2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kizlar idrar yaparken yanma hissediyorum.. birde kokulu akinti geliyor adet gibi ama o kadar kirmizi degil.. normal mi doktora mi gitmem gerekiyor.. daha antibiyotigi yeni biraktim tekrar baslamakta istemiyorum ama 😔

Bebegimi emzirirken sertlik hissettim.. emzirince geciyor gibi sonra tekrar geliyor.. sizinde ayni oluyor mu
Ben de sertlik hissediyorum emzirirken. Ama doktor bana göğsümde çok kist olduğunu söylemişti. Sorduğumda ne yapacaksın boşver, bir sürü var, senin vücudun üretiyor demişti.
Östrajen hormonunun fazla salgılanmasından oluyor gibi bir şeyler söylemişti hatta. O yüzden altı ayda bir kontrol dışında düşünmemeye çalışıyorum.

Umutumut82 Umutumut82 canım sen tecrübelisin o yüzden sana sormak istedim. Bugün sütüm yok denecek kadar az maalesef. Mama aldım aç kalmasın yavrum. Kaç ml vermem gerekir acaba ? Memeyi unutmaması için önce mama mı yoksa meme mi vermeli ? Çok tecrübesizim 😔

Kızlar bir delilik yaptık ve 10 eylüle tatil aldık 🤦😅 bizim kız 35 günlük oluyor yalnız şöyle bir sorun var ki.. uçak ile gdecegiz hiç yenidoğan bebek ile uçak yolculuğu yapan var.mi aranızda kulağı falan basıncı kaldirirmi nnasil olur bilgisi olan varmi
Emzirirsin canım iniş kalkışlarda. Hayırlı tatiller şimdiden ayy çok isterdiim seneye için hayaller içindeyim ben de😂
Bebegimi emzirirken sertlik hissettim.. emzirince geciyor gibi sonra tekrar geliyor.. sizinde ayni oluyor mu
Süt bezeleridir onlar emdikçe boşalıyor rahatlıyor çok süt olunca sertleşiyor öyle daha terbiye olmamış demekki memeler bebişin emmesine göre süt oluşumu ayarlayınca vücudun geçer bezeler de
Kizlar idrar yaparken yanma hissediyorum.. birde kokulu akinti geliyor adet gibi ama o kadar kirmizi degil.. normal mi doktora mi gitmem gerekiyor.. daha antibiyotigi yeni biraktim tekrar baslamakta istemiyorum ama 😔
İdrar yaparken yanma oluyor bende de bazen ama benim komple bağırsak düzenim bozuk günde 8-10kez büyük tuvaletimi yapıyorum hemoroid var o da geçmiyor o kadar çok tuvalete gittiğim için artık toparlansın vücudum organlarım düzenim 😣
Umutumut82 Umutumut82 canım sen tecrübelisin o yüzden sana sormak istedim. Bugün sütüm yok denecek kadar az maalesef. Mama aldım aç kalmasın yavrum. Kaç ml vermem gerekir acaba ? Memeyi unutmaması için önce mama mı yoksa meme mi vermeli ? Çok tecrübesizim 😔
Önce meme ver sonra mama verirsin ki mama verirsen doyup meme almayabilir canım. Ml kısmını bilemicem ama

Kızlar acil yardıma ihtiyacım var. Çoğunuz benden tecrüblisiniz biz geç doğum yapanlardanız. Durum şu bebek ikinci günde kilosunun 220 gr kaybetmiş. Mama takviyesi dedi doktor. Ben de anne sütünümsağıp da verdim. Bir günde 50gr aldı MaşaAllah o gün. Bugün 5. Günümüz. Bebeği uyandıramıyoruz. Sütüm arttı çok şükür mastite ilerliyor. Emmesi gerekiyor ki hem o doysun sarılık olmasın hem de ben mastit olmayayom. Sağım işi çok acılı oluyor. Bebeğe yedirmesi de zor. Yiyemiyor kaşıkla ya da enjektörle hep ziyan oluyor. Biberon vermek istemiyorum meme reddi yapacak diye. Süt tazyikli geldiği için 1 dk kadar anca içiyor snra gaz yapıyor. Hazı alıp tekrar emzirmeye çalışıyorum uyuyor emmiyor. Yediği acaba yeter mi? Uyanık olduğu zaman çok güzel emiyor. Uyandırıp emzirme işini yapamıyorum.
İlk hafta çok önemli sarılık yapmamak gerek meme mama dönüşümlü ver bence benm 3 günüm bugün hafif sütüm gelmeye başladı ben emzirip sonra mama verdm avent biberon anne memesine benzer yapıdaymış uç olarak ret yaşamadık şükür. Ama sanırım bende oda sıcak diye biraz cam açmıştım bebeği üşüttüm ishal gibi kaka yapmış.

En az üç doktor önce emzir sonra mama ver dedi bana

Canim aynı seyi yasadim. önce meme verdim bırakana emzirdimki hormonlar calışsın. Sonrasinda 30 ml mama yaptım verdim bitirdi. doymayinca 30ml daha yaptim ama 15ml içti. Hepsini içmedi. 20 günlükken ben her öğünde 60ml veriyordum. Bestlak damla deneyebilirsin süt arttirmak icin. Bol sütlerin olsun inşallah.

Merhaba kızlar. Ben hamileyken korktum saçımı boyatmadım ama artık iyice kötü görünmeye başladı boyatmak istiyorum fakat süte geçer mi acaba? Bilgisi olan var mı? Emzirirken saç boyatan var mı?

Ben dogumdan 20gün sonra bitkisel boyayla boyadim. Iyice bunalima girmişdim iyi geldi bana

Kızlar bebegım kakasını yapmıyor ıkı gundur doktoru 6 gun yapmazsa bakarız dedı ama cocugum kıvranıyor ne yapım ne yesem ıcsem cocugum yapabılse 🥺

Canım benimkide ayni. Ben sırtını ve karnını ovaliyorum sürekli. Altini aćıp ateş ölcerle popo deligini hafifte uyariyorumki ıkınsın. Kabıi yoksa gaz nedeniylemi yapamiyor onu anlaman lazim. Benim kızın kakasi notmal hatta sulu ama yapamiyot. Doktor çıkaramadığı gaz kakasini yapmasina engel oluyor dedi. Oyüzden karın masajı ve uyariyla yapıyor. Ama gercekten kabızda 1 çay kaşığı zeytinyagi verebilirsin hatta ben popo deligine bile damlatmiş ve masaj yapmiştim

Kızlar bebegım kakasını yapmıyor ıkı gundur doktoru 6 gun yapmazsa bakarız dedı ama cocugum kıvranıyor ne yapım ne yesem ıcsem cocugum yapabılse 🥺

Bu arada 6 gün çok fazla . Bence yarinda yapmazsa doktora götürürsün .çocuk 6 gün dayamaz

Canım bunlar enfeksiyon belirtisi. Bol su iç sürekli çamaşır değistir ama doktora gitmen şart . Böbreklere zarar gelmesin

Doğum şekliniz nasıldı? Eğer normal doğumsa tahrişten ileri geliyormuş bende de vardı geçti

Kızlar bir delilik yaptık ve 10 eylüle tatil aldık 🤦😅 bizim kız 35 günlük oluyor yalnız şöyle bir sorun var ki.. uçak ile gdecegiz hiç yenidoğan bebek ile uçak yolculuğu yapan var.mi aranızda kulağı falan basıncı kaldirirmi nnasil olur bilgisi olan varmi

Bizde tatile gittik. Ama benim burnumdan geldi malesef. Dönuncede rahatlarim sandim ama çocuğun bütün huylari değisti.uyku düzeni mama düzeni sapıttı. Yani eşim tatil yaptı ama ben pişman oldum. Tabi bebekten bebeğe değisir umarim senin aynisi olmax

Kızlar doğum sonrası bebeğime pantolon içine çorap giydirmişlerdi ben de hala giydirmeye devam ediyorum (ankara) ama sanki hava sıcak gibi siz patikli pantolon içine çorap giydiriyor musunuz? Çıkarsam üşür mü şu an pişiyor mu anlamıyorum ki yavrum masum masum bakıyor yüzüme

X