2020 Şubat Anneleri

evet cnm uyanmasina ayarlaman hayli zor gerçekten ve sabirla deva ediyorsun sut varken de mama vermek sinir bozucudur inanirim bende sut olmayinca mama yapinca sinirim bozuluyor ama ne denediysem goguslerimi dolduramadm sutu indirio sonra bitince kizmaya baslio hep oyle aksin istio cekmio 1 saat duruyor sonrasi mama vermek zorunda kaliyorum 😞

😂😂bu iyiymis acaba bende sagsam cogalirmi😁
Hiç kafaya takmamak lazım. Tabi keşke ek bişeye ihtiyaç olmasa ama sonuçta anne sütü alıyor ya buna şükür.
İlk bebekte süt daha boldu herhalde dimi?
Yorgunluktan azalıyodur uykular düzene girince artar umarım.

Hiç kafaya takmamak lazım. Tabi keşke ek bişeye ihtiyaç olmasa ama sonuçta anne sütü alıyor ya buna şükür.
İlk bebekte süt daha boldu herhalde dimi?
Yorgunluktan azalıyodur uykular düzene girince artar umarım.
Evet onda coktu eskiden mama veriyorum diye kendimi kotu hissetmisdim ama aglayan bir cocuga da ne yapabilirim onu verince doyuyo ama beni birakmasindan da korkuyorum cunku emzirmeyi seviyorum🙄 kavgalari basladi sanirim yavas yavas birakicak ama ben inatla emzircem pes etmicem😞

Benimde sütün tazyikli olması ile başım dertte. Alışsın istiyorum ama bu kez ağlamaktan ememiyor. Ağzından çıkarınca iki göğüste de bir kanal var oralar fışkırıyor peçete ile bastırıp önünü kesiyorum. Yoksa çocuğun her yeri süt içinde kalıyor. Artık sürekli sağmıyorum dışarı çıkacaksam. Göğüste bu tempoya alışsın istiyorum ama uzun süre Sağmazsam sertleşiyor benim canım acıyor. O dediğin uçlardan almıştım acaba işe yarar mı. Bir kere göğsümü boşaltmıyor hep dolu çok rahatsızım.
Bebekleriniz kac saatte bir emiyor gündüzleri?

Evet onda coktu eskiden mama veriyorum diye kendimi kotu hissetmisdim ama aglayan bir cocuga da ne yapabilirim onu verince doyuyo ama beni birakmasindan da korkuyorum cunku emzirmeyi seviyorum🙄 kavgalari basladi sanirim yavas yavas birakicak ama ben inatla emzircem pes etmicem😞
Kaç aylık oldu canım bizimki de mama ile doyuyor anne sütü yetmiyor bizimki 2 ay olacak bizde çok kavga yok ama süt azaldı beninde sanırım az emdiği için mi

Kusma var mı sizinkikerde bizimki mama ve memeden sonra kusuyor az bazen çok normal diyorlar fazlasını çıkarıyormuş

Boşaltamıyosa mecbur sağacaksın. Meme doluysa ikinci emzirmede de aynı memeyi ver dicem ama o zaman diğer meme bekledikçe iyice sertleşir herhalde.
Aynen dediğin gibi oluyor . Elle sağ demişti bir arkadaş ama oda göğsümde hassasiyet yapıyor En çok elektrikli pompa rahatlatıyor kuş gibi hafifliyorum. Yağlı süte ulaşamıyor kilo alımı azaldı sanki 5.350 çıktı şimdi iyi mi kötü mü bilmiyorum.

Kalça ultrasonu kaldı gitsek mi dediğimiz herkes siz kafayı mı yediniz diyor. Eşimin komutanı gözünle bak işte anlaşılır herhalde demiş 🤣 ne günler göreceğiz kimbilir. Erzurumlular hep dışarda nasıl bir cesaret bu bilmiyorum.

Eşim akşamdan beri yatıyor korkuyorum inş. Basit bir soğuk algınlığıdır. (15 dakika karlı havada araba temizliyor ne kıymetli şu arabaları. )😡

Ben yine uğraşmaktan şikayetçi değilim. Bazen acıktığında hemen doyuramıyorum ondan şikayetçiyim. Uyanacağı zamanı kestirip ona göre süt ayarlamaya çalışıyorum ambale oldum artık. Gece çok zor oluyor.
Bu şartlarda mama vermeden hallettim şimdiye kadar nadiren süt bulunmaz da çok acıkırsa diye hipp bulunduruyorum kriz anlarında veriyorum. Dolaptan süt vermek istemiyorum ama bi şişe bulunduruyorum. Bazen o da olmazsa çok ağladığında mamaya ihtiyaç olabiliyo. Sütüm varken mama vermek de ayrı sinir bozucu ama özellikle evde tekken bazen sağmaya fırsat bile olmuyo. İnşallah düzelir artık.
Bebeginizi kac saatte bir emziriyorsunuz?

Gündüz çok uyumuyor gece 4 saat uyuduğu bile oldu ne ara mama yiyecek diye kara kara düşünüyorum acıka uyanırdı sanırım diyorum uyandırmak da istemiyorum çünkü çok sık uyumuyor
3 saatte bir beslemek ideal zaten bırak uyusun. Gece 4 saat uyur çok güzel işte :)

Kusma var mı sizinkikerde bizimki mama ve memeden sonra kusuyor az bazen çok normal diyorlar fazlasını çıkarıyormuş
BEn ilk 1 ay gaz sorunu yaşmadım çok kusuyodu yafa ben gazı anlamıyodum ağlamıyodu uyuyodu dikkat etmiyodum,
Sonra gözlemledim gazı olduğu veya hıçkırık tutucağı zaman kusuyodu, hatta ilk zamanlar burnundan da çıkıyodu sürekli, hala aynı devam ediyo mesela ama eskisi gibi daha fazla değil sadece hıçkırıcağı zaman biraz çıkıyo ağzından 2 ay 4 günlük

Bizim de 3 gün önce çıktı önce güzelce dualarla yıkadık oğlumu öncesinde ben de girip abdest aldım yikandim. Sonrasında halasina ziyarete gittik sağ olsun ablam çok düşüncelidir tatlı bir sepet yapmış adettendir diye içinde minik minik şeyler var tabii ki bunlar illa olacak diye bir şey yok maksat eğlenmek olsun 40 fotosunu da çekip günü bitirdik
Çok şıkmışş süper olmuş.. güle güle büyüsün inşallah.

Yok keşke becerebilsek, olsa emzirmez miyim canocum.
Kaç kez tıkanıp nefessiz kaldı. Şimdi süt ağzına dolunca ağzından memeyi çıkarıyo çığlık çığlığa bağrıyo. Az önce yine meme verdim ,resmen sinir krizi geçiriyo. Öğlen güzel emdi mesela çünkü biraz sağıp vermiştim o zaman rahat içiyo. Ama sürekli sağıp verdkten sonra anlamı yok, hem sağdıkça tazyik artacak.
Bunla şimdilik çözüm bulursak ilerde silikonu da aradan kaldırırız.
Ezgi de tıkanıyo öksürüyo sinirleniyo ağlıyo al al al tamam geçti diyorum. Geri alıp emiyo şükür.. boğulcak diye mi korkuyosun? Maşallah iyi toparlıyolar:)

Kv gitti benimde hastalandi 3 gundur tekim.
Geceleri aglayan cocuk simdi 7 24 huysuz
Emince uyuyo birakinca ne kadar uyursa artik o sirada uyumak yerine az az ev isi yapmaya calisiyorum bulasik camasir vs uyaninca agzinda memenin olmadigini anladiginda basiyo yaygarayi 🥴
Kisir dongu icinde yasiyoruz 51 gunluguz bugun 3. Ayinda duzelicek insaAllah diyip safak sayiyorum 😩
Bir de bugun 2. Gunumuz 90 cc lik mamadan sonra hala kakasini yapamadi ☹️ her gun 4 5 kere yapmaya alisik oldugu icin birikti cocugun icinde asiri sanci agri yapiyo 2 gundur ikinmaktan helak oldu yavrum.
Belki cikartmasina yardimci olur diye 1 cay kasigi zeytinyagi iciriyorum 2 gundur bi zarari olmaz dimi onu icince daha rahat uyudugunu farkettim rahatlatiyo sanirim 🤔
Zeytinyağı bende vermiştim bı kere o zaman yapmıştı kakasını zararı olmaz günde iki kere falan verilebiliyo diye biliyorum şifa olsun ya ama bozma moralini yapicaktir mutlaka belki mamadan değildir normaldir yani

X