2020 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

arkadaşlar bumenenjit aşısı yaptıran yada yaptıracak var mi ?
5. ayda yaptırmayı düşünüyordum. sonradan vazgeçtim büyüyünce tek doz yaptırayım diyorum

ya bebegi diş cikarma belirtisi yasayan var mi mahvoluyoruz kac gundur krize giriyo cocuk. eli hep agzinda deli gibi salya akiyo. dudagini da yemeye basladi. cok agliyo napicagimizi sapittik. ne zaman cikar acaba belirtilerden sonra

arkadaşlar bumenenjit aşısı yaptıran yada yaptıracak var mi ?
5. ayda yaptırmayı düşünüyordum. sonradan vazgeçtim büyüyünce tek doz yaptırayım diyorum
Menenjitin en yaygın görüldüğü aylar 12 ay civarı dolayısıyla Allah göstermesin sen tek toz yaptırayım derken çocuk menenjit geçirebilir, en iyisi en erkeni artık 2 aydan sonra yapıyorlar, ben çekindiğim için coronanın ilk zamanlarında doktorla konuştum 6.aya erteledik evdeki rotayı yaptık

Screenshot_2020-05-22-23-51-54-627_com.instagram.android.png

Bizim doktor birazcık farklı bi tablo vermişti 2.ay kontrolünde 15gün sonra gitmeyi düşünüyorum menenjit aşısı ve ek gıda ile ilgili konuşmak ve genel kontrol için, umarım 15yaş altı yasak kalkmış olur diğer kızım problem oluyor yoksa gidemiyorum bi yere

Meraba sevgili anneler 😊 konusmalara genel bi cevap yazmak istedim😊 kan damlasi devletin verdigini kullaniyorum icindeki parabenleri doktoruma sordugumda çocuklar soluduklari havada bile o kadar kötü gazlara maruz kaliyorlar ki damlanin içindeki minimetrik parabene takilmamalisin dedi😊 suan 4 buçuk aylığız. 2 haftadir kucagimizda ve koltuk köşelerinde oturtma denemeleri yapıyoruz doktor eline cingirak vs vermemizi söyledi dik durmasi başını tutmasi icin. Yaklasik 1aydir dönüyoruz dönmelerimiz seri çok şükür 😊 hala ek gidaya gecmedik biz yemek yerken cok dikkatli izliyor bu dikkatini kaybetmemek icin iki gündür meyveleri agzina degdiriyoruz😊 öyle tatli yalaniyor kii tam yemelik😍 henüz hic tv izlemedik kitaplarla cok icli dıslıyız. Ben okuduktan sonra ona veriyorum kendisi sesler cikariyor okuyormus gibi😊😊 en kötü özelliğimiz insan yabanisi olduk ciktik. Karantina günlerinde anne baba ile cok zaman geçirince simdi kimi görse bagiriyor agliyor. 2 gün sonra memlekete gidecegiz aileleri görünce biraz zorlanacak ama inşallah cabuk alisir sosyallesmesini cok istiyorum🙏

Bebeğini paylaşmakta zorlanan varmı.
Kimsenin kucağına veresin gelmiyor.
Ben de hiç hoşlanmıyorum bir tek babasına verirken keyifliyim
Bunda 3 günlükken bebeği yanıma vermeyen benimle kalsın diyen evdeki herkes gidince çocuğu annem diye seven biri gelince babannem diye seven şahsın da etkisi büyük

Bunda 3 günlükken bebeği yanıma vermeyen benimle kalsın diyen evdeki herkes gidince çocuğu annem diye seven biri gelince babannem diye seven şahsın da etkisi büyük
Nasi yani vermeseydin keşke yanına bunlar var ya sınır tanımıyorlar gerçekten

Ben normal diye debelenip sezeryana alındım son dönemde kaşınmaktan uyuyamistim ilk gece hastendeydik ikinci gece kendime guvenemedim çok yorgunum duyamam diye üçüncü gün alayım dedim ben çok yoruldum bu gecede benimle kalacak dedi ben de çocuk benim ver diyemedim kitlendim kaldım
İnsanın basireti bağlanıyor bazen ver çocuk benim diyemedim
Kayınpeder de delirdi babam dediğini duydum bir kere hopp dedim doğru sevin baba değil dede diyeceksin kayınvalide de mesajı aldı daha da demedi annem Allah'tan
İlerde bende kayınvalide olacağım ne yapmam gerektiğini bilmiyorum ama ne yapmamam gerektigini çok iyi biliyorum
Lohusa geline mezarın açık deyip aglatmayacagim mesela değişik bir kafa ne ağladım ilk zamanlar ben ölürsem beni hatirlamayacak diye kafayı yiyordum
Sonra 40 günlükken abdest aldırmaya kalkmayacagim ufacık bebeğe ben ne alaka dedim diye kaç gün konuşmadı benimle
Sonraaaa suyu lavaboya dökülmez diye gelinimin torununu yikadigi suyu beşlik şişeye doldurup ağaç dibine dökmeyeceğim
Sonraaa sonraaaa benimki anlatmakla bitecek gibi değil

Aynen bende sadece babasına verince huzurlu oluyorum. Dede ve babaanne çok.merakli annesi ve babası olmaya böyle abarta abarta paronayak şekilde sevmelerini anlamıyorum annesinden daha çok seviyormuş havası yaratıyorlar bu yüzden de paylaşmakta zorlanıyor insan

X