2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar depend aldınız mı? Bir ped bir de külot şeklinde var hangisi iyi olur ki? Bir de hastaneye yemek çorba vs isteyecek misiniz ailenizden? Yanınıza yiyecek ne alacaksınız? Kafamda deli sorular
Depend külot olandan aldım ben o daha iyi aslında. Çocuk bezinin yetişkin versiyonu olarak düşün. Sen ondan al ama yedekte bir iki külot ve ped'in de olsun. Yemek dert etme verirler hastanede mutlaka canım. Ama plastik kaşık bardak falan al pandemi nedeniyle

Bende bugün kontrole gittim . Bir önceki kontrol 2 hafta önceydi bebek 400 gr almış. Doktor benim kilomu ölçmedi bile . Bende toplamda 9 kilo aldım şimdiye kadar. Bebeğinde boyu 4 gün geri çıkıyor. Doktor herşey güzel , normal dedi . Zaten annenin kilo almasıyla bebeğin kilo alması arasında bir ilişki yokmuş öyle diyor doktor. Kafanıza takmayın

Ben koltuk altından ölçülen tarzda aldım weewell alından ölçenlerde sıkıntı olabiliyormuş güvenemedim
Bebek hastanolduğu zaman ne koltuk altından ne de kuşaktan ölçüme izin vermiyor. Koltuk altıniçin 1 dk sabit kalöası gerekiyor bu da mümkün değil. Alnından ölçülenlerden aldığın zaman boyundan da ölçebiliyorsun farklı bir kaç yerden ölçüm yapıp ortalama değer yeterli oluyor. Oda sıcaklığı, biberon, su sıcaklığı vs de ölçülebiliyor. Bendekine bakıp yazarım canm şuan müsait değilim

Ben hiç birşey hissetmiyorum kendi dr uma sordum agrin sizin olursa bilgim olsun dedi inş erkenci davranmaz
İnşallah bekler canım zamanını. Sen stres yapma stres daha çok tetikler hafif çıkmış zaten doğum sancıları 150 küsürlerde oluyormuş ve hissetmemek mümkün değilmiş. Senin hafif çıkmış uzan dinlen kendini yorma strese girme inşallah zamanını bekler bebiş

Geçmiyor mu düzenli mi geliyor? Yani gün içinde 2-3 kere oluyosa yalancı kasılma olabilir ama düzenli ise sancın olabilir. Doktora sormakta fayda var.

Bu 2.dogum benim ilki normal, hissetmemek mümkün değil dogum sancısını

Ben de internetten sipariş verecektim annem gözün görerek alsana deyince dün aldım bir tane gecelik sabahlık yakım fiyatlar ne kadar yüksek pasajda bile 400lü fiyat verenler oldu şoklardayım
Ben de almadım ablasından bir sürü kıyafeti var ama ilk giymeye yeni bir tane alayım dedim ama aradığımı bulamıyorum ya rengarenk ya hayvan figürlüler ben de krem ya da beyaz renklerde sade bir şey istiyorum ama bulamıyorum ayrıca yenidoğan çabuk büyüyor yığmayın o kadar lazım oldukça alırsınız

tam kaç haftalıksın?senin aldıgın kilo ile bebegin kilosunun bi alakası yok canım.
sen yemene dikkat et yeter . ona bakarsan ben sadece bebegin kilosu kadar alıyorum kilo :)
kilo almak da iyi bişey degil . önemli olan gelişimi iyi devam etsin . bana boy söylemiyorlar . bacak uzunlugını yazıyorlar ben 7 ile carpıyorım

Ya ben de sade beyaz, ekru gibi renkler istiyorum. Ama bulamıyorum. Aldıklarım hep mavili. Bulursanız nette falan buradan paylaşır mısınız?

Canım ben doktoruma sordum ben 40 gün tavsiye etmiyorum dedi 40 günden sonra kullanabilirsin dedi ben de kullanırım diye düşünüyordum ne yapacağımı bilemedim

35+6yim canım valla değer fena değil gibi de ben almadığım için acaba sıkıntı olur mu diye düşündüm yoksa ille de kilo alayim derdim yok :) Bebeğe gitsin istiyorum şimdi alamadigim için benden mi çekiyo acaba yeterli beslenemedim mi düşüncesi daha cok. Her gün yumurta peynir ceviz yiyorum gerçi et de tüketiyorum bakalım hayirlisi diyelim

Tam 32+0 im dr çalışamaz raporu verdi zaten nst sancılarından dolayi
Nstde doktorun işaretlediği yerler pik noktaları dikkat edersen 80 e vurmuş sancı doktorunla görüşmelisin. Genelde sancı için yapılacak tek şey dinlenmek . Sana örnek olması için bak benimkini atayım. Bu iki üç hafta önceydi benim ve kasılmam var diye acile gitmiştim oradaki doktor ilk açıklığım var mı diye alttan muayene etti ben sevindim açıklık yok diyince. Nst çok önemli bide nst ye sokmuştu beni sancım çıkmayınca direkt eve gönderdi. Alttan muayene de yaptır bi açıklık var mı baksınlar. Çok geçmiş olsun. Artık sancılarımız çıkacak nstde ama seninki ardarda pik yapmış. Doktorun çalışabilir raporu vermemesi çok normal.

Eklentiler

• A04BA0E0-581F-463E-8C27-FE3A5FA03022.jpeg
    128 KB · Görüntüleme: 54
bende bugün 34+5 te gittim 2614 gram cıktı ogluşum :)
bi aksilik cıkmazsa daha beklicez sezeryan için hihi cok heycanlı

Kızlar bebeğinize ateş ölçer aldınız mı? Aldıysanız ne tür bisey aldınız?
Ben braun 6520 kulaktan ateş ölçer aldım. Çok övülen memnuniyeti olan bir model e bebekte indirimden almıştım. Kulaktan ateş ölçerlerin koltukaltından farkı referans aralıklarının farklı olması. Yarım derece daha yüksek çıkmasında sorun yok diyolar. Ben ateşten anlamıyorum açıkçası eşim evde yokken anlayamam bakamam diye korkup iyisini almak istedim. Temassız kullanan arkadaşlarım da çok memnun trendyolda comedones xs markaları.

bende bugün 34+5 te gittim 2614 gram cıktı ogluşum :)
bi aksilik cıkmazsa daha beklicez sezeryan için hihi cok heycanlı
Maşallah canım sağ salim gelsinler inşallah benimki de erkek bana da bugün dr sordu doğumu nası istiyosun diye ben de normal isterim dedim ama kaygı bozukluğum var gereksiz heyecanlaniyorum bzen yapabilir miyim bilemiyorum senin zorunlu mu sezeryan yoksa tercihen mi öyle istiyorsun? Kararsızım çok ben de napsam ne etsem

Canım ben bir 10 lu bir 5 li takım koydum.
5liyi ilk hemşireye verilecek olan.
Onun haricinde zibini bol koydum yarım kollu ve kısa kollulardan.Saglik ocağındaki hemşirede öyle dedi hani başlarda gerek acemilikten yada altını açarken kazalar oluyormuş kaka fln yapıyorlarmış e bide sıcak ve taşıyormuş kakası fln
Onun haricinde 2tulum.Birde patikli alt ve yelek.

Kızlar yarın sabah sekızde sezeryan gerceklesek ınsallah epidıral sekılde herseyım hazır ama sadece emzırme yastıgı almadım gereklı gereksızmı kararsızım almalımıyım
Yaa
Sağlıkla gelsin ağrısız acisi bir doğumun olsun inşallah bizi haberar et iyi hissettiğinde sizlerin tecrübeleri bizim için iyi oluyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…