2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Sanırım sezaryen tercih edeceğim normal beni çok korkutuyor, doğum sonrası kolay olsun bebeğime daha faydalı olayım çok isterim ama psikolojik olarak kaldıramayacak olunca ona daha çok zararım olur. Kayınvalidem ebelik yapmış çok kişiyi doğurtmuş o yüzden pek bilmiş iyiliğime sürekli karışıyor ama ben kaldıramıyorum çoğu kez.
İnşallah hepimizin çok çok güzel doğumu olur :)

Allah yardımcın olsun. Sağlıkla inşallah
Rabbim hayırlı kolay doğumlar nasip etsin
Tüp bebek evet. Rahmim ne durumda bilmiyoruz şu an ben 3.cocugu istiyorum ama. Doktor ikinci gebeliği kaldırmaz derse dondurulmuşlari imha ettiririm artık nasip o da.
Amin.

Yani son anda bile dönebilir diyorlar benim bebeğim de makat normal doğum istiyordum ve hamileliğin başından beri normal yapabilmek için günde 12bin adım atmaktan tutunda haftada 3 gün hamile pilatesine herşeyi yaptım ama en sonunda bebek kendi seçecek nasıl geleceğini. Stres yapmayın düşümüzde tüm bu süreç, hamilelik sağlıklı canlı çocuğumuzu kucağımıza almak için. Bir noktadan sonra ister adına Allah'a tevekkül etmek ister everene güvenmek deyin bence sonuca odaklanalım. Stres yapmayın
Brnm sezeryan olacak 25 ağustosa gün verdi ama bakalım ne zaman olur

Günaydın herkese kızlar,

Doğrudan doğuracak olan herkese sağlık ve şifa diliyorum.

Dün gece karnımda hem bıçak sapln ası gibi bir ağrı hemde kasılma ile hastaneye gittim vajinal muayene yapıldı. Nst de sancı en çok 60 lara çıktı ama Dr bir parmak açılma var dedi. Ciğer geliştirici iğne yaptı bugün tekrardan yapılacak haftam henüz erken olduğu için serumla durdurdular doğumu şükür ki... Cuma tekrar kontrolüm var en azından 10 gün daha kalsa diye çok istiyorum hepinizin dualarınızı bekliyorum. Birde bebeğim makat ama makat doğuma zorlamayacağım. Nasıl sağlıkla olursa olsun da sizde kendinizi çok strese sokmayın sezeryandı normaldi diye.
Sevgiler

Araba kullanırken çok dikkat et bende hamilelik dikkat eksikliği yaptı sanırım geçen gün arabayı vurdum Allahtan tampon Ve sadece maddi hasarlı
Ben de senin gibiyim eksik bitmiyor daha ütülemem gerekenler var çantaya bazı şeyler girecek daha vs vs. Güya çalışamaz raporu alıp ayrıldığımda işten anne/bebek günlüğümüzü dolduracaktım hep yatacaktım hiçbiri olmadı cuma doğuruyorum
Evet ben cumartesi günü gittim tüüüüm vücut girdim hatta kol bile aldırdım tertemiz olsun diye ve hiç canım acımadı kesinlikle hamileyiz diye sakince yapıyorlar gittiğin ağdacı genitali alırken ağda bandı kullanmasın parmak ağdası denen yöntemle yaparsa hiç acımaz ben hep lazere gidiyordum yıllar sonra ilk defa ağda yaptırdım hiç korktuğum gibi ( kendimi korkunç bi şeye hazırlayıp gitmiştim) olmadı sen stres yapma bebiş de yapmıyor çok çabuk bitiyor ❤ bence acı noktasında lazer>ağda

Günaydın kizlar. Sezeryan mi normal mi stresi sarmis cogu annemizi...
Sizi biraz rahatlatmak istiyorum. Oncelikle Allah hayirli dogumlar, hayirli evlatlar versin.
Bir annemiz demis ki normal yapip bebegime daha faydali olmak istiyorum. Cok hakli annelik icgudusu ama bu sozun uzerine yazmak istedim. Normal dogurup sutu hemen gelmeyen de taniyorum, normal dogurup vajina bolgesine dikis atilan sancisi dinmeyen, tuvalete cikamayan, vajina genisliginden sikayet eden de taniyorum. Bu yuzden boyle dusunmeyin. İnanin ben sezeryan yapicam. İcimde en kucuk bir mutsuzluk yok. Sezeryanin adi cıkmiş nedense. Onda da anne oluyorsun, normal dogumda da.. Biraz amiyane olacak ama bebegin nerden ciktigi onemli degil Hayirlisi onemli. Her seyin hayirlisini versin Allah. Hepimizin bebekleri saglikla gelsin. Gerisi pek de hatirlanmayacak. Hicbir anne eksik degildir, olamaz da. Hamilelik surecinde bile cektiklerimiz, en ufak endisemiz cok kutsal. Herkes bebisine saglikla kavussun insallah

Ben de çok görüyorum şu faydam olmayacak yorumlarını ama sizin nezdinizde yazayım ben de , yok beşikten bebeğimi alamadım yok şunu yapamadım hiç faydam yok yattım kalkamadım diye yorum yapan çok var Ben pır pır hareketliyim iş hayatım özel hayatımda hep böyleyim günde 3-4 adliye gezip sayısız duruşmaya girip çıkıyordum 24-32 haftalar arası idari izin bile kullanmadan çalıştım hala yeri eğilerek siliyorum en ufak kırıntıyı bile ve kaaaç tane sezaryenli arkadaşımla konuştum hiçbirisi bu forumlardaki kadar kötü tablo çizmedi kimi beşiğinden alamayacaksın dedi de biri işte kalkamayacakmışsın ne münasebet 4. Gün evim temizledim diyen var Bence hepsi çok deneyimsel ikisini de iyi veya kötü geçiren biliyorum dün evimize temizliğe gelen abla ikisini de yaşamış normali tercih ederim diyo benim annem de ikisini yaşamış sezaryeni tercih ederim diyor Yani çoook deneyimsel olduğunu düşünüyorum bizler çabuk toparlanacağız inşallah her ne olursa

Bekleyince gelmiyor demek ki ondan ne yaptın epidurali sordun mu canım?
Yok abla soramadım dünki doktor çok cinsti konuşturmadı benı hiç kendi suyu güzel nst sıkıntı yok 1 hafta sonra muayne dedi çıkabilirsin dedi bşey sorabilir miyim dedim yok dedi gerekeni ben söyledim dedi kös kös çıktım

Bizde refakatciden test istemediler. Eşim doğuma girmek istediği için ondan istediler. Doğum paketlerine covid testi de dahilmis. Extra bir ücret talep etmediler.

Aaaa ne kadar ayıp ya ne demek hayır sen kibarlıktan ölürsen hayırı yapıştırır o da nst'de sancı hiç mi yok, yoksa başlamış mı düzensiz alıştırma sancıları? Bebek haftasıyla uyumlu mu?

Ya doğum öncesi ben de öyleydim bilinçaltı herhalde. Bi de hep rüyalarımda ikizlerden birini doğurup diğerini karnımda eve götürüyordum sonuç ikisini de doğurdum ama birini eve götürebildim diğeri kuvozde kaldı. Şimdi de hep emzirmeli sütlü rüyalar görüyorum

Bizde refakatciden test istemediler. Eşim doğuma girmek istediği için ondan istediler. Doğum paketlerine covid testi de dahilmis. Extra bir ücret talep etmediler.
Senin esin doğuma girecek mi kız benimki girseydi asla kaldıramazdı düşer bayılırdı kesin beni doğuma alırlarken bile adam para çekmeye gitti sanki lazım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…