2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Göğüs ucu yara olan kızlar
Benim göğüs ucum 1 cm kadar yarık ucu
neler denedim lansinoh krem,gümüş kapak,garmastan krem,kendi sütüm ,plastik kalkan

tek fayda eden hakiki zeytinyağı oldu saat bası sürüyorum yumuşadı artk emerken sızlamıyor. Sürüyorm az açık bekliyorm sonra kapatıyorm
Deneyin bana dua ediceksiniz

Hani 1-2 aylık bebek 16 saat uyurdu ya bebeğim gündüz hiç uyumuyor😢 yatağımı yeni topladım🤦🏻‍♀️ Evi toplamak için eşimi bekliyorum. Kucağım dışında mümkün değil durmuyor tam bir atak haftası😩
Aynen bizde böyleyiz birkaç gündür. 45 günlüğüz şuan. Gündüz hep memede uyumak istiyor, yatarak emzirip dalınca çekiyorum en fazla 15 dk uyuyor sonra birden açılıyor o gözler. Gündüz uykuları azalacaktı biliyorum ama böyle birden mi oluyormuş bu ya 😭 3 saatten 15 dkya düşmesi çok ani oldu :KK43: kaç gündür ev almış başını gidiyor ne yemek yapabiliyorum ne yiyebiliyorum. Evde yalnızken namazlarıma bile yetişemiyorum 5 dk bıraksam katıla katıla ağlıyor. Ne yapıcaz böyle ne zaman geçecek bu halleri

Merhaba kızlar benim oğluşun 8 haftalık oluyo yarın ve doğum iznim bitiyor 🙈 haftaya derslere başlıyorum uzaktan eğitimle. Süt sağmam gerekecek ama nasıl başlasam bilemiyorum. Kaç ml vermek lazım hiçbir fikrim yok. Şu anda emzirmeden sonra biraz sağıp biriktireyim diyorum. 3:30-20:00 arası derslerim var aralara 10 dk mola koydum ama yine de sağmam gerekir diye düşünüyorum. Yol gösterebilecek var mı bana nasıl yapayım.

Zeytinyağını denedim, gece az mamasına kattım. Sabah kaka yapılmış, öyle kabız da değil gayet sulu. Anlamadım bu zamana kdr neden yapmadı. Yoksa kendi vakti mi gelmişti zeytinyağının etkisi henüz göstermedi mi? Kafamda deli sorular canım
Kapıda beklediğini düşün. Kapı aralanınca da içeri girebilmiş gibi😊
Canım ben de Allah ne verdiyse yiyorum ama sık sık az az. Yine de 2 kilo aldım fazladan. Ki ben çok az kiloyla doğuma gittim almadım pek
Hıc belli olmuyor bu işler hiççç😕
Hatta çok da az yemiyorum😂 dün aynı anda 2 dilim pasta 3 baklava yedim akşam. Üstüne de bir büyük bardak boza😂😂
Ben süt olsun diye yemediğim sey kalmadı 😕
Ben doğumdan sonra 15 kilo verdim 70 e indim ama o 70 hep sabit kaldı
15 kg cok iyi ya👏👏21 Aldım dogum sonrası 7 verdım sonra 5 gerı aldim. Elde var 3😒
Selamlaar 😍 Buda bizim 1 aylık fotimiz olsuun 🥳 Mihra kuş Eki Görüntüle 2747418
Masallah subhanallah cok tatlı bu minik kus❤️
Ben varim canim dogumdan 2hafta sonra butun fazlaliklarimi verip dogum oncesi kiloma ulasmistim herhalde rahatlik geldi suan 4kg geri aldim cok mutsuzum abur cuburu kestim bu karantina durumlari bizuyor bizi😪
Masallah canım en azından hepsini vermıs sın. İnsallah 4 kgyı de verirsin🙂
Beeen burdayım. 65 ile ciktim 71im. sut de yapamadım sağiyom sağiyom 10 cc cikiyo manuek pompa aldim lansinoh bozuk çıktı iade etcem manueli bi arkadaş onerde asiri iyi bence 59 tl baby plus e bebekten acıtmıyor.

10 cc nedir ya saka gibi. 90 da mama veriom. Sutum mamaya gore yağlı ve sari baya niyeyse.

Bugun 46 gunluk olduk ama 40 cikaramamistik göbekten dolayi 40 uçurduk. Simdi babanemize basimiza un serpmeye gitcez insallah.
Boyun kaç bilmiyorum ama canım kolon cok fazla gelmedi bana. Insallah istediğin gibi verirsin. . Sarı süt daha bır yaglı. Bır de sütün yagı bosaltırken kendini belli ediyor. Dondugunda ortada yag topluluğu birikiyor anlasılıyor. Olsun az olsun yeterkı son damlasına kadar alsın annesinin sütünü🤗
ben kilo veremiyorum ya. hamilelikte toplam 14 kilo almıştım. 7sini verdim sadece. 7 kilo duruyor. baktım üst bacak kalın hala, gobek var bir de memeler kocaman olmuş. toplasan 7 ediyordur hepsi birden herhslde. nasıl gidecek bu kilolar? hadi emzirirken memeler gitmedi diyelim, o gobek ve üst bacak sinirimi bozuyor. bugun yine korse taktım
Aynı benı tarif etmişsin. Bolgesel öyleyim bende. Benim ilk dogum umda geri dönüşüm 1.5 yılı aldı. Bır de diyet yaptım sıkı.
benim kızı emziriyorum aradan biraz zaman geciyo gaz sancısı gibi hareketler yapıyor ıkınmalar falan acaba sütüm mü gelmiyor dedim sıktım süt var anladım bugün ebeye sordum gaz geliyordur dedi kilosuda normal 3500 dogdu 4800kilo olmus doymasa kilo alamaz herhalde demi birde sürekli aglar galiba
Evet kilo alamazdı. Gazdan tamamen. Oglum da boyle memedeyken ıkınır. elimi sıkıyor ve destek alıyor.
Ben varım doğum kilolarımı veremedim 7 kilo fazlaligim var. Balık yağı ve vitamin kullanıyorum yiyip içiyorum derken böyle oldu
Bende vitamin kullanıyorum. Etkiliyor bence de.
Kızlar doktora gittim bugün 40ım için. 3 ay sonra bir toplamak lazım operasyonla dedi. Rahmin bir kısmı altta toplanmış ben hissediyordum zaten. Onun harici sıkıntı yok. Ama eve geldim bir bakarım ki bebeğin alnı dolmuş sivilceyle. Dün gece yoktu😱 sonra enseye boynuna sıçramış. Şok oldum. Kv ile yıkadık pudrayla geçer diye ısrar etti sürdük baksanıza ne hale gelmiş😞 bir de tarttık çocugu bir bakarım 4 günde 70 almış günde 17.5 ediyor ya alt sınırın da altında. Çok moralim bozuk. Kalp doktoru az der diye ödüm kopuyor of
Yine mı operasyon olacaksın diye dusunsem de mecburen ıyı olmak için olacaksın canım. Benimki de oyleydı. Birazcık sabret gozlemle. Belki sütünün yaglı oldugu günlere de denk gelecek ve alacak. Doymamaktan aglamadıgı takdirde mamaya bas vurma.
Sivilceleri de böyle😱 pudralı hali
Bayagı fazla olmus😕
nagihan3005 nagihan3005 canim bizimde oyleydi krem verdi antibiyotikli cildiye gecti cok sukur kontrole gittim 2 gun daha kullanicam ve birakicam kremi yag yerine nemlendirici krem bioderma atoterm krem kullanicam hazir gitmisken kendimede gogus ucu kremi yazdirdim 2 tame krem verdi bi catlak birde mantar icin kullandiklarimi da soyledim gecmedi dedim isimlerini yaziyim sizede faydasi olsun
Madecassol gunde 3 defa
Canesten gunde 2 defa
Ama her emzirmeden sonra sur dedi ve asla posetle kapatmayi onermedi kuru kalmasi lazim dedi
Sagol canım bilgiler için 🤗Gecmıs olsun.

Ben Allah ne verdiyse yiyorum ya, ilk çocukta da öyleydim. Hiç dikkat etmedim. Çay da içiyorum Türk kahvesi de. Öyle gaz sıkıntımız yok şu kaka dışında ki doğduğundan beri aynı beslenmem. Şimdi sizde okuyunca şaşırdım kötü hissettm
Bende herseyi yiyorum canim dikkat etmiyorum vicdanimda rahat

Ben de en sonunda mememi kesip ağzına yapistiricam başka türlü olmuyor çünkü. 8.hafta atak dönemi diye geçiyor. Gündüz eh işte babasinin kucağında kanguruda zaman geciriyor, memede olmadığı zamanlarda. Akşam orda da mızmız sadece meme istiyor. Ben de duran inek modundayim 🤣 arada kalkıp tuvalete falan gidiyorum

Kızlar bu gaz işini nasıl halledeceğim
Çok gazli bebeğim uyumuyor artik
Biogenia kullanıyorum bence faydasi yok
Napabilirim
Mama veriyorum mecburen

Napabilirim
Mama veriyorum mecburen

Kızlar gunaydın. 36 gunde süt yapacam diye 5 kilo alan var mı benim gıbı? Tartıyla yuzlestım ve Sonuc benı cok uzdu 😔
Ben ben hamilelikte kilo verip hiç kilo almadanndoguma girdim şimdi bebeğim 43 günlük 7 kg aldım bile iştahımı durduramıyorum ve maalesef bebek sadece annensütü almıyor mana ile takviye ediyoruz

Napabilirim
Mama veriyorum mecburen
Canım her yemege kimyon katıp pişirmeni, gunde 1 2 bardak rezen kimyon kaynatıp içmeni ve gunde 3 kez laktamax hapını kullanmanı tavsiye ederim. Sen içersen gazı sen cıkarıypr sun bebıse cok fazla bısey kalmıyor ve üşütmemelisin. Mama takviye ediyorsun ama süt de veriyorsun. Meme yada mama sonrası 10 dk sonra mutlaka gaz cıkarma eylemini gerceklestırın.
Ben ben hamilelikte kilo verip hiç kilo almadanndoguma girdim şimdi bebeğim 43 günlük 7 kg aldım bile iştahımı durduramıyorum ve maalesef bebek sadece annensütü almıyor mana ile takviye ediyoruz
Ah canım seninki de değişik bisey olmus. Insallah eski hallerimize sıkıntısızca dönebiliriz😕

Merhaba kızlar benim oğluşun 8 haftalık oluyo yarın ve doğum iznim bitiyor 🙈 haftaya derslere başlıyorum uzaktan eğitimle. Süt sağmam gerekecek ama nasıl başlasam bilemiyorum. Kaç ml vermek lazım hiçbir fikrim yok. Şu anda emzirmeden sonra biraz sağıp biriktireyim diyorum. 3:30-20:00 arası derslerim var aralara 10 dk mola koydum ama yine de sağmam gerekir diye düşünüyorum. Yol gösterebilecek var mı bana nasıl yapayım.
o saat diliminde 2saat beslenmesi gerekir. emme süresi 10dklık araya sığmıyorsa mecbur sağım yapman lazım. sütün nasıl? mochi var bir memeyi emerken diğer memeden gelen sütü biriktiriyor. ondan kullanabilirsin. gece emzirme bitince elektrikli makina ile 2 göğüsünü boşalt. sabah da bir memeyi emiyorsa diğerini sağabilirsin.zamanla oturur düzeniniz.
Napabilirim
Mama veriyorum mecburen
canım mumys bliss dene istersen bird. yorumları çok iyi. ben de memnunum ama sizin gaz durumunuz bizden fazla. bir de ekim annelerinde bir arkadaşa doktoeu relaktaz diye bir damla verdi o da çok memnun kaldı. ağlama krizleri bitti dedi

Kızlar ya ben şaşırdım ne yapayım canım çok sıkkın. Ağlıyorum sabahtan beri. Ben şimdi 2-3 saatte bir emziriyorum. Bebek acıktığı anda meme veriyorum. Her defasında mutlaka en az 20 dk aktif emdiğine emin olup yutkunmasını takip ediyorum zaten kardiyolog solunuma kaçmasın süt diye çok fazla uyardığı için hep tetikteyim. Sütüm var yettiğini düşünüyordum. E çocuga da her istediğinde veriyorum aç bırakmıyorum. Neden kilo alımı bu kadar düştü anlamıyorum 😭 böyle giderse maksimum 500-600 bandında kalacak Ama kardiyolog ısrarla anne sütüyle kilo aldırın dedi. Sütümün yettiğini düşünürken şimdi mamayı çoğaltmak da mantıklı gelmiyor. Valla düşün düşün kafayı yicem o zaman neden kilo almıyor? İşin içinden çıkamadım

X