2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
emzirme ve mamayı nasıl uyguluyordun canım ?
ben 2 saatte bir önce emzirip 10 dk falan sonra 30-20 ml mama veriyorum .
yeterli oluyormudur diye merak ettim.
inş tez zamanda cıksın bebişin
Mama vermiyorum canım ben. Sütüm iyi geliyor. 15 -20 ser dakika emziriyorum iki göğsümden. Kalanı sağıyorum. Mama vermek istedim en azından bu süreyi atlatana kadar ama eşim ve kayınvalidem sanki ayıp bir şeymiş gibi verme diye yediler başımın etini.
süt sağıp götürdüm hastaneye. Doktor görünce kesinlikle mama verme dedi.
bizim sorunumuz uyanamamak. İlk doğduğunda bile hastanede uyandırmıyordum. Ebelerden yardım isteyerek uyandırdık hep. Uyanık olduğunda sorun yaşamıyoruz
sen nasıl oldun oğlun nasıl 🤗

Tedaviden ne kadar sonra kendiliğinden uyanmaya başladı acaba ? Bizde de sarılık birden yükseldi. Dün gece hastanede kaldı yavrum🙁 çok koydu ayrı kalmak. 10 a düştü sarılığı.inşallah tekrar yükselmez 😞
Bizim değeri 14 ken yatış yapıldı. Sabah 9 a düştü taburcu olduk. Aradan çok geçmeden geceleri kendi uyanmaya başladı.
Pazar günü suyun geldikten sonra aynı gün normal doğum mu oldu😇
Evet canım. Sabah nişan,akşam su, suyun peşine sancı, ertesi gün(pazartesi) öğlen doğum.

Kızlar merhabaa, doğum yapmayan az kişi kaldı herhalde, doğuran doğurAmayan herkesi tebrik ediyorum. Benim bir sorum olacaktı, bebişin doyduğunu nası anlıyorsunuz? Bebegim çok inatçı yarım saat memede cebelleşiyor. Sonra bir alıyor 10-15dk kesintisiz emiyor. Bırakıyor doydu zannediyorum bakıyorum tekrar emme refleksi. Diğer memeye geçiyorum aynı şekil savaş halinden sonra meme alıyor içiyor sonra yine parmağimi emmeye çalışıyor. Böyle böyle 2 saatim emzirmede geçiyo ben de cok yoruluyorum. Anlamadigim için de aç mı acaba dige memeden kaldirmak da istemiyorum. Sizinkilerin doyma sinyali nasıl oluyor?

Ahsen555 Ahsen555 canım şimdi yazabildim ve inan çok üzüldüm, acını hatırlatmak gibi olmasın ama yazmadan da geçmek istemedim, Allah cennetine aldı meleğini seni bir melek karşılayacak sen çok güçlü ve harika bir annesin sakın kendini suçlu hissetme. Yaşananlar senin suçun değildi, kim bu yaşadıklarının sorumlusuysa gün yüzü görmesin. Çok ama cok gelmiş olsun..

Dün kontrolüm vardı dikişle ilgili sorun yok baktı, kanamamda normal ama öksürüğüm ve tıkanıklığım var bugün aradım solunum yolu enf olabilir bir kbb git dedi yarın gidicem. Teşekküler🌸

Aynı şişlik bende de oluştu :/ dikişimde hiç ağrı sıkıntı yok o üzerindeki şişlik çok rahatsız edici. Doktor eve geçince çok oturmuşsun üzerine ağırlık vermişsin dedi. Mümkün oldugunca ayaklarını uzatarak otur, uzanmaya çalış sandalyede fln çok oturma doktorum öyle dedi. O şişliği de içine alan sıkı korse giymeye başlayabilirsin toparlar, geçer dedi.
Ben hep ayaktayım canım çok oturmadım ama benim bebiş sürekli karnımda uyuyor sanırım o ağırlık yaptığı için şişti benimki canım acıyor ama başka yerde uyumuyor kokumun sindiği şeylerle beşiğinde uyutmaya alıştırmaya çalışıyorum şimdi yoksa çok zorlanıcam

Çatı muayenesi sonrası sancısı gelen oldumu. Bugün kontrol vardı. Doktorum Pazartesi sabah gel çatı muayenesi ediyim aksama doğru ağrıların başlar doğuma alabilirim dedi. eğerki çatı muayenesi sonrası sancı falan gelmezse bir sonraki pazartesi suni sancı ile alırım doğuma dedi. Böyle doğum yapan oldumu
Benim çatı muayenesi sonrası sancım oldu ama ertesi güne geçmişti. Lekelenme olabilir demişti. Ben yaşamadım ama yaşasan bile doğım belirtisi değil demişti. Ben 37 de oldum çatı muayenesini şuan 38+5 iz hala gelmedi bebek. Bana sezeryan için son tarih 41.hafta dedi

Dengesiz giydiriyorsun gibi geldi Bana canim.corapli pantolon ok ama yatarken corap tavsiye etmem.kan dolasimi icin iyi degil.hava zaten Sicak.giydirdiklerinin ustune birde ortuyorsan ki carcafta olsa ortmek gerek Bir kat hafiflet ustunu Bence .
Gece çıkardım çorabını üstündeki zibinida, haklisin tatlım ama üşütmeyin dedi doktor jakarli alt giydiriyorum. Üstünde müslini oluyor mutlaka 👍sıcaklar geçmeden dengeye oturtamayacagim sanırım gece odayı soğuttum simdide hapşırıp duruyor🤭
Yenidoğan bebek için uygun mu emin değilim ama 9-10 aylıkken isilik için oğluma doktor doğal gül suyu sürmemizi önermişti çok iyi gelmişti.. Biz kısa kollu zıbın, çorap ve alt giydiriyoruz hava çok sıcak olduğu için..
Dün gece baktım canım evet gül suyu iyi geliyormuş 👍 bugün yine yıkayacağım, bende gündüz tek citcitli aletiyle ve çorapla tutuyorum evi orta soğuk ona rağmen oldu 🤭
Biz doğduğu günden beri klimalı odadayız. 2 ayrı doktor 26 derecede tutun dedi odayı öyle yapıyoruz ve sizin gibi giydiriyoduk klimaya rağmen hafif isilik oldu 3 gün sonra falan. o günden beri gündüz sadece kısa kollu çıtçıtlı altına patikli alt giydiriyoruz akşamları ve uyurken uzun kollu çıtçıtlı patikli tulum eğer banyo yaptığı günse bi tanede çorap patikli alt içine. Herzaman ince müslin battaniye de uyurken de kucağımızdayken de sırtında, üstünde.
Artık bende tek tulum giydirip yatıracağım uzerine ince müslini hep var, klimayı da açıp direk vurmayan yerde yatıracağım 👍çok hassaslar ya hele sıcakta, ciğerlerinde üfürüm olmasaydı klimanın odadaki soğukluğu iyi geliyordu, korkudan artık sıcak soğuk dengesizliği olmasın diye kendi odasına aliyorum gündüzleri hafif de soğuk geliyor odada actigim klimadan bu sekilde idare etmeye calisiyorum ama yinede cok sicak hala buralar ya 🙄

Çok teşekkür ederim kızlar cevabınız için 🌸 dedikleriniz de uygulayayım, bir hafta kalmış sıcakların azalmasına o zaman insallah daha rahat ederiz ☺️

Slm kızlar daha öncd yazdinmi hatirlamiyorum. Bebislerin gobegi düstukten sonra güzelcd silip takip edin. Benim kızın göbegi düstukten 1 2 gun sonra çok cok az kan lekesi gördüm doktor tekrar ederss gel dedi. Temizledim ertesi günü tekrar çok cok hafif kan lekesi silincd geldi. Hastaneyd gittik 2.kez K vitamini ignesi yapildi. Bebeklerin vucudunda k vitamini takviyesi yapiliyormuski ek gidaya gecend kadaf eksik kalmasin diye. K.vitamini eksik olunca pirtilasma problemi oluyormus. Korkutmak icin yazmiyorum. Takip edersiniz. Bizim 2.igneden sonra düzeldi.

Gece çıkardım çorabını üstündeki zibinida, haklisin tatlım ama üşütmeyin dedi doktor jakarli alt giydiriyorum. Üstünde müslini oluyor mutlaka 👍sıcaklar geçmeden dengeye oturtamayacagim sanırım gece odayı soğuttum simdide hapşırıp duruyor🤭

Dün gece baktım canım evet gül suyu iyi geliyormuş 👍 bugün yine yıkayacağım, bende gündüz tek citcitli aletiyle ve çorapla tutuyorum evi orta soğuk ona rağmen oldu 🤭

Artık bende tek tulum giydirip yatıracağım uzerine ince müslini hep var, klimayı da açıp direk vurmayan yerde yatıracağım 👍çok hassaslar ya hele sıcakta, ciğerlerinde üfürüm olmasaydı klimanın odadaki soğukluğu iyi geliyordu, korkudan artık sıcak soğuk dengesizliği olmasın diye kendi odasına aliyorum gündüzleri hafif de soğuk geliyor odada actigim klimadan bu sekilde idare etmeye calisiyorum ama yinede cok sicak hala buralar ya 🙄

Çok teşekkür ederim kızlar cevabınız için 🌸 dedikleriniz de uygulayayım, bir hafta kalmış sıcakların azalmasına o zaman insallah daha rahat ederiz ☺️
Yenidoganda hafif ufurum olmasi normal canim.surekli burun temizligi yapmak gerekiyor.tek ayarda giydirmek onemli.soyle anlatmaya CAlisayim.ben cok katli giydirme taraftari degilim bebekleri.evim Kisin otomatik 20-21derecede.alistilar bebislerim.ama annem her geldiginde yunlu ceket giydirdi bunlar dondu, hasta olacaklar diye.o gidince soydurdum.derken vucutlari Boyle olunca dengesizlesti ve hasta oldular.sonra bak demistimler basladi..sende gordugum de gunduz hafif giydirip,gece cok katli giydirmen .gece gunduz derece farki kac bilmiyorum ama Anne usurse bebek de usur.anne hisseder Yani bir sekilde.bazilariniz deneyimlemislerdir belki bebek acikinca meme sizlamasi ve kendiliginden sut akmasinin baslamasi gibi bir bag var aramizda.

Merhabalar devlette sarılık kontrolü kan tahlili ile mi yapılıyor bilirubin değerine mi baktılar ben özelde yaptırdım bi cihaz var derisine tutup bakılıyor eşim güvenilir bulmadı haftaya randevumuz var da duruma göre kan mı aldırsak diyorum
Bunu ben de merak ediyorum ama doğum yaptığım hastane kan ile kontrol etti
Kızlar ben büyük wc hala yapamadım ne etsem ya😣 kayısı kompostosu iciyim bugun biraz fazlaca inşallah hem bana iyi gelir hem kızıma gaz yapmaz 😣 başka ne deneyebilirim
Bol bol yürü ve sıvı al yürüyüş çok etkili ben de çıkamamıştım hastaneye kontrole gidince çıkabildim yürüdüm tabi mecburen
Kizlar bebeğim sarılık oldu :KK43: bugün hastaneden çıkacağım pazartesi çocuk kontrolüne tekrar kontrole gideceğim meme emerken sürekli uyumak istiyor.zor bir işmiş emzirmek gerçekten
Bizde de var sarılık ama çok şükür gerilemeye başlamış dedi doktor salı bizim de var kontrol inşallah iyice geçer iyi olur yavrularımız sürekli emzir
Kız bebeği olan arkadaslar isimlerini ne koydunuz acaba 9 aydır fikir beyan etmeyen eşim bugn annesinin ismini koymak istediğini söyledi ismi meryem önüne uygun ne olur
Deniz Ece verdik biz ben de çok kararsızdım ama çok şükür nine ismi talep eden olmadı
Kızlar merhabaa, doğum yapmayan az kişi kaldı herhalde, doğuran doğurAmayan herkesi tebrik ediyorum. Benim bir sorum olacaktı, bebişin doyduğunu nası anlıyorsunuz? Bebegim çok inatçı yarım saat memede cebelleşiyor. Sonra bir alıyor 10-15dk kesintisiz emiyor. Bırakıyor doydu zannediyorum bakıyorum tekrar emme refleksi. Diğer memeye geçiyorum aynı şekil savaş halinden sonra meme alıyor içiyor sonra yine parmağimi emmeye çalışıyor. Böyle böyle 2 saatim emzirmede geçiyo ben de cok yoruluyorum. Anlamadigim için de aç mı acaba dige memeden kaldirmak da istemiyorum. Sizinkilerin doyma sinyali nasıl oluyor?
Benimki de şu an böyle göğsümde uyuyor memeyi bırakıyor beşiğine alınca uyanıp yine meme istiyor

Ben kullanıyorum bazen tutunca

Aldığımız Emzikler büyük geldi benim Kıza 😂 Kullanamıyoruz🥲
Gece beşiğe alınca uyanıyor göğsümde uyumak istiyor ablasında kullanmıştım şimdi sarılığımız var diye geç vermek istiyordum ama verdim dün gece üzülüyorum da emzik verince ama sürekli göğsümde olunca da ben dinlenemiyorum dikiş yerlerime ağrı giriyor hep oturur pozisyonda olunca emzik emmesini azaltır mı acaba😔

Kızlar sinirlerim tepemde 😬
doğumdan beri kayınvalidemin evinde kalıyoruz. Benim ailemden kimsem yok. Eşim de pek becerikli bir adam değildir.
kızımın sarılık durumu da olunca kaldığımız süre uzuyor , uzayacak. Çünkü arabamız yok. Acil bi durum gelişirse Kayın biraderimin aracıyla gider geliriz diye düşündü eşim.
Cuma günü eşimin diğer kardeşleri gelecek bebeği görmeye. Hepsinin çocukları ve biz dahil evde 12 kişi olucaz. Ev büyük tripleks. ama illa ki kucaklarına alıp sevecek hepsi. Herkes aşı yaptırdı ama virüs taşımalarına engel değil.
kayınvalimle aram iyidir. Endişe ettiğimi söyledim. Daha çok küçük sarılığı var. Direnci düşük. Ya bi şey olursa bebeğime dedim. Ben nasıl gelmeyin diyeyim. Kardeşler birbirini görsün dedi. Uyurken sevmezler senin olduğun kata sürekli gelmezler aralarda severler bebeği dedi. Gelmeyin dedi annem diye bana darılırlar dedi.
yani onunkiler evlat benimki değil. neymiş kardeşler bir araya gelecekmiş birbirlerini göreceklermiş. Çıldırıyorum.
normalde eşimin ailesiyle aram çok iyidir. Beni severler. Kızımı görmek için hepsi sabırsızlıkla bekliyor. Cuma günü hastaneye yattı kızım sarılık yüzünden. Dün taburcu oldu. Eğer hastalanmasaydı bu cuma gelecekti hepsi.
eğitimli belli bir yere gelmiş insanlar hepsi ama bunu düşünemiyorlar.
ben mi abartıyorum sizce ? Aklım çıkıyor kızıma bi şey olacak diye. Sinirden de çatlamak üzereyim. Uzun oldu biraz ama çok doluyum

X