2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Merhaba arkadaşlar oldukça canım sıkıldı.
Doktorum 36.haftadan itibaren her hafta kontrole çağırmıştı. Düzenli bir şekilde her haftaya randevu oluştur demişti. Randevu oluşturdum ve doktorum 37. Ve 39. Haftam da izinli olduğu süreye denk geliyor. Dolayısıyla muayene olamıyorum. 36 ve 38 de gidiyorum doktora. Hatta öyle ki doğum eğer izin süresine denk gelirse ve kendisi il içinde olursa gelecekmiş.
Yani izinde ben doğum yapsam ve il dışında olsa gelemeyecek.
İnanılmaz stres oldum inanılmaz
Ayni durum benim basimda var.. 10 gun kaldi.. izinli olursa baska doktor girecekmis.. kara kara düşünüyorum nenyapacagim diye..

Hafif degil dogum sancisi oldugunu hosetiriyor cnm ama benim nedense gecti 🤷‍♀️
duzenli sancilarimda vardi 5 cm acilma da varmis ama hepsi gecti.
belim kopacakmis gibi bi agri geliyordu bebek sanki geriniyorda sertlesme yapiyormus gibi bir agri kasiklarda hafif sizi ve agri fazla vardi agridan normalde kimildamayiz da buda yerinde oturtmayan bir agri agri cogalinca nasil donsemde dursa derdindesin ben hep ayaga kalktim sanci agri gelince ama herkezde ayni mi oluyor farklimi bilemem ben suan evdeyim bakalim simdilik iyim sancimda 30/40 dk da bir geliyo gelmekten vazgecti benim kiz 😁
Tarif ettigin gibi benim de ama oyle yerinde oturtmayacak gibi de degil demekki öncesindeki hafif sancilar benimki. Valla bu kizlar cok nazli cikti benim kiz da kanala girmemisti daha ins girmistir de onun agrilaridir bunlar☺️

Tarif ettigin gibi benim de ama oyle yerinde oturtmayacak gibi de degil demekki öncesindeki hafif sancilar benimki. Valla bu kizlar cok nazli cikti benim kiz da kanala girmemisti daha ins girmistir de onun agrilaridir bunlar☺️
Inşallah girmiştir canim saglikla gelsinlerde baska birsey istemiyorum allah yardimcimiz olsun bir nefeste kurtarsin insallah bizleri ❤️

Merhaba herkese bi sey sormak istiyorum. Benim doguma 8 gun kaldi yani 38-6 yim suan yarin tam 39 olcam. Ama bugune kdr hic sancim agrim vs hicbiseyim olmadi zaten nst dede sanci cikmiyor. Doktor cati miayenesi yapmadi acilma var yok bilmiylrum. Ama bugune kdr hic sanci olmamasi normal mi? Azda olsa ufak ufak baslamasi gerekmez miydi bi anda sanci baslayip doguma gitme ihtimalim dusuk mudur onceden baslar mi illa sancilar
Aynısı benimkinin. 38+5 bugün. Şimdiye kadar yalancısı bile olmadı sancının. Bebeğin başı aşağıda ama doğum kanalında değil. Çatı muayenesi oldum açıklık var mı dedim. Sancın olmadan açıklık olmaz dedi. Rahatı yerinde miniklerin heralde

Yatip kalkarken zorlaniyormusunuz? Birde bebegi kucaginizda tutabiliyor musunuz? Benim bu 2. Olacak ilkinde 1 haftada zor toparlamistim.. sizin masallahiniz var..
İlk 3-4 gün düz bir şekilde kalkamıyordum yana dönüp destek alıp öyle kalkıyordum. Acı ağrı olmadı bende. Bebeği kucağımdada tutuyordum sadece ameliyatlı yerin üstünde taşımaya özen gösteriyordum. Birde pansumanım suya karşı dayanıklıydı sağlam bir pansumandı çok rahat ettim. Herkesin farklı olabilir benim acı eşiğimde çok yüksektir :)

Sağlıkçı arkadaşlara bir sorum olacak o_O Doğum için tahlilleri verdim bugün ama e nabıza düşmüyor. Sabah 8 de kan verdim öğleden sonra çıkar dediler.sıcakta bekleyecek halim olmadığı için eve döndüm. Hastanede çalışan bir arkadaşım ben gösteririm dedi ama daha sonra unuttu herhalde telefona da cevap vermedi.
hastane uzak aracımız yok. Bu sonuçlara nasıl ulaşabilirim başka bilen var mı acaba 🙄
Barkod numarasını aldıysanız hastanenin internet sitsindn gçtbilirsinz bazı hastanelerin laboratuvat sayfaları barkod istemiyor bir şansınıza bakın derim

Canım ben kullanıyordum 6.000 oksapar her gün
Kadın doğum Doktorum 32. Haftada kes dedi
Ama Hematolog doğumdan 24 saat önce kes dedi
Oyuzden 36. Haftaya kadar kendi kararımla kullandım.
36 dan sonra bıraktım evde kalan iğnelerimi 2-3 günde bir yapıyorum nolur nolmaz diye ama doktorların görüş farkı olunca ben de ne yapacağımı şaşırdım 🤷‍♀️
Benim ki de perinatolog ve dogumdan 24 saat oncesine kadar kullanacaksin dedi ..dogumdan sonra da 1ay yine kullanacaksin dedi ...oksapar 0.4kullaniyorum ben

Merhabalar bebeğim 30 günlük memeyi tam kavrıyor ama catlak oldugu için çok acıtıyor resmen beynimden ayaklarıma kadar o acıyı hissediyorum 🤣 yada kavrayamıyor bilemiyorum. İlk memeyi tutuşundan 10 sn sonra acı geçiyor ama o 10 sn beni benden alıyor.
Zamanla bizlerde onlarda ogrenecekler.simdi o 10 snlik tutma anini Bana hatirlattin ya bir fena oldum 🤭 derin derin nefes alip tutturuyordum ilk baslarda onu hatirliyorum.

Tam 40 oldum kızlar gelen giden yok 😫 doğuramıyorum diye totem yapayım😃 belimde ve kasıklarda hafif regl ağrısı var sertleşme toplanma oluyor ama ağrıyla birlikte olmuyor. Görenlerin kimisi göbeğin düşmüş diyor kimisi düşmemiş diyor 😅 ne olucak bilmiyorum denemediğim şey kalmadı off banada dua edin...
Sabaha kadar Dans Dans Dans et .Sicak Suda kuvet kuvet kuvet keyfi yap. gelicek merak etme canim stres yok.🤗

Al benden de o kadar 😣 sıcaktan ve midemin asidinden uyuyamıyorum. Zombi gibiyim.
yalnız camları açınca üşüme durumu fena değilmiş benim açımdan. hangi il ?😅 Haziran gibi çok esiyordu geceleri. Camın önüne yastık koyup biraz kırıyordum o serinliği. Şimdi sonuna kadar açıyorum her yeri ama hiiiiiiiç esmiyor. Klima açmaya da ben korkuyorum😞
2aydir.klimayanin dibinden ayrilamiyorum...hic bir sene bu kadar sicak oldugunu hatirlamiyorum..dunya kavruluyor resmen...evet klima zararli ama bu halimle zerre sicagi cekemiyorum..insallah jatalanmadannatlatirim bu sureci😬🙄

🤷‍♀️ Doktor geldi sordum hangisi dogru diye ikiside dogru dedi acilman varmis simdi yok gibi birseyler soyledi eve gonderdi 2 cm aciklik benek 3 kg olmus sancilarimda kayboldu sanki hafif var

Bel agrisi kasik agrisi karin sertlesmesi regl agrisi kasiklarda baski anlamamak mumkun degil bendennasil anlayacagim falan diye sasiyordum ama anlasiliyor nefesin kesiliyor bol bol nefes almaya calisiyorsun oturamiyorsun agridan
Vallahi az önce belime 1 saattir diyim bir elltriklenme geldi rn böyle bir sey görmedim. Bebek oynadigi süre boyunca belimin kuyruk sokumu frlaket sizi yapti bagiracaktim az kalsin

Tam 40 oldum kızlar gelen giden yok 😫 doğuramıyorum diye totem yapayım😃 belimde ve kasıklarda hafif regl ağrısı var sertleşme toplanma oluyor ama ağrıyla birlikte olmuyor. Görenlerin kimisi göbeğin düşmüş diyor kimisi düşmemiş diyor 😅 ne olucak bilmiyorum denemediğim şey kalmadı off banada dua edin...
Bende 1 gün sonra 40 olacam . Delirecem valla. Ama bugün sirtima bo agri vurup gidiyor vurup gidiyor nefesimi kesti valla. Bagiracaktim. 10 saniyelik birseydi. Gitti sonra geldi 4 5 saniye

Vallahi az önce belime 1 saattir diyim bir elltriklenme geldi rn böyle bir sey görmedim. Bebek oynadigi süre boyunca belimin kuyruk sokumu frlaket sizi yapti bagiracaktim az kalsin
Hadi hayirlisi cnm guzel haberlerini bekliyoruz yoksa agrilarimi sen mi çaldın 🤣 saat 01:40 ve ben agri gelir diye uyamiyorum ta arada bi hafif karin sertlesmesi oluyor fazlada birsey yok 😁 dogumun baslamasi icin yapabileceklerim bunlarmiş 😁

Eklentiler

• EB155637-2FF4-4C4C-A9C3-2E5A48F3118D.png
    EB155637-2FF4-4C4C-A9C3-2E5A48F3118D.png
    277 KB · Görüntüleme: 44
Gobek düşmesi nasil oluyor 🙄

X