2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Yani devlete de gitseniz kimsenin size kotu davranmaya hakki yok..vallahi bana denk gelse ogle bir saglik calisani orda rezil rusva ederim...hadsizler begenmiyorlarsa yaptiklari isi istifa etsinler...insan gibi davranmak zorundalar...ah bir bana denk gelsin davalik ederim onu lutfen siz de hakkinizi savunun babalarinin hayrina orda durmuyorlar...tamam saygi duyuyoruz yaptiklari ise ama hastaya o an kotu davranmak terbiyesizliktir

Bi türlü doğru dürüst kullanışlı bi gecelik bulamadım ben de . Fiyatlar desen uçmuş gecelik mi alıyorum kınama kaftan mı alıyorum belli değil
Valla ilk suwenden gecelik ve pijama takımları almıştım şu an koca totomla giremiyorum içine. Demin hayss diye bi markadan aldım bi tane. Lcw marka bi de sabahlık aldım. Suwenden aldığım geceliğe girdim fena olmadı. İki tane yeter şimdilik galiba. Bir tane de ev elbisesi götürürüm. Ne giysem üç gün sonra üzerime olmuyor iyi yemişim fakat bu gidişin dönüşü nasıl olacaksa olmak zorunda minicik kadındım ben gemi gibi oldum ya.

Canım yanlış yönlendirmiş olmak istemem, Processes rapor gerekir demiş. Cuma günü kuruma soracağım
İş yerinden raporlu olarak ayrılmazsanız haklarınızdan faydalanamazsınız, şu an çalışabilir raporu verdiler. Çalışabilir raporu başka işgörmezlik raporu başka. Alo 183 müydü neydi ordan net bilgi alabilirsiniz

bende iş yerimden hamile olan benden önce arkadas sordum. hastane ona 37 de calışamaz vermiş. ama bizim ik gerek yok ona demiş.
bende her ihtimale karşı alacagım mı diye hastaneye gidince sorucam . eger vereceklerse göndereyim ik ya gerk yoksa da bildireyim. bizim özel sektör oldugu içşn belli ılmaz

Siz alo 183 (numaradan emin değilim) şimdi arayıp sorun net bilgi alırsınız. Ben 32 haftadan önce aradım, raporlu ayrılmazsan haklarından faydalanamazsın dediler bana. İşten çıkış, ücretsiz izin normal izin va gibi ayrıldığında ödeme vermiyorlar kesin. İlla işgöremezlik raporuyla çıkış yapılmak zorunda. Aklınıza takılan her şeyi sorabilirsiniz onlar net bilgi verir. İnternette tarayınca da rapor alınmak zorunda yazıyor

Ben de bir kere devletin aciline gittim. Belimden kasıklarıma doğru yayılan feci bir ağrı vardı. Doktordan önce ebe ilgilendi o an. Neden gündüz gelmedin dedi. Ağrım yoktu gündüz şimdi var dedim. İyi madem git idrar tahlili yaptır söyle TC ni dedi Tepem attı o anda. Size zahmet olmasın ya şimdi tahlil filan , rahatsız ettim galiba dedim. Bebekle ilgili sorun yoksa ben bi şey yapamam dedi. Bebekle ilgiliyse bile size bi şey yaptırmam aman rahatsız olmayın siz dedim çıktım odadan.
kendi doktorum devlette. Gayet ilgili samimi biri ama acildeki o ebenin eline Allah kimseyi düşürmesin. Aklıma geldi sinirlendim bak yine

Bugun oturdum babalık iznine baktım, baba memursa 10 gün değilse 5 gün izin hakkı var ücretinden kesilmiyor doğum belgesini işyerine bildirmesi gerekiyor sadece.
Onun dışında doğum yardımı var, başvuru yapılınca bir kere ödeniyormuş 300 civarı. (Çoğul gebelikte biraz daha fazla, ikinci üçüncü çocukta da biraz daha fazla)
Bir de emzirme ödeneği var 200 civarı o da e devletten doğum belgesi işlenince hesaba yatıyormuş.
Eğer hanede kişi başına düşen gelir 800 lira altıysa mama ve bez yardımı için başvurulabiliyormuş 24 ay boyunca ayda cüzi bir miktar yatıyormuş (bunda anne baba üzerinde mal mülk olmama şartı da var)
Çalışan anne raporlu ayrılırsa 112 gün hesaplanıp bir miktar ödeme alabiliyor.
Süt izni var bunu tam bilmiyorum
Yarım çalışma hakkı var(yarım gün çalışıp tam maaş almak gibi aşağı yukarı)
6 ay ücretsiz izin hakkı var.

Bebeğin kimliğini çıkarmak için doğum belgesiyle hangi ebeveyn gittiyse onun kimliği gerekiyor.

Selam canım, benim de bugün kontrolum vardı 34+4 um kilo olarak 2 hafta gerideydik rahatsizlandigimdan dolayı, şimdi 2460 Gr boy 47 cm çıktı haftasını yakalamis çok şükür. 2 haftada bebek 660 Gr alırken ben 1 kg aldım toplamda da ilk aylar 2 kilo verip sonra 8,5 kg aldım seninle aynı sayılır, bana Dr öyle bişey söylemedi bence bebeğinin kilosu ve senin aldığın kg normal. önemli olan bebeğin alması zaten 1 haftada 250-300 Gr çok iyi. doğuma kadar da 10 kg i gecicez belkide.

Canım merhaba. Ben devlet hastanesinden 32+0 da üstünde işgöremezlik yazan bir rapor aldım analık çalışır yazıyordu ve 16 temmuza kadar çalışabileceğim yazıyordu ve aldığım kadın 16 temmuzda otomatik olarak belirtildiği için izne ayrılacağımı tekrar gelip rapor almama gerek olmadığnı söyledi ( çünkü orda izne ayrılış tarihi 16 temmuz diye yazıyordu) biliyorsun temmuzda uzaktan çalışma kalktı ben de zaten yorgundum 6 temmuzda gidip doktordan çalışamaz raporu almak istedim gittim kadın aynı raporu verdi izne ayrılış olarak 06 temmuz yazdı işyerime bıraktım raporları izne ayrıldım. Sanki saçma bi rapor oldu çünlü sekreter kadın nasıl yapılacağını bilemedi fln.. bence kağıtta belirtildiyse yeniden gitmeye gerek yok bana öyle demişlerdi açıkça

Evet canım 37 de ve doğum olduğunda tekrar rapor alıyorsun veriyorsun diye biliyorum , 37 yi girmemelerinin bir sebebi de istersen heran çalışamaz raporu alıp izne ayılabilirsin

Muamele çok kötü, bir şey sorduğunuza pişman ediyorlar resmen. her gelen hastaya da alttan muayene hemen standart muayene yani ben istemiyorum. zaten sırf hastane değil tüm kamu kuruluşlarında var emin olun. ne üslubunu biliyorlar ne ses tonunu ... zaten bi daha karşılaşırsam bu kez ben adamı doğduğuna pişman etcem.

Benimde kahverengi akıntım oldu 33 haftalıkken, gittim alttan muayene etti bi sorun çıkmadı. Açılma falan yoktu. Neyse yatış önerdi, neden öneriyorsunuz bi sıkıntı mı var dedim. Doktor olcak denyo sert bi şekilde sen akıntım var dedin baktık bişiy yok dimi bilmem ne bişiler saçmaladı ama anlamadım. Bişiy soramıyorsun bağırmaya azarlamaya başlıyorlar. Çıkıp geldim bende.

tugce9192 canım ben geçen sordum. 32 de çalışabilir almıştım 37 de yine de çalışamaz alıp vermen gerekiyormuş ik o şekilde bilgi verdi. Ben kamu da çalışıyorum ama özel de olsa farketmez diye düşünüyorum. Raporu işliyolar çünkü.

Teşekkür ederim canım cevabın için, senin miniğin de haftasni yakalamasına çok sevindim maşallah. Bizden iyiler valla hemen toparlıyorlar

Kızlar kız kardeşim 21 haftalik hamile bugün detaylı usg ye girdi.doktor.sag tarafta olması gereken kalp damarları sol tarafta demiş yarın başka bir şehire gidip tekrar gösterecekler sonucu bu ne demek oluyor kardeşim çok ağlıyor hiç bilgim de yok bu konuda dua edin lütfen hayırlı güzel haberlerle gelirler

temmuzda evden çalışma kalksa da özelde kaldırmadı mesela bizim iş yeri :)
bana degişen bişi olursa haber ediceö dedi ik evden calışmaya:)
haber etmedi bende idari işlere evden calışcam diye mail attım. imzalarım için eşimle birlilte akşamları daireye gittik. covid bana yaradı.
bu cuma ile de arife günüde calışan herkese zorunlu izin kullandırıyor iş yerimiz.
özeliz ama bazı haklarımı yemediler cok şükür.

Ben özel sektör İnsan kaynaklarinda çalışıyordum yeni biraktim ama çalışır ve çalışmaz raporlari farklı. Çalışmaz raporu gelmeden sisteme isleyemiyorduk ve SGK sisteminde de onaylamak için hastanenin raporu girmesi gerekiyordu. 37 de çalışamaz raporunu alıp işyerinize verin bence riske atmayın o tarihe göre hesaplanıyor herşey.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…