2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Screenshot_20210908-183353.png
kizlar bu iki bez farklimi birisi sarı ambalajli digeri yesil ambalaj

Bu kitabın aynısının uygulamasını yapmışlar benim gibi sezaryen olan arkadaşlar atak haftalarını bi hafta ileriden hesap etsinler 🙏🏻Ben de bilinçli bebek i sipariş ettim şimdi tavsiyenizle rahatlamaya anlamaya ihtiyacım var çok teşekkürler 🙏🏻
Uygulama derken nasıl canım link filan varsa paylasabilir misin

Canım çoğumuzun durumu aynıdır inan. Günü gününü tutmuyor dün iyiydi mesela bugün sabah 5 e geliyodu uyandı 15 dk uyuyo uyanıyo artık sabah 8 e kadar öyle idare ettik dayanamadım annemle içeri gönderdim ben 12 ye kadar uyudum artık ayaklarım dolaşıyodu😟 Sende sabah karsı annene bırak birkaç saat olsun uyu o kadar iyi geliyo ki. Şimdide yine huzursuz uykuya dalamıyo. Kucağıda seviyo gibi alıştırmam diyodum ama sussun diye kucak kucak geziyo evde😬 Bu ilk 3 ay böyle böyle geçecek sanırım. Usg yi de doktorla konusup bu ay içinde cektiririm zaten bende canım.

Biz Hipp alıyoruz 350 gr olanı var. Ama daha az gramajlı mama görmedim hiç
Aynı şeyi yaşamışız canım bu gece, ben de sabah 6 buçukta anneme verdim 10 buçuğa kadar uyudum çok zordu böyle olması normal demek ki🤷🏻‍♀️ Ben de yapmam dediğim her şeyi yaptım 🤦🏻‍♀️Annem gaz için dudağına bir nar tanesi alıp dudağına sıkalım demişti hamilelikte asla falan demiştim geçen bi apartmanın bahçesinin önünden yürürken nar gördük eşim koştu kopardı yaptık valla 😂
Laleeeem Laleeeem ben de günde bi kere veriyorum sütüm yok gibi hissedip çocuk huzursuzlandığında hipp organic combiotic kullanıyorum ama benim bitiyor üç haftaya 350 grlık paket alıyorum günde 90 cc 3 ölçek bitiyor ama ben bazen ağladığı ve anlamadığım zaman da mama yapıyorum yemiyor döküyorum o yüzden de çabuk bitiyor olabilir canım

Yok canimm duruyor ama uzun süreli değil en fazla 5-10 dakika sonra ağlıyor ozellikle kucak istiyor..
Ahh o durup dakikalarca ağlamadan etrafı izleyecegi günleri bekliyorum😍
Bugün covid aşısı olurken bahçede 9 aylık bi kız vardı bizimki ortalığı yıkarcasına ağlıyordu garibim kız bu deli oğlan da kim niye böyle ağlıyor der gibi şaşkın şaşkın bakıyordu bize 😂o günleri iple çekiyorum ben de 😂 covid aşısı olurken bile ayrılamadı hemşire hanım sol koluma aşı yaparken bizimki sağda lopur lopur mememi emiyordu düşün 😂

Uygulama derken nasıl canım link filan varsa paylasabilir misin
Bir instamomda görmüştüm o kitap gibi atak haftalarını paylaşıyor bildirim gönderiyormuş bebeğin haftasına göre. Uygulama bu link gönderemedim böyle bir fotoğraf çekebildim

Eklentiler

• C3E601DA-B153-4309-803A-7934363081A2.png
    C3E601DA-B153-4309-803A-7934363081A2.png
    331,5 KB · Görüntüleme: 38
Aynı şeyi yaşamışız canım bu gece, ben de sabah 6 buçukta anneme verdim 10 buçuğa kadar uyudum çok zordu böyle olması normal demek ki🤷🏻‍♀️ Ben de yapmam dediğim her şeyi yaptım 🤦🏻‍♀️Annem gaz için dudağına bir nar tanesi alıp dudağına sıkalım demişti hamilelikte asla falan demiştim geçen bi apartmanın bahçesinin önünden yürürken nar gördük eşim koştu kopardı yaptık valla 😂
Laleeeem Laleeeem ben de günde bi kere veriyorum sütüm yok gibi hissedip çocuk huzursuzlandığında hipp organic combiotic kullanıyorum ama benim bitiyor üç haftaya 350 grlık paket alıyorum günde 90 cc 3 ölçek bitiyor ama ben bazen ağladığı ve anlamadığım zaman da mama yapıyorum yemiyor döküyorum o yüzden de çabuk bitiyor olabilir canım
Valla bende ses etmiyorum artık anneme, bugün 7-8 adet kuru dutu kaynatmış cezvede dut suyunu ılık 1 çay kasığı vermiş gaza ii geliyormuş😟 Ama ondan mı bilmiyorum ama öğleden sonra sakinleşti biraz

Kızlar siz ne yiyor ne içiyorsunuz Allah askina herşey gaz yapıyor diye yemiyorum annemler ne yemek hazirlayacagini şaşırdı.
Kızıyorlar artık bana 12 kilo vermişim hamile kaldığım kilodanda 4kilo düşmüşüm.
Yemediğim içinmiş.Ne yapıyorsunuz siz mercimek çorbası gaz yapıyor fasulye,taze fasulye,kabak,yoğurt,soğuk şeyler,baharatlar ,sarımsak herşey gaz yapıyor ne yiyeceğini sasirdim.Ye diyorlar alışsın bebeginde diyorlar o kadardan birşey olmazmış abartma diyorlar ama korkuyorum zaten gazli bir bebek sonra ben çekicem üzülüyorum o öyle kivranirken ama böylede aç kalıyorum 😐😟

hiçbir şey yemiyorum bebeğim de çok gazlı. Bir de yesem ne olcak. Et balık köfte tavuk ıspanak yapıyorum evde. Artık herşeyi yiycem bu ne böyle sütüm de azaldı 7/678556 emiyor. Gece 3 ten beri insan 20 dk uyumazmı arkadaş çıldırcam artık. Süt ne ara dolacak ben napcam böyle

hiçbir şey yemiyorum bebeğim de çok gazlı. Bir de yesem ne olcak. Et balık köfte tavuk ıspanak yapıyorum evde. Artık herşeyi yiycem bu ne böyle sütüm de azaldı 7/678556 emiyor. Gece 3 ten beri insan 20 dk uyumazmı arkadaş çıldırcam artık. Süt ne ara dolacak ben napcam böyle
Bende bundan bahsedecektim bugün bütün gün memedeydi uzun uzun emiyor sonra memede uyuyor bazen kendi bırakıyor memeyi öyle uyuyor tam yerine yatırıyorum 10dakika uyuyup uyanıyor.Uyandiktan sonra ağlıyor aranıyor hala yine emziriyorum yine uzun uzun emiyor bırakıyor uyuyor sonra yine uyanıp meme istiyor.
Yani hep meme istiyor bu normalmi ?
Ben yeni emzirmeye başladığım için hiç bir bilgim yok bu konuda.Acaba sütüm mü verimsiz diye mamada yaptım onuda içti peşine tekrar emdi bile 🤢Yada dediğin gibi gaz yapar diye yiyemedigimiz icinmi böyle vitaminsiz kaldık.

1haftadir başladım faydasini görüyorum sanırım nazar degdirmeyim kendi kendime ama eskisi gibi ağlama krizleri yok.
Günde 3kez 10 damla.
Gazı olsa da olmasa da hergün rutin kullanıyormusunuz? Biz gazı oldukça nurse harveys kullanıyoruz ama sabsimlex e geçmeyi düşünüyorum

Benim de huniyi takıp dolaşmama az kaldı😓 birkaç gündür günde 3 kez kuru meyve kompostosu ve 3 defa da rezene kimyon papatyayı karıştırıp çayını içiyorum yemek yiyemesem de azalmak üzere olan sütümü böyle arttırdım tavsiye ederim diğer türlü uyku olmayınca süt bariz çekiliyor. Bide emzirmek için uyumasa da 1bucuk 2 saatin dolmasını bekliyorum her dakka emdiğinde daha fazla gaz döngüsüne düşüyoruz

Valla bende ses etmiyorum artık anneme, bugün 7-8 adet kuru dutu kaynatmış cezvede dut suyunu ılık 1 çay kasığı vermiş gaza ii geliyormuş😟 Ama ondan mı bilmiyorum ama öğleden sonra sakinleşti biraz
Hiç ses etme azıcık olursa bi şey olmaz bize de gaza iyi geldi nar aynı apartmandan alıcaz karar verdik bugün 😬😅

Bende bundan bahsedecektim bugün bütün gün memedeydi uzun uzun emiyor sonra memede uyuyor bazen kendi bırakıyor memeyi öyle uyuyor tam yerine yatırıyorum 10dakika uyuyup uyanıyor.Uyandiktan sonra ağlıyor aranıyor hala yine emziriyorum yine uzun uzun emiyor bırakıyor uyuyor sonra yine uyanıp meme istiyor.
Yani hep meme istiyor bu normalmi ?
Ben yeni emzirmeye başladığım için hiç bir bilgim yok bu konuda.Acaba sütüm mü verimsiz diye mamada yaptım onuda içti peşine tekrar emdi bile 🤢Yada dediğin gibi gaz yapar diye yiyemedigimiz icinmi böyle vitaminsiz kaldık.
Bazen gazı olduğunda rahatlamak için de meme istiyorlar ben sık sık emzirdiğimde çok daha fazla gazla uğraşıyoruz. Eğer çok gaz olmuyorsa belki sütünüzün akış hızı yavaştır tam doymuyodur 🤷🏼‍♀️

Kızlar siz ne yiyor ne içiyorsunuz Allah askina herşey gaz yapıyor diye yemiyorum annemler ne yemek hazirlayacagini şaşırdı.
Kızıyorlar artık bana 12 kilo vermişim hamile kaldığım kilodanda 4kilo düşmüşüm.
Yemediğim içinmiş.Ne yapıyorsunuz siz mercimek çorbası gaz yapıyor fasulye,taze fasulye,kabak,yoğurt,soğuk şeyler,baharatlar ,sarımsak herşey gaz yapıyor ne yiyeceğini sasirdim.Ye diyorlar alışsın bebeginde diyorlar o kadardan birşey olmazmış abartma diyorlar ama korkuyorum zaten gazli bir bebek sonra ben çekicem üzülüyorum o öyle kivranirken ama böylede aç kalıyorum 😐😟
Benimde canım istemiyor yemek yemek. 3 gün yemezsem olur yani. Akşamları eşim gelene kadar doğru düzgün bir şey yiyemiyorum. Fasülye, kabak falan hepsini de pişiriyorum ama bol kimyonlu. Bazen de kimyonu çay gibi demleyip içiyorum.

Canım bu app i kullanıyor musun ? Faydalı mı gerçekten ona göre satın alcam da🙈
Ben daha satın almadım alsam mı diye düşünüyorum şimdi bana 25. Hafta atak var derse ben 24ten koşullanıp dünyayı kendime dar ederim diye almasam mı diyorum bilmemek en güzeli mi bilmiyorum 🙈😅karar veremedim 🙈

Sizinkiler şifa niyetine yapmışlar en azından benim kayınvalide dudağına limon sürdü 20 günlük bebenin merak etmiş tv’de yapıyorlarmış ya bebeklere! annemde şeftali yalattı😂 herkes deli!!!😂

sezeryan dikiş yerimde küçük bir parçada iltihap başladı yarın doktoruma soracağım inşallah ciddi bir şey değildir. BAşına gelen oldu mu ?

Benimde canım istemiyor yemek yemek. 3 gün yemezsem olur yani. Akşamları eşim gelene kadar doğru düzgün bir şey yiyemiyorum. Fasülye, kabak falan hepsini de pişiriyorum ama bol kimyonlu. Bazen de kimyonu çay gibi demleyip içiyorum.
Kimyonu ısıtmak iyi değil diye biliyorum pişmiş yemeğe ekleyebilirsiniz ama yemeğe pişerken koymayın, kaynatmayın, ılık suyla içebilirsiniz ama sıcakla temas ettirmeyin. Daha doğrusu kaynatmayın. Bi araştırın isterseniz.

Ben daha satın almadım alsam mı diye düşünüyorum şimdi bana 25. Hafta atak var derse ben 24ten koşullanıp dünyayı kendime dar ederim diye almasam mı diyorum bilmemek en güzeli mi bilmiyorum 🙈😅karar veremedim 🙈
😀Bi araştırayım bakayım memnun kalan varsa yazarım burdan🙂
Sizinkiler şifa niyetine yapmışlar en azından benim kayınvalide dudağına limon sürdü 20 günlük bebenin merak etmiş tv’de yapıyorlarmış ya bebeklere! annemde şeftali yalattı😂 herkes deli!!!😂
Ah kıyamam videoya alsaydın limon tadarken halini😀

X