2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kız Allah seni 😂😂 Bende süt olmadığı burdan da anlaşılabilir 2 göğsümün arasında pipet bile durmaz 😂 rahat edebiliyorsan ne güzel valla 3 memeli gibi olmuşsun ben de 3 memeli olmayı hiç bu kadar istememiştim. Garibim kızıma süt yetsin diye
Ya benim de durmuyor normalde ama emzirme sutyenine sikistiriyom😂😂aynen 3memeli yatiyorum ama inanin boyle daha iyi sagip oraya siksitiryom isitmaya gerek kalmiyo uykulu gozlerle uyaniyom hemen cikarip veriyom

Annelerimiz aynıymış ben de günde bir kere mamaya annemin bu çocuk aç aç demesiyle başladım zaten söylüyorum kvalide olsaydın evden atardı valla seni diye 😂 sen benden sonra doğurdun merak etme çocuğunun sarılık değeri azalıp kilo artışı yaşadığında için rahatlayacak tam geçmeyecek benim evhamım hala var ama o şu an senin günlerindeki gibi değil sen meme vermeye devam et biz dün eşim Mersine geldi gece 1 de çocukla gezmeden döndük arabada ağladı mememi emmişti ama sonra ittirmeye başladı aha dedim yine mama istiyo koştuk eve resmen mama hazırladım hemen 90 cc mama yaptım enjektörle vereyim dedim içmek istemedi öğürdü velhasıl biz her şeyi her hareketlerini açlığa yormaya meraklıyız analarımız da öyle 😂ama öyle olmayabiliyo . Sen memeni vermeye devam et benimki gibi ağlarsa yap mama yemezse dökeriz canları sağolsun 🤩🧿

demek ki hepimizin annesi aynı 😄 az önce bana diyor ki, en azından geceleri yatarken mama ver 😂 mamayı bıraktım anne diyorum,tamam yine bırak ben de mamaya karşıyım ama geceleri bi sefer ver bir şey olmaz o ara sütün dolar diyor. Vermiyorum mama bazen çok sıkışıyorum ama istemiyorum vermeyi idare ediyorum.
Ben geriden geliyorum okul serüveni de başladı buraya zor yetişiyorum:) hepimizin annesi mi böyle ..Benimki de sürekli mama ver diyip duruyo.. bi de mamayı içerken ahh yavrummmmm nasıl acıkmış vah vah demiyo mu 😁😁 allahım deliriyorum 😑😃 günde 1 yada 2 kez veriyorumm mama ,kilo alımımız çok iyi ama işte anneanne o mama verilecek diye diretiyo..
Neyse ben başka birsey soracaktım aslında, okula gidip geliyorum, kanguruya koysam mı oğluşumu yoksa daha küçük mü ?
Bu arada ben regl oldum🙄erken oldu biraz 🥺

Kızlar merhaba yardımınıza ihtiyacım var😔 oğluş tok bile olsa sürekli ağlamaklı bi halde ara ara gülümsese de sanki hep mutsuz😔 bazen ağlama krizleri tutup uykuya direniyor resmen... bu hep böyle mi devam edecek ne yapmalıyımm ne zaman mutlu olup gülücükler atacak bizlere... memede olmadığı her an tok bile olsa ağlamaklı ve mızmız bu durum normal mi sizde de durumlar aynı mı yoksa biz mi bir yerde hata yapıyoruz😔
Gazı olduğu için huzursuz olabilir. Bir de Evi olabildiği kadar sessiz yapın. Seslerden de rahatsız olabilir.

Kızlar aynı durumdayız, ben pes ettim artık. Mastit devamı yaşıyorum sırtım memelerim ağrıyor, bunun üstüne benim oğlan düzenli uyuyan çocuk artık sürekli özellikle gündüz uyuyor 5 dkka sonra uyanıyor uyuyor 5 dkka sonra uyanıyor sürekli beni yanında istiyor, herşeyde meme meme meme. Hicbir iş yapamaz oldum gündüz uyuyamaz oldum birseyler yiyemez oldum bu sefer sütüm dolmuyor yeminle bezdim😢bir uyandimi tekrar uyutmak saatler aliyor uykusu var cebellesiyor uyuyana kadar memeyle kavga ediyor,dün biraz üşütmüş akşamdan bu yana da kusuyor, ağlaması yok ama yanından ayrıldım mi küçük dinozor gibi ötmeye başlıyor 🤦‍♀️

Arkadaşlar biliyorum bu sıralar biraz zor ama emzirirken vs okumaya çalışırsınız belki . Özellikle ağlayan bebekler, arada huysuzlanan bebekler için sizi biraz rahatlatacak iki kitap önermek istiyorum. Bilinçli bebeği hamileyken okumuştum diğerini dönemimiz uygun oldukça okuyorum .
7590D510-BC03-49D6-BB59-E8D1043EF89D.jpeg

Sabsimplex kullanan arkadaşlar bebeginize ne zaman başladınız damlayı? Ve nasıl veriyorsunuz? Cevaplarsanız çok sevinirim 🌻
Sanirim benim de kolik bir bebeğim var 🙄

Arkadaşlar biliyorum bu sıralar biraz zor ama emzirirken vs okumaya çalışırsınız belki . Özellikle ağlayan bebekler, arada huysuzlanan bebekler için sizi biraz rahatlatacak iki kitap önermek istiyorum. Bilinçli bebeği hamileyken okumuştum diğerini dönemimiz uygun oldukça okuyorum . Eki Görüntüle 2913163
EE9AC250-285F-4939-86AA-0A17BFB12ADD.jpeg

Sabsimplex kullanan arkadaşlar bebeginize ne zaman başladınız damlayı? Ve nasıl veriyorsunuz? Cevaplarsanız çok sevinirim 🌻
Sanirim benim de kolik bir bebeğim var 🙄
1haftadir başladım faydasini görüyorum sanırım nazar degdirmeyim kendi kendime ama eskisi gibi ağlama krizleri yok.
Günde 3kez 10 damla.

Kızlar mamalarda en az kaç gram oluyor biz sma nin 400 gramini almıştık fakat 3 hafta içinde tüketiniz diyor. Aksamlari sütüm azaliyor Gece uyurken bebeğim doymuyor ve agliyor. Bende dün uyurken mama verdim rahatca uyudu gece uyandığında göğüsüm dolmuştu emzirdim. Bende bundan sonra gece uyurken mama veriyim bebegim uyanmaya dinlenmis olurum sütüm olur gece tekrar emziririm diye düşündüm fakat 400 grami biz 3 haftada bitiremeyiz. Bildiginiz az gramlik mama varmi

Slm kizlar umarim tüm anneler ve bebisleri iyidir. Bizim bugün 2 aylık aşılarimiz vardi 3 tane birden. Yavrum çılgına döndü morardı resmen ağlamaktan. Tavsiyem 2.ay aşısına giderken karnı tok olsun ve ogün yıkanmis olsun. Ve ateş düşürücu surup ve fitil bulundurun. 3 gün yıkama dedi doktor. Sabahtan beri çok az yiyor ve sürekli ağlıyor . Uyutuyorum sıçrıyor ve yine ağlıyor😦. Sürekli içini çekiyor yavrum dudaklarini büzüp büzüp ağlıyor. Rota virüsu aşisini 3.ayda vurulucaz. Kilomuz boyumuz gayet iyiymiş.

Kesinlikle...
Uykusu var biliyorum ama uyumuyor ve uyuyamadığı için sanki daha da huysuzlanıyor... Bizimki de öyle evin tüm ışıkları açık oda oda gezmek ve bakınmak istiyor.. sürekli gezdiriyoruz biz de... evet 40 çıkınca düzeni oturacak diolardı
Aynı durumdaymışız aynen öyle uykudan ölüyor ama öyle bi direniyor ki … bir aylıklar daha biraz büyüseler nasıl uyutucaz bilmiyorum bu durum beni çok korkutuyor…
Aynen benım oglumda öyle sankı benim durumu anlatıyorsun🤒 uykuya hasret kaldım resmen,, ama benım aılede genetık bellı bır aya kadar öyle malesef.. 3 veya 6 aya kadar sürüyor bazı cocuklarda
Acaba bu durumlar genetik mi ben de üç ay uyumamışım çocuğun normali belki bu ama gerçekten ben de hayata tutunamıyorum gözlerim kan çanağı gündüz de uyuyamıyorum biyerde enerjim bitecek… Allah yardımcımız olsun 😔çözüm bulursanız yazın olur mu birlikte çözelim
Benimkide geçen gün 12-1 civarı başladı akşam 9 a kadar mahvolduk...😴😩
Ne yaptıysam uyutamadik durduramadik normalde en son çare battaniye içinde sallayınca uyurdu onda bile uyumadı.O gün gerçekten en zor günümdü ağlaması bir yandna yorgunluk uykusuzluk..İnşallah tez zamanda geçer bu günler.
Benimkide kucak gülü 😬 bıraktığım an uyanıyor 3 aya kadar anne karnında sanarlarmiž hala kendilerini sanırım ondan o sıcaklığı istiyor hep annenin kalp atışını duymak istiyorlarmış.😊Ama çok yorucu belim ağrıyor evin içini turlayip koşuyoruz tüm gün kucağımda öyle dalıyor uykuya.
Bazende öyle uslu ki ağlamadan etrafı izliyor kendi kendine uyuyor rahatlıyorum.
Ay maşşallah yine kendi kendine duruyormuş o kuzu 🧿🧿🙏🏻Benimki 10 dakika duruyordur bir günde toplam… Acaba benim stresimi mi hissediyor kucağıma aldığımda ne zaman ağlayacak acaba ağlayacak mı diye stres oldukça daha da ağlıyor…

Ben geriden geliyorum okul serüveni de başladı buraya zor yetişiyorum:) hepimizin annesi mi böyle ..Benimki de sürekli mama ver diyip duruyo.. bi de mamayı içerken ahh yavrummmmm nasıl acıkmış vah vah demiyo mu 😁😁 allahım deliriyorum 😑😃 günde 1 yada 2 kez veriyorumm mama ,kilo alımımız çok iyi ama işte anneanne o mama verilecek diye diretiyo..
Neyse ben başka birsey soracaktım aslında, okula gidip geliyorum, kanguruya koysam mı oğluşumu yoksa daha küçük mü ?
Bu arada ben regl oldum🙄erken oldu biraz 🥺
Ya inanmıyorum aynısı😂😂😂benimki de yok kuzum yok bitanem aç mı kaldın sen yavrummm ohhh yeee anneannen kurban olsun diyerek mama yediriyor 😂😂😂 benim doktorun kafasına göre ver gitsin çerez yesin bu arkadaş diyor bilmiyorum zaten emekleyince yürüyünce zayıflayacaklar şimdi günde 1-2 sorun değildir heralde (bu arada anne sütü kadar besleyici artık mamalar, anne sütünü mamadan ayıran tek şey antikormuş e zaten antikoru alıyor çocuklar arada verilebilir gibi)
Kanguru yenidoğan aparatlıysa ya da çocuk 7 kilodan fazlaysa kullanılabilir yoksa sling diyolar
Adet sanırım ben de oldum 1 ayın ardından oldum bana da erken gibi geldi kadındoğum muayenesinde görünürmüş yumurtlama başlayıp başlamadığı

Bizim gaz geçti demiştim ya bu gece bi daha tuttu hem gaz hem keşfetme isteğiyle asla uyumadı 😔 bu arada biz kalça usg yi 1. Ayda doktor istedi diye yaptırdık heralde erken değildir eşim yaptır demişti genelde 40-45. Günlerde yapılıyormuş canım
Canım çoğumuzun durumu aynıdır inan. Günü gününü tutmuyor dün iyiydi mesela bugün sabah 5 e geliyodu uyandı 15 dk uyuyo uyanıyo artık sabah 8 e kadar öyle idare ettik dayanamadım annemle içeri gönderdim ben 12 ye kadar uyudum artık ayaklarım dolaşıyodu😟 Sende sabah karsı annene bırak birkaç saat olsun uyu o kadar iyi geliyo ki. Şimdide yine huzursuz uykuya dalamıyo. Kucağıda seviyo gibi alıştırmam diyodum ama sussun diye kucak kucak geziyo evde😬 Bu ilk 3 ay böyle böyle geçecek sanırım. Usg yi de doktorla konusup bu ay içinde cektiririm zaten bende canım.
Kızlar mamalarda en az kaç gram oluyor biz sma nin 400 gramini almıştık fakat 3 hafta içinde tüketiniz diyor. Aksamlari sütüm azaliyor Gece uyurken bebeğim doymuyor ve agliyor. Bende dün uyurken mama verdim rahatca uyudu gece uyandığında göğüsüm dolmuştu emzirdim. Bende bundan sonra gece uyurken mama veriyim bebegim uyanmaya dinlenmis olurum sütüm olur gece tekrar emziririm diye düşündüm fakat 400 grami biz 3 haftada bitiremeyiz. Bildiginiz az gramlik mama varmi
Biz Hipp alıyoruz 350 gr olanı var. Ama daha az gramajlı mama görmedim hiç

Aynı durumdaymışız aynen öyle uykudan ölüyor ama öyle bi direniyor ki … bir aylıklar daha biraz büyüseler nasıl uyutucaz bilmiyorum bu durum beni çok korkutuyor…

Acaba bu durumlar genetik mi ben de üç ay uyumamışım çocuğun normali belki bu ama gerçekten ben de hayata tutunamıyorum gözlerim kan çanağı gündüz de uyuyamıyorum biyerde enerjim bitecek… Allah yardımcımız olsun 😔çözüm bulursanız yazın olur mu birlikte çözelim

Ay maşşallah yine kendi kendine duruyormuş o kuzu 🧿🧿🙏🏻Benimki 10 dakika duruyordur bir günde toplam… Acaba benim stresimi mi hissediyor kucağıma aldığımda ne zaman ağlayacak acaba ağlayacak mı diye stres oldukça daha da ağlıyor…
Yok canimm duruyor ama uzun süreli değil en fazla 5-10 dakika sonra ağlıyor ozellikle kucak istiyor..
Ahh o durup dakikalarca ağlamadan etrafı izleyecegi günleri bekliyorum😍

Kızlar siz ne yiyor ne içiyorsunuz Allah askina herşey gaz yapıyor diye yemiyorum annemler ne yemek hazirlayacagini şaşırdı.
Kızıyorlar artık bana 12 kilo vermişim hamile kaldığım kilodanda 4kilo düşmüşüm.
Yemediğim içinmiş.Ne yapıyorsunuz siz mercimek çorbası gaz yapıyor fasulye,taze fasulye,kabak,yoğurt,soğuk şeyler,baharatlar ,sarımsak herşey gaz yapıyor ne yiyeceğini sasirdim.Ye diyorlar alışsın bebeginde diyorlar o kadardan birşey olmazmış abartma diyorlar ama korkuyorum zaten gazli bir bebek sonra ben çekicem üzülüyorum o öyle kivranirken ama böylede aç kalıyorum 😐😟

X