2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Zaten her şeyi unutan ani kararlar alan bir insanım plan yaparak gitmem daha mantıklı olur canım..

Olumlu veya olumsuz yorumun var mı canım? Ikınma zor oluyo diyolar ama sende öyle mi yaşadın?
Canım inan hastaneden haataneye değişti benim ki ben iki doğum yaptım ikiside aynı şekilde mesela birincisi epidural ne ağrı yaptı ne bişey çok iyiydim ikinmaya gelirsende onlar yön verdiler bana ikin dedikleri anda bende o şekilde yapıyordum ben bir sorun yaşamadım süreci geciktiriyor ama saat gece 12 de haataneye yattım yarın öğlene doğurdum anca ikinci gebeligimde farklı hastanedeydim doğum yaptıktan sonra ben bir hafta bel ağrısından durmadım inan anı hareket yapamiyordum benim tecrübelerim bu şekildeydi canım

Valla inan 4 gpndpr hergün 4 km yol yapiyorum. Dün 6 km yaptim. Vallahi tik yok. Yprümekten baska bisey yaptinmi peki ?
Hyr cnm ama benim 22+6h beri riskim vardi 2 defa 20 gün hstanede kaldim rahim agzi kisaligi vardi halka takmistilar 37h da halkayi cektiler 2 gunde fazla yoruyunce fazla dedigim en fazla 2 km yorudum ama rahim kisaligi da olunca bebek zaten 6 aydan beri dogum kanalinda 😃 ama senin vicut okadar cok yorumeye alistigi icin gelmiyor bebek ama merak etme o gelecegi zamani iyi biliyor gec olsunda saglikli olsun cnm ❤️

Bide acildigini nasil anlafin hafif kanli akintinmi geldi yoksa doktormu söyledi
Benim 6 ayimdan beri 1,5 cm acikligim vardi halka yuzunden fazla acilmam olmadi ama pazartesi hastaneye gittim agrim vardi enfeksiyon buldular ve 2 cm acilmam olmus dun fazla da yoruyunce gece biraz kasilmalarim oldu sabah doktoru aradim hemen gel dedi gittim 5 cm olmus dedi

Kızlar doğurdum geldim 💙🙈çok duramıcam birazdan uyandırıp emzireceğim 🙏🏻Doğumum çok güzel geçti hiç korkmadım ekip de iyiydi sohbet ederek doğurdum diyebilirim benimki epidural sezaryendi katater oluyor ağrı kesicim burdan yapılmaya devam ediyor sonra çıkacakmış henüz yürütmediler dikişimde bi sızdırma oldu çünkü ben yattığım yerde bile çok hareket ettim siz yapmayın şimdilik sorun yok ama geçti ❤️Müthiş güzel bi an hıçkırarak ağladım o vakte kadar hiç duygusal değildim🙈 3390 gram 50 cm doğdu her şey yolunda süt sanırım az da olsa geliyor mekonyumu çıkardı iki defa da çiş yaptı 🧿 bugün pediatrist yanımıza uğrayacak mama takviyesini soracağız ben göğüs pompasının bir parçasını evde unutmuşum eşim akşam getirecek ama ebe pompaya bi süre izin vermedi ama akşam yapıcam bi cc ölçmem lazım 💙rabbim hepinize sağlıkla bu duyguya yaşatsın müsait oldukça yazarım hepiniz dikkat edin kendinize 😍
Gözün aydııın çok sevindim bundan sonra tüm dakikalar saniyeler bebişe harcansın 🤩 darısı doğuRma sırası gelen bizlere 😃

Kızlar doğurdum geldim 💙🙈çok duramıcam birazdan uyandırıp emzireceğim 🙏🏻Doğumum çok güzel geçti hiç korkmadım ekip de iyiydi sohbet ederek doğurdum diyebilirim benimki epidural sezaryendi katater oluyor ağrı kesicim burdan yapılmaya devam ediyor sonra çıkacakmış henüz yürütmediler dikişimde bi sızdırma oldu çünkü ben yattığım yerde bile çok hareket ettim siz yapmayın şimdilik sorun yok ama geçti ❤️Müthiş güzel bi an hıçkırarak ağladım o vakte kadar hiç duygusal değildim🙈 3390 gram 50 cm doğdu her şey yolunda süt sanırım az da olsa geliyor mekonyumu çıkardı iki defa da çiş yaptı 🧿 bugün pediatrist yanımıza uğrayacak mama takviyesini soracağız ben göğüs pompasının bir parçasını evde unutmuşum eşim akşam getirecek ama ebe pompaya bi süre izin vermedi ama akşam yapıcam bi cc ölçmem lazım 💙rabbim hepinize sağlıkla bu duyguya yaşatsın müsait oldukça yazarım hepiniz dikkat edin kendinize 😍
Gözün Aydın Hayırlı olsun. Sağlıklı, sihhatli, mutlu bir bebek olsun inşallah. Sana da ayrıca geçmiş olsun. Darısı başımıza inşallah perşembeye kadar dayanmam lazım. Umarım bizim de böyle güzel ve kolay doğumlarımız olur

Delimisin ne sezeryani. Benimde tarihim 01.08 pazar. 02.08 de randevum var doktorumda. Her 2 günde bir uktrasyona gidicem 1 hafta boyunca. Artik gelmezse haftaya oazartesi büyük ihtimal hastahaneye gidip suni sanci yiycem
Canım ben 37 yaşındayım 5 tüp bebek tedavisi 1 kürtajdan sonra doğal yolla gebe kaldım oğluşuma daha fazla bekleyip zor bulduğum kuzumu riske atamam ki bir tur kordon şuanda boynunda Allahım korusun oğlumu ve tüm bebişleri🙏🏻 Yoksa sezeryan hiç düşünmemiştim ama bazen şartları zorlamamak bizim için daha hayırlı olabiliyor nasip, Rabbim herkesin gönlüne göre versin 🥰🥰🥰

Seninmi bnimmi. Güya kizlar erken gelir hic alakasi yok🤣🤣🤣 valla dün düsün 3 km bi sabah yaotim sonra 3 km oturmadan durmadan yürüyüs yaptim. Sabah sanki daha iyiydim🤣 masallah agrim sancimda yok delirecem.
Ay valla sorma kizlar vaktinden once gelir dediler bayramda dogurcam diye ödüm kopuyodu bu gidisle icimde kalcak bu kiz😅
Senin doktorun ne diyor peki bu duruma herhangi bir yönlendirmesi var mi şu tarihe kadar bekleyelim gibi?

Canım ben 37 yaşındayım 5 tüp bebek tedavisi 1 kürtajdan sonra doğal yolla gebe kaldım oğluşuma daha fazla bekleyip zor bulduğum kuzumu riske atamam ki bir tur kordon şuanda boynunda Allahım korusun oğlumu ve tüm bebişleri🙏🏻 Yoksa sezeryan hiç düşünmemiştim ama bazen şartları zorlamamak bizim için daha hayırlı olabiliyor nasip, Rabbim herkesin gönlüne göre versin 🥰🥰🥰
Siz kordon dolandığı için mi sezeryan olucaksınız ? Benimde kordon var doktor normal doğum için çok ısrarcı. Ben korkuyorum bi karar verip ptesi doktora söylemem gerek 🙁

Canim cok duygulandim kendim yasamis gibi. Bol bol yürü ılık ılık su komposta çay vs içki bagirsaklar hemen çalişsin içerdeki gaz çiksın. Paşa oğlunu koķla mis mis. Bu anı yaşamayı hakettin. 😍

Kızlar fazla yazamiyorum zombi gibi geziyorum benim kız sabaha kadar uyumuyor gündüzde uykucu şirine gibi uyuyor. Ama evde bir ćocuk daha olunca gündüz uyunmuyor. Gece su ısitıcida su ısıtacakken aygazı yakmişim Allahtan kettle ı üstüne koymadım. Ara ara elimdeki telefonu ariyorum ,hatta dün elimdeki telefonu tv kumandası sanıp kullanmaya çalıstım .aradada geceleri uyanınca burası neresi ben kimim modunda uyanıyorum. 😨bizde durumlar bu şekilde 😂

kızlar kan sulandırıcı ıgne kullanıp normal dogum yapan var mı aramızda ? ne zaman bıraktınız ıgneyı?doktorunuz ne dedı bunun ıcın?
Canım ben kullanıyordum 6.000 oksapar her gün
Kadın doğum Doktorum 32. Haftada kes dedi
Ama Hematolog doğumdan 24 saat önce kes dedi
Oyuzden 36. Haftaya kadar kendi kararımla kullandım.
36 dan sonra bıraktım evde kalan iğnelerimi 2-3 günde bir yapıyorum nolur nolmaz diye ama doktorların görüş farkı olunca ben de ne yapacağımı şaşırdım 🤷‍♀️

Delimisin ne sezeryani. Benimde tarihim 01.08 pazar. 02.08 de randevum var doktorumda. Her 2 günde bir uktrasyona gidicem 1 hafta boyunca. Artik gelmezse haftaya oazartesi büyük ihtimal hastahaneye gidip suni sanci yiycem
Benim de doktora sordum bebek kanala girmeden suni sancı versem de bi işe yaramayabilir dedi 🤔😕 boşa sancı çekip yine sezeryan olursun dedi

Siz kordon dolandığı için mi sezeryan olucaksınız ? Benimde kordon var doktor normal doğum için çok ısrarcı. Ben korkuyorum bi karar verip ptesi doktora söylemem gerek 🙁
Canım, benim durumum biraz farklı yazdığım gibi bekleme lüksüm yok, kordon olmasaydıda sadece 40a kadar beklicektim hep gelir 40a kadar diye düşündüğümden sezeryan aklıma gelmemişti bir de 34te açılmam olunca kesin erken gelir demiştim, bize de doktorum ptesi krar verin dedi, kordon için de 2 tur dolansa bile korkmayın diyor iki doktorumda 3 turla normal doğum bile yaptığımız oldu dediler, hatta kaan kocatepenin videosunu izlersen biraz rahatlarsın🥰 Ayrıca sezeryanda hep kötü birşeymiş gibi aksediliyor ama her iki doğum şeklinin de artısı eksisi var hepimiz için hayırlı sağlıklı doğum şekli neyse Rabbim onu nasip etsin 😇🙏🏻

Ya süper 😍 maşallah hadi atlattın ne güzel canım sende en kısa sürede toparlanırsın umarım🌸💖
Artık sezaryenlerde hayatın çok doğal akışında ve kolay geçiyor bende yerinizde olsam riske etmezdim. Benimde doktorum da normal doğum bekleme derse haftaya sez. olcağım. Sağlıklı gelsinler ne önemi var nasıl geldiklerinin☺️

Gözün aydın canım, sağlıklı ve güzelliklerle dolu bir ömür diliyorum kuzucuğa 😍

Canım Allah analı babalı buyutsun. Hayirli evlat olsun insallah. Cok cok sevindim saglikla kucagina almana ve sag saglim atlatmana. Güle gülee büyüt yakisikli ogluşunu .. hosgelmis sefalar getirmis CAN💙💙🥳🥳🥳

X