2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar merhaba sağ göğsüm şişti çok sertleşti, dokunduğumda yumru gibi bi his var dokununca ağrı yapiyo. Sağıyorum süt çıkmıyo çok az, oğlum biraz çekiyo ama süt gelmeyince ağlamaya sinirlenmeye başlıyor. Ne yapicam nasıl geçer bu fikri olan var mı

sıcak duşa gir masaj yap. Yukardan bebeğin emme yönüne doğru

Kızım 5 gündür kaka yapmıyor anne sütü alıyor bu arada 1 kere mama aldı 40 cc yine yapmadı. Çok sancısı var herşeyi denedim. Az önce de zeytinyağı verdim yarım çay kaşığı da, dışarı attı birazını diliyle inşallah giden birkaç damla işe yarar. İçim gidiyor

Kizlar kafayi yemek uzereyim..
Bebegim emerken bir anda ciglik cigliga aglamaya basliyor..
Sütüm var..
Gaz desek normalde aglamayan bebek emerken agliyor gaz olsa normalde de aglar sanirim..
Ne bunun caresi artik emzirmek istemiyorum cok sogudum emzirme zamani gelmesin istiyorum..

Sütüm var..
Gaz desek normalde aglamayan bebek emerken agliyor gaz olsa normalde de aglar sanirim..
Ne bunun caresi artik emzirmek istemiyorum cok sogudum emzirme zamani gelmesin istiyorum..
Bende de oluyor herhalde süt çok tazyikli gidiyor ben öyle düşünüyorum

Kızlar merhaba sağ göğsüm şişti çok sertleşti, dokunduğumda yumru gibi bi his var dokununca ağrı yapiyo. Sağıyorum süt çıkmıyo çok az, oğlum biraz çekiyo ama süt gelmeyince ağlamaya sinirlenmeye başlıyor. Ne yapicam nasıl geçer bu fikri olan var mı
Tıkanmış olabilir süt kanalınız bana da ilk hafta olmuştu fön makinası ile iyice sıcak tutup baya ezerek masaj yapın açılacaktır sonra sağacaksınız
YouTube da tıkalı meme masajı var ona bakabilirsiniz ben o şekilde açmıştım ☺️

Sütüm var..
Benim bebeğim de belli saatlerde böyle genelde memede uykuya geçiyor geçemediği zaman emerken ortalığı birbirine katıyor. Uykuya dalamıyor olabilir mi?

Bebeğim 3 haftalık. Sürekli uyuyor. Uyanık kaldığı zamanda hep ağlıyor. Emzik vermeye başladık artık. Emme refleksinden midir nedir emziği alınca hemen susuyor: Sizin bebekleriniz de uyanık kaldığı anlarda ağlıyor mu sürekli. Çocuğun elini yüzünü göremedik uyku dışında ağlamasından dolayı. Emzik verenler ne zaman başladınız

Kızlar biz süt olsun diye ne zamana kadar böyle süt yapıcı besinler yemeye devam edecez ya da gaz olmasin diye yiyemediklerimizi ne zaman yemeye başlayacaz.
İik 3 4 aydan sonra az yesekde süt gelıyor ama baalarda yemeyınce gelmıyor malesef:KK43: bende ha bıre yıyorum ama bebegım ıcın o sut cok kıymetlı en azından ılk 4 ay ek bısey vermek ıatemıyorum…

Bizim burada verilmedi. Dün doktora kendim için demir hapı ve d3 yazdırdım ama eczane hamile olmadığım için ödeme kapsamında değil dedi. Anlamadım bende ☹️
Ben bebeğimiz için soruyorsunuz sandım eğer kendiniz içinse evet hamile olmayanlara verilmiyor. Ama bebeginize ücretsiz bittikçe 1 yaşına kadar vermeleri lazim

Bebeğim 3 haftalık. Sürekli uyuyor. Uyanık kaldığı zamanda hep ağlıyor. Emzik vermeye başladık artık. Emme refleksinden midir nedir emziği alınca hemen susuyor: Sizin bebekleriniz de uyanık kaldığı anlarda ağlıyor mu sürekli. Çocuğun elini yüzünü göremedik uyku dışında ağlamasından dolayı. Emzik verenler ne zaman başladınız

kuzum ben erken doğum yaptım, bebek çok şükür hastanede çok kalmadi ama ben 1 ay hastanede yattım.. bu süreçte bizimkide memeye başladı.. benimki ilk 2 3 ay full ağladı ya bitek emzikle susuyodu.. şuan 5 aylık şimdi sadece uykuya geçmeden önce ariyo emziği.. yavaş yavaş parmak emmeye başladı elini agzina sokmaya çalışıyo.. emzikten korkma kuzum emme refleksi icgudusel geliştiği için bebek tok bile olsa emmek istiyo.. emzik biraz daha sakinlestiriyo

kuzum ben erken doğum yaptım, bebek çok şükür hastanede çok kalmadi ama ben 1 ay hastanede yattım.. bu süreçte bizimkide memeye başladı.. benimki ilk 2 3 ay full ağladı ya bitek emzikle susuyodu.. şuan 5 aylık şimdi sadece uykuya geçmeden önce ariyo emziği.. yavaş yavaş parmak emmeye başladı elini agzina sokmaya çalışıyo.. emzikten korkma kuzum emme refleksi icgudusel geliştiği için bebek tok bile olsa emmek istiyo.. emzik biraz daha sakinlestiriyo
Meme yoksa elini ağzına sokup emmeye çalışıyor. Mani olmuyorum elbette oral dönemde ağızla tanıyacaklar herşeyi ama sanırım bilinçaltımd ya memeyi bırakırsa korkusu var. Bir de 1 aylık olmadı henüz erken gibi mi düşüncesi🤷‍♀️ Doktorlar da damak ve diş yapısını bozacağından önermiyor ama emziksizdr beni emmesi lazım ki sussun, hadi emdi diyelim emse de kusuyor 🤷‍♀️

Şu an saat 3e gelirken ve bebeğim uyumazken sizi temin ederim ki iyi ki tutuyor bebeğiniz emzik 🙏🏻Damaklılar 6 aya kadar verilmiyor çevremde diş hekimleri bile emzik kullandırıyor benim yeter ki damaksız olsun ve sık sık değiştirin. Keşke ben de hastanede tepseydim ağzına emzik alan bebeklerin uykuya geçişi kolay sakinleşmesi kolay oluyor 🙌🏻Benim bebeğim de uyku harici ve günde 10 dakika hariç ağlıyor hep ve susturamıyorum artık başım çatlıyor emzikle sussaydı keşke…

Sütüm var..
Ağzında pamukçuk olabilir mi baktiniz mi diline?

X