2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Kızlar dün geceden bu yana kızım göğsümü almak istemiyor çok ağlıyor memeyi verdiğimde tutmuyor katıla katıla ağlıyor ne yapcam ben bırakır diye iyice korkmaya başladım bu zamana kadar çok güzel emiyordu. Swğdıgım sütleri biberonla veriyordum ama memeyi de alıyordu 40 ndan sonra huy değiştirdi çocuk 🥺

Kızlar tiroit ilacı kullanıp sütü az olana var mı
Ben tiroit ilacı kullanıyorum ve sütüm bir türlü artmadı çaylardan damlalrına kadar herşeyi denedim yedim içtim bir türlü artmadı dün ilaç dozu ayarlamak için doktora gitmiştim tahlil sonucunda tiroit değerlerimin aşırı düştüğü çıktı doktorum sütümün bu nedenle az olduğunu söyledi
Bir kaç kişi de tiroit ilacı kullanınca süt olmaz dedi
İlaç kullanıp sütü çok olan var mı kızlar
Canım ben eutrox 50 lik kullanıyorum sütüm iyi çok fazla diyemem ama bebiş doyuyor. Tiroidle ilişkili olduğunu ilk kez duyuyorum

Canim ben de ortalama 7 8 senedir tiroit ilacı kullanıyorum. Ilk kızım 5 yaşında o doğunca da kullanıyordum, onda sanki sütüm daha fazlaydı. Bunda da kullanıyorum ama bunda sütüm o kadar fazla değil. Ben de damla, çay vs kullanıyorum. Ama sanki çok da bi etkisi yok gibi. Bilemedim. Tiroit ilacının süte etkisini duymadım hiç.
Ben de hiç duymamıştım canım ama ilaçtan çok tiroit değerleri mi etkiliyor acaba bende bir anlam veremedim
Canım ben eutrox 50 lik kullanıyorum sütüm iyi çok fazla diyemem ama bebiş doyuyor. Tiroidle ilişkili olduğunu ilk kez duyuyorum
Ben 75 kullanıyordum canım o fazla gelmiş bana şimdi 50ye düştğk bakalım değişiklik olacak mı

Perşembe oğlum 2 aylık eşim iznini ona göre ayarlayacagi için ben sağlık ocağını aradım. Bana 6 ocak çarşamba günü Ne randevu verdi yarın sadece tartım için gideceğim. 3 lü asi 2 ay i doldurunca 2.5 aylıkken yapıyoruz dedi 13 gün sonra yapması normal mi ya .Ya beni atladı çünkü aramış olmam lazım dedi sonra takvime bakınca daha var d3di
BEnim ikinci ay asisini 6gun sonra oldu cnm belli bir bebek sayisina ulasinca cagiriyorlar toplu yapiliyor

Bu gece yıp ran dım artık. Sütüm yetmiyor diye üzülmeyin cogumuz aynıyız sanırım. Debelendım saatlerdir az mama verecegım diye parca parca minik minik veriyorum. Meme sonrası mama 20 cclerde. Ama 2 gundur tatmin etmiyor daha fazlasını istiyor oglum. Direndim 10. gun bugun 3 saattir bır sag meme bir sol meme veriyorum full. Bu 3 saatin ıcınde r 30 cc yapıp verdim ama bana mısın demiyor. Aglama krizine girdi. Herkes uyuyor. Oglumu da alıp mutfaga el ayak dolasmıs giderken biberonu dusurdum. Sinirlerim bosalmak üzereydi kendımı zor tuttum. Verdım mamayı 60 cc dayadım. Sustu yiyor. Aglamaklı oldum. Baslayacam planına programına da diye saydırdım. Cogalmıyor demekki. Yada 1 gun artıyor 1 gun azalıyor bılmıyorum. Ama kafam hiç ıyı degıl. Persembe Dr a gidecegim biraz veryansın yapacagım sanırım.
Ay bu meme mama isleri benide delirtti yaa hic emin olamiyorum sutumden bide bu ara uyuyup duruyo memede

Benim oğlan dün sürekli memedeydi uykuları 20 30 dk arasında .Yatirdigim an ağlamaklı iç çeke çeke mamayı yine bırakıyor 120 cc löp diye içerdi şimdi 40 ini kesin bırakıyor ama sürekli memede ya süt geliyor doyuyor yada başka bi derdi var .3 saatte yerdi şimdi 2 .saatinde ortalığı yıkıyor muhtemelen tam bitirip doğmadığı için. Memelerime hiç birşey olmamıştı krem dahi sürmedim ben 2 gündür yarıldı resmen sürekli memede uyku az sanırım atak haftasinda kucakta uyumak istiyor gündüzleri
Gece ihi allahtan az önce biz zorla kaldırdık meme vermedim canım yanıyor.
Hasta mi deyip duruyorum doktor yemezse getir dedi .Emiyor mamayı bırakıyor ve yeme süresi kısaldı.Ya derdi var hasta ben anlamıyorum ya sütü arttı icio doyuyor yada 2.atak büyümesinden huyu suyu değişiyor. Çok ilginç 1 günde bebeğimi kirpikleri uzayıp siyahlasti babasıyla şok olduk sabah uyandığında sürekli bi değişim halindeler
Canim dediklerinin aynisini yasiyorum 5gundur faln cok istahsiz 120 yiyen bebe 60 enfazla 80 yiyor mememi hic reddetmiyo ama emerkende hep uyuyor ve doymuyo bence ama acim diyede aglamiyo hep kucak istiyo gunduzleri uykuya dalamiyor ben baktim 8.hafta atagindaymisiz biz insallh gecer yemeyince cok uzuluyorum

Kızlar dün geceden bu yana kızım göğsümü almak istemiyor çok ağlıyor memeyi verdiğimde tutmuyor katıla katıla ağlıyor ne yapcam ben bırakır diye iyice korkmaya başladım bu zamana kadar çok güzel emiyordu. Swğdıgım sütleri biberonla veriyordum ama memeyi de alıyordu 40 ndan sonra huy değiştirdi çocuk 🥺
Pes etme canim oncelikle kendin sakin ol ben mesela ninni falan soyleyerek sakinlestiriyorum eemmeye basliyor bazen yapiyor boyle bebeler banada olmustu ama suan emiyor cok sukur

BEnim ikinci ay asisini 6gun sonra oldu cnm belli bir bebek sayisina ulasinca cagiriyorlar toplu yapiliyor

Ay bu meme mama isleri benide delirtti yaa hic emin olamiyorum sutumden bide bu ara uyuyup duruyo memede

Canim dediklerinin aynisini yasiyorum 5gundur faln cok istahsiz 120 yiyen bebe 60 enfazla 80 yiyor mememi hic reddetmiyo ama emerkende hep uyuyor ve doymuyo bence ama acim diyede aglamiyo hep kucak istiyo gunduzleri uykuya dalamiyor ben baktim 8.hafta atagindaymisiz biz insallh gecer yemeyince cok uzuluyorum
Aslında bugün asi günüymüş ama bize yapmadılar yarın 2 aylık olacak kilo boy falan baktı.
Biz eşimle komalık haldeyiz bu saat olmuş 5 dk ikimizde oturmadık ciddi bel ağrısı yaşıyorum kollarım ağrıyor. Ne yediği belli ne uyuduğu ne kakasi .2 günde bir kaka yapan bebek her bezin de illaki var hadi olsun .3 saatte bir yerdi yedikten sonra bi yarım saat neşeliydi oynardık altını alırdım gazi çıkardı uyurdu az da olsa hatta bazen
Yer yatar 3 saat sonra kalkardı şimdi me oldu bulamıyoruz. Gündüz hiç uyumuyor sürekli cız cız kucakta yada memede .Ben doğum yapali mememe 5 kere bile krem sürmedim ama bi kac gubdur acidan ölüyorum .Mememde çekmiyorda agzin da 3 .saatte mama veriyoruz bırakıyor şimdi 60 cc bıraktı 60 içti. Bi sorun okumasından korkuyorum doktora görürsem ne diycem hasta olsa ateşi olur ishal vs o da yok elimde dereceyle geziyorum. Baygın bi tavrı var bu aylarda iştahsızlık olmazmis altında başka sorunlar olabilir dedi doktor bekliycem geçmezse doktora gideceğim artık.

Günde kaç kez biberon veriyorsun. Meme reddi olabiliyormuş. Ben de korkuyorum bundan. Günde bir kez biberon veriyorum ama alışır diye korkuyorum bir yandan

Peki uykuda ağlıyor mu bi 10 dk falan uyuyor ağlamalı içli icli ağzını büzerek kalkıyor sanki kabus görmüş. Seviyorum mesela gülücük sacam bebek suratıma bakıp ağlıyor acıklı acıklı tam küçük emrah .Atak mıdır nedir bitsin artık ya

_seastar_ _seastar_ sana bir sorum olck sen mommy bliss kulanıyormusun kullanıyorsan faydası var mı bebişe birde bende sipariş edip kullanabilir iyim bir sakıncası olmaz demi gece çok huysuzlanıyo gece olanın dan alcm
Bende probiyotik bir damla var 10 ml 80 TL alıyorum bu kadar pahalı olmasına ragmen bir işe yaramıyor gibi geliyor

Biraz once Ağustos annelerine bakayim dedim, 4 aylık olmuştur bebeler biraz rahatlamistje diye, bu sıkıntılı günler geçecek biraz daha sabredelim arkadaşlar yazmislar. Ne zamana kadar sabredicez anlamadim 😂 ben de 4 ay olsun ailemi görmeye gideriz uçakla hem yemesi bağırsakları uyuması düzene girer sakin sakin gideriz diyordum 🙄😬

_seastar_ _seastar_ sana bir sorum olck sen mommy bliss kulanıyormusun kullanıyorsan faydası var mı bebişe birde bende sipariş edip kullanabilir iyim bir sakıncası olmaz demi gece çok huysuzlanıyo gece olanın dan alcm
Bende probiyotik bir damla var 10 ml 80 TL alıyorum bu kadar pahalı olmasına ragmen bir işe yaramıyor gibi geliyor
bu ara daha düzenli kullanıyoruz. gazımız var gibi ıkınıyoruz çok. ben arkadaşımın tavsiyesiyle aldım doktora sormadım. gece olanını ben tercih etmedim içerisinde pasiflora var beni rahatsız etti bu içeriği. o sebeple gündüz aldım. o da uyumasına yardımcı oluyor gibi.

bu ara daha düzenli kullanıyoruz. gazımız var gibi ıkınıyoruz çok. ben arkadaşımın tavsiyesiyle aldım doktora sormadım. gece olanını ben tercih etmedim içerisinde pasiflora var beni rahatsız etti bu içeriği. o sebeple gündüz aldım. o da uyumasına yardımcı oluyor gibi.
Sağol canım benim şimdi daha iyi emin oldum

Biraz once Ağustos annelerine bakayim dedim, 4 aylık olmuştur bebeler biraz rahatlamistje diye, bu sıkıntılı günler geçecek biraz daha sabredelim arkadaşlar yazmislar. Ne zamana kadar sabredicez anlamadim 😂 ben de 4 ay olsun ailemi görmeye gideriz uçakla hem yemesi bağırsakları uyuması düzene girer sakin sakin gideriz diyordum 🙄😬
Bence çocuk büyütmek yetiştirmek çok büyük sorumluluk ömrünu adiyorsun. Bizde öyle olacağız. Gazi bitecek ,dişi başlayacak, dişi çıkacak emeklemesi yürümesi olacak .2 yaş ergenliği, okul öncesi eğitimi,okul serüveni, üni dönemleri olursa,iş hayatı, bi kız bulacaklar veya bi erkek hoop tanışması sözü, nişanı, düğünü, sonra anane babane konumu ve böylece ömrümüz bitecek .Gözümüz kapanana kadar artık onlar var 😇😊Çok mu karamsar oldum ya

X