2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Çok geçmiş olsun. Sizi takip ediyordum ben de hatta bugün aklıma gelmiştiniz. Hem sizin hem de bebeğinizin hakkında hayırlısı olsun. Inşallah her şey guzel gider ve kuvez süreciniz olmaz.

Çok geçmiş olsun. Sizi takip ediyordum ben de hatta bugün aklıma gelmiştiniz. Hem sizin hem de bebeğinizin hakkında hayırlısı olsun. Inşallah her şey guzel gider ve kuvez süreciniz olmaz.
Cok tesekkur ederim, hepimizin hakkinda hayirlisi olsun kuvez sureci olursa da korkmuyorum, o da bebegin sagligi icin sonucta. Nedense yarin sezaryene alinacak ben degilmisim gibi hissediyorum insallah yarin da boyle rahat olurum

Ben de hep normal istedim başından beri olmayacağını bile bile. En büyük kolaylığı ağrıyı doğumdan önce çekiyor olmak bence doğum sonrası bebekle rahat ilgileniyor. Bebek iyi olsun sen sağlıklı ol Allah verir kolayını

Cok tesekkur ederim, hepimizin hakkinda hayirlisi olsun kuvez sureci olursa da korkmuyorum, o da bebegin sagligi icin sonucta. Nedense yarin sezaryene alinacak ben degilmisim gibi hissediyorum insallah yarin da boyle rahat olurum
İnsallah her şey güzel olacak Dediğiniz gibi siz iyi olun bebek iyi olsun her şey geçiyor.

Ilk dogumum sezeryan oldugu icin bu da sezeryan olacak aslında ama yinede normal dogum denerler mi..
Daha once orada takip edilmedigim icin sorun yasar miyim acaba direkt olarak doguma gidince..
Sezeryan geçmişiniz olduğu için normal doğum için zaten sanmıyorum öyle birşey yapacaklarını.Alabilirseniz yakın zamana randevu alın alamazsanizda günde bir dr açıktan hasta aliyor belli sayıda sekreter yönlendiriyor, mutlaka önden bir görünün en azından plan yaparlar sezeryan için gün verirler ve içiniz daha da rahat eder.Takip şart değil emin ol son haftaya kadar özele devam edip doğumu normal yada sezeryan hiç farketmez araştırmada yapan çok tanıdığım var

Aramızda 1 gün varmış hayirlisiyla sağlıkla kucaginiza alirsiniz insallah bebeginizi, haber verirsiniz bize

Birkaç gündür ben de aynı şekilde yaşıyorum bugün bacağıma kadar iniyor ağrısı belime de vuruyor Idrar yolu enf desem degil kasılma da olmuyor ayni anda. Ben de anlamadım nedir
Kızlar o agrı bende de 3 gundur var eskiden yumurtlama agrilarimi oyle hissederdim. Künt bir ağrı. Bence bebek agirlastigi icin en cok ne tarafa agirligini veriyorsa o taraf agriyor. Benimki bu aralar sağdan sola geçti, o tarafım pek alisik degil. Ben ona yordum agriyi. Kafasiyla mi omzuyla mi agirlik veriyor anlamadim. Siz de takip edin eger agriyan tarafta bebis varsa o yapiyordur.

Rabbim hayırlı kolay doğumlar nasip etsin
Tüp bebek evet. Rahmim ne durumda bilmiyoruz şu an ben 3.cocugu istiyorum ama. Doktor ikinci gebeliği kaldırmaz derse dondurulmuşlari imha ettiririm artık nasip o da.
kız ben daha dogum yapmadan ikinci filan düşünmüyorum :) maşallah sana . ikizlerden sonra bunu diyebiliyorsan bu analık nasıl bişi yasadıkca görücez:):)

Slm kızlar bildiğiniz gibi 37+0 da halkayı çıkartım 2 gün hafif kahverengi lekelerim oldu dün beyaz bir kremsi akıntı bügünde her wc gittiğimide peçeteye hafif sarımsı yeşilimsi bir akıntı geldi ağrım falan yok . Ama tedbir amaçlı hastaneye geldim doktorum tatile çıktı bugun beni yonlendirdigi doktoru aradim ama malesef telefonlarima çikmadi bende şimdi stres sıkıntı yaptığım için en iyisi hastaneye gelip gorunmek istedim şuan bekliyorum bakalim

Sonucu bildirirsin canım hayrlısı olsun inşallah

Aynen bize de 250 lira dediler teste devlet Hastanesi'nde yaptırmaktan başka çare yok

Canım çok teşekkür ederiz
Bence kilosu gayet iyi ben de 3200 doğmuşum muhtemelen benim oğlan da öyle olacak seninki de doğunca beslicez artık
Bu doğum raporunu ben bilmiyordum iyi ki yazdın ben de çalıştığım kuruma yollarım

Evet duygular karışık Birde herkesin mi öyle bilmiyorum ama ayaklarımı uzatıp oturamıyorum hala bi iş, eksik çıkıyo, nerdeyse her gün bi yerlere çarşıya, mağazaya uğruyorum koşturmadan bişey anlamıyorum. Artık araba kullanma fln diyolar ama işim bitmiyo ki
Spinal ise sezaryen senin o zaman, vajinale gerek yok gidicen alıcak bebişi ne güzel
Ya evet bende okudum bikaç yerde bazen doğumu tetikliyor diye Olmadı kafama takılırsa sorarım yaptırmam haftaya. Bende yapabilirsem önceliğim normal olsun istiyorum bakalım Sizin bu da sezaryen olacak o zaman, bu da güzel geçer umarım
Bende 3100-3200 arası doğmuşum annelere benzeyecek demek ki bebişler Zayıf bebekler daha cabuk toplarlanıyor dedi doktor. Canım bir de sen mi demştin doğum öncesi ağdaya gidicem diye? Gittin mi kolay oluyor mu ? Lazere gidicektim vazgeçtim de ağdaya mı gitsem düşünüyorum

Sizde mi ebesiniz ben de ebeyim

Çatın uygun mu muayene izin verecek misin diyerek muayene etti beni sadece kasıldığımı normalde zorlanacağımı ama istersem deneyeceğimizi söyledi demek ki çatım uygun. Ama ben psikolojik olarak uygun değilim. Kaynanamda arayıp arayıp sezaryen demek "yarım adam" demek diyip duruyor inadına sezaryen olasım bile var.
Ultrason cihazları kiloda yanılıyor ama ben hep eksik ölçtüğünü duydum hiç denk gelmedim ultrasondakinden eksik doğana. O yüzden 4 falan olursa normal çok zorlar beni.
Zora girerse sezaryen şansımız var ama bebeği de hiç bir şekilde riske atmakta istemiyorum aklım öylesine karışık

Benm bebek de sağa meyilli sanırım böbreklerimin yanında çıkıntı yapıyor ve tamamen yan pozisyonda karnım yanlamasına geniş başını poposunu ayırt edemiyorum hatta arkadasımla baktık dün o da anlayamadı çok enteresan bir yatış şekli var

Ne münasebet kayınvaliden saçmalamış :) Yeri geliyo annenin hayatı tehlikeye giriyo yani sırf normal doğurcaz diye biz mi ölelim töbe töbe.

canım o zaman bence sen sezeryan tercih et, anladigim kadarıyla çekincelerin daha fazla. Sen stres olursan bebek de kasılıyor malum. Kafan rahat olur en azından. Bugün doktorum bana dedi her çatı 4 kg kaldıramaz o anca doğum zamanı belli olur bu işlerde netlik yok gibi malesef. Önemli olan senin süreçten keyif alman ki ister normal ister sezeryan ol, esas olan rahat geçmesi. Bir de Ne olursa olsun dogum sonrası önemli bence, iyi olalım ki bir an önce toparlayıp bebeğe bakalım ayaklanalım.

Annelik içgüdülerine bırak kendini o en doğrusunu sana fısıldar :) inşallah güzel bir doğum geçirirsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…