2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar detaylidan sonra bebişin yüzünü bı daha göremedim. Her Dr kontrolüne gittiğimde basi aşağıda ve arkası dönük diyor. Görenler nasıl görüyor anlamadım yakın tarihli bı fotomuz bile yok merak ediyorum bende. Aranızda böyle olan var mı normal mi bilemedim?
Ben ☺ maşallah bir daha göremedim yüzünü, popo bacak sırt kemiği devamlı gördüğüm başka yok foto moto hiçbirşey yok bizde de. Açıkçası sona geldik hayırlısıyla sağ salim doğsun o zaman tanışacağım yüzünü göreceğim. Şimdi sadece ölçümler iyi mi, bir sıkıntı var mı, herşey yolunda mi ona odaklı olduk

Doğumda gorcez anlaşıldı daha da dönecek yeri yok zaten🙈 son haftalarda çok benzetme falan oluyor aslına yakın gözüküyormuş o yüzden merak ediyorum işte. Sağlık olsun napalim iyi olsun da 🥰
Aslına yakın mi? Benim ikizler ultrason görüntüleriyle birebir aynı doğdular😍

kızlar merhaba, bebeğine 12 ayda aşı yaptıranlar kaç aşı oldular adlarını biliyor musunuz? Bizim 11 ayda bir menenjit aşımız vardı bayram dolayısıyla sarktı. 12. ayda aşı sayısı azsa onu bekleyeyim diyorum. yoksa yarın vurdurup 20 gün sonra 12. ay aşşımızı olalım diyorum...
12. Ayda toplamda 3 aşı var canim

Bazıları çok şanslı ama ben bebekten önce bile giyemiyordum. 2 gün önce beraber tartıldık o 61 ben 88 çıktım 🤣🤣 hamilelikte en kötüsü zayıf koca 😂
Ben o konuda şanslıyım iki hamileliğimde de eşim beni yalnız bırakmadı kilo alırken😂
Kızlar detaylidan sonra bebişin yüzünü bı daha göremedim. Her Dr kontrolüne gittiğimde basi aşağıda ve arkası dönük diyor. Görenler nasıl görüyor anlamadım yakın tarihli bı fotomuz bile yok merak ediyorum bende. Aranızda böyle olan var mı normal mi bilemedim?
Ben en ilk ve son kez detaylı ultrasonda görmüştüm bir daha da göstermedi yüzünü ablasının da detaylı ultrason dışında görememiştik şimdi başı aşağıda doktor yüzü plesantaya çok yakın kapatıyor sürpriz bebek olacak anlaşılan dedi sağlıkla gelsinler

Kizlar bu arada babynest cok iyi oldu. Uygun fiyata bim den almiştim . Emzir gazini çikart altini temizle yatır şeklindeyiz. Besige henüz yatırmadim. Dikis yerlerim agriyor yanimda babynestte yatiyor.
Hastane çıkislarıda bim den aldıklarim cok iyi cıkti. Valla ayni renk ayni model 3 tane almiştim. Yumuşacik cok rahat. Havalarda cok sicak oyüzden pamuklu rahat takimlarla çocuk eahat ediyor.
Babynest i gece nereye koyuyorsunuz yataginizda yanınıza mı acaba?

Ben detaylıda da göremedim 😂Sadece yandan 1 adet fotoğraf var o da net değil.

Ben ☺ maşallah bir daha göremedim yüzünü, popo bacak sırt kemiği devamlı gördüğüm başka yok foto moto hiçbirşey yok bizde de. Açıkçası sona geldik hayırlısıyla sağ salim doğsun o zaman tanışacağım yüzünü göreceğim. Şimdi sadece ölçümler iyi mi, bir sıkıntı var mı, herşey yolunda mi ona odaklı olduk
Aynen canım benim bebiste öyle haftalardır yüzünü göstermiyor bizlere

Ben 🙋🏻‍♀️ Uzun zamandır doğum pozisyonunda olduğu için göremiyoruz. Önceden de elini ayağını yüzüne kapattığı için göremiyoduk. Artık doğunca görücez inşallah
Benimki de iki haftadır göstermiyor bugün de göstermedi cuma doğumum var son fotoğrafı ayağı yüzünde vermeyi tercih etti 🙌🏻🙈🤣🤣doktorum ayağı yüzüne çekip parmaklarını emen bebekler olduğunu söyledi 😍analarının kuzuları acıkıyor da parmak emiyor ya 😍😍😍

Eklentiler

• BAA3A564-D655-400E-993F-7195BCBBFD14.jpeg
    BAA3A564-D655-400E-993F-7195BCBBFD14.jpeg
    29 KB · Görüntüleme: 72
Canım hiç korkmana gerek yok sadece takipte kal bebeğinin hareketlerini… ama zaten bu haftalarda hepimiz takipte kalmalıyız yani bununla kordonun da alakası yok… geçmiş haftalarda benimki de yapmıştı sonra kurtuldu kordondan bildiğim kadarıyla üç dört kat dolanması tehlikeli o durumda hafta da ileriyse sezaryene almayı tercih ediyo doktorlar tek kat önemli değil takar çıkarır merak etme sen
inşallah benimkide kurtulur . Zaten sürekli takip halindeyim biraz sakin dursun dürtüp uyandırıyorum yavrucağı. bi sağlıkla doğursaydık 9 ay 9 yıl oldu bana .

Arzuuu napiyosun kız uzun zamandır görmüyordum seni 😍 nasıl geçiyor son haftalar?
Napim canim sıcaklarla boguşuyorum, kendimi sürekli duşta buluyorum.. Suda doğum yapicam galiba bu gidişle 🤣
Ortalama 5 haftam kaldi inşallah🙏 Eşime diyorum diğer gebelikte son aylarimi yaza denk getirmeyelim, gülüyor 🤣
Bide 20 kg aldım ben 😣 epey zorlanmaya başladım canim. Ama bebekte de ben de de bi sıkıntı yok çok şükür.
Sen nasılsın ikizler nasıl lohusalık nasıl??
Inşallah herşey yolundadır 🙏🥰

Planlı sezaryen olacak arkadaşlara bir sorum var.Yarın anestezi bölümüne gideceğim doktorum bazı testler yaptırmamı istedi.Ne yapıyorlar bilgisi olan var mı?Doğum 5 Ağustos bu arada inanılmaz az kaldı 😬

Benimki de iki haftadır göstermiyor bugün de göstermedi cuma doğumum var son fotoğrafı ayağı yüzünde vermeyi tercih etti 🙌🏻🙈🤣🤣doktorum ayağı yüzüne çekip parmaklarını emen bebekler olduğunu söyledi 😍analarının kuzuları acıkıyor da parmak emiyor ya 😍😍😍
Yaa az kalmış doğuma 🤩 insanlar son fotoğrafla doğumdan sonrayı kıyaslayıp ne kadar benzediklerine bakıyorlar bizde ayak bacakları benzetiriz artık 😃 Aylardır kocaman olan memeler hazır bekliyo emilmek için 😃

tamam işte hastaneden yazı al canım .
bizim iş yerine 3 hafta önce dogum yapan arkadastan ik istememiş
ama ben 37 de gidip çalışamaz yazısı istiyorum iş yeri istiyo dicem ne olur ne olmaz riske atmayayım.
ilk calışır raporunda hersey yazıyor aslında ama ik unutursa çalışamaz gününde girmemezlik yapabilir raporu sgk sistemine.
yazı alıp mail ile hatırlatıcam ben napayım :)
Ya canım her kafadan bir ses çıkıyor kafam çok karıştı.Normalde 31 temmuz 37 .haftam doluyor (aslında önde gidiyorum sata göre 31 temmuz dolacak görünüyor)
Yani 32 de raporumu 37 ye kadar uzatmiştim ya izin başlangıç tarihi 31 temmuz gözüküyor zaten.Neden ben tekrar rapor alıyorum o tarihten doguracağim güne kadar olan süreçte 😬😬
Birde benim hem bebek 1 hafta erken döllenme bide sezaryan olacak normal doğum tarihi 21 Ağustos gözüküyor kağıtta :))
Ama 6 Ağustos alınacak orda karlıyım bebekle daha fazla vakit geçirmiş olucam.Bu durumda benim doğum öncesi ve doğum sonrası toplam 16 haftada Kasım sonu Aralık başı bitmiş olması gerekiyor 37 ye kadar çalıştığım için.
Bunları net öğrenmek lazım haklarımız yanmasın🥴

Geri sayım başladı o zaman ne guzel 🤗 benim de yarın kontrol var covid testini sorayım diyordum sen yazmışsın. Orda mi yaptiracaksin fiyat verdiler mi? Benim annem kalacak yanımda ama eşim de tüm gün olabiliyor mu yanımda acaba onu ziyaretciden saymazlar heralde dimi? Bebeğinin kilosu da çok güzel maşallah 10 günde bence dediğin kiloya ulaşır zaten +,- si var ölçümlerin. Benim Dr da 2 ağustosa kadar izinli o zamana kadar bişey olacak diye ödüm kopuyor 🙈 yarın başka bı dr a muayene olcam mecburen. Benim Dr da 9 Ağustosa muayene günü verdi, sezaryen günü vermedi. 38 i görelim demişti sezaryen günüm son dk mi belli olacak bilmiyorum inşallah dayanabiliriz 😬
Canım benim ablam kalıcak refakatçi onun haricinde birde babayı kabul ediyorlarmış ekstra ziyaretçi yasak.Ama bizimkiler bir bebeği görüp giderler zaten.
Covid testi için ücret istediler isterseniz başka bir yerde de yaptırabilirsiniz dediler 1gun önceden.
Hem refakatçi hemde benim için ayrı ücret dedi.Benim için 180 gibi bir rakam dedi yanılmıyorsam.Aslinda ücretsiz yapmaları lazım o kadar ücret alıyorlar.

Hadi hayirlisi gözün aydın 😍 Maşallah bence gayet iyi bebiş ,o zamana kadar da bulur istedigin kiloyu . Senin de ilk gebelikti sanirim degilmi ,heyecan doruktadir simdi tarih de alindigina gore :)
Evet canım ilk gebelik öncesi 3 kayıp heyecanlıyım evet artık kaburgalarim boşluğun acımaya başladı ağırlığından 1.5aydirda bacak ağrısı çatı ağrısı..Bir an önce doğurmak istiyorum😊

X