2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Acaba toz kimyondan mı bahsediyorsunuz? Çünkü gaz için ben tane kimyon aldım ve tavsiye de ediyorlar çay olarak sanki yeşil çay gibi demleyip içebilirsiniz diye ben içiyordum
Toz olandır diye düşünüyorum, Ben de 1 çay kaşığı tane kimyon 1 çay kaşığı rezene 4 minik papatya tanesini 7-8 dk demliyorum ballı veya balsız içiyorum üçü bir arada çok iyi geliyor

Merhabalar kızlar
Sağlık ocağı bana Monovit D3 damla verdi doğumdan 15.günden sonra kullanmam için ancak kullanıp kullanmamakta emin değilim.
Kullanan varmı
D vitamini kullanmazsan kafasındaki yumuşaklık kapanmaz ki çok çok önemli kullanmak. Bunu veya başka bir D vitaminini mutlaka kullanın

LİMONU SARILIĞI GEÇSİN DİYE BİR İKİ DAMLA KADAR VERDİK ANNEMLE. VERMEZ OLAYDIK YAVRUM KUSTU DURDU. ÇOK KORKMUŞTUM. DAHA DA HAYATTA YAPMAM. ŞEFTALİ NE İÇİN?
Ne bileyim aklında ne vardıysa annemin bir baktım şeftali yalatıyor aldım kucağından kafayı yediniz iyice diye aman varıp da bir dilim mi verdim diyor annem de😂

Ne bileyim aklında ne vardıysa annemin bir baktım şeftali yalatıyor aldım kucağından kafayı yediniz iyice diye aman varıp da bir dilim mi verdim diyor annem de😂
İlk 6 ay anne sütü veya mama dışında bir şey vermeyin diyo uzmanlar bence annenize kesin bir dille söyleyin tabii siz bilirsiniz

Kizlar benim bestlak damla cok az kaldi bitince 2. Kutuyu alsam mi herhangi bir zarari olurmu doktora sormalimiyim

D vitamini kullanmazsan kafasındaki yumuşaklık kapanmaz ki çok çok önemli kullanmak. Bunu veya başka bir D vitaminini mutlaka kullanın
Yaa gerçekten mi hiç bu konu hakkında Bilgi verilmedi bende hiç araştırmadan direk buraya sordum.
Bilgi için çok teşekkür ederim

Kızlar bebeğim emmeye başlasi diye seviniyordum şimdi neredeyse üzülücem.Mememden inmiyor hiçbir işimi yapamıyorum yemek bile zor yiyorum hep göğsümde.
Uzun süre emiyor sonra kendini atıyor memeden yerine yatırıyorum 10 dakika sknea ağlayarak uyanıyor yine araniyor yine emiyor.
Neden böyle oluyor hep doymuyormu acaba sütüm mü yetmiyor hani çektiğinde gwluyormu acaba nereden anlıyorduk biri yazmıştı ?
Yutkununca miydi bakıyorum yutkunuyor gibi ama neden yerine yatırinca ağlıyor tekrar emmek istiyor kısır döngü gibi bir sonu yok bunun dün hep mahvoldum uykusuzluktan.
Birde önsüt sulu sonradan gelen süt yağlı süt o doyurucu mubabbeti fln vardı neydi o😟
Ayriyetten şimdide memeye alıştı biberonu istemiyor biberonu ememiyor unuttu resmen çekemiyor mamayi aç kalıcak diye korkuyorum bugün sabahtan beri ağlıyor uyuyamiyor.

canım aramıza hoşgeldin 🥺 bebek uyuyakaldığı için kendini atıyor, doymadığı için 10 dk sonra uyanıyor. Sen bebek kendini atar atmaz yatırma. Ben de öyle yapıyordum nihayet uyudu diyip ama öyle yapma. Biraz daha kucağında tut görceksin memeye saldırcak tekrar. Kendini atınca gazını fln çıkar uykusunu aç tekrar ver. Birkaç kez memeyi almazsa aldığında emmeden uyumuşsa bu sefer kesin uyumuştur.

bebeğin yutkunmasına bakma, yutkunduğunda ses çıkıyorsa gerçekten yutuyordur. Ben artık öyle anlıyorum. Çünkü sütüm varken her yutkunduğunda ses geliYor.

ilk 2-3 dk gelen süt önsüt sulu olan, 2-3 dk sonra gelen yağlı süt doyurucu olan son süt. Bebek doyuyor mu doymuyor mu dersen ben de kendimde onu sorguluyorum. Ama bakıyorum dün akşam ve bugün 2 saat aralıksız yattı sütüm vardı şükür öyle anladım doymuş demek ki diye. Doymayınca uykuya dalamıyorlar.

tamamen çözmüş değilim bu işi ama çözdüğüm kısımlar bunlar. Bi de biberonla veremiyorsan şırınga ya da burun aspiratörleri var ya popo kısmı pompalı? Onunla da verebilirsin aynı işlev oluyor. Ama mamayı unutmasın istiyorsan; emzirdikten sonra göğüslerini 2-3 seferde bir ver 10 ml de olsa

Kizlar benim bestlak damla cok az kaldi bitince 2. Kutuyu alsam mi herhangi bir zarari olurmu doktora sormalimiyim

ben aldım 2. Yi bitkisel içerikli olduğu için bir zararı olcağını düşünmüyorum. Tek zararı keseye gibi. Zaten kart dökümü bu ay full “ bestlak, rezene, kimyon tohumu, kuru dut, bebek bezi, ıslak mendil 😂

ben aldım 2. Yi bitkisel içerikli olduğu için bir zararı olcağını düşünmüyorum. Tek zararı keseye gibi. Zaten kart dökümü bu ay full “ bestlak, rezene, kimyon tohumu, kuru dut, bebek bezi, ıslak mendil 😂
Doğru söylüyorsun canım 😂😂 kuru dutu nasil yaptin bende aldirdim da henüz yapmadım

canım aramıza hoşgeldin 🥺 bebek uyuyakaldığı için kendini atıyor, doymadığı için 10 dk sonra uyanıyor. Sen bebek kendini atar atmaz yatırma. Ben de öyle yapıyordum nihayet uyudu diyip ama öyle yapma. Biraz daha kucağında tut görceksin memeye saldırcak tekrar. Kendini atınca gazını fln çıkar uykusunu aç tekrar ver. Birkaç kez memeyi almazsa aldığında emmeden uyumuşsa bu sefer kesin uyumuştur.

bebeğin yutkunmasına bakma, yutkunduğunda ses çıkıyorsa gerçekten yutuyordur. Ben artık öyle anlıyorum. Çünkü sütüm varken her yutkunduğunda ses geliYor.

ilk 2-3 dk gelen süt önsüt sulu olan, 2-3 dk sonra gelen yağlı süt doyurucu olan son süt. Bebek doyuyor mu doymuyor mu dersen ben de kendimde onu sorguluyorum. Ama bakıyorum dün akşam ve bugün 2 saat aralıksız yattı sütüm vardı şükür öyle anladım doymuş demek ki diye. Doymayınca uykuya dalamıyorlar.

tamamen çözmüş değilim bu işi ama çözdüğüm kısımlar bunlar. Bi de biberonla veremiyorsan şırınga ya da burun aspiratörleri var ya popo kısmı pompalı? Onunla da verebilirsin aynı işlev oluyor. Ama mamayı unutmasın istiyorsan; emzirdikten sonra göğüslerini 2-3 seferde bir ver 10 ml de olsa
Siz kaç dakika emziriyorsunuz bi memeyi? Benim bebeğim ortalama 10 dkika emiyor bir memeyi. Çok gazı var önsüt çok gaz yapıyor dediği için doktorlar ben zorla 20 dakikaya çıkartmaya çalışıyorum çocuğu ki çok gaz yapan önsüt yani çok laktozu almasın yağlı kısım olan arka sütü de alsın diye onların süreleri 2-3 er dakikaysa o zaman çocukları çok emzirmeyelim mi? Yoksa ses gelmesine göre istedikleri kadar mı tutalım?

Çok sağol cevabın için canım🤗
Memedeyken bazen kendi çıkıyor uyanıkken ve bazen de dediğin gibi uyuyakalip atıyor.Bugün denedim evet açsa aranıyor kafasını sallıyor memeyi yakalamaya çalışırken..
Bugün birkaç kez denedim uyanıkken attı memeyi verdim mesela almadı şuan uyuyor bayagidir.Ama gün içinde memenin süt dolmasına fırsat bırakmıyor ki nasıl dolacak o meme süt de bebegim doyacak 🙄Dün 45 dk emmesine rağmen üstüne mama almasina rağmen 10 dk da bir uyandı tekrar meme aldı üstüne birde..
Hadi sütüm azdı doyurmadi mamadami doyurmadi neden öyle oldu anlamadim☹️Belki de gaziydi huzursuzluğu memede sakinleşmek istedi ama doktor gazlı olan bebek emmek istemez dedi kimiside ekip rahatlamak ister diyor kafamda deli sorular😤
Allah hepimize sabır versin😔

Çok sağol cevabın için canım🤗
Memedeyken bazen kendi çıkıyor uyanıkken ve bazen de dediğin gibi uyuyakalip atıyor.Bugün denedim evet açsa aranıyor kafasını sallıyor memeyi yakalamaya çalışırken..
Bugün birkaç kez denedim uyanıkken attı memeyi verdim mesela almadı şuan uyuyor bayagidir.Ama gün içinde memenin süt dolmasına fırsat bırakmıyor ki nasıl dolacak o meme süt de bebegim doyacak 🙄Dün 45 dk emmesine rağmen üstüne mama almasina rağmen 10 dk da bir uyandı tekrar meme aldı üstüne birde..
Hadi sütüm azdı doyurmadi mamadami doyurmadi neden öyle oldu anlamadim☹️Belki de gaziydi huzursuzluğu memede sakinleşmek istedi ama doktor gazlı olan bebek emmek istemez dedi kimiside ekip rahatlamak ister diyor kafamda deli sorular😤
Allah hepimize sabır versin😔

Canım tam tersi benim bebeğim gazını bile memede çıkartıyor. Hatta gazı varken özellikle meme istiyor. Orada rahatlıyor kakasını da orda yapıyor. Bu sayfada benim bir sürü mesajım var öyle, dolmasına fırsat kalmıyor diye memenin. Maalesef öyle. Mamayı kestim memeden devam ediyordum 4 gündür fln sanırım ama sün artık göğüslerim o kadar boştu ki mama verdim. Gece 3 ten ertesi gün akşam 9 a kadar meme ağzındaydı abartmıyorum. 10 dk uyuyup kalkıyordu en fazla. Mamayı verdim o ara süt doldu ama çok kadar pişmanım ki kaka yapamadı dünden beri ağlayıp duruyor. Anne sütünde o sıkıntı yok kakayı hem kolay yapıyor hem de 2-3 günde bir yapıyor. Meme nasıl dolacak bir fikrim yok. Bir sürü şey içiyorım ama uyumayınca bir işe yaramıyor

X