2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Acikcasi haklisiniz cogu devlet memuru oyle ama bana denk geldi mi hadlerini bildiriyorum..isini severek yapan memurlarimiz da var...ben avukatim gecen gun manisa adliyesinde bir icra dairesine gittim ki aylardir covid sebebiyle adliyeye de ugramiyordum neyse girdim iki bayan memur vardi birini horseniz surat 5karis onune geleni tersliyor icimden dedim insallah benim dosya numarama sen denk gelirsin de tum hoonlarimin gazabini senden cikarayim ve cok sansli cikti diger memur bakiyormus dosyama kafin gorur gormez avukat hanim lutfen soyle gecin oturun iste kac aylik kiz mi erkek mi felan sohbete basladi diger taraftan da dosyamdaki islemi halletti 10dakikada ciktim ordan...ama ben hep diyorum ne sektoe olursa olsun begenmiyorsaniz istifa edin isini severek yapacak ve aldigi maas icin el pence divan duracak cok insna evladi var ulkede....nankorluk yapiliyor malesef...ben kac defa normal sgk nalasmali hstanelerde bagira cagira isimi gordurdum Allah bilir...bir keresinde kadin doguma gittim muayane 60tl ama baroyla anlasmali o hastane diye biz avukatlara 15tl...neyse tesadufen gittigim doktor hastanenin bashekimk ayni zmaanda...muayane yapti ekrana bakiyor meslegimi gorunce ayak ustu soru soruyor derken benden bi kac tetkik icin lboratuvara inmemi istedi yani kan verecekmisim...bir not yazdi laboratuvara vermem icin ve ucuna da 250tl....pardon dedim bu ne ?dedi ki kan vereceksiniz ya bu ekstraya giriyor 250tl alacaklar sizden....ay orda sinir krizi gecirdim 15tl.muayane 250 tl kan parasini mi odeyecem dedim..yni zamaanda yonetmelige gore alinan kan ve idrar tetkileri muayane ucretine dahildir dedim bunu bashekim olarak bilmiyorsaniz acin okuyun ve ben 5kurus daha vermeyecegim siz de kan testimi de yapacaksiniz dedim...adam verebildigi tek cevap tam bu seferlik yapalim ama sizden ricam bir daha bu hastaneye gelmeyin dedi...ben de yoo sgk bunyesinde calistigi surece yani burasi kapanmadigi surece gelecegim dedik ve indim laboratuvara onumde kan vermek icin bekleyen 10kisi felan var hepsine hitaben dedim ki siz kan icin para verdiyseniz yasa geregi iade alabilirsiniz...muayaneye dahildir der demez herkes siradan cikip vezneye yonelmistiyani her daim diyorum hakkimizi aramaktan asla vazgecmeyelim

Şunu bi detaylı anlatır mısınız özel hastanede kadın doğuma gidince muayene ücreti ödedikten sonra kan testi için para almaları yasal değil mi?

yalnız değilmişim dönüş bizim 1 yılımızı alacak. Hayys a bi bakayım ben de. Bi gecelik+sabahlık takımın 350 lira olmaması lazım bu nedir

bzim ilk aldıgımız kagıtta 32 -37 tarihleri belirtildi . yani 32 de calışabilir 37 in 2 agustosta da . rpor başlangıcı olarak görülüyor. ben yine de hastaneye gidince soracagım bakalım ne vercekler

Böyle birşey var mı gerçekten ? Yıllardır haksız yere kan testlerine para mı alıyorlar? Eşime söyledim farklı bir birime yönlendirdiği için para alırlar diyor

Şunu bi detaylı anlatır mısınız özel hastanede kadın doğuma gidince muayene ücreti ödedikten sonra kan testi için para almaları yasal değil mi?
Yasal degil....muayahaneye dahildir ...ozellikle tam kan sayimi olsun diger hormon testleri olsun, idrar testleri olsun bunlarin hicbirinden para alinmamasi lazim ozel hastaneler de bunu biliyor ama denetim yok ve diyorlar ki 10 hastadan 1tanesi hakkini biliyorsa iade ederiz ama kalan 9 ndan aldigimiz bize kar kaliyor...mantik bu.....aldiklari muayahane parasi da oyle kafalarina gore alamazlar...her hastane icin katki payi oranlari belli..yuzde 200den fazla alamazlar...sgk katki payi sorgulamadan bir hastanenin ne islem icin ne kadar.alabilecegi tutari ogrenebilirsiniz...gecen sene dava actik biz medikale...fazladan alinan dogum ucretini ve 9aylik muayane ucret farkini ve davayi kazandik...mesela sgk diyor dogum icin 2.000tl alabilirsin ama her hastane farkli fiyat veriyor ya yalan dolan hepsini hakem heyetine bsvurarak iade alabiliyorsunuz...bunlar acikc yonetmelikte de sgk katki payi sayfasinda da var zaten

Böyle birşey var mı gerçekten ? Yıllardır haksız yere kan testlerine para mı alıyorlar? Eşime söyledim farklı bir birime yönlendirdiği için para alırlar diyor
Degil iste farkli birim degil yani siz kadin doga giderken sizi beyin cerraha mi yonlendiriyor?hayir tabiki laboratuvar islemlerinin cogu muayahane ucretine dhildir

Ben oğlumda 4 5 takım koymuştum o kadar kaka yapıp taşırdı ki kıyafet kalmamıştı ben 10 lu takımda aldım ama baya süslü birsey fotograf çekiminde giyilecek bugğn annemle kıyafetleri ayırdık inanamadım o kadar çok olmuş ki abisinden kalan parçalarda vardı birde kuzeninden ve ben de çok almışım sanırım annem hiç yıkamadan bi tane giydirsen bir ay gider diyor

Şu an şoktayım, doğum sonrası vereceğim parayı geri alma hakkım var demek bu. İşi bilen biriyle dava açmak lazım demek ki

Ne yapabiliriz peki bununla ilgili nasıl yapabiliriz. Kanıt, belgeleme, şikayet?
Odemeyi yapinca detayli fatura talep edin... Ve aldiklari ucretin yasal olmadigini iadesini isteyin zaten muhtemelen cogu vermeyecek blof sanacak..siz sonra durumu anlatan bir dilekce ile sgk ya yazi yazarsiniz sgk size cevap verir hem o hastameye ceza verdiklerini hem de size iade etmesi gereken tutari belirtir ve o cevap ile hastaneden aldiginiz faturayi ek yaparak ikametgahinizin oldugu ilce hakem heyetine dilekce ile iadesini talep edin ve karar gelince icraya koyun..biraz uzun islemler ama inanin hastaneler bunun farkinda diye rahat davrnaiyorlar

İşte avukat olduğunuz için ezememişler sizi zira hukuk kitabını yuttuğunuzu biliyorlar sıkıysa yontmak istesinler. çok iyi yapmışsınız gerçekten. ben de geçen gün başka kötü olay yaşadım. tapu müdürlüğünde sistem değişmiş bilgim yoktu çok sinir oldum çok uğraştırdılar beni. benim babam 2019da rahmetli oldu ama icralık borçları vardı. icralarda babamın adına kayıtlı evin tapusunda. bu yüzdende devir işlemi yapamıyoruz. önceden tapu müd gittiğimde icra bilgilerini hemen veriyolardı şimdi başvuru işlemleri çıkarrtmışlar ne yapacağımı şaşırdım. hiçbir şekilde de bilgi vermiyorlar sadece işlem yapıyolarmış öyle dediler birde bi asabi tavırlar görseniz sanki babasının kızıyla muhatap oluyor. karnım burnumda hava sıcak neyle uğraşıyorum. babamın borçlarını ödedik ama bi tane icra iki senedir kaldırmamıştı onu soracaktım. bi ton engel koydular. valla allah yardımcımız olsun.

Oyleler tabiki tripkolikler...polisler de oyle artis artist arabayi durdururlar.neye gore durdurup gbt yapiyorlar onu da anlamis degilim plakasini begenmediklerini cekiyorlar kenara bir de hani aceleniz var umurlarinda degil...esim de arabayi surse dahi ona daha sormadan kimligini ben avukatlik kimligimi gosteriyorum ve haliyle sorgulama da yapamadiklari gibi arabamizi da arayamayacaklarina gore bekletemiyorlar da bizi...malesef bu ulkede hersey ye kurkum ye uzerine kurulu ve ben bu duruma cok uzuluyorum...halbuki herkes isini duzgun yapsa bu ulke bu durumdami olurdu ....Rabbim hepimize yardim etsin... Sonuna kadar savasacagiz illa biseyler duzene girecektir diye umut ediyorum

Valla bu ülkede ya ensesi kalın bi tanıdığın olacak eli uzun ya da torpilli olucan. Diğer türlü sürünmeye mahkumsun resmen.

Kızlar bebeğinize ateş ölçer aldınız mı? Aldıysanız ne tür bisey aldınız?
Oğlum bebekken koltuk altı kullanıyorduk ama büyüdükçe durmadı ölçerken alından ölçer aldık xiamio nin xok da memnunum onla ve koltuk altı ölçer ile birlikte devam ederim yine
Ben de geçen hafta gittim yarım kilo vermiştim bir ay önceki kontrole göre bebişin kilo boy iyiydi şükür sıcaklardan yemekler az yeniyor bol su almamışım ben bebisler alsın bizim almamız süper bence hiç dert etme

Merhaba normal doğum mu yaptınız acaba

Sezaryen yapan herkes rahat ettiğini söylüyor bence de sıkmadan yapabiliriz eskiler çarşaf sararmış sırf azıcık tutsun göbeği hareket ederken diye karar vericem inşallah ben de

Duruma göre degerlendirirsin canim. Bazen kendi vucudunun doktoru olman gerekiyor . Umarim hiç gerek kalmaz kullanmana.

Amın canım ınsallah ya bak sımdı alsam mı almsam mı kararsız kaldım ya

Günaydın canim . Hayırlı doğumlarin olsun ağrisiz sancisiz,kuş gibi girip çık .çıkıncada bolbol sütlerin olsun. Dualarim seninle.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…