2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Canım günü gününü tutmaz ki boşuna kendini üzme.bazi gunler atağa geçiyorlar 2_3 saatte bir istemiyorlar.. surekli memede geciyor vakit mesela.tum öğleden sonra uyumadan emdi diyoruz.. iste o günlerde guzel kilo alıyorlar bazı günlerde de dinlenerek uyuyarak veya maalesef gazdan ağlayarak daha az emerek geçiriyor o günlerde de az kilo alıyorlar.. o yüzden gun gun tartışmak mantikli degi.. en güzeli aylık bakmak tabi ama senin icin rahat etmeyecekse haftalik bak.. gun gun takip edersen kendini yıpratırsin en önemlisi en az aldığı kilo ve besin kadar önemli olan şey bizim ruh halimiz. Bebeğimizle aramızdaki o huzurlu bağın kurulabilmesinin onun mental duygusal gelişimine cok etkisi vqr.icini rahat tut.. elinden gelenin en iyisini yapıyorsun. Ve bebegin guzel kilo alacak eminim..
Kızlar ya ben şaşırdım ne yapayım canım çok sıkkın. Ağlıyorum sabahtan beri. Ben şimdi 2-3 saatte bir emziriyorum. Bebek acıktığı anda meme veriyorum. Her defasında mutlaka en az 20 dk aktif emdiğine emin olup yutkunmasını takip ediyorum zaten kardiyolog solunuma kaçmasın süt diye çok fazla uyardığı için hep tetikteyim. Sütüm var yettiğini düşünüyordum. E çocuga da her istediğinde veriyorum aç bırakmıyorum. Neden kilo alımı bu kadar düştü anlamıyorum 😭 böyle giderse maksimum 500-600 bandında kalacak Ama kardiyolog ısrarla anne sütüyle kilo aldırın dedi. Sütümün yettiğini düşünürken şimdi mamayı çoğaltmak da mantıklı gelmiyor. Valla düşün düşün kafayı yicem o zaman neden kilo almıyor? İşin içinden çıkamadım

Canım günü gününü tutmaz ki boşuna kendini üzme.bazi gunler atağa geçiyorlar 2_3 saatte bir istemiyorlar.. surekli memede geciyor vakit mesela.tum öğleden sonra uyumadan emdi diyoruz.. iste o günlerde guzel kilo alıyorlar bazı günlerde de dinlenerek uyuyarak veya maalesef gazdan ağlayarak daha az emerek geçiriyor o günlerde de az kilo alıyorlar.. o yüzden gun gun tartışmak mantikli degi.. en güzeli aylık bakmak tabi ama senin icin rahat etmeyecekse haftalik bak.. gun gun takip edersen kendini yıpratırsin en önemlisi en az aldığı kilo ve besin kadar önemli olan şey bizim ruh halimiz. Bebeğimizle aramızdaki o huzurlu bağın kurulabilmesinin onun mental duygusal gelişimine cok etkisi vqr.icini rahat tut.. elinden gelenin en iyisini yapıyorsun. Ve bebegin guzel kilo alacak eminim..
Çok haklısın canım. Haftalık bakıyoruz aslında aylık riske edemiyorum çünkü bizim kilo alımımız Allah korusun olası bir kalp operasyonu kararını etkileyecek. Tüm stresim bundan, üzerime düşen bir şeyi eksik yapsam vicdan azabından duramam.

Bu böyle kaldı koynumda yatırsam ağlıyor napcaz 😂 gazını yediğimin böyle bi derdimiz yoktu 5 gündür geceleri gazla savaşıyoruz

Eklentiler

• B68B4423-4F17-4D6A-B023-264E38051B9D.jpeg
    B68B4423-4F17-4D6A-B023-264E38051B9D.jpeg
    132 KB · Görüntüleme: 92
Kızlar bu gaz işini nasıl halledeceğim
Çok gazli bebeğim uyumuyor artik
Biogenia kullanıyorum bence faydasi yok
Napabilirim
Mama veriyorum mecburen
Kimyon çayı iç sen
ben dayanamadım bugün iki çay kaşığı rezene kimyon anason dan oluşan çaydan verdim

İyi geceler dün zor bir gün oldu paylaşmak istedim.
mastite giden bi Süt tıkanması yaşadım. Agrıdan agladım resmen.

Gögsüm agrıdı Süt sagsam iyi gelir dedim. Ama Süt dolu degil Gögsüm sadece agrı vardı. Üç saatte oldu hersey bi baktım tıkanmış Göğsümün şekli degişmiş sert dokunulmuyor. İki parmak kalınlığında çubuk var memede sanki kaskatı kaldı. Yavaş yavaş meme başım sertleşme oldu. Altı saate aglayarak dokunuyordum gögüsüme 😭

Nasıl geçti onu da anlatayım
Hiç durmadan sıcak uygulama ve masaj yaptım bir saat
Kendi kendime canım acıdığı için masaj fayda vermiyor bastıramıyırum diye yarım saat de eşime yaptırdım agladım ama sen durma yap bana bakma dedim
En son kızım uyandı hadi kızım kurtar beni diyerek memeye tutturdum bşr dakika da nasıl bir rahatlama anlatamam
Gerçekten bebekler pompadan cok fazla cekiyor
Sagarak bir damla gelmezken kızım emince bütün tıkanıklığı gitti
Yumuşacık oldu

Aman anneler dikkat edin. En ufak bi sertlik acımayı geçer diye düşünmeyin

Üç saate tıkanıklık göğsümün yarısını kapladı. Israrla aglayarak da olsa masaj yapmasam bugun mastit olmuştum doktorluk olmuştum
Mastit olanlara da Rabbim kurtarsın🙏 cok zormuş 😭

Bu böyle kaldı koynumda yatırsam ağlıyor napcaz 😂 gazını yediğimin böyle bi derdimiz yoktu 5 gündür geceleri gazla savaşıyoruz
En sevdiğim uyuma şekli. Benim ikinci bebegim ilkini de bi an kucaktan bırakmadım bu bebegimi de

Yanlış anlamayın severek kucaklamak kolayi demeyin🙊 bebegi taşıcam derken diz bagımı yırtmış insanım 😂 yinede kucagımda 😂

Çok haklısın canım. Haftalık bakıyoruz aslında aylık riske edemiyorum çünkü bizim kilo alımımız Allah korusun olası bir kalp operasyonu kararını etkileyecek. Tüm stresim bundan, üzerime düşen bir şeyi eksik yapsam vicdan azabından duramam.
Biliyorum canim okumuştum daha önce de yazdıklarını.. elinden geleni yapıyorsun hepimiz görüyoruz.. merak etme cok iyi kilo alacak minik..

Gaz sancısı bizde çekiyoruz malesef aslında gazı çıkıyo ağızdan güzel ama ıkınma hali fena kıpkırmızı oluyo ağlıyo aslında günde 3 4 kez en az kaka yapıyo ama o ilk yapmakta çok zorlanıyo bazen bugün üb doktor sab simplex damla verdi kullanmaya başlıcam işe yarar inşallah

Canım her yemege kimyon katıp pişirmeni, gunde 1 2 bardak rezen kimyon kaynatıp içmeni ve gunde 3 kez laktamax hapını kullanmanı tavsiye ederim. Sen içersen gazı sen cıkarıypr sun bebıse cok fazla bısey kalmıyor ve üşütmemelisin. Mama takviye ediyorsun ama süt de veriyorsun. Meme yada mama sonrası 10 dk sonra mutlaka gaz cıkarma eylemini gerceklestırın.

Ah canım seninki de değişik bisey olmus. Insallah eski hallerimize sıkıntısızca dönebiliriz😕
O dediklerini icemem cnmya
Ben o tarz şeyler içemiyorum

Hmm d
o saat diliminde 2saat beslenmesi gerekir. emme süresi 10dklık araya sığmıyorsa mecbur sağım yapman lazım. sütün nasıl? mochi var bir memeyi emerken diğer memeden gelen sütü biriktiriyor. ondan kullanabilirsin. gece emzirme bitince elektrikli makina ile 2 göğüsünü boşalt. sabah da bir memeyi emiyorsa diğerini sağabilirsin.zamanla oturur düzeniniz.

canım mumys bliss dene istersen bird. yorumları çok iyi. ben de memnunum ama sizin gaz durumunuz bizden fazla. bir de ekim annelerinde bir arkadaşa doktoeu relaktaz diye bir damla verdi o da çok memnun kaldı. ağlama krizleri bitti dedi
Denemek lazım sağol cnm

Sab simplex damla kullanan var mı bu arada 3 kilo 300 gram 50 cm olduk çok şükür iyi büyüyoruz 🤲🤲😊 790 gramdan bugüne getiren Rabbime şükürler olsun
Maşallah Maşallah cok güzel büyümüş normal dogum tarihine göre kaç günlük oldunuz

Ay cok sevindim yaaa size dönüp dönüp baktım nasılsınız diyerek ❣️❣️❣️ baya kucaklık olmuşsunuz maşallah 🤗

Kizlar ya ben aksamlari demli cay iciyorum acaba bu bebe ondanmi geceleri boyle oluyo ya sizce yaparmi
Canım senin uykun kacıyor mu pekı?Benim uykum kacmadıgu gıbı onunda varsa kacmuyor. Ama aynı olacak diye bir sart yok tabıkı😊Ben de bazı aksamlar nescafe yada turk kahvesi içiyorum ama oglumun kendine olusturdugu rutin degısmıyor. Yıne 2.30 3 3.30 4 gıbı gece uyuyor🤦‍♀️Bazen de gunduz ıcıyorum ama uyuyabiliyor.

Canım senin uykun kacıyor mu pekı?Benim uykum kacmadıgu gıbı onunda varsa kacmuyor. Ama aynı olacak diye bir sart yok tabıkı😊Ben de bazı aksamlar nescafe yada turk kahvesi içiyorum ama oglumun kendine olusturdugu rutin degısmıyor. Yıne 2.30 3 3.30 4 gıbı gece uyuyor🤦‍♀️Bazen de gunduz ıcıyorum ama uyuyabiliyor.
Bazen tabiki kaciyo ne biliyim ya tam dalmiyo 3 ten once yatiriyom klkiyo yatiriyom kalkiyo😥😥

X