2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Canım, benim durumum biraz farklı yazdığım gibi bekleme lüksüm yok, kordon olmasaydıda sadece 40a kadar beklicektim hep gelir 40a kadar diye düşündüğümden sezeryan aklıma gelmemişti bir de 34te açılmam olunca kesin erken gelir demiştim, bize de doktorum ptesi krar verin dedi, kordon için de 2 tur dolansa bile korkmayın diyor iki doktorumda 3 turla normal doğum bile yaptığımız oldu dediler, hatta kaan kocatepenin videosunu izlersen biraz rahatlarsın🥰 Ayrıca sezeryanda hep kötü birşeymiş gibi aksediliyor ama her iki doğum şeklinin de artısı eksisi var hepimiz için hayırlı sağlıklı doğum şekli neyse Rabbim onu nasip etsin 😇🙏🏻
Ya ben daha önce erken dönemde 2 düşük yaşadım bu nedenle doktorların rahat tavırlarına güvenemiyorum birde çok güvendiğim doktorum 32. Haftada başka bir şehre gidince başka bir doktorla devam etmek zorunda kaldım bu nedenle yeni doktorla güven ilişkisi kuramadım pek. Oyüzden riske atmak istemiyorum . Teşekkür ederim cevabınız için

Ya süper 😍 maşallah hadi atlattın ne güzel canım sende en kısa sürede toparlanırsın umarım🌸💖

Artık sezaryenlerde hayatın çok doğal akışında ve kolay geçiyor bende yerinizde olsam riske etmezdim. Benimde doktorum da normal doğum bekleme derse haftaya sez. olcağım. Sağlıklı gelsinler ne önemi var nasıl geldiklerinin☺️
Kesinlikle aynı fikirdeyim zorlamamak gerek normal daha doğrusu vajinal doğum yapcaz diye bebekleri strese sokmakta ne derece doğru bilemiyorum, saygı duyuyorum herkesin fikrine diyorum ya herkes için doğrusu neyse Rabbim nasip etsin🥰

Ya ben daha önce erken dönemde 2 düşük yaşadım bu nedenle doktorların rahat tavırlarına güvenemiyorum birde çok güvendiğim doktorum 32. Haftada başka bir şehre gidince başka bir doktorla devam etmek zorunda kaldım bu nedenle yeni doktorla güven ilişkisi kuramadım pek. Oyüzden riske atmak istemiyorum . Teşekkür ederim cevabınız için
Rica ederim ne demek☺️Yani işte bu durum tamamen kişilerin alması gereken bir karar ben de pek birşey söyleyemiyorum, sağlıkla kavuşun yavrunuza inşallah🥰

Kızlar fazla yazamiyorum zombi gibi geziyorum benim kız sabaha kadar uyumuyor gündüzde uykucu şirine gibi uyuyor. Ama evde bir ćocuk daha olunca gündüz uyunmuyor. Gece su ısitıcida su ısıtacakken aygazı yakmişim Allahtan kettle ı üstüne koymadım. Ara ara elimdeki telefonu ariyorum ,hatta dün elimdeki telefonu tv kumandası sanıp kullanmaya çalıstım .aradada geceleri uyanınca burası neresi ben kimim modunda uyanıyorum. 😨bizde durumlar bu şekilde 😂
Canım göğüs ucu kremi kullanıyor musun yara falan olmadı di mi ? bir de pompaya gerek var mı? Tecrübeli anneye soralım yakalamışken :)

Hadi inşallah saat 13:49 dan beri duzenli sekilde kasilmam var hazirlandim bir iki defa daha gelse hastaneye gidecegim cunku simdi de kasilmalarim azaldi bebek cok kimildamaya basladi
Helal olsun senin kıza ne güzel dayandı valla aferim ona🧿 artık doğurunca haberdar et canım bizi merak ediyoruz

Canım ben 37 yaşındayım 5 tüp bebek tedavisi 1 kürtajdan sonra doğal yolla gebe kaldım oğluşuma daha fazla bekleyip zor bulduğum kuzumu riske atamam ki bir tur kordon şuanda boynunda Allahım korusun oğlumu ve tüm bebişleri🙏🏻 Yoksa sezeryan hiç düşünmemiştim ama bazen şartları zorlamamak bizim için daha hayırlı olabiliyor nasip, Rabbim herkesin gönlüne göre versin 🥰🥰🥰
Kordonu nasil görüyorlar ya. Ultrasyonda doktorum su an bisey görmedim dedi kordonla ilgili ki cok iyi göremiyorlarmis. Allah sag saglik kucagina almayi nasio etsin canim. Bende cok hasret cektim ve kavusmak ivin sabirsizin

Kızlar fazla yazamiyorum zombi gibi geziyorum benim kız sabaha kadar uyumuyor gündüzde uykucu şirine gibi uyuyor. Ama evde bir ćocuk daha olunca gündüz uyunmuyor. Gece su ısitıcida su ısıtacakken aygazı yakmişim Allahtan kettle ı üstüne koymadım. Ara ara elimdeki telefonu ariyorum ,hatta dün elimdeki telefonu tv kumandası sanıp kullanmaya çalıstım .aradada geceleri uyanınca burası neresi ben kimim modunda uyanıyorum. 😨bizde durumlar bu şekilde 😂
Allah yardımcın olsun. Bir kaç gün sonra bizler de aynı durumda olacağız 😁😁😁

Ay valla sorma kizlar vaktinden once gelir dediler bayramda dogurcam diye ödüm kopuyodu bu gidisle icimde kalcak bu kiz😅
Senin doktorun ne diyor peki bu duruma herhangi bir yönlendirmesi var mi şu tarihe kadar bekleyelim gibi?
Valla oazar dogum tarihi. Eger gelmeuse 2 gpnde bir ultrasyon 1 haftaya kadar. Sonra gelmezsede hastahaneye yatirilip suni sanci yiycem

Hastanedeyim 30 dk içinde 5 sancim oldu ama burdaki doktorda bana bakinca 2 cm acikligin var dedi 🙄 kime inanacagimi sasirdim bugun doktor 5 cm dedi simdikisi 2 cm sorun bende mi acaba 🤔

Sağlıkçı arkadaşlara bir sorum olacak o_O Doğum için tahlilleri verdim bugün ama e nabıza düşmüyor. Sabah 8 de kan verdim öğleden sonra çıkar dediler.sıcakta bekleyecek halim olmadığı için eve döndüm. Hastanede çalışan bir arkadaşım ben gösteririm dedi ama daha sonra unuttu herhalde telefona da cevap vermedi.
hastane uzak aracımız yok. Bu sonuçlara nasıl ulaşabilirim başka bilen var mı acaba 🙄

Hastanedeyim 30 dk içinde 5 sancim oldu ama burdaki doktorda bana bakinca 2 cm acikligin var dedi 🙄 kime inanacagimi sasirdim bugun doktor 5 cm dedi simdikisi 2 cm sorun bende mi acaba 🤔

Ne alaka ya. Ne sacma simdi 2 mi 5 mi 🤣 ha gisine inanicaz dedigin gibi

Bide canim sancilar bu kasilmalar gibimi. Benim kasilma hem uzun spryor hemde belim kasiklarima vuruyor. Su an yasadigin sanci böylemi

Canım göğüs ucu kremi kullanıyor musun yara falan olmadı di mi ? bir de pompaya gerek var mı? Tecrübeli anneye soralım yakalamışken :)

Canim ben mustelanin gögüsucu kremini 1 ay öncesinde başladim ama simdi kullanmaya fırsatim olmuyor.gögüs uçlarim acıyor baya çünkü benim cadi kızım damaklariyla emiyor. Ben kendi sütümle masaj yapiyorum aradada saf zeytinyagi sürüyorum. Gögüs pompasi kullaniyorum çünkü bazen fazla sütüm oluyor kızım acıkmamis oluyor ve çok ağri yapiyor sonrasindada göğsüm çok büyüdüğünden bebek ememiyor ben Saģıp biberona koyuyorum sonra veriyorum. ama illaki elektriklide şart değil wee nin manuel olanida işgorüyor (50 _60tl arasi).

Sağlıkçı arkadaşlara bir sorum olacak o_O Doğum için tahlilleri verdim bugün ama e nabıza düşmüyor. Sabah 8 de kan verdim öğleden sonra çıkar dediler.sıcakta bekleyecek halim olmadığı için eve döndüm. Hastanede çalışan bir arkadaşım ben gösteririm dedi ama daha sonra unuttu herhalde telefona da cevap vermedi.
hastane uzak aracımız yok. Bu sonuçlara nasıl ulaşabilirim başka bilen var mı acaba 🙄
Hastanenin kendi sitesinde laboratuvar sonuç kısmı var mı baktınız mı ona

Kiwinin bir elektrikli göğüs pompası varmış bir sürü memnun olan yorum var 150 lira falan. Kullanan var mı kızlar?

tugce9192 tugce9192 ben yine gün alamadım 😅 doktorum perşembe günü haber vericem sana dedi
bnm aldıgım günde iptal oldu :)
özelde yapmaya karar verdim dogumu . bakalım özeldeki doktorum ne dicek.
covid cok arttı üniversite hastenesndeki doktoru seviyorum tanıdık ama son haftalarda rahatsız ıldugım konular oldu:)
eşimle bugün konuştuk özelde tek odada yapmaya karar verdik. çarşamba günü özelde komtrolüm var bakalım o nasıl bi tarih vericek aynı verecegini düşünüyorum :)

X