2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Biz de pişik oluyorduk bez degiştirdim lastiklerini cikartiyorum bezlerin bir de bol pudra koyuyorum pisik sorunumuz ortadan kalkti pudra denemismiydin ?

Canim pudra kullanma çok cok zararli. Daha cok küçük bebiş minnacık ciğerleri var . Akciğerlerine zarar verir. Birde eskiden pişik için pudra iyi derlerdi ama sonra tam tersi pişiği tetikliyor azdiriyor dendi.

Kızlar rahmetli anaannem kız olan evde muharrem ayında aşure kaynar derdi ve 96 yasina kadar aşure kaynatti. Bende minik kızımın ilk aşuresini biraz önce dualarla kaynattim. Rabbim herkesin evine sağlık bolluk ve huzur versin. Evlatlarımızida iyi insanlarla karşılaştırsın. .nasipse yarin dağıtıcam.
Amin inşallah. Allah kabül etsin.

Günde 3 kez 20ser damla bestlak kullandım basta biraz diğer şeyleri yapmaya gerek kalmıyo okadwr şeyde midenize zarar. Normal beslenip bestlak kullanıp uykuya özen gösterin düzene giriyor ozaman
Kızım geceden sabaha kadar gözünü kırpmıyor bile😕 uyuyabilirsem sütüm de oluyor haklısınız. Sadece bestlak ile devam edeyim bakalım , inşallah düzene girer artık.

Tekrar rapor almıyorsunuz doğum yaptığınızda alıyorsunuz orada ise baslayacaginiz tarih yazıyor onu işyerine veriyorsunuz.
Benim öyle oldu ve ise baslayis tarihim 19 Kasım mesela.
Sağolun ama kızımda almıştım, uzun zaman olmadi, şöyle ; bir tane doğum belgesi vardı, bebeğin doğum tarihi, boyu , kilosu vb. Ve bir de başka belge de , analık izni bitiş tarihi yazıyordu , onu hatırlamadim işte

Canim pudra kullanma çok cok zararli. Daha cok küçük bebiş minnacık ciğerleri var . Akciğerlerine zarar verir. Birde eskiden pişik için pudra iyi derlerdi ama sonra tam tersi pişiği tetikliyor azdiriyor dendi.
Yaa bilmiyordum gunduz degil ama gece bezi sik degistirmedigim icin gece kulaniyordum

Gözünü e süt sagiyorsunuz. Sütle sil diyolar banada ama sütten geçebilecek bi hastalık varsa sakincaliymis emin olmadığımdan risk alamıyorum napcaz bilmiyorum
Anne sutunun faydasi olur zarari olmaz eskiden oyle yapiyorlarmis burda da gecen bir arkadas yazmisti doktoru hep anne sutunu kulan demis burun tikanikligi icin goz icin falan

Seni çok iyi anlıyorum bende aynı şekilde sezaryen sonrası yaşadım, önce bilmedik üşüttüm, zatürre mi dedik ölü gibiydim evde bebeği kucağıma alacak halim yoktu. Sağım fln bırakmıştım kendi derdime düşmüştüm, değerlerim baya riskli çıkmıştı.
Canım ben zatürre süphesiyle göğüs doktoruna gittim tomografi çekildim, onun sonucunda covid geçiriyosun dedi doktor, enfeksiyon hastalıkları prof. una gittim hemen kan tahlilleri yaptırdı tedavi başladı aynı gün, o verdi iğneyi de hatta iyi ki baktık değerine dedi. Daha sonra pcr testi verdim. Doktor bana pozitif cıksanda cıkmasanda bu tedaviyi uygulucam sana demişti ciğerlerimden dolayı. Filyasyon ekibi geldi hiç ilaç fln almadım ben doktorun tedavisiyle ilerledim. Halsizliğin, nefes darlığın artarsa sakın ihmal etme geçer deme hemen hastaneye git. Korkma biraz sıkıntıları olacak ama geçiyo. Sana covid ilaçlarını mı verdiler ne kullanıyosun ?
Benm de ilk üşütme oldu. Film çekildi sonucunda Dr. Um 2 antibiyotik başladı. Kullandım ama öksürük nefes problemi geçmedi. Bu sırada öksürdükçe dikişlerim açılmış. Sonra test verelim dedik pozitif çıkınca covid ilacına başladım. Nefes almak zor. Dikişler açılıyor npcam bilmiyorum

Seni çok iyi anlıyorum bende aynı şekilde sezaryen sonrası yaşadım, önce bilmedik üşüttüm, zatürre mi dedik ölü gibiydim evde bebeği kucağıma alacak halim yoktu. Sağım fln bırakmıştım kendi derdime düşmüştüm, değerlerim baya riskli çıkmıştı.
Canım ben zatürre süphesiyle göğüs doktoruna gittim tomografi çekildim, onun sonucunda covid geçiriyosun dedi doktor, enfeksiyon hastalıkları prof. una gittim hemen kan tahlilleri yaptırdı tedavi başladı aynı gün, o verdi iğneyi de hatta iyi ki baktık değerine dedi. Daha sonra pcr testi verdim. Doktor bana pozitif cıksanda cıkmasanda bu tedaviyi uygulucam sana demişti ciğerlerimden dolayı. Filyasyon ekibi geldi hiç ilaç fln almadım ben doktorun tedavisiyle ilerledim. Halsizliğin, nefes darlığın artarsa sakın ihmal etme geçer deme hemen hastaneye git. Korkma biraz sıkıntıları olacak ama geçiyo. Sana covid ilaçlarını mı verdiler ne kullanıyosun ?
Bak şuan sağım yapıyorum tek göğüste çıkan süt yarı yarıya azalmış 😭😭😭 Allah'ım 😭😭 daha ilacın ilk dozunu aldım 😭😭😭😭😭

Bak şuan sağım yapıyorum tek göğüste çıkan süt yarı yarıya azalmış 😭😭😭 Allah'ım 😭😭 daha ilacın ilk dozunu aldım 😭😭😭😭😭

ya ben ilaç milaç kullanmadım korona da değilim ama bir göğsümdeki süt azaldı. Aynadan bakıyorum rahat 2 beden fark var. Sağ göğsümü geç tutmuştu kızım, zaten onu çok sevmiyor zor tuttuğu için 3 kere sol veriyorsam bir kere sağ veriyordum azalmış sağım yapmama gerek bile yok o kadar belli ki. Belki öyle bir durumunuz var mı bilmiyorum. Çok emdiği daha çok süt üretiyor

Ayni benim gibi 3/4 gundur sağmıyorum ve nekadar çikacagini bilmiyorum bu akşam sağacağim bakalim fazla çikar mi 3 gundur annem bana boza aliyor sut yapıyormus her gun iciyorum bol bol inşallah fayda etmistir . Annem ben gunde 2/3 litre iciyordum ve her sağdigimda 1 kavanoz cikiyordu o yuzden bol bol boza ic diyor her gun sagolsun boza aliyor
Neler denedim. Artık insan bıkıyor. Psikolojik bi yorgunluk var üzerimde.

Ben Weleda pişik kremi ve prima premium care bez kullanıyorum problem yaşamadım. Bez değişimi sırasında ağlarsa emzik veriyorum bibs markasının.
oğlımda gecmek bilmeyen bi pişik var.
tüm kremleri kullandık . en son bez değiştirdik.
bio naturelden , pure ye geçtik.
hala devam hatta gün içerisinde acık bıraktık altını
şuan sabunlu su ile pamuklu bezle ıslak sılıp sonra ıslak normal su ile temizleyip kurulayp kapatıyorım.
gecmek bilmedi . öneriniz ya da yanlış yaptıgım bişey mi var . cocuk altını degiştirken kendini parçalıyo . kalbinde delik oldugy için morarıyo içim parçalanıyo artık .

bi önerisi olan aynı seyi yasayıp düzelten var mı

Neler denedim. Artık insan bıkıyor. Psikolojik bi yorgunluk var üzerimde.
Boza dene gercekten akşam ben şok oldum 5 dk içinde sadece tek gogsumden 80 cikarttim ki 60 iki gogsumden zorla 40 dk icinde cikartiyordum fazla zorlasam cikardi da kizim bekliyordu diye daha fazla devam demedim ama gercekten cok sasirdim inanmiyordum anneme boza sut getiriyor miden aliyorsa bol bol sogan ye ben yiyemiyorum malesef

N numcop canım dün 1 aylık kontrolümüz vardı gaz damlasını sordum biogaia kullan dedi o da sadece bu doktor akşam kullan dedi benim çocuk da hep akşam sancı çekiyo 6 dan 10-11 e kadar kriz yaşıyoruz 6da vericez 🙌🏻 Mommys bliss i de sordum eğer bitkiselse kullan dedi ki içeriği tamamen bitkisel kullanmaya devam. Kalça usg de istedi doktor gitmişken . Sen hepatit b ikinci dozu yaptırmış mıydın?

Arkadaslar.merhaba....bebeginiz her gun mu kaka yapiyor?benim dun geceden beri kaka yapmadi ama isedi 5-6kez....en son kakasini da hafif ishal ve gazla.karisik.kendini zorlayarak yapmisti...endiseliyim...hergun mu kaka yaparlar...benim.bebegim.suana.kadar.hergun yapiyordu....dun hastaneye gittik.tum gun hstanede kaldik kan aldilar yanlis almislar pihtili kan diye sonucu alamadik...hafif uykuya meyili vardi diye gitmistik..ultrasonda kafasina baktilar temiz cikti sukur...ama bugun de kaka.meselesi sinir etti...yani 11gunluk bebek hergun kaka yaparmi bilmiyorum

X