2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kizlar epeydir girmiyordum az once bisey oldu hemen yazmak istedim. Esimle uyumadan once sessiz sessiz gobegimi izliyoduk, bebisin hareketlerine bakiyorduk, ikimizde hareketsizdik ama bi çıt sesi geldi benden, internetten arastirdik bebisin eklemlerinden geldigini soyleyen doktorlar var😍 nasil heyecanlandim, aglayacaktim nerdeyse, bebisimden gelen ilk ses😍 bir mucize resmen bu cok duygulandim hemen yazmak istedim, baska yasayan var mi boyle bisey☺️

cevap için teşekkür ederim. Benim açlık yüksek çıkmıyor çok şükür. Hatta bir seferinde 66 çıkmıştı. Ama ben kilolu olunca galiba doktorumun için bi türlü rahat etmiyor. Bugün tekrar bakıldı açlık normal çıktı. Yine de diyet yap, diyetine dikkat et deyip duruyor. Canım tatlı şeyler istiyor ama yiyemiyorum :KK43: meyve bile doğru düzgün yemiyorum.
Tokluk nasil sizin?

Bir de meyveyi ben de sinirli aliyorum yanina bir sut urunuyle tuketiyorum....tatliyi en son 2-3ay once yemisimdir😬

Çok erken başlamış ya 😅 umarım bir sorun yoktur herşey yolundadir
Erken doğum riskim vardı 22+6h hastaneye girdim 20 gün hastanedeydim sonra 26 h sanirim yalnış hatırlamıyorsam girdim 30h çıktım 31h dan sonrada haftada bir nst ye başladım ama okadar kucuk çok zordu gunde 2/3 defa bile giriyordum bazen cunku cok her zaman kalp atisi tutamiyorsuk okadar kucuk oldugu icin😅

Kızlar merhaba ara ara karnımın alt tarafına ağrı gibi bi his giriyor sizce doğum ağrısı olabilir mi ilk gebeliğim ve hiçbir bilgim yok
Cnm pzt sabaha karsı saat 4 te senin ki gibi alt karnım da sancım oldu ve bu sancılar saat 8 e kadar devam etti bende pılımı pırtımı topladım doğum başladı diye koşa koşa Dr gittim. nst sancı çıkmadı ve drm kendini çok mu yordun dedi evet il dışına gittim geldiğim akşamda sancım çıktı. dedi ki muhtemelen ondan zaten sonrada sancılarım gitti. Kendini bu aralar yordun mu acaba?

Sarı yeşil gibi parçamsı mukusumsu şeyler nişan olabilir mi 😀 öyleyse eyvah, doktoru aramam lazım
Cnm nişan sümüksü olur ki ilerin sarı renkte kiminin ki de kanlı olur yeşil rengi duymadım. Ayrıca nişan olsa bile benim ilk hamileliğimde 36 haftada geldi 38 de doğuma gittim. Ama yerinde olsam Dr ararım yeşil renginden dolayı

Benim de 3kuretajim var...ve evet halen ekoprin kullaniyorum..cumartesi randevum var doktoruma soracagim biraktirmayi dusunuyormu diye ....yani iki turlu de agri kacinilmaz bence😬ama sezeryan.olursak da ben agri kesici igne isterim varsin az da olsa bebek de etkilensim ama en azindam bebegimle ilgilenebileyim.,.sgalikli dogumlqrimiz olsun insallah🙏🥰
Evet bu arada anlam bozukluğu olmuş genelde bir miktar anestezi bebeğe gecebiliyormuş derken genel anesteziden bahsettim yanlış anlaşılma olmasın😬
Zaman çok kısaldı hepimiz sağlıkla doguralim inşallah🤍

Cnm pzt sabaha karsı saat 4 te senin ki gibi alt karnım da sancım oldu ve bu sancılar saat 8 e kadar devam etti bende pılımı pırtımı topladım doğum başladı diye koşa koşa Dr gittim. nst sancı çıkmadı ve drm kendini çok mu yordun dedi evet il dışına gittim geldiğim akşamda sancım çıktı. dedi ki muhtemelen ondan zaten sonrada sancılarım gitti. Kendini bu aralar yordun mu acaba?
Temizlik yapıyordum 😑 gece yarılarına kadar devam ettim ama şimdilik geçmiş gibi görünüyor ilk gebeliğim çok korkuyorum ve hala doğum şekline karar veremedim 😔😔😔😔😔

Kızlar merhaba ara ara karnımın alt tarafına ağrı gibi bi his giriyor sizce doğum ağrısı olabilir mi ilk gebeliğim ve hiçbir bilgim yok
Bana da oluyor aynısı. Sırf bunun için doktora gittim, bir problem yok deyip yolladı. Hafif sancı da çıktı gerçi aralıklarla ama normalmiş artık bu zamanlarda.

Gunaydin güzel anneler. 2 gecedir biraz uykusuzum yazamadim. Gaz sancisi mafetti. Kimyonlu sıcak su iyi geldi. Sabaha kadar yürüdüm. Hala var ama daha az. Dün kontrolumüz vardı. Benim hersey yolunda. Kızıminda işitme testi iyi çıkti. Gebelikte insilün kullandigim için 1 aylıkken çocuk kardiyolojisine 6aylikkende tekrardan işitme testi tekrarlanacak. ankarada bir prof tan randevu aldik kalp icin.
Ayaklarimdaki ödem gecti gibi.
Bu arada 9 kilo civarı gitti. 1.5 kilo hamilelik kilom kaldi. Düzenli beslenip kilo vermeye devam etmek istiyorum.
Sütümde arttı çok şükür.

Gunaydin güzel anneler. 2 gecedir biraz uykusuzum yazamadim. Gaz sancisi mafetti. Kimyonlu sıcak su iyi geldi. Sabaha kadar yürüdüm. Hala var ama daha az. Dün kontrolumüz vardı. Benim hersey yolunda. Kızıminda işitme testi iyi çıkti. Gebelikte insilün kullandigim için 1 aylıkken çocuk kardiyolojisine 6aylikkende tekrardan işitme testi tekrarlanacak. ankarada bir prof tan randevu aldik kalp icin.
Ayaklarimdaki ödem gecti gibi.
Bu arada 9 kilo civarı gitti. 1.5 kilo hamilelik kilom kaldi. Düzenli beslenip kilo vermeye devam etmek istiyorum.
Sütümde arttı çok şükür.
Maşallah canım bebişin şuan güncel kilosu ne canım 😊 inşallah bu gidişle hamile kaldığın kilonun da altına ineceksin

Bu hafta işe başladım ama gece uyuyamıyorum sürekli uyanıyorum, 8 haftadır izinli olup da simdi işe başlamak da zor oluyormuş, bir de merkezi klima bozulmuş sıcaklardan nefes bile alınmıyor, ne kadar zormuş annelerin hakkı ödenmez gerçekten.
Ben çalışamaz aldım çalışabilir miydim bilmiyorum ama hiç denemek istemedim kovid aşısı olmadan hamile kalmıştım çalıştığım kurumda kovid aşıları yapılıyor yoğundur diye risk alamadım aslında5 haftamı doğum sonuna atarsam iyi olacaktı

X