2020 Şubat Anneleri

Nasıl gün içinde çıkarıyorum ama kaka yapıcağı zaman falan eli yüzünde hep vuruyp burnuna gözünden başlıyo eldivenle bile yoluyo sonra ağlıyo nasıl, bugün üzerine düşüyüm bakıyım emzik konusunda

Bizimki de kendini yolup duruyor . Dün gece 5 gibi bir ağlamaya başladı bakıyorum neresi acıyor diye. Ama nasıl ağlıyor babası geldi yan odadan ne oldu diye soruyor. Sakinleştirdik uyumuşuz. Sonra uyandım ki eşim başımda kucağında kız, öykü nerde diyorum sen niye aldın dedim.? Ağladı sen duymadın diyor şok oldum. Gece o kadar uykusuz kaldım ki duymamışım. Sabah yüzünü çizdiği için ağladığı anlaşıldı. Deniz böyle şeyler yapmazdı. Onunda ellerini hemen açtım ama kız iki eliyle resmen yoğuruyor yüzünü

Aynen öyle valla gözünden korkmasam yol parçal kendini dicem öyle öyle öğrenicek napım ama gün içinde açıyorum elini ağzına getirdikçe hayır diyorum anlıyo gibide gece parçalar diye korkuyorum

Ne olduuu sabah kalktı emzirdim uyudu gazını falan aldım sonra mırıldandı kakadan heralde altını değiştiriceğim zaman bi gaz çıkardı sonra hırıltısı var bununu açtım ama geçmiyo hırıltısı bunu anlamış değilim,
Sonra kahvaltı hazırlıyorum bi yandanda annemlerdeyim 1 haftadır,
emziği yıkadım geldim uyucaktı zaten de işte emzirmedim emziği verdim aldı hemen yatırdık beşiğine emiyo bıraktım mutfağa gittik, çıkardı gittik verdik falan derken baktım ses gelmiyo bi gittim uyumuş emzik ağzında sonra çıkarmış emziği inşallah uzun sürer uykusu bu arada saç kurutma makinası sesi sürekli açık,
Babam sese deli oluyo adam bide evden çıkamıyo katlanıyo napsın
Bugün üzerine düşücem alışsın yaa annemi dinlemediğime pişman oldum valla o hep diyodu ona arkadaş olucak alışsın diye bende uslu diye vermiyodum ne biliyim bu kadar cingar çıkarıcağını

Bende buyuk ihtimal ayrintili usg yi cektirdigimiz radyoloji uzmaninda yaptiracagim kalca usg sini ozel klinigi var ne kadar az insan o kadar az risk insaAllah bir sorun cikmaz.

Bu arada ben tirnaklarini kesmeme ragmen hala eldivenlerini cikaramadim arada altini alirken bir de emerken cikariyorum memeyle temas kursun diye minciklayip masaj yapiyo emerken cok hosuma gidiyo elleri hep soguk o yuzden takiyorum siz cikardiginizda da soguk oluyo mu ? Bebeklerin elleri ve ayaklari isinmazmis zaten vucudu gibi ama bana sanki hasta olacakmis gibi geliyo bilemedim

Bu arada bugun mecbur hastaneye gitmek zorunda kaldik ozel hastanede suan vaka duymadigimiz icin biraz ona guvenerek gittik. Oglum gunlerdir huysuz 7 24 agliyo sanki iskence yapiyosun bir yerlerini kesiyosun gibi ve surekli emmesine ragmen araniyo gaz cikarirken yanagimi ve burnumu emiyo cuk cuk diye istahli istahli bir de reflu olduk sanirim emdikten sonra 2 corba kasigi kadar kusuyo ve uykusunda oguruyo agzina geliyo ictikleri yuzunu eksitiyo acaba dedim refluden mi bu huysuzlugu belki midesi ona rahatsizlik veriyodur. Bir de hipp i degistirdim gaz yapiyo diye similac aldim icerisinde palm yagi olmadigi icin guvenip aldim kabiz olduk 3. Gun bugun kakasini yapamiyo ikiniyo ikiniyo kizariyo sonra basiyo yaygarayi dedim fitil falan versin bari.
Muayene etti doktorumuz hicbir seyi yok dedi sadece ufurumu hala devam ediyormus bebek bu aglar dedi reflu icin suanlik bir sknti yok cunku kilo alimi iyi eger kilo alamazsa reflunun tedavisine basliyoruz dedi oglum 5450 gr olmus doktora sutum mu yetmiyo acaba o yuzden mi huysuz agliyo diye aksamlari 1 olcek mama verdim dedim sutun yetmese bu cocuk boyle kilo alir mi doyuyo masaAllahi var bana 2 ayda 1800 gr yetiyo siz fazlasiyla almissiniz dedi anladim ki oglum tamamen huysuz ve gercek anlamda arsiz bir bebek doyma hissiyati hayatta yok meme mama corba versen hepsini sirayla icer o yuzden artik sutum mu yetmiyo acaba hasta mi bir yeri mi agriyo diye kuruntu yapmaktan vazgectim

Bizimkine ne sac kurutma makinasi ne anne karni ne ninni... Krizi tuttugu zaman hic birini kendi aglamasi yuzunden duyup sakinlesmiyo

Bende dayanamayıp doktora götürdüm
Dün gece iki kere boğuluyodu balgam geliyo sanırım
Hastaneyi öyle gördüm daha çok korktum zaten girişte ateşimizi ölçtüler az ilerde güvenlik bırakmadı heryere şerit çekmişler nereye diyo randevumyz var dedim geçtik millet diken üstünde
Doktor dinledi kan tahlili ve akciğer filmi istedi antibiyotiğe başlayabiliz dedi 13.30 da gidicem sonuç için
Göz için muayene olmadık dedim 6.aya kadar olur dedi
Kalça usg sini sordum 2.ayda gelmen lazım dedi hem aşınıda yaptırman gerek dedi
Yüzündeki kızarıklıkları sordum bazen kızarıyo bazen sönüyo dedim anne sütünden dedi yediğin içtiğin ile alakalı dedi,ama neyin yaptığını demedi
Bu konuda fikri olan varmı ne yapar sizce süt ve yumurta yiyemiyorum zaten sadece börek ve keklerde yiyorum
Doktora bişey soruyom ama oda diken üstündeydi geçiştirdi çok durmayın dedi
İnşallah bişey çıkmaz minnacık kolundan kan aldılar
Moralim hiç iyi değil

Bizimkine ne sac kurutma makinasi ne anne karni ne ninni... Krizi tuttugu zaman hic birini kendi aglamasi yuzunden duyup sakinlesmiyo
Senin çok sancılanıyo demekki canım bence sen mamayı kes bi verme bakalım sütün yetiyodur maşallh kilosuda iyi mama dokunuyodur anne sütünü daha iyi sindirir sakinleşir belki az veriyodun zaten dene bence bunu,
Bizde 7/24 açık fena alıştırdım ya

Mamayi her zaman vermiyorum canim vermedigimde de ayni hemen hemen. Suan tek fark eden kakasini 3 gun yapamamis olmasi
Cildirmama cok az kaldii

Geçmiş olsun çıkmaz inşallah,
Şarküteri ürünleride yapıyo tabi her bebek farklıdır ben yumurta tüketiyorum ama kızarıklık olmuyo o dediğim gibi deneyerek öğrenirsin günlük yediklerni çıkararak dene bi istersen,
Benim kızımında hırıltısı var zor nefes alıyo açıyorum ama yok geçmiyo genzinde var sanırım gidemem doktorada napıcam bilmiyorum

Mamayi her zaman vermiyorum canim vermedigimde de ayni hemen hemen. Suan tek fark eden kakasini 3 gun yapamamis olmasi
Cildirmama cok az kaldii
O zaman bi rezene kimyon çayı yap ver ben günlük veryorum,
Ben yarım su bardağına yarım çay k kimyon yarım çay kaşığı rezene kaynatıyorum demleniyo ılıyo 2 3 kaşık veriyorum rahatlatıyo gerçekten
Dün verdikten sonra emiyofu hatta baktım bıraktı memeyi gülüyo bana ala alla normalde kendi bırakmaz hayatta bi baktım popodan gaz çıkardı ıkınmadıda şapşal şapşal gülüyodu bide bu bebeleri anlmak çok zor

Cildirmama cok az kaldii
Mamayı 2 3 gün vermesen vücudu anca alışır zaten mamayı atana kadar kaç kaka yapması gerek

Kızlar bizde dün 1.ay kontrolüm üze gittik. Şansımıza hastane bomboştu. Korka korka girdik çıktık. Gitmeden sabah annem oğlumun başının arkasında enseye kulak arkası arası Bi yerde küçük Bi beze farketti. Doktora gösterdik. Bi ay kontrol edelim büyüyomu büyümüyormu dedi. İkinci ay olmadı Bi görüntüleme yaparız dedi. Dünden beri çok kafam takıldı nerden çıktı bu beze şimdi diye. Sizlerde böyle Bi durumla karşılaşan varmı

Gazini cikartiyo zaten onda bir problem yok ama sanki cocuk gaz cikardikca icinde daha cok birikiyo karni hep gurul gurul saldikca yenisi geliyo nasil oluyosa benden yediklerimden dicem dogru duzgun bir seyde yemiyorum gaz yapacak diye

Anaa o cizgi gitmiyo muu
Hamileyken karnim sis diye belli olmuyodu dogumdan sonra cok belli oldu
Bi hamile kaldik gobek cizgisi catlaklar sezaryen yeri derken vucut deforme oldu
Gerçekten ben bile bakamıyorum eşim zaten beni anne olarak görüyor artık
İnşallaah rengi açılır enazından göbek deliğim bile siyah herhangi bir güzellik merkezinde bunun için birşey var mı acaba böyle yaaşayamam çünkü

Kimyasal olarak soyucular olabilir renk acma islemleri vs ama ne kadar erkili olur bilmiyorum insaAllah zamanla duzelirler yaa
Benimkisi beni anne olarak gormuyo hala 2 kisiyiz saniyo

Kanda biraz enfeksiyon çıktı antibiyotik verdi 1 hafta kullan dedi iyi olursa bak tekrar gelme dedi izonetik ile temizle dedi izotoniği kaç kere yapayım dedim bi zararı varmı dedi yok dedi tıkandıkça yap dedi
Evin içinde hasta ettik bebeği çok dikkat etmemize rağmen
Kayınvalide üst katta oturuyo kızının çocuğuna bakıyo 2 yaşında hep alerjik tıkanıp duruyo burnu akıyo hep gelip çocuğu kucağına istiyo rahatsız oluyodum hep öpüyodu çocuğu hiç gün vermiyo acaba ondanmı oldu sinirlerim bozuldu

Kızlar çok yorgunum. Gündüz Deniz gece defne. Deniz yapışık ikiz gibi peşimde. Hep beraber olacağız. Dans ederse bende etmek zorundayım. Olduğu odadan Çıkarsam tutup geri getiriyor. Tuvalete bile koşarak hızlıca giriyorum kapıda bekliyor. Birde kucak istiyor hiçbir zaman kucak istemeyen çocuk kucağıma almamı istiyor. 15 kilo çocuk sürekli nasıl alıyım ki. Kızda gündüz annemde yakında onu annesi bilirse şaşırmam. İnş. Eşim esnek çalışmaya geçerde biraz onun üstüne atarım çocukları şuan yapışık ikizim yanımda bana yaslandı oturduk tv. Seyrediyoruz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…