2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Birde normal dogum kolay diyorlar neymis bebegi kucagina alinca agri magri bitiyo. He he 1 ay olacak nerdeyse ne agrim bitti ne iplikler tam dustu gelde sen bunu benim gibi eogum sirasinda yirtilanlara sor geciyor mu gecmiyor mu
Ben de normal doğum yaptım 20 gün önce, sezaryen olanlar çoktan ayaklandı ben hala yatıyorum bel bacak ağrısından, doktor doktor geziyorum %100 şu doğum şekli iyidir diye bir şey yok, kişiye göre de değişiyor bazı şeyler İnşallah en kısa sürede iyileşiriz tüm anneler

Oceanı tok karnına mi veriyorsun

Benim erken sızlaması dikişlerin düşmesi değildir sanırım.
Bende her lavoba ihtiyacından sonra temizliği ve kurulmaya yeni ped kullanmaya özen gösterdim.
Kurutma makinesi denemedim.
Ben birde sanırım üzerine çok oturdum anlayamadım.
Darısı tez zamanda benimde başıma sorunsuz az sancılı.

Anladım canım acı dinmeyince her yolu denemek şart.
Kuru tutun diolar ama mümkünmü sanki.
Hele ki bebeğiniz durmasa ve tek iseniz duş almak bile zor.

İnşallah geçsin tez zamanda.
İltihap olmasından ve tekrar dikiş dicekler diye çok korkuyorum.
Oğlumla bu günleri güzel geçirmek varken acıdan kalıyorum

Bende suyun rengi yeşildi. Muhtemelen yeni yapmış dediler. O an 7 cm açıklık vardı ve bebek kafası biraz yukarda dediler. En az 2-3 saat vardı doğuma, bebeği riske atmamak için acil sezaryenle aldılar. Eşim iki üç gün ne benim yüzğme ne de bebeğin yüzüne bakmadı bile. O kadar tavır aldı ki sezaryen oldu diye hala aynı kafada. Halbuki ya çocuğa bişey olduysa diye benim canımdan can gitti. Aynı şekilde doktorda hem yopum bakım doktorunu çağırmış hem çocuk doktorunu. Ameliyathanede yanımda küvez vardı düşünebiliyor musun hem normal doğum acısı hem sezaryen acısı çekmişim lohusalık ayrı dert üstüne eşimden köstek yedim. Yanıma hiç yaklaşmadı üç gün. Bir de benm verdiğim bir karar da değil ki sorsalardı tabiki de bebeğimi riske atmazdm

Kızlar acil yardıma ihtiyacım var. Çoğunuz benden tecrüblisiniz biz geç doğum yapanlardanız. Durum şu bebek ikinci günde kilosunun 220 gr kaybetmiş. Mama takviyesi dedi doktor. Ben de anne sütünümsağıp da verdim. Bir günde 50gr aldı MaşaAllah o gün. Bugün 5. Günümüz. Bebeği uyandıramıyoruz. Sütüm arttı çok şükür mastite ilerliyor. Emmesi gerekiyor ki hem o doysun sarılık olmasın hem de ben mastit olmayayom. Sağım işi çok acılı oluyor. Bebeğe yedirmesi de zor. Yiyemiyor kaşıkla ya da enjektörle hep ziyan oluyor. Biberon vermek istemiyorum meme reddi yapacak diye. Süt tazyikli geldiği için 1 dk kadar anca içiyor snra gaz yapıyor. Hazı alıp tekrar emzirmeye çalışıyorum uyuyor emmiyor. Yediği acaba yeter mi? Uyanık olduğu zaman çok güzel emiyor. Uyandırıp emzirme işini yapamıyorum.

Bebeğine tek başına bakan anneler gelin bana biraz yol gösterin lütfen
Geceleri bebeğim uyumuyor. Gündüz de sürekli uykuda. 2 saatte bir uyanıp emiyor geri uyuyor. O uyurken biraz evi toparlayayım yemek yapayım kendime zaman ayırayım diyorum ama hiçbiri tam olmuyor. Uykusuzluk zaten çok kötü. Evi toplasam yemek yapamıyorum. Dolapta ne varsa hızlıca baştan savma bi şeyler yapıp yiyorum ama gün sonunu buluyor Aç kalıyorum. Dolayısıyla sütüm azalıyor. Bu gece kızım memeden kopmadı hiç. Doymadı yavrum
Yemeğimi güzelce yapıp yesem üstün başım kusmuk içinde kalıyor çünkü duş alamıyorum. Eşimin çalışma saatleri çok absürt.
ev desen aldı başını gidiyor. Gün içinde 2 saat uyuyabiliyorum bebeğim uyurken.
destek almayan anneler siz nasıl bir rutin oluşturdunuz kendinize ? Ben bu işi beceremedim sanırım. Ağlıyorum geceden beri. Çok yetersiz hissediyorum

Ailesi yanında olanlar annelerinden destek görenler kesinlikle çok şanslı. Hep imrenmişimdir öylelerine. Benim annem bugüne kadar hiçbir konuda yanımda olmadı. Hiç desteğini göremedim. Zaten şimdi de konuşmuyoruz bebeğimin olduğundan haberi bile yok.
her şeye ağlayasım geliyor. Çok yalnız hissediyorum Lohusa depresyonu sanırım bu değil mi

Sütü tazyikli gelen annelere göre emzirme pozisyonları var, o pozisyonlardan fayda görebilirsiniz. Sütünüz de bolmuş maşallah, bu durumda neden mama takviyesi verildi anlamadım. Üstelik günde 50 gr almaya başlamış.

Ben ikizlere 45 gun yalniz baktım gerçekten çok zor. Bebekler uyurken gündüz koştura koştura ev işlerini yapıp hiç dinlenmeden geri bebeklerle ilgileniyordum. Yemek yapamıyordum yapsam bebeklerle ilgilenirken yemeği ocakta unutup yakıyordum. Olmadı çok yıprandım o süreçte sonra anneme taşındım.

Muslin ortuyorsan gerek Yok Bence de ama yoksa Ince bir corap, citcitli atletin altina fazla degil canim.

Ben bir bebek hemsiresinin videosunu izlemiştim kendisi bebeğin el ve ayaklarının soğuk olmasına normal demişti bebeğin vücudu yetişkin vücudundan daha hızlı çalıştığından dolayı demisti

Canim eğer doktor mama ver diyorsa mama vermeliydin bence hiç riske atma. Evet sütünde yetmis olabilir ama bu risk
Doktorlarin dedigini yapmayacaksak neden doktora gidiyoruzki ?. İlk gelen sütü biraz sağıp öyle verirsen tanzikli gelmez. Seninki ilk gelen sulu sütü içiyor arkadan gelen yağlı sütü alamıyor.

Canim agrisiz bir yontem Yok dogum icin.enfeksiyon kapmadigi surece sorun yok ki Sen gereken ozeni gosteriyorsun Bunun icin.agri kesici almayi denedin mi?

Sen hiç takılma eşine yaptıği çok çok ayıp. O doktorlardan daha mı iyi biliyormus. Sene olmus 2021 hala herşeyi çok bildigimizi saniyoruz. Sen bebişine odaklan en doğrusunu yapmistır doktorlar.

Canim bebisin muhtenelen gece gündüzü karistirdi. Benimkide ayni şekilde. Ben gündüz balkona cikariyorum uyanik tutuyorum. Yada bebek arabasina koyup camın kenarina koyuyorum dişari bakiyor. gecede ısıklari kapatiyorum. sanki daha iyi oldu gibi. Gaz problemi olmasa gece gündüz ayrimini yaptik biz

Gerekiyorsa ver canim biberon .surekli vermezsen aliskanlik yapamaz.ilk gun sariligi artti benimkinin baktim uyanmasi guclesti hemen 90ml mama yapip verdim 60ini icti sonrada toparladi dahada vermedim.memede hep.

Ne yaparsak yapalım rutini bebek belirliyor. Tek bakanlardanım inan hergünümüz birbirinden farklı ilerliyor. Ama dediği gibi gece gündüz ayrımını öğrenirse daha rahat edersin, akşamları yika emzir direk uyut, biberonla ver arada sana da kolaylık olsun. Ev temizliği kullandığınız odanin disindaki diğer odaları kapat en azından iş yükün azalır.Günlere böl yapacagin isleri mesela bugün ben süpürme silme duş planladım bebeğin uyanmasını bekliyorum emzirip uyutup o uyanmadan 1 saatte bunları yaparım ki hafta sonu rahat edeyim bir sonraki temizlik haftaya. Mutlaka öğlenden sonra 2 saat uyku zamanı ayır hangi saat aralığında olursa bebeğin o uzun uyuduğu zaman diliminde hiçbirşeyle ilgilenme direk uyu bebeğin yanına yat uyanırsa pispisla uykusu açılmadan geri uyusun ac değilse. O uyku sana çok iyi gelecek. Uyku süt artırır. Firsatin olursa sağ sütünü koy dolaba uyaninca ver biberonla arada zaman kazandirir hem sürekli pes pese memelerimiz sut dolmuyor bu başlangıç zamanlarında, bu sefer uzun uzun emiyor doymayinca zirt pirt uyanıyor.Yemek içinde basit şeylere kaç hiç önemli değil ben gunde tek ögüne düştüm aralarda meyve bir tane yumurta haşlayıp kefir soda meyve suyu idare ediyorum, varsa multivitamine devam et ben decavit içmeye devam ediyorum. Dus alacaksan iki güne bir al mesela bebeği bugün mü yıkadın ertesi gün sen yıkan. Ben bu şekilde ilerlemeye çalışıyorum ama hersey den önce öncelik bebek biraz büyüsünler onlar bizim rutinimize uyum sağlayacaklar umudum o yönde yani Depresyona girmiyorsun sadece yorgunsun,dünyan değişti rutinin değişti kafan karışık herşeye yetişmeye çalışıyorsun çok normal. Anne babayi da takma bu saatten sonra senin tek dünyan bebegin onun senden başka kimsesi yok sana ihtiyacı var, sen güçlü olursa o da güçlü olur. Hersey düzene girecek sadece zamana ihtiyacımız var hem bizim hem bebeklerimizin

Cok gecmis olsun cok sukur ikiniz de sagliklisiniz biz de cok sukur iyiyiz sadece idrar testinde cikmiyor aslinda 24 saat idrar topladiginda protein kacagi anlasiliyor. Ayni sekilde benimde ellerim ayaklarim yuzum davul gibiydi, yurumek benim icin iskenceydi artik agliyordum ayaklarimin acisina. Doktorum riskli gebelik oldugunu bildigini icin sıkı takip ediyordu ama sizinki gibi anlasilmayanlar da cok oluyormus ve anne ya da bebek Allah korusun hayatini kaybedebiliyormus. Dogum yaptim bebegi hemen kuvoze aldilar. Benim de epilepsi gecirme dururum olabilir diye direk diazem yapip uyuttular 24 saat karanlik bir odada kaldim ve serum takiliydi surekli. Cok sukur bugun kizim 1 aylik oldu ikimizde cok saglikliyiz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…