2020 Şubat Anneleri

Peki hic portakal, mandalina deneyen oldu mu ?
Kaan limon yemeyi cok seviyo bazen kucuk bir kismini kesip veriyorum c vitamini niyetine bi guzel kemiriyo bi kerede kabuguyla mandalinaya dalmisti 😀 1 yas yaziyo normalde tabloda ama suan versek bir sorun olur mu acaba suyunu falan sıksak
Biz yediriyoruz bir kaç akşamda bir bizimle oturuyor yiyor biraz pişik olabilme ihtimaline karşı gözlemledim şükür olmadı 🙏

Kızlaarr napıyosunuz baya sessiz kalmış buralar☺️☺️ Ben 15 inde işe başladım çok çok iyi geldi evden dışarda olmak tabi maaş almakta ayrı bir tat verdi🙈🙈 gerçi 1 ay sonra yine doğum iznine ayrılacağım ama olsun. Yamana da annem bakıyor süt sağmıyorum zaten sağsamda gelmiyor🙈🙈 yemek çok güzel yediği için yemek yoğurt fln yiyor gittiğimde de emziriyorum çok zorlanmadık şükür🙏🙏

Ara ara girip okuyorum da ne kadar pimpirikli insanlar var🤣market sütünden yoğurt yapmak nedir ya 🤣kızım 10aylik oldu domates sebze meyve herşey verdim her akşam yarım portakal ve muzda veriyorum sabah yumurtayı beyaziyla veriyorum vitamin beyazda .deneyin korkmayın bu kadar baktınız alerji geri adım atarsınız.Birakin bulamaclari muhallebileri bebe bisküvilerini zaten faydası yok 😁organik salcali yemeklerde verilir bebeklerimiz büyüdü dün balık verdim eminim annelerimize sizi sizin gibi büyütmüştür 😏

Ara ara girip okuyorum da ne kadar pimpirikli insanlar var🤣market sütünden yoğurt yapmak nedir ya 🤣kızım 10aylik oldu domates sebze meyve herşey verdim her akşam yarım portakal ve muzda veriyorum sabah yumurtayı beyaziyla veriyorum vitamin beyazda .deneyin korkmayın bu kadar baktınız alerji geri adım atarsınız.Birakin bulamaclari muhallebileri bebe bisküvilerini zaten faydası yok 😁organik salcali yemeklerde verilir bebeklerimiz büyüdü dün balık verdim eminim annelerimize sizi sizin gibi büyütmüştür 😏
Yani bu yazdığınız uslup biraz olmamış sanki kendi fikrinizdir saygı duyarım ama insanların çocukarını büyütme şekliyle bu şekilde alay eder gibi konuşmak çok yanlış bence. Siz şanslıymışsınız ki çocuğunuzda alerji, pişik, bütün vücüdunda kabarma vs. yaşamamışsınız ben bunları yaşayacağıma ve çocuğumun canının acımasına sebep olacağıma ayına uygun şeyleri vermeyi tercih ederim ki zaten ömrü boyunca yiyecek bunları 2 ay geç tanışsa bence sıkıntı olmaz.
Herkes çocuğunun iyiliğini düşünür siz bu şekilde çocuğunuzun iyi olacağına inanıyorsanız böyle devam edin ama başkalarının cocuğuna nasıl baktığıyla ilgili alay eder gibi yorum yapmayın bence.

Zaman annelerimizin zamanı değil. Eskiden sütlere en kötü ihtimalle su katılırdı,artık bozulmasın diye ilaç atılıyor. Bilmediği yerden süt alıp yoğurt yapan biri de, sağlıklı besleniyor sanarken ilaç yiyor.
Saydıklarınızın hepsini ben de veriyorum, bunda bi tuhaflık yok. Herkes veriyor , vermeyen de bir kaç ay içinde verecek. Alerjik bebeği olanlar tabiki temkinli gidecekler.
Alerji bir bak dene bakalım denecek bir şey değildir. Yaşasaydınız daha ciddiye alınması gereken bir şey olduğunu anlardınız.
Biz burada bilgi paylaşıyoruz. Herkes istediğini yapıyor. Kimsenin ne yediği yedirdiği de bizi ilgilendirmiyor.

Yani bu yazdığınız uslup biraz olmamış sanki kendi fikrinizdir saygı duyarım ama insanların çocukarını büyütme şekliyle bu şekilde alay eder gibi konuşmak çok yanlış bence. Siz şanslıymışsınız ki çocuğunuzda alerji, pişik, bütün vücüdunda kabarma vs. yaşamamışsınız ben bunları yaşayacağıma ve çocuğumun canının acımasına sebep olacağıma ayına uygun şeyleri vermeyi tercih ederim ki zaten ömrü boyunca yiyecek bunları 2 ay geç tanışsa bence sıkıntı olmaz.
Herkes çocuğunun iyiliğini düşünür siz bu şekilde çocuğunuzun iyi olacağına inanıyorsanız böyle devam edin ama başkalarının cocuğuna nasıl baktığıyla ilgili alay eder gibi yorum yapmayın bence.
Alay etmek ne hattime yanlış oldu galiba.cok nadir giriyorum buraya hala salcami mandalinmi diye konusulunca şaşırdım Alerjik bebek nasıl bilmiyorum o yüzden konuşmam gerekirdi Allah yardım etsin kusura bakmayın kimseyi kırmak istemem anneler.😔

Alay etmek ne hattime yanlış oldu galiba.cok nadir giriyorum buraya hala salcami mandalinmi diye konusulunca şaşırdım Alerjik bebek nasıl bilmiyorum o yüzden konuşmam gerekirdi Allah yardım etsin kusura bakmayın kimseyi kırmak istemem anneler.😔
Bu devirde en çok annelere yükleniliyor maalesef hala annelere çocuğuma yetebiliyormuyum hissini yaşatan çok insan var ( aç bu çocuk mama ver sütün yetmiyor, bak çok ağladı kesin aç, sütün zehirliyor gibi okadar çok şey sölemiyorkii) sizin yazdığınızda biraz ona benzeyince bende tutamadım kendimi bende sizi kırdıysam kusura bakmayın☺️

Kızlar şu ısırma olayının önüne geçebilen var mı ya 😳😣

Kızlar şu ısırma olayının önüne geçebilen var mı ya 😳😣
Benimki artık mememi ısırmıyor ilk başlarda ısırdı bi kaç kere memeden çekip ısırmak yok dedim gülmeden ciddi bir şekilde o zamandan beri ısırmıyor ama benim elimi kolumu omzumu babamında omzunu ısırıyor ama annemi ve eşimi ısırmıyor bunu neden yapıyor anlamaya çalışıyorum bende

Marketteki günlük süt yoğurt için en güveniliri uzmanlar bile böyle tavsiye ediyor. Ben market sütüyle yapıyorum bir de bu sütçü sütünden brucella hastalıği geçirdim lisedeyken
Selam
En azından günlük sütle yapıyorsundur galiba.
Lisedeyken hatırlıyor musun acaba kaynatılmadan mı içmiştin?

Dun bim e tarti gelcekti esime dedim evdeki bozuldu al bugun almis korktugum basima geldi sabah tartildim 60.20 ciktim hayatimin şoku 😱😱
Dogumdan 10 gun sonra bile 55 kg dum 😭
Ah su duzenli ve dengeli saglikli beslenememek iste sonu bu 😪😪

Selam
En azından günlük sütle yapıyorsundur galiba.
Lisedeyken hatırlıyor musun acaba kaynatılmadan mı içmiştin?
Tabi tabi günlük sütle yapıyorum annem çok kaynatirdi çok önem verirdi hiç kaynatmadan içer miyiz ve biz Erzurumdaydik sütun memleketi yani doğal köyden geliyordu sutcumuz valla uzmanlar bile artık böyle tavsiye ediyor yine de herkesiin kendi tercihi tabi

Dun bim e tarti gelcekti esime dedim evdeki bozuldu al bugun almis korktugum basima geldi sabah tartildim 60.20 ciktim hayatimin şoku 😱😱
Dogumdan 10 gun sonra bile 55 kg dum 😭
Ah su duzenli ve dengeli saglikli beslenememek iste sonu bu 😪😪
Ben 54 kiloyum hiç spor yapmadım düzenli beslendim beyaz ekmek yemedim hamur işi fazla yapmadım. günde iki öğün yedim arada meyve atıştırdım .eski kıyafetlerim olmaya başladı. Düzensiz ve zamansız beslenince kilo alıyorsun.

Ben 54 kiloyum hiç spor yapmadım düzenli beslendim beyaz ekmek yemedim hamur işi fazla yapmadım. günde iki öğün yedim arada meyve atıştırdım .eski kıyafetlerim olmaya başladı. Düzensiz ve zamansız beslenince kilo alıyorsun.
Ben de 69 oldum kaldı 9 kilo senin yaptığın gibi ben de iki öğün yiyorum hamur işi ağzıma sürmedim 4 aydır tatlı da😞Ama az kaldı 2 ay daha dayanacak artık. 95lerden buraya geldim yola devam🙏

Ekmek ben hic yemiyorum yersemde bugday cavdar falan yiyorum tatliyi kestim paketli urun olarak sadece cok tatli krizine girince yuzde 85 bitter cikolata atiyorum agzima. Gun icerisinde yemek yiyemiyorum aperatif seylerle gecistiriyorum mecbur. Kiyafetlerden yana sıkıntım yok evde giydigim her kiyafetimi giyebiliyorum sadece bir kac pantolon aldim. Hayatimda 50yi gormemisken 60 cok kotu oldu. Annemde emziriyosun somuruyo seni surekli normal suan emzirme isi bitince verirsin kilo diyo ama bu boyle gitmez 🥴

Kızlar kızıma bugün balık verdim kereviz havuç soğan pişirdim buharda zeytinyağı biraz limon ve balık ayıklayıp ezdim çatalla çok sevdi sizede fikir olsun 💕

Birde bizim geç uyanma konumuz vardı biliyorsunuz ki 😁 onu da biraz düzene soktuk gibi 11- 11.30 gibi uyanmaya başladı ama akşamları da erken uyutuyorum 10.30–11 gibi uyutuyorum. Erken uyusun diye gündüz bir uyku yaptırıyorum sizinkiler gündüzleri kaç uyku uyuyor ?

Kızlar kızıma bugün balık verdim kereviz havuç soğan pişirdim buharda zeytinyağı biraz limon ve balık ayıklayıp ezdim çatalla çok sevdi sizede fikir olsun 💕

Birde bizim geç uyanma konumuz vardı biliyorsunuz ki 😁 onu da biraz düzene soktuk gibi 11- 11.30 gibi uyanmaya başladı ama akşamları da erken uyutuyorum 10.30–11 gibi uyutuyorum. Erken uyusun diye gündüz bir uyku yaptırıyorum sizinkiler gündüzleri kaç uyku uyuyor ?
3 saat arayla 2 uyku. Gece uykusuna yatis da 4 5 saat arasi degisiyo en son uyandigi saatten

X