim canım

Sağol canim ayva cekirdegi jeli hametan bepanthol zeytinyağı bunlari hep denedim ama olmuyor 24 günlük olduk geçmedi ilk 15 günde geçer diyorlardi

kakao yağı kesinlikle. Bir tatlı kaşığında erit çsy tabağına koy emzirdikten sonra sür. Silmene gerek de yok doğal ve bebeğe de faydalı. Bir iki kullanımda farkedersin. Yumuşatıyor iyileştiriyor

Kızlar bebişim kaka yapamioo😥😥 gaz çıkıyor ama 2 gündür kaka yokk. Anne sütü alıyor ama geceleri 1-2 kere yani günde mama veriyorum o kadar.. ne yapmak lazım can cekisiiio resmen 😥😥
Canım poposuna kulak çubuğu ile zeytinyağı sür, içeriye sokmadan kenarlarına, bacaklarını hafif yukarı kaldırıp indir, yine yapmazsa karnına masaj yap, biz bir süre bu şekilde yaptırdık, şimdi düzeldi şükür.

Yara yeniyken Garmastan pomad sürüp kuruyana kadar havalandırmıştım. Kuruyunca bir sonraki emzirmeye kadar gümüş kapak kullanıyordum. Yara iyileşince de emzirme harici tüm gün gümüş kapak. Hiç yara olmadı bu şekilde bir daha.

Emzirme dışında sürekli gümüş kapak kullandım ilk 20 gün. Şimdide ara ara kullanıyorum

Ya inanmıyorum aynısı😂😂😂benimki de yok kuzum yok bitanem aç mı kaldın sen yavrummm ohhh yeee anneannen kurban olsun diyerek mama yediriyor 😂😂😂 benim doktorun kafasına göre ver gitsin çerez yesin bu arkadaş diyor bilmiyorum zaten emekleyince yürüyünce zayıflayacaklar şimdi günde 1-2 sorun değildir heralde (bu arada anne sütü kadar besleyici artık mamalar, anne sütünü mamadan ayıran tek şey antikormuş e zaten antikoru alıyor çocuklar arada verilebilir gibi)
Kanguru yenidoğan aparatlıysa ya da çocuk 7 kilodan fazlaysa kullanılabilir yoksa sling diyolar
Adet sanırım ben de oldum 1 ayın ardından oldum bana da erken gibi geldi kadındoğum muayenesinde görünürmüş yumurtlama başlayıp başlamadığı
Peki birsey daha sorucam ben mama konusunda deneyimsizim kızımda kullanmadım , cok az mama verdiğim için 1 aydır kutunun yarisina gelmedim bile, kutu üzerinde açılmış kutuyu 3 hafta icinde kullanin yazıyor, şimdi ben bu kutuyu atıp yenisini mi alayım?

kakao yağı kesinlikle. Bir tatlı kaşığında erit çsy tabağına koy emzirdikten sonra sür. Silmene gerek de yok doğal ve bebeğe de faydalı. Bir iki kullanımda farkedersin. Yumuşatıyor iyileştiriyor
Gogusumun uçları sanki yanıyor gibi mastit de mi böyle oluyor

Benimki 5.güne kadar yapmadı dün yaptı direk banyoya soktuk o kadar doldurmuş bezini sırtından çıkmıştı doktora danışarak gliserin kansuk fitil kullanabilirsin küçülterek ama çok müdahale tavsiye etmem ben alışmasın tembelliğe illaki yapacak 2 gün de çok sayılmaz daha acı elma yağı ile karnına gaz ve kaka masajı var onu yapabilirsin

Fazlasını kusuyordur demekki doyuyor. Kirli bez sayısından doyup doymadığı anlaşılır. Ben de artık doyduğunu karnının tok olduğunu biliyorsam her arandığında hemen emzirmiyorum çünkü kusuyor. Kıstuğu zamanda sanki kilo alamayacak gibi geliyor. Bir de çok gazlı fazla emse fazla gaz yapıyor. Az önce güzel uyusun diye üst üste iki kez emzirip yatırdım. Allah tan yan yatırmıştım ki felaket kustu. Emzirme peşine tekrar aranıyorsa zorda olsa emzik veriyorum (emzik istemiyor,zorla tutturuyorum)
Canım Kaçar dakika sağ ve sol göğsünü emzirip emziğe geçiyorsunuz.?

Peki birsey daha sorucam ben mama konusunda deneyimsizim kızımda kullanmadım , cok az mama verdiğim için 1 aydır kutunun yarisina gelmedim bile, kutu üzerinde açılmış kutuyu 3 hafta icinde kullanin yazıyor, şimdi ben bu kutuyu atıp yenisini mi alayım?
Bende seninle ayni durumdayım sariliktan dolayı vermistim biraz gece de doymayinca veriyordum kutunun yarısi bitmedi henüz

Yurtdışında yaşayan anneler non- alcoholic malt içecekleri helal midir bilginiz var mı? Benim olduğum yerde e-bebekteki gibi yok marketlerde böyle satılıyor alkolsüz malt içeceği diye ama emin olamadım ben
Ben bunu içiyorum. Valla süt yapıyor dediler içebilirsin dediler çokda incelemedim bak istersen

Eklentiler

• 20210910_124944.jpg
    20210910_124944.jpg
    76,6 KB · Görüntüleme: 49
X