2020 Şubat Anneleri

Damaklari zorladigi zaman kaan taneli yemek yemek istemiyo yine aynisini yapti bugun. Sabah peynirli omlet yaptim koparip verdim agzina dilini uzatti hep dokuldu yumurtalar yemedi aksamda pirasa biraz kereviz kiymali yemek yapmistim onu da yemedi eliyle cikardi hep agzindan. Ben normalde catalla ezmek yerine pisirecegim malzemeleri biraz buyuk dograyip pisince 2 3 kere tupperdan gecirip veriyodum taneli sekilde ama yemiyo dişlerinden zoru olunca

Senin oğlanla bizim kız aynı 4.diş üstten gelmeye başladı çok sinirli eline ne geçirirse kafamıza atıyor kaşıklara vuruyor. Ağzına bile vuruyor artık nasıl canı acıyorsa. Yoğurt sever kızım yoğurtta yemiyor . Bir gün yediğini ertesi gün yemiyor valla şaşırdım ne vereceğimi. Öykü defne bana çocuk bakmak neymiş iyice öğretti diyebilirim deniz ona göre çok kolaymış. Denizde şimdi zor kırk nazla yemek yiyor. Valla şikayet etmek gibi olmasın ama yıprandım.

Kaanda 3.yu zorluyo ama nerden anlamiyorum surekli azilarinin oldugu yerleri kasiyo ama direk azilari cikmaz zaten kaan dislerini cok zor cikaran bir bebek aylar suruyo patlamasi yandik ki ne yandik
Bende mecbur ac kalmasin midesine bir sey gitsin diye biraz daha kucultup veriyorum umarim oyle alismaz. Cani isteyince gerci isirarak cigneyerek yiyo ama neşesi yerindeyse keyfi varsa.
Kaan da siddet icerikli bir bebek goren evde siddet uygulaniyo falan sanar masaya vurmalar sac cekmeler cici yap diyince tokat gecirmeler oyuncaklarini firlatmalar surekli boyleyiz hatta gecenlerde alt komsunun eşi geldi ses geliyo bir sey mi yapiyosunuz diye cok utandim kusura bakmayin kucuk bebegim var o ses cikariyo diyebildim sadece

3 saat arayla 2 uyku. Gece uykusuna yatis da 4 5 saat arasi degisiyo en son uyandigi saatten
Bizimki 11.30 gibi uyandığında 3 gibi uyutuyorum bazen yarım saat 45 dk sonra uyanıyor o zamn 8 gibi tekrar uyumak istiyor ama uyutursam gece uykusu yine geçe kalır diye oyalıyorum ama 1.5– 2 saat uyursa zaten 2. Uykuya gerek kalmıyor daha iyi oluyor. Gece uykusunu uzun uyuyor yeterli olur herhalde

Bizim hala dişimiz yok bu arada ay sonunda 10 aylık olucaz çıkcakmış gibi de durmuyor bekliyoruz bakalım

Hic denedin mi 2. Uykusundan sonra uyaniyo mu yoksa gece uykusuna mi geciyo diye ?

Hic denedin mi 2. Uykusundan sonra uyaniyo mu yoksa gece uykusuna mi geciyo diye ?
Yakın zamanda denemedim ama ne zamn uyutsam o saatlerde uyandı hep. Şimdi de erken uyuduğu için midir nedendir bilmiyorum bu saatlerde uyanıp 1 saat falan uyumuyor oynuyor Birde erken yatırınca erken uyanır ve ben buna hiç hazır değilim

Kızlar bir iki gündür aklıma bişey takılıyo Bade gel gel bay bay dil çıkarma faln yapmıyor çak yapıyo alkış yapıyo kendi canı isterse bu bi sorun mudur sizce ?

Bade maşallah 12 saat uyuyor. 9da bile yatsa erken kalkmaz.
Tabi senin için 9-10 erkense bilemem biz bu sabah 9da kalktık benim için harika bir saat. 8 de olurdu. Güne geç başlamak özellikle kış aylarında insanın modunu düşürüyor, kahvaltı giyinme derken hava kararıyor. Ben de ilk uykusundan 1e kadar uyanmasını istiyorum ki dışarı çıkma saatlerini kaçırmayalım

Arya çok güzel uyurdu nazarmı ettim çocuma
Diş çıkarıyoruz tamam ama dişi ptladığı gün deliksiz uyumuştu sonra kabız oldu bi gaz çıkarıyo anlatamam gaz yapıcak şeylerde vermiyorum kabızlıktan dolayı oda galiba o gaz da uyutmuyo saatlerce sallıyorum yok ayaklarımı hissetmiyorum gece geç uyumaya başladı Tam uyudu diyorum ağlayarak uyanıyo gaz çıkarıyo çok yıprattı beni böyle olması uyutmak işkence olmaya başladı günde 2 kez uyurdu 1 e düşürmeye çalışıyo inşallah düzene girer

Bu arada geçen hafta Denizi rutin göz muayenesi için götürdüm. Işıklı bir cihaz var, bebek hareketli noktalara bakıyor ve ölçüm şipşak bitiyor. Doktor da kendisi diğer muayeneleri yaptı. Çok şükür sağlıklı,astigmat varmış ama bu aylarda normal kabul edilirmiş. Sol gözünde içe kayma var. Biz de farkediyorduk ve babasının da öyle, şu şehla göz dedikleri.
Onun için de 18 aylıkken tekrar muayene olacağız.

Düzenli kefir içerebilirsin. Düzelmezse muhakkak doktora danışın probiyotik takviye verecektir.

Aryanında 6. Ay kontrolünde astigmat var önemli bişey değil 1 yaşında tekrar kontrol ettirin dedi muane kağıdı duruyo 1 yaşında götürücem bende

Ya ben uyku düzenimi çok fena bozdum gece sabaha kadar otur de sorun değil ama sabah erken kalk de pskolojim bozuluyor 11 iyi şuan için biraz buna alışsın vücut sonra bi ara daha da erkene çekerim inşllh

Aryanında 6. Ay kontrolünde astigmat var önemli bişey değil 1 yaşında tekrar kontrol ettirin dedi muane kağıdı duruyo 1 yaşında götürücem bende
Bizde 6 aylıkken yaptırdık aynısını dedi doktor her 3 bebekten birinde oluyor astigmat demişti sonra düzeliyor bu aylarda normal demişti 1 yaşında gidicez bizde

Bu yorumun içimi rahatlattı teşekkür ederim doktora yazmayı düşünüyordum
Önemli olan gördüğünü uygulamaya çalışması. Mesela Deniz çorabını eline alınca ayağına geçirmeye çalışıyor. Tarağımı alıyor saçında gezdiriyor
Şu durumda hiç baybay yapmasa da dert değil ki hala bi yapar bi yapmaz. Yap diyince yapmıyor ama topu delikten geçirince kendini alkışlıyor

Kaanda ayagindan coraplarini cekip cikariyo bana bakip guluyo oglum giyin onlari ayagina usursun diyorum coraplarini alip ayaginin uzerine koyuyo cok tatli oluyolar buyudukce iletisim kurmalari arttikca guldurup eglendiriyolar insani

Kızlar oğlumda iki gündür ishal oldu. Üşüttü mü yediği bişiy mi dokundu bilmiyorum. Haşlanmış patates lapa muz veriyorum başka ne vereyim ishal için sizce

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…