2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Maşallah diyelim o zaman.. 🙏🙏🥰🥰
Canım sen atoniye girdin zor bir doğum geçirdin 3.çocuk için dr kararıyla birlikte yol alın. Hakkında hayırlısı olsun tabiki ama belki önermeyecektir 2.gebeliği bilemeyiz😕😕
Sahi kansulandiriciyi sezeryandan ne kadar önce kestirdiler neden o kadar kanadın acaba? Myom falan yoktu dimi veya kist. Geldi geçti ama çok şükür 🙏
Ilk isim bir yıl dolmadan doktoruma gidip tekrar bi hsg istemek olacak zaten. Rahmin durumuna göre bi yol çizeriz sonrası için ben de durumu bilip ona göre gebelik hayalleri kurarım en azından.
Kan sulandiriciyi bırakmamıştım canım normalde doktor 7 temmuza gün verdi 6 temmuzda kan sulandırıcı kullanmayacaksın dedi. Ama 1 temmuzda soldaki bebeğin hareketlerini hiç hissetmeyince hemen doğuma aldı. Hatta bir önceki gün kan sulandırıcı kullanmayı unutmuştum gece aklıma geldi. Bugün iğneyi yapmasam nolur diye düşündüm son bir hafta bir sey olursa dedim yine yaptım keşke yapmasaymışım dedim.
Doktoruma çok güveniyordum her şeyi detaylı açıklar normalde ama doğumdan sonra yarim yamalak hem ikiz gebelik hem sağdakinin suyu fazla olduğu için rahim kapasitesinin çok üstünde büyümüş dedi o yüzden herhalde. Tüm bunlar yaşanırken kendimde olmamam büyük şanstı yoksa doğum travmasindan kurtulamazdım

Aynen öyle doğru söylüyor esin. Doğum yaptığım gün bi daha doğurmayacağım diyordum. Hele ilk gece çok ağrılı geçti bi daha asla dedim. 2 hafta sonra kendimce ne zaman transfer olsam diye düşünmeye başladım 🤣
Insan hamileliği de özlüyor ne kadar zor geçse de. Bambaşka bir sey ya 10 tane çocuğum olsa bakarım yani🤣
Senin de tüp bebek değil mi? Dondurulmuş embriyo varsa çok beklemeyin derim. 6 yıl önce dondurmuştuk bu son transferde iki tanesi canlanmadı. Üçüncü embriyo için düşük bi ihtimal vermişlerdi çok şükür şimdi doğum için gün sayıyorum.

Arkadaslar selam, ben de yarin acil sezaryene aliniyorum. Hatirlayan vardir belki gebelik zehirlenmesi durumum vardi. Odemler aldi basini zaten gidiyor son 3 gundur de tansiyonum yukseliyordu. Yukseldigini ben hissetmiyorum ama rutin olcme saatlerimde anliyorum. Bugun doktora kontrole gittim, rahimde kanama alani olusmaya baslamis artik bekleyemeyiz yarin aliyoruz dedi. Odemi cok fazla olan arkadaslar tansiyon olcumlerini ihmal etmesin en azindan sabah aksam baksin. Yarin saglikli bir sekilde kucagima alirim insallah🙏 hepimizin hakkinda hayirlisi olsun🙏

Ilk isim bir yıl dolmadan doktoruma gidip tekrar bi hsg istemek olacak zaten. Rahmin durumuna göre bi yol çizeriz sonrası için ben de durumu bilip ona göre gebelik hayalleri kurarım en azından.
Kan sulandiriciyi bırakmamıştım canım normalde doktor 7 temmuza gün verdi 6 temmuzda kan sulandırıcı kullanmayacaksın dedi. Ama 1 temmuzda soldaki bebeğin hareketlerini hiç hissetmeyince hemen doğuma aldı. Hatta bir önceki gün kan sulandırıcı kullanmayı unutmuştum gece aklıma geldi. Bugün iğneyi yapmasam nolur diye düşündüm son bir hafta bir sey olursa dedim yine yaptım keşke yapmasaymışım dedim.
Doktoruma çok güveniyordum her şeyi detaylı açıklar normalde ama doğumdan sonra yarim yamalak hem ikiz gebelik hem sağdakinin suyu fazla olduğu için rahim kapasitesinin çok üstünde büyümüş dedi o yüzden herhalde. Tüm bunlar yaşanırken kendimde olmamam büyük şanstı yoksa doğum travmasindan kurtulamazdım
Neyse canim geldi geçti Allah beterinden korusun..🙏 Inşallah yasadigin durum bir sonraki gebelik planında sorun teşkil etmezde ikizlere kardeş gelir 😍😍
Kim bilir belki yine aynı zamanlar gebe kalırız 🙏🌻

ben ücretsiz izin alacagım 6 ay hakkımız var özelde.4 ayda rapor işte 10 aylık olsun bakalım bi :)
şeytan diyor tamemen bırak kocam ne halt yerse yesin.
ama işte tam kredim bitti maaşım bal gibi bana kalacak diye para dan da vazgecemiyor insan :):)
Canım onu bende düşündüm ama zaten bir süre yarım gün çalışma hakkı süt izni vs olucak.
6 aylık iznide kullanınca bu yanıyor zaten sabah 8 mesai öğleden sonra 1.5-2 gibi çıkış.Hem banada iyi gelir bunalmam işte kafam dagilir bakacak kişiler var şuan için ama tabi belli olmaz:))Birazda maddi durumlar neyi gösterirse bakalım😶

Aynen kuzum en son kaçta kontrole gittin yarın benim don kontrolüm var kg olarak kaç oldu çok merak ediyorum

Canım ben en son bayramın üçüncü günü nst ye girdim. Yarın da sezeryanım var. En son kontrolüm de 2 hafta önce idi, 3 kg dı minnağım. Bakalım yarın kaç kg doğacak ben de çok merak ediyorum 🥰

Selam kızlar, bugün kontrolüm vardı benimde 37+2 bebek biraz zayıf sanırım 2750 gr. 3100-3200 gibi doğar dedi. Doğum şekline hala karar vermedik haftaya vajinal muayene yapayım ona göre konusalım bi görmek istiyorum vajinal durumu dedi :/ nasıl bişey bu muayane, olanlar var mı ? Doğumu tetikler mi ? Kafama takıldı. Yoksa kısa yoldan sezaryen mi istesem dedim🙄

archerwoman archerwoman ya cok tatlı ayakları 🤗ne kadar az kalmış seninde canım sağlıkla gelin çok heycanlı😍

37. hafta raporuyla ilgili de arkadaşlar bugün rapor bölümüne gittim, 32. hafta da verilen raporda zaten 37. haftada 24.07.2021 tarihinde izine ayrılacaktır yazıyor tekrar vermiyoruz gerek yok dedi. Sadece doğum yapınca doğum raporu alıp ileteceksiniz dedi.

Yarın doğuma girecek arkadaşlara da bol bol kolaylık, şifa diliyorum🌸

Ben de bugün kontroldeydim ama hiç vajinal muayene yapmadı bugüne kadar doktorum. Hatta gittiğim hiçbir doktor.
Spinale karar verdik bugün. Var mı tecrübeli olan, 15 gün kaldı, geri sayım. Korksam mı, heyecanlansam mı, evhamlansam mı, sevinsem mi hiç bilemiyorum hepsi birbirine karıştı. :)
N numcop

Ben araştırma hastanesine gidiyorum 15.haftadan bu yana. Doğum sancıları başladımı acilden girip, doğumhaneye alıyorlar.Bebek kanala girerse normal ilk etapta normal doğum olacakmış gibi müdahele ederler lakin diyelim bir durum var sezeryan olacak ne istediğinizi size bırakıyorlar epiduralmi, genel anestezimi, spinalmi gibi. Asistan drlar,ebeler, hemşireler olur,nöbetçi uzman dr larda oluyor. Asistan drlrdan acil de bana denk gelenler cidden çok iyiler.Ben özellikle sormuştum, bizim buradakiler çok iyi bu konuda kendimde gidip geldigim icin soru işaretim yok, araştirma da nasip olursa doğuracagim👍benim bilgim bu yönde
Ilk dogumum sezeryan oldugu icin bu da sezeryan olacak aslında ama yinede normal dogum denerler mi..
Daha once orada takip edilmedigim icin sorun yasar miyim acaba direkt olarak doguma gidince..

Selam kızlar, bugün kontrolüm vardı benimde 37+2 bebek biraz zayıf sanırım 2750 gr. 3100-3200 gibi doğar dedi. Doğum şekline hala karar vermedik haftaya vajinal muayene yapayım ona göre konusalım bi görmek istiyorum vajinal durumu dedi :/ nasıl bişey bu muayane, olanlar var mı ? Doğumu tetikler mi ? Kafama takıldı. Yoksa kısa yoldan sezaryen mi istesem dedim🙄

archerwoman archerwoman ya cok tatlı ayakları 🤗ne kadar az kalmış seninde canım sağlıkla gelin çok heycanlı😍

37. hafta raporuyla ilgili de arkadaşlar bugün rapor bölümüne gittim, 32. hafta da verilen raporda zaten 37. haftada 24.07.2021 tarihinde izine ayrılacaktır yazıyor tekrar vermiyoruz gerek yok dedi. Sadece doğum yapınca doğum raporu alıp ileteceksiniz dedi.

Yarın doğuma girecek arkadaşlara da bol bol kolaylık, şifa diliyorum🌸

Benim 39 haftada vajinal muayeneden sonra eve gelince dogum sancim başlamıştı..
Sonra hastaneye gittim suyum geldi orda..
Ama muayene ile ilgisi var mi bilmiyorum tesadufte olabilir..
Doktor 2 parmagini 3-4 cm kadar sokup bakmisti..

Ben Normal dogum sancisi cektikten sonra tansiyondan dolayi sezeryana girdim..
Eger yapabilirsen normali dene..
Benim 2. Sezeryanim olacak. Cokta guzel gecti
hic bir sıkıntı yasamadim cok sukur.. ama elimde olsa normali denerdim..
O sancıyı cekmesi bile cok guzel bence😊

Canım onu bende düşündüm ama zaten bir süre yarım gün çalışma hakkı süt izni vs olucak.
6 aylık iznide kullanınca bu yanıyor zaten sabah 8 mesai öğleden sonra 1.5-2 gibi çıkış.Hem banada iyi gelir bunalmam işte kafam dagilir bakacak kişiler var şuan için ama tabi belli olmaz:))Birazda maddi durumlar neyi gösterirse bakalım😶

maddi durumlara belirleyici oluyor canım .
beni covidden dolayı gebeligimi hep idare ettiler. toplasan hamile halimle 20 gün işe gitmişimdir.
ama dogumdan sonra nasip olursa öyle bişey beklemiyorum. yine işimi gücümğ bırakmadım evden yaptım ama calıştıgımız insanlarda bi cekememezlik oldu:)
ondan maaş falan almadan idare edicem 6 ay napalım :)
ztn kredi öderken azıcık bişi kalıyordu . şmdi 6 ay hiç almam :):):)
bebek cok küçük olacak benim de annem var ama bende büyüsün istiyorum

Planlı sezaryen olacak arkadaşlara bir sorum var.Yarın anestezi bölümüne gideceğim doktorum bazı testler yaptırmamı istedi.Ne yapıyorlar bilgisi olan var mı?Doğum 5 Ağustos bu arada inanılmaz az kaldı 😬

Selam canım, benden herhangi bir test istemediler hiç, yarın direk gidip yatış yapacağım. Sanırım öncesinde bir kaç soru soracaktır anestezi uzmanı diye tahmin ediyorum

Senin de tüp bebek değil mi? Dondurulmuş embriyo varsa çok beklemeyin derim. 6 yıl önce dondurmuştuk bu son transferde iki tanesi canlanmadı. Üçüncü embriyo için düşük bi ihtimal vermişlerdi çok şükür şimdi doğum için gün sayıyorum.
Rabbim hayırlı kolay doğumlar nasip etsin 😍
Tüp bebek evet. Rahmim ne durumda bilmiyoruz şu an ben 3.cocugu istiyorum ama. Doktor ikinci gebeliği kaldırmaz derse dondurulmuşlari imha ettiririm artık nasip o da.

Neyse canim geldi geçti Allah beterinden korusun..🙏 Inşallah yasadigin durum bir sonraki gebelik planında sorun teşkil etmezde ikizlere kardeş gelir 😍😍
Kim bilir belki yine aynı zamanlar gebe kalırız 🙏🌻
Kız ağzın bal yesin 😍 yine beraber test günü bekleriz belki. Rabbim sana da kolay doğumlar nasip etsin ağrısız sızısız.
Doğum şekli belli mi normal mi düşünüyorsun?

Çok şükür bizde de her sey yolunda. Gaz çıkartmaya çalışıyorum şimdi bütün günüm emzirip alt değiştirmeyle geçiyor. Çok tatlılar ama az büyüsünler hemen 3.çocugu istiyorum 😍 lohusalık yaşamadım ben ya kendimi hiç lohusa gibi hissetmiyorum sanki bebekler yıllardır var. Öyle sinir gerginlik ağlama nöbetleri falan da olmadi bende hiç.
Kilo artışı hamileliğin son zamanlarında zorlayıcı olabiliyor ben de 20 kilo almıştım ama doğumdan sonraki hafta hamilelik öncesi kiloma geri döndüm bile. Hepsi geçiyor hamileyken cektigin bütün sıkıntıları doğumla beraber unutuyorsun inan. Ama sıcaklar konusunda bir sey diyemem hamileyken de zor emzirirken de zor. Insanların neden doğumdan hemen sonra saçlarını kısa kestirdiklerini anladım yakıyor resmen🤣

Ay canım nasıl verdin 20 KİLOYU bir çırpıda , nolur bu formülü bana da ver 🤗

Ay canım nasıl verdin 20 KİLOYU bir çırpıda , nolur bu formülü bana da ver 🤗
12 kilo doğumda gitmişti zaten. Kalan 8 kiloyu da uykuyu yemeğe tercih edince birden verdim 🤣
Ilk zamanlar iştah kesiliyor zaten bir hafta falan canım sadece sıvı şeyler istedi doğru dürüst yemek yemedim. Şimdi de yemiyorum gerçi muz ceviz badem çorba sürekli atıştırıyorum. Aha az önce bebeler uyudu bi tabak yemek yiyeyim dedim bir kaşık aldım geri uyandılar yiyemedim 🤣

12 kilo doğumda gitmişti zaten. Kalan 8 kiloyu da uykuyu yemeğe tercih edince birden verdim 🤣
Ilk zamanlar iştah kesiliyor zaten bir hafta falan canım sadece sıvı şeyler istedi doğru dürüst yemek yemedim. Şimdi de yemiyorum gerçi muz ceviz badem çorba sürekli atıştırıyorum. Aha az önce bebeler uyudu bi tabak yemek yiyeyim dedim bir kaşık aldım geri uyandılar yiyemedim 🤣

Ay süpermiş darısı başıma inşallah 🙏🥰

Kız ağzın bal yesin 😍 yine beraber test günü bekleriz belki. Rabbim sana da kolay doğumlar nasip etsin ağrısız sızısız.
Doğum şekli belli mi normal mi düşünüyorsun?
Amin inşallah canimm🙏
Daha belli değil gönlüm normalden yana. Toplasan 10 15 tane normal doğum yaptırmışımdır Ama hiç birinin anneyle ilgili olan kismini doğru düzgün hatirlamiyorum sadece bebeğin o kanaldan mucizevi şekilde çıkışı var hep aklımda. Anne napiyodu bagiriyomuydu acı cekiyomuydu ikiniyomuydu naapiyodu sıfır şu an. Belki de paniklemim diye Allah unutturmuştur bilemiyorum🤣🤣

X