2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Sağlıkçı arkadaşlara bir sorum olacak o_O Doğum için tahlilleri verdim bugün ama e nabıza düşmüyor. Sabah 8 de kan verdim öğleden sonra çıkar dediler.sıcakta bekleyecek halim olmadığı için eve döndüm. Hastanede çalışan bir arkadaşım ben gösteririm dedi ama daha sonra unuttu herhalde telefona da cevap vermedi.
hastane uzak aracımız yok. Bu sonuçlara nasıl ulaşabilirim başka bilen var mı acaba 🙄
Benimki kaç gün oldu hala düşmedi ben kendim aynı gün 1-2 saat sonra vezneden aldım Allah'tan almışım hastanenin bile sitesinde yok tahliller anlamadım:)

Canım ben kullanıyordum 6.000 oksapar her gün
Kadın doğum Doktorum 32. Haftada kes dedi
Ama Hematolog doğumdan 24 saat önce kes dedi
Oyuzden 36. Haftaya kadar kendi kararımla kullandım.
36 dan sonra bıraktım evde kalan iğnelerimi 2-3 günde bir yapıyorum nolur nolmaz diye ama doktorların görüş farkı olunca ben de ne yapacağımı şaşırdım 🤷‍♀️
Aynen canim çok haklısın.benim doktorum da 1 gün önce kesicez dedi ama bunu nereden bilelim diye sordum.onu sen bilemzsin biz ayarlicaz.dedi bakalim

Hastanenin kendi sitesinde laboratuvar sonuç kısmı var mı baktınız mı ona
Baktım evet. Barkod numarası istiyor. Hastanede hiç aklıma gelmedi barkodu çekmek. Hep görünüyordu e nabızda. Bu kez düşmedi. 🤷‍♀️
Benimki kaç gün oldu hala düşmedi ben kendim aynı gün 1-2 saat sonra vezneden aldım Allah'tan almışım hastanenin bile sitesinde yok tahliller anlamadım:)
Eşim gidip alırım dedi artık. Düşmüyor sisteme🤦🏼‍♀️ 6 koca tüp kan verdim. Diğer hastanede testi tekrarlatmak istemiyorum 🤣

Sağlıkçı arkadaşlara bir sorum olacak o_O Doğum için tahlilleri verdim bugün ama e nabıza düşmüyor. Sabah 8 de kan verdim öğleden sonra çıkar dediler.sıcakta bekleyecek halim olmadığı için eve döndüm. Hastanede çalışan bir arkadaşım ben gösteririm dedi ama daha sonra unuttu herhalde telefona da cevap vermedi.
hastane uzak aracımız yok. Bu sonuçlara nasıl ulaşabilirim başka bilen var mı acaba 🙄
Özel mi devlet mi? Ben dün öğlenden sonra araştırma devlette tam tahlil verdim kan ve idrar. Gece idrar, sabahta kan tahlili e nabıza yansıdı, genelde bir gün sürüyor sonuçları işlemeleri sisteme. En son çare acil lazımsa sonuçlar tanıdık başka biri varsa onun aracılığıyla rica edeceksin arayıp mail adresine yollayacaklar özel durum olduğunu vs biraz abart ama, başka tanıdık yoksa personelden şu an kim varsa laboratuvarda nöbetçi artık ondan rica edeceksin insanlık ölmemiştir umarım yardımcı olurlar diye düşünüyorum :KK66:

Özel mi devlet mi? Ben dün öğlenden sonra araştırma devlette tam tahlil verdim kan ve idrar. Gece idrar, sabahta kan tahlili e nabıza yansıdı, genelde bir gün sürüyor sonuçları işlemeleri sisteme. En son çare acil lazımsa sonuçlar tanıdık başka biri varsa onun aracılığıyla rica edeceksin arayıp mail adresine yollayacaklar özel durum olduğunu vs biraz abart ama, başka tanıdık yoksa personelden şu an kim varsa laboratuvarda nöbetçi artık ondan rica edeceksin insanlık ölmemiştir umarım yardımcı olurlar diye düşünüyorum :KK66:
Devlet hastanesi. Az önce aradım gelip alabilirsiniz dedi yüzüme kapattı 😅çıkmış mı diye bakmadı bile. Bu gece belki yansır sisteme. Olmazsa da eşim gidip alacak artık bi şekilde zaman bulup.

😄
Baktım evet. Barkod numarası istiyor. Hastanede hiç aklıma gelmedi barkodu çekmek. Hep görünüyordu e nabızda. Bu kez düşmedi. 🤷‍♀️

Eşim gidip alırım dedi artık. Düşmüyor sisteme🤦🏼‍♀️ 6 koca tüp kan verdim. Diğer hastanede testi tekrarlatmak istemiyorum 🤣
Yarın sisteme düşer geçen haftalarda ben de göremedim ertesi gün düşmüştü e nabıza. Eğer gün içinde görünmezse öyle gidersiniz

Keşke ama nerdeee gece olacak diye sıkıntı basıyor inanki midem kaynıyor 2 saatte bir uyanıyorum sıcak basıyor camları açıyorum bu kez de üşütüyorum🥺
Al benden de o kadar 😣 sıcaktan ve midemin asidinden uyuyamıyorum. Zombi gibiyim.
yalnız camları açınca üşüme durumu fena değilmiş benim açımdan. hangi il ?😅 Haziran gibi çok esiyordu geceleri. Camın önüne yastık koyup biraz kırıyordum o serinliği. Şimdi sonuna kadar açıyorum her yeri ama hiiiiiiiç esmiyor. Klima açmaya da ben korkuyorum😞

Kordonu nasil görüyorlar ya. Ultrasyonda doktorum su an bisey görmedim dedi kordonla ilgili ki cok iyi göremiyorlarmis. Allah sag saglik kucagina almayi nasio etsin canim. Bende cok hasret cektim ve kavusmak ivin sabirsizin
Canım ultrasonda kordon görünmez mi hiç küçücük burnunu görüyorda koca uzun kordonu mu göremicek ama genelde söylemiyorlar anneyi telaşlandırmamak için ben kendim farkettim de sordum. Aminnn hepimiz kavuşalım sağlıkla 🙏🏻

Ne alaka ya. Ne sacma simdi 2 mi 5 mi 🤣 ha gisine inanicaz dedigin gibi
🤷‍♀️ Doktor geldi sordum hangisi dogru diye ikiside dogru dedi acilman varmis simdi yok gibi birseyler soyledi eve gonderdi 2 cm aciklik benek 3 kg olmus sancilarimda kayboldu sanki hafif var

Bide canim sancilar bu kasilmalar gibimi. Benim kasilma hem uzun spryor hemde belim kasiklarima vuruyor. Su an yasadigin sanci böylemi
Bel agrisi kasik agrisi karin sertlesmesi regl agrisi kasiklarda baski anlamamak mumkun degil bendennasil anlayacagim falan diye sasiyordum ama anlasiliyor nefesin kesiliyor bol bol nefes almaya calisiyorsun oturamiyorsun agridan

Merhaba herkese bi sey sormak istiyorum. Benim doguma 8 gun kaldi yani 38-6 yim suan yarin tam 39 olcam. Ama bugune kdr hic sancim agrim vs hicbiseyim olmadi zaten nst dede sanci cikmiyor. Doktor cati miayenesi yapmadi acilma var yok bilmiylrum. Ama bugune kdr hic sanci olmamasi normal mi? Azda olsa ufak ufak baslamasi gerekmez miydi bi anda sanci baslayip doguma gitme ihtimalim dusuk mudur onceden baslar mi illa sancilar

🤷‍♀️ Doktor geldi sordum hangisi dogru diye ikiside dogru dedi acilman varmis simdi yok gibi birseyler soyledi eve gonderdi 2 cm aciklik benek 3 kg olmus sancilarimda kayboldu sanki hafif var

Bel agrisi kasik agrisi karin sertlesmesi regl agrisi kasiklarda baski anlamamak mumkun degil bendennasil anlayacagim falan diye sasiyordum ama anlasiliyor nefesin kesiliyor bol bol nefes almaya calisiyorsun oturamiyorsun agridan
Canim simdi ben de bel agrisi vuruyo sizde de oluyo mu diye yazicaktim bu yazdiklarini gordum. Yuruyuse ciktim da simdi arada bi belime ve kasiklarima agri giriyo ama hic yuruyusumu aksatacak sekilde degil, tempomu bozmadan yuruyebiliyorum. Karin sertlesmesi de oluyo ama dogum sancisi da bu kadar hafif degildir heralde dimi?

Merhaba herkese bi sey sormak istiyorum. Benim doguma 8 gun kaldi yani 38-6 yim suan yarin tam 39 olcam. Ama bugune kdr hic sancim agrim vs hicbiseyim olmadi zaten nst dede sanci cikmiyor. Doktor cati miayenesi yapmadi acilma var yok bilmiylrum. Ama bugune kdr hic sanci olmamasi normal mi? Azda olsa ufak ufak baslamasi gerekmez miydi bi anda sanci baslayip doguma gitme ihtimalim dusuk mudur onceden baslar mi illa sancilar
Benimde öyle. Bugün akıntım biraz sulu gelince doktora gittim de öyle çatı muayenesi yaptı açılma falan yoktu nst de hiç sancı ağrı çıkmadı.

Devlet hastanesi. Az önce aradım gelip alabilirsiniz dedi yüzüme kapattı 😅çıkmış mı diye bakmadı bile. Bu gece belki yansır sisteme. Olmazsa da eşim gidip alacak artık bi şekilde zaman bulup.
Tek yapacağı maili yazip yollamak iki dkka sürmez ama işte ne diyeyim 😆 gece düşer umarım sisteme 👍

X