2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Maasallah canım birde kocaman kızın mi var 🙂Allah bağışlasın.
Bende her agladiginda aç diye düşünüp mama veriyorum belkide fazla geliyor rahatsız ediyor bağırsaklarıni.Ama bir yandan da ne kadar verirsem vereyim alıyor.Diyorum ki demek ki aç sonra bir bakıyorum oluk oluk kusuyor bu seferde fazlamı geldi diyorum..böyle bir kısır döngünün içindeyim.
Tam ne kadar verilmeli kaç ml her doktor farklı konuşuyor de tabi her bebeğin ihtiyacı farklıdır ama az mı verdim çok mu verdim karmaşası oluyor.
İnşallah bu günler tez geçer biz bugün yarı kirkini doldurduk şöyle 5-6 aylık olsak biraz büyüsek uyku düzenimiz değişse uzasa:)) ek gidalara geçsek 😬rahatlicaz inşallah hepimiz🙏
Ahh o kısır döngü beni deli etti sarılık korkumuzdan 4 doktor gezdim hepsi de farklı beslenme anlattı ama hepsinin birleştiği tek nokta önce emzir sonra mama ver şeklindeydi biri sağ diyor diğeri mamayı aksatma sarılığı çabuk geçer diyor ee az da çıksa sağdığımı ne yapacağım zaten sütüm az ama yavaş yavaş bir düzen oturtacağız inşallah haftaya kilomuz da güzel çıkarsa bu haftaki gibi devam ederiz. İlk mi senin çocuk? Ek gıdaya geçiş de rahatlatmıyor o kadar😂 Her aşamada bir önceki daha kolaymış diyorsun😬 Allah sağlık sıhhat versin bebişlerimize❤️

Demliğin içinde su kaynatiyorum biberonu içine koyuyorum canım.Yada kaynamış suyu kaseye koyup biberonu içine koyuyorum ılık olacak şekilde olmasını bekliyorum dolaptan çıkınca soğuk olduğu için malum.
Hazır mama aninda ısınıyor zaten 10-15 saniyede.
Aynen bende oyle yapiyorum termos aldim hazir mama icin. Ama anne msutunu bende muslu aciyorum sonuna kadar sicak suyu bir kaseyin icine biberonu oyle isitiyorum ama aklimda hep soru isareti kaliyor acaba tam isiniyormu bebege bu sicaklik soguk geliyormu diye

Selam arkadaşlar.
Epidural Normal doğum yaptım cuma günü ancak bebek yan geldi ve çok dokuya zarar verdi ve baya dikişim var
c.tesi pazar dikişlerim güzel hafif acı hissediyordum.
P.tesiden beri dikiş yerim acı sızlama yanma ve şişlik oluştu.
Oturmakta lavoba ihtiyacında hatta yatarken bile güçlük çekiyorum..
Antibiyotik ilaç ve pansuman için rivanol toz çözelti halde kullanıyorum.
Dikişleri acımadan süreci atlatanlat nasıl yapıyorsunuz

Selam arkadaşlar.
Epidural Normal doğum yaptım cuma günü ancak bebek yan geldi ve çok dokuya zarar verdi ve baya dikişim var
Acimadan kimse atlatamiyor :) hala dikislerim hafif agriyor acilmamoldu distan biraz ilk gunler oyle oluyor ben papatya cayi ile dus yaptim wc den sonra cok iyi geldi bol bol su ic wc gidince idrarin keskin olmasin ben ped islatip buzdolabina koydum hep onlari oyle buzlu kulandim cok iyi geldi 1 haftaya sislik gider benim icten iplikler dustu 2 iplik kalmis distan hala duruyor popoma kadar dikis var icerden de iki tarafli baya vardi yeni yeni toparlamaya basladim

kızlar gece uyurken bebeğinizi emzik ile uyutuyormusunuz?
birde mama içine hazırlayımca azıcık sagdıgım anne sütünü de koyup
veriyorum sıkıntı olur mu acaba?

Acimadan kimse atlatamiyor :) hala dikislerim hafif agriyor acilmamoldu distan biraz ilk gunler oyle oluyor ben papatya cayi ile dus yaptim wc den sonra cok iyi geldi bol bol su ic wc gidince idrarin keskin olmasin ben ped islatip buzdolabina koydum hep onlari oyle buzlu kulandim cok iyi geldi 1 haftaya sislik gider benim icten iplikler dustu 2 iplik kalmis distan hala duruyor popoma kadar dikis var icerden de iki tarafli baya vardi yeni yeni toparlamaya basladim
Bu ağrılardan keşke sezaryan olsa idim dedim hep 🙈
Papatya çayı deniyeyim.
Bel altı duşu 1 olmsa 2. Lavabo ihtiyacında yapıyorum.
Suyuda bol içiyorum.
Ped ıslatıp buzdolabı dondurucu kısmına mı 1 hafta da uzun süre
Yarın doktor kontrolü var bakalım ne söyleyecek.

Henüz ne emzik ne mamaya geçtik.
Emziği de şimdi büyük konuşmayayım 1
Ay bitene kadar düşünmüyorum hiç yoktan

Selam arkadaşlar.
Merhaba bana kendiliğinden eriyen estetik dikiş atıldı ben her wc de suyla yıkayıp güzelce kurulayıp batticonla pansuman yapıyordum dr eğer her wc den sonra pansuman yapamıcaksan günde en az 3 kere yapıp kuru tutman lazım dedi ilk 10 gün böyle geçti sonra madecassol krem verdi sabah akşam sür iz kalmadan iyileşir dedi tam benim acısı 3. Haftadan sonra geçti. Acımaması mümkün değil canım mecbur çektim ben de :KK43:

Selam arkadaşlar.
Benim dikişlerim yeni düşmeye başladı, 2 hafta dolduktan sonra, anca o zaman sızlama ve yanma şikayetlerim arttı. Öncesinde hafif geçti. Dikişlerimin olduğu sağ tarafa doğru oturmamaya dikkat ettim ilk zamanlar. Doktorum her lavabo temizliği sonrası bölgeyi kuru tutmam gerektiğini söylemişti, bunun için saç kurutma makinası kullanmamı söyledi. Gerçekten dikişlerin iyileşmesini ve dökülmesini hızlandırıyor. Her lavaboya gidişte yeni ped ile hep kuru kalmasını sağlamaya çalıştım elimden geldiğince. Şimdi en dıştaki dikişlerim sağlam duruyor, onların da düşmesini bekliyorum 19. günde. Çok geçmiş olsun 💐

Bebeğime annem baktığı için şimdilik veriyor emzik valla, bir şey de diyemiyorum 🤷🏻‍♀️ Bazen karnı tokken aranıyor, emzikle sakinleşiyor uykuya geçerken.

Ben hiç as ile mamayı karıştırmadım. Az da olsa sütü önden verdim hep. Hemşireler öyle yönlendirmişti diye hatırlıyorum, net olmamakla birlikte.

Merhaba bana kendiliğinden eriyen estetik dikiş atıldı ben her wc de suyla yıkayıp güzelce kurulayıp batticonla pansuman yapıyordum dr eğer her wc den sonra pansuman yapamıcaksan günde en az 3 kere yapıp kuru tutman lazım dedi ilk 10 gün böyle geçti sonra madecassol krem verdi sabah akşam sür iz kalmadan iyileşir dedi tam benim acısı 3. Haftadan sonra geçti. Acımaması mümkün değil canım mecbur çektim ben de :KK43:
Hafif acısına birşey diyemem ama oturmakta yatmakta zorlanıyorum aşırı.
Bana da doktor günde 3 dedi ama ben daha sık

Merhaba değerli anne adayları,

Bildiğiniz gibi kısa bir süre önce açtığımız gün gün hamilelik, gebelik sayfasında (tıklayın)hamilelik boyunca bebeğinizin gelişimini gün gün ve tarihe göre izleyebileceğiniz bir uygulama paylaşmıştık. Türkiye'de bir ilk olan bu uygulama sayesinde tahmini doğum tarihini girerek bebeğinizin gelişimini izleyebiliyorsunuz.

Artık bu uygulamada kullanılan bilgileri imza alanınızda diğer kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz.

Yapmanız gereken : Profil sayfanıza (tıklayın) girerek, Kişisel Bilgiler bölümündeki Bebeğinizin Tahmini doğum Tarihi alanına bebeğinizin tahmini doğum tarihini gün-ay-yıl formatında yazmanız. Örneğin : 30-08-2021

Bebeğinizin tahmini doğum tarihini doktorunuzdan öğrenebileceğiniz gibi, sitemizde bulunan tahmini doğum tarihi ve gebelik hesaplama sayfasından (tıklayın) da kendiniz hesaplayabilirsiniz.

Anne adaylarımıza şimdiden bebeklerini sağlıkla kucaklarına almalarını dilerim.

Saygılarımla
Arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar herkese ben bişey sormak istiyorum.. adetimden 1 gün önce eşimle birlikte olduk, 4.-5. Günleri kanamam azaldı yine birlikte olduk normalde 8 gün sürer 6 günde bitti adetim. Son ilişkimizden 4 gün geçti kasıklarımda hafif batma ve seğrime oluyor test alıp yapsam henüz çıkmaz biliyorum ama adetliyken hamile kalınır mı yada Birgün öncesi başına gelen var mı hiç ? Lütfen yardımcı olur musunuz tel başında bekliyorum inşallah hamileyimdir dua edin lütfen 🙏

Arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar herkese ben bişey sormak istiyorum.. adetimden 1 gün önce eşimle birlikte olduk, 4.-5. Günleri kanamam azaldı yine birlikte olduk normalde 8 gün sürer 6 günde bitti adetim. Son ilişkimizden 4 gün geçti kasıklarımda hafif batma ve seğrime oluyor test alıp yapsam henüz çıkmaz biliyorum ama adetliyken hamile kalınır mı yada Birgün öncesi başına gelen var mı hiç ? Lütfen yardımcı olur musunuz tel başında bekliyorum inşallah hamileyimdir dua edin lütfen 🙏

Bu ağrılardan keşke sezaryan olsa idim dedim hep 🙈
Papatya çayı deniyeyim.
Bel altı duşu 1 olmsa 2. Lavabo ihtiyacında yapıyorum.
Suyuda bol içiyorum.
Ped ıslatıp buzdolabı dondurucu kısmına mı 1 hafta da uzun süre
Yarın doktor kontrolü var bakalım ne söyleyecek.
Evt cnm dondurucu kismina koyuyorum . Ben her wc gittikten sonra ilik papatya cayi ile dus yaptim bazen cok sik gidemedim wc mecburen donmus ped kulandim cok fazla sizliyor sik sik gitmeyince icebildigin kadar su ic valla en faydali olan bu yoksa sizi artiyor

Bizde de kalp sorunu var ama bizde kalp kapağı bir sefer açılmıyor ayın 31'inde randevumuz var bakalım Biz de kapandı mı düzeldi mi onu göreceğiz yani 10 sefer kalp atışı yapıyorsa o kapak açılıyorsa bir sefer açılmıyor ters açılıyor
Bebeklerımıze acıl sıfa versın rabbım insallah duzelmıstır senınkı

Gece altını degıstırırken mecbur emzık verıyorum yoksa kıyametler koprtıyor uyuyor oyle sonrada kendı atıyor agzından mama konusunda bırsey dıyemcm

Hafif acısına birşey diyemem ama oturmakta yatmakta zorlanıyorum aşırı.
Bana da doktor günde 3 dedi ama ben daha sık
Çok iyi anlıyorum seni ben otururken yemek vs yemek için ya tüm ağırlığımı mecbur diğer tarafa veriyordumm öyle oluncada sırtım ağrıyodu ya da emzirme yastığının üzerine oturuyordum ortasını boş yapıp oraya denk getirmiyodum. Sen pansumanını ihmal etme o inanılmaz acı ve ağrı 1 ay olmadan geçiyor 🙏

X