2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Alo 170 i aradım böyle bir rapor alınması söz konusu olmadığını belirtti yani 37 den dogurdugum tarihe kadar benim aradaki süreç 1hafta bile değil 6 gün fln.
Rapor çakışması olur o zaman dedi tekrar rapor almıyorsunuz dedi 37 den sonra.Bende senin gibi belki sadece yazı alırım.

Aynen öyle doğru söylüyor esin. Doğum yaptığım gün bi daha doğurmayacağım diyordum. Hele ilk gece çok ağrılı geçti bi daha asla dedim. 2 hafta sonra kendimce ne zaman transfer olsam diye düşünmeye başladım
Insan hamileliği de özlüyor ne kadar zor geçse de. Bambaşka bir sey ya 10 tane çocuğum olsa bakarım yani

çok anaç gördüm seni kaç yaşındasın peki ?

Planlı sezaryen olacak arkadaşlara bir sorum var.Yarın anestezi bölümüne gideceğim doktorum bazı testler yaptırmamı istedi.Ne yapıyorlar bilgisi olan var mı?Doğum 5 Ağustos bu arada inanılmaz az kaldı

5 tüp kan verdim bende.. archerwoman 'ın dediği şeylere bakıldı kan grubuma falan da bakmışlar ameliyat için rutin tahliller
Bu arada benim gibi olan var mı kızlar bilmiyorum ama benim sinirlerim çok gergin .. Sinirlerim sürekli tepemde

hersey adet tarihine göre hesaplanıyor ister erken döllenme olsun ister önden gitsin :)
eger 37 den sonra bizim iş yeri 16 tı haftayı başlatıyo:) senin de öyleyse sıkıntı yok. diyelim ki 39 da dogum yaptın 2 hafta evde yatmış oluyorsun bizde.
ben 1 inden 1 ine maaş hesaplanıyor diye tam 2 agustosa denk getirdim 37. haftayı 3 gün adet tarihini ileri söyleyip.

zamanında dogumumuz olsun saglıklı olsun da yeter.
normalde bu cuma 37 i benim adet tarihime göre . ama ben calışabilir raporu alırken 3 gün geç gittim 1 agustos 37. nci hafta olsun diye

ben varım .
kudurdum temelli kendime bile tahammül edemiyorum.
bazen cok sinirleniyorum gecen babamla tartıstım avm in dışında deliler gibi bagırdım :)
yani artık ne oluyor anlamıyorım

Maşallah diyelim o zaman..
Canım sen atoniye girdin zor bir doğum geçirdin 3.çocuk için dr kararıyla birlikte yol alın. Hakkında hayırlısı olsun tabiki ama belki önermeyecektir 2.gebeliği bilemeyiz
Sahi kansulandiriciyi sezeryandan ne kadar önce kestirdiler neden o kadar kanadın acaba? Myom falan yoktu dimi veya kist. Geldi geçti ama çok şükür

ben varım .
kudurdum temelli kendime bile tahammül edemiyorum.
bazen cok sinirleniyorum gecen babamla tartıstım avm in dışında deliler gibi bagırdım :)
yani artık ne oluyor anlamıyorım
Ya benim de kavga etmediğim kimse kalmadı sokaktaki adamla bile kavga ettim..eşimle de kavga ettim baya apartmani ayağa kaldırdım .. 1 haftadır konuşmuyoruz

Planlı sezaryen olacak arkadaşlara bir sorum var.Yarın anestezi bölümüne gideceğim doktorum bazı testler yaptırmamı istedi.Ne yapıyorlar bilgisi olan var mı?Doğum 5 Ağustos bu arada inanılmaz az kaldı
Canım 3 tüp kan verdim.Protombin kanama pıhtılaşma zamanına bakılmış.Genel kan tahlili,şeker vs bakılmış galiba.
Canım benimki de yarım yamalak kafasının önünde hep bişeyler var ben de cok merak ediyorum ama bıraktim artık napalı
Benimde hep yarım yamalak poz vermiyor ve çok hareket ediyor o hareket ettikçe de ağzı yüzü tuhaf hale geliyor kayıyor mesela sudan mi ne dudaklar sarkıyor burun yamuluyor hareket etmese
O zaman benimde 37 iznim başlıyor 1hafta sonra dogum arada 3hafta en azından bebeğim biraz daha büyümüş olur işe başladığımda.Sonrada süt izni,erken çıkış derken büyür giderler

Benim de planlı sezaryen olacak, belden uyuşturmaya karar verdik, onu ben de merak ediyorum. Yarın neler olduğunu bana da anlat etiketleyip. :)

fikrinize ihtiyacım var.. Ben bugün muayene oldum 37+4 kilosu ise 3.400 dedi. Kafası 1 hafta önde 9.5 cm. Benim ileri seviye vajinismus geçmişim var çatı muayenesi oldum ama aşırı zorlandım acı olmadı ama psikolojik olarak bacaklarımı kapattım doktor zorlandı. Hiç açıklığım yokmuş. Zorlandığım için bana sezaryen öneriyor. Ama ben epidural normal olmaz mı dediğim de ağrın kesilir bizim ellediğimizi hissedersin yine kasılırsın strese girer bebek dedi.
Çok kararsız durumdayım, bebek belki normal doğuma yakın 4 kiloya yaklaşacak ne yapmalıyım?
Epidural normal doğumda ellediklerini hisseder miyim?
ya da direk sezaryen mi demeliyim?

Galiba sizin yerinizde olsam beklemeden sezaryen isterdim. Çünkü bebek 4kgye yaklaştığında belki sancıları çekeceksiniz ama yinede sezaryene alınmanız gerekecek hiç riske atmaya gerek yok bence

Benim de aynı gündeyiz seninle bir hafta önde kafası da. 3500 dedi kilosu çatı muayenesi yapmadı, senin çatın müsait miymiş peki normal doğuma? Bence ellediklerini hissedersin, devamlı açıklık muayenesi yapacaklar hoş genişliyosun elbet ama hissetmemek mümkün değildir bence.

Doğuma en kötü 3800 gibi gireriz diye düşünüyorum ama şöyle bişey de var ultrason yanılma payi da mevcut sonucta. Belki kilosu hesaplanandan daha az, daha kolay bi doğum olacak? Bu ihtimali de düşünmek lazım. Ben senin yerinde olsam normal doguma müsaitse şartlar korkumun da üstüne gidip yenmeye çalışırım. Ben de korkuyorum çünkü acıyacak mı ne olacak vs diye biraz o derdi çekip başardım diyebilmek istiyorum. Zora girerse her zaman sezeryan şansımız var sonuçta. Ciddi derecede kendini sıkacağını hissediyorsan ama doktorunun tavsiyesine uy derim. Ama yapabilirim, bence bi denemeliyim diyorsan da yap derim

Ben yerinizde olsam riske girmez doktorumu dinlerdim arkadasımın normal olmaması gerekn doğumu doktorunun ihmali ile zorla normal doğum oldu bebeğin ve sizn sağlığınız daha önemli

ben ücretsiz izin alacagım 6 ay hakkımız var özelde.4 ayda rapor işte 10 aylık olsun bakalım bi :)
şeytan diyor tamemen bırak kocam ne halt yerse yesin.
ama işte tam kredim bitti maaşım bal gibi bana kalacak diye para dan da vazgecemiyor insan :):)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…