2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar evime geldim şükürler olsun. duş almak iyi geldi 4 5 gündür hastane kokusu sinmişti. Ağrilarım var biraz ve uykusuzum ama bunada şükür. Bol bol uyuyun benden söylemesi 😂😍
Hayırlı olsun canım. Ne güzel zor zamanlar geride kaldı senin için. Darısı bizim başımıza.

Ben. günlerdir davul gibiydi bugün çok gezdim dolaştım hiç bir şey yok, geçen hafta doktor da hareketsizliktendir çok yoğun görünmüyor demişti ama ayak parmaklarım bileklerim çok şiş. Bol su iç dedi bir de.

Emoji koyanlardan biri de benim. Evet güldüm çünkü külot şeklinde demiş arkadaşlar pijamayı neden çıkarmak gerekiyor ki gibi bir şey demişsiniz. Yani 3 - 5 çocuk doğurmaya gerek yok bunu tahmin etmek için külot giymek için pijama çıkarmak gerekli :olamaz: Sezaryen olan biri için de bu biraz uğraştırıcı, gecelikle daha kolay demişler. Bu arada benim de ilk gebeliğim.

Sondayı ameliyatta uyuşukluk yapıldıktan sonra takıyorlarmış çıkarması da takmasından daha kolaymış. Böyle denildi umarım böyledir

Yaaa nasıl bi muayene acaba alttan:KK14: nasıl bir temizlik yapıyorlar ki
Sizin nezdinizde cevap vermis olayim oyleyse, bu depend denilen şeyin cocuk bezi gibi yanlardan cırtlı birsey mi olup olmadigini anlayamadigim icin sordum. İlk gebeligim evet ben o ürünü tanimiyorum,sen taniyor olabilirsin olmayabilirsinde. İistedigime istedigim soruyu sorarim sizi ilgilendirmiyor. Sorunun sahibi arkadaş da zaten düzgünce cevap vermiş tekrardan. Herkes kendi kalitesini ortaya koyar kisaca:KK66: Ama senin de algın, pijama üstüne kulot giymek olarak algiladiysa bu da senin ya da senin gibi düsünenlerin sorunu. Bunu böyle anlamak icin de ne olmak gerekli boşlugu şimdi kendine yakışan gibi doldur tamam mi.

Ön

Öncelikle dalga geçmek gibi bi niyetim olmadı hiç. Öyle anlaşıldıysam kusura bakmayın. Ben kendi yaşadığım tecrübeyi anlatmak istedim. Önceki sezaryende ilk gün kanamam çok olmuştu sürekli lavaboya gidip külot şeklinde olanları yardım almadan giyinmek benim için zor olmuştu. Sonra eşim eczaneden bebek bezi şeklinde olanlardan aldı daha rahat oldu. Diğer şekilde her seferinde eğil doğrular falan sezaryen yeri ister istemez acıyor, zorluyorsunuz. Ki bu durumu Umutumut82 Umutumut82 çok güzel anlatmış. Normal doğum için bir şey diyemem.
Yok est. sanirim bir yerde bi kopukluk oldu 🙏 Ama aciklayan arkadaslar sayesinde ogrenmis oldum ,ben de acaba depend cocuk bezi gibi birsey mi diye dusunmustum. Umarim hayirli dogumlarimiz olur

Kızlar merhaba. Iki gündür tansiyonum yükseliyor, zaten takipteydim preeklampsi geçmişinden dolayı. Simdi 24 saatlik idrar topluyorum. Yarin sabah gideceğim inşallah ciddi bir protein kaçağı yoktur.Cok tedirgin ve mutsuzum😔

Canim aman ihmal etme ve kendini riske atma bende bu nedenle dogum yaptim

Günaydın kızlar saglıklı sabahlar. 😍. Yazmayı unutmuşum doğuma +10 kg ile girdim. Bu sabah -5 kg ile kalktim. Ameliyattan sonra kabız oldum 3 gündür birde ayaklar hala şiş oyüzden sanırım gitmedi kilolar.
Ne cabuk gıtmıs kılolar 😃agrın falan oluyormu canım benım ılk dogum pazartesı olacak ınsallah cok heycanlı ve tedırgınım

Kızlar hasta bezini külot şeklinde olanlardan değilde bebek bezi gibi olanlardan alsak daha mı rahat olur acaba, depend dikişleri sıkacak gibi duruyor sezaryen için. Diğerinin bolluğunu ayarlayabiliriz sanki.
Ben bebek bezi gibi olanla rahat etmistim kilot gibi olani giymesi dikisi sıkması falan rahatsiz etmişti
Göğüs ucu kremi ya da gümüş kapak kullanmaya başlayan var mı acaba ben kreme yeni başladım ama şuan 3-4 hafta var olduğunu düşünürsek gümüş kapağı da kullanmaya başlasam mi acaba? Ucu da hala yok görüntü ve boyut olarak da pek degismedi göğüslerim 🙄 çıkmazsa göğüs ucu çıkarıcı aldım onu denicem mecbur.
Göğüs ucu emdikçe bebiş çıkıyor ilk başlarda hastanede şırınga yöntemi ile çıkarıp o şekilde emzirmemi sağlamışlardı sonra kendi çıktı ☺️
Ne cabuk gıtmıs kılolar 😃agrın falan oluyormu canım benım ılk dogum pazartesı olacak ınsallah cok heycanlı ve tedırgınım
Oy çok azıcık kalmış sağlıkla kavuşun inşallah 😍

Canim aman ihmal etme ve kendini riske atma bende bu nedenle dogum yaptim
Evet biliyorum takip ediyorum sizi. Benim sıkıntı şu, tansiyonum doktorların sorun göreceği kadar yukselmeden iki hamilelikte de sıkıntı yaşadım, doğum sonrasi yükseldi. Şimdi de geldim 14-9 civarını çok ciddiye almadı sanki doktor bilemiyorum ki🤷🏻‍♀️

Günaydın kızlar saglıklı sabahlar. 😍. Yazmayı unutmuşum doğuma +10 kg ile girdim. Bu sabah -5 kg ile kalktim. Ameliyattan sonra kabız oldum 3 gündür birde ayaklar hala şiş oyüzden sanırım gitmedi kilolar.
12 kilo aldım ben 🥲 doğuma kadar 2 daha alırım en az.
bakalım nasıl vericem sonra 🤧

ben 68 ile hamile kaldım .başlarda 4 kilo verdim . şuan 72 iyim. ama boyum kısa 1.58 . boyums göre şişman hamile kaldım ztn.
vücudumda cok yatkındır kilo almaya.
ama bende bi koca var onu yeme tuzlu. şunu yeme cok şekerli diye karışa karışa o an canım ne cektiyse tiksindirmeyi başardı yani.
hatta gecen canım bişi cekti babamın yanında. şimdi dışardan almayalım burası pis yapar dedi. babam kalkıp almaya gidiyordu. dedim baba boşver canımın cekmesi geçti.

kötülügüne yapmıyor ama bazen duygusal anımda bozuluyorum bu yaptıgına 😂😂😂
ödem 28-30 haftalarda oldu cook sıcaktı ayagımı kovaya soktum hatta buz gibi suya.

şimdi yok cok şükür ama dikkt ediyrm .

Selam kızlar bizimde kontrolümüz vardı bu sabah 34+6 2508 g olmuşuz.Doktor gelişimini çok beğendi.Sanirim ters dönmüşte ayağının biri kaburgamdaydi USG de :)
Benim vajina kemiklerim kasıklarım ağrıyordu doktor bu haftadan sonra böyle yalancı kasılmalar olur artık ve 35 ten sonra 2.500 g olmuş bebek doğmasından korkmam dedi.
Ve muhtemelen 5-agustos 6 Ağustos gibi alicak belki 1-2 gün oynar kendinizi ona ayarlayın dedi.Onun öncesi son kontrolünde 26 temmuz o zaman netleşir inşallah🙂

Evet biliyorum takip ediyorum sizi. Benim sıkıntı şu, tansiyonum doktorların sorun göreceği kadar yukselmeden iki hamilelikte de sıkıntı yaşadım, doğum sonrasi yükseldi. Şimdi de geldim 14-9 civarını çok ciddiye almadı sanki doktor bilemiyorum ki🤷🏻‍♀️
Selam, benim de idrarda protein kaçağım var. 150 üst sınır bende bu haftaki kontrolde 400 çıktı. Hatta karaciğer enzim değerleri de yükselmiş, doktor haftalık takip yapıcak. Eğer cumartesi kontrolde değerler yükselmeye devam ederse hemen alıcam dedi. Normalde 23 Ağustos'a doğum için gün vermişti ama erken alacak gibi görünüyor. Tansiyon takibi ben de yapıyorum. Günde 3 defa tansiyon ilacı içiyorum, en fazla 13-9'a çıkıyor, bu değer için normal dedi. Demekki daha da yükselince riskli oluyor. Gebelik zehirlenmesinde tek değer hemen bebeği almak için yeterli değil, birçok şeyi değerlendiriyorlar. Bu kadar şeye rağmen hiç stres yapmıyorum, ne zaman gelmek isterse o zaman gelecek sonuçta, sağlığımız yerinde olsun yeter :) Siz de stres yapmayın, tansiyonu zaten stres etkiliyor. Protein kaçağı varsa açığı kapatmak için bol bol protein ağırlıklı beslenin. Ben şuan sporcu sütlerinden içiyorum, en fazla protein onda varmış. Herkesin hakkında hayırlısı olur inşallah

Ben bu meme ucu muhabbetini tam anlayamıyorum. Bilen biri hayrına anlatsın ya :) hastaneye gittim göğüs ucun var mı dedi. Arkadaşım sordu var mı diye al bak bakayım var mı dedim vallaha, var dedi. Göğüs ucu olmaması nedir tam olarak? Yani düz oluyomuş anladığım kadarıyla uç var ama çıkıntı değil sanırım öyle mi? Benim zaten küçüktür memem ve uçları, kafam çok karışıyor bu konuda o yüzden. Göğüs ucu çıkarıcı falan almadım, doğum zamanı ve sonrasında eşim de pek olmayacak yaklaşık 1 1.5 ay kadar ne yazık ki, anca internetten söyleyebiliyorum her şeyi o yüzden biraz tedarikli olmak istiyorum. Almam lazım mı, sonradan kaybolur mu meme ucu 😅

Benim de bebeginn suyu fazlaydi bi onceki.gidisimde ama em son gittigimde suyu normal suan dedi.tabi siki bir diyet uygulamistim ...benim de insulinn vemlrmedi doktor ama bi arkadas vardi grupta yanlis hatirlamiyorsam 90ustu cikiyor diye doktoru unsilulinn vermisti...her doktor ayri kafa anladim.gitti zaten dogru egrisi ne
Benim 90 üstü diye insülün kullanıyorum hatta 6 ile başladık şu 14 doz kullanıyorum.

Selam, benim de idrarda protein kaçağım var. 150 üst sınır bende bu haftaki kontrolde 400 çıktı. Hatta karaciğer enzim değerleri de yükselmiş, doktor haftalık takip yapıcak. Eğer cumartesi kontrolde değerler yükselmeye devam ederse hemen alıcam dedi. Normalde 23 Ağustos'a doğum için gün vermişti ama erken alacak gibi görünüyor. Tansiyon takibi ben de yapıyorum. Günde 3 defa tansiyon ilacı içiyorum, en fazla 13-9'a çıkıyor, bu değer için normal dedi. Demekki daha da yükselince riskli oluyor. Gebelik zehirlenmesinde tek değer hemen bebeği almak için yeterli değil, birçok şeyi değerlendiriyorlar. Bu kadar şeye rağmen hiç stres yapmıyorum, ne zaman gelmek isterse o zaman gelecek sonuçta, sağlığımız yerinde olsun yeter :) Siz de stres yapmayın, tansiyonu zaten stres etkiliyor. Protein kaçağı varsa açığı kapatmak için bol bol protein ağırlıklı beslenin. Ben şuan sporcu sütlerinden içiyorum, en fazla protein onda varmış. Herkesin hakkında hayırlısı olur inşallah
Merhaba, çok sağolun ayrıntılı cevabınız için. Evet sizi hatırladım 250 civarıydı, yazmıştınız, 400 epey artmış. Dediğiniz gibi genel tablo önemli, umarım sizinki de benimki de mümkün olduğunca devam ederler içeride. Sizinle günümüz de aynı sanırım. Bana da sizi 38 39 a kadar bekletmeyiz, muhtemelen 37 bitince duruma gore alırız demislerdi. Tansiyonla beraber gogus ve sirt ağrısı başladı, tansiyondan çok o korkuttu açıkçası. 24 saatlik idrar 3 gibi cikacak, bir öncekinde yoktu 132ydi deger. Insallah bunda da yoktur🤲🏻 Hakkımızda hayırlısı olsun, 32yi gectik çok şükür

Ben bu meme ucu muhabbetini tam anlayamıyorum. Bilen biri hayrına anlatsın ya :) hastaneye gittim göğüs ucun var mı dedi. Arkadaşım sordu var mı diye al bak bakayım var mı dedim vallaha, var dedi. Göğüs ucu olmaması nedir tam olarak? Yani düz oluyomuş anladığım kadarıyla uç var ama çıkıntı değil sanırım öyle mi? Benim zaten küçüktür memem ve uçları, kafam çok karışıyor bu konuda o yüzden. Göğüs ucu çıkarıcı falan almadım, doğum zamanı ve sonrasında eşim de pek olmayacak yaklaşık 1 1.5 ay kadar ne yazık ki, anca internetten söyleyebiliyorum her şeyi o yüzden biraz tedarikli olmak istiyorum. Almam lazım mı, sonradan kaybolur mu meme ucu 😅
Ben de anlamıyorum meme ucu muhabbetini benim de bazen var gibi bazen yok gibi ama boş şırıngayı kesip meme ucu çıkarıcı yapılıyormuş instagramda ebelerden gördüm. Olur da meme ucun yok derlerse oyle yapacagim 😊 zaten hemsireler yardim eder ya bazen de çok fazla dusunup kendimi sıkmak istemiyorum herşeyin çaresi bulunur.

Selam kızlar bizimde kontrolümüz vardı bu sabah 34+6 2508 g olmuşuz.Doktor gelişimini çok beğendi.Sanirim ters dönmüşte ayağının biri kaburgamdaydi USG de :)
Benim vajina kemiklerim kasıklarım ağrıyordu doktor bu haftadan sonra böyle yalancı kasılmalar olur artık ve 35 ten sonra 2.500 g olmuş bebek doğmasından korkmam dedi.
Ve muhtemelen 5-agustos 6 Ağustos gibi alicak belki 1-2 gün oynar kendinizi ona ayarlayın dedi.Onun öncesi son kontrolünde 26 temmuz o zaman netleşir inşallah🙂
Oh maşallah canım. Bizimde çarşamba günü kontrolümüz son kontrol 33 te 2073 gramdı inşallah bende gittiğimde 2500 ü görürüz. Seninle günlerimiz aynışmış 5-6 ağustos u sezeryan olarak mı söyledi.

X