2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Kızlar selam, bugün 18 gün oldu doğum yapalı 2 gündür yara izimin yukarısında bi acı sizi hissediyordum ama bi bakmadım yarama da bakamıyorum zaten neyse bugün duş aldım ve krem sürerken farkettirmeden ki hamilelik ve doğumda olmayan çatlaklarım şimdi olmuş karnımda çatlak izleri çıkmış. Sok oldum ne yapabilirim ? Daha önce bi arkadaş da yazmıştı. Acil yardım

Dün 10 sabah 6 kadar ağladı durmadı ya sıçrama haftası galiba hep bı ıkınma dün ikinirken popo deliği nin içi çıktı sanki yada delik çok acildi ondan gördüm bilmiyorum fenalastim öyle görünce ikinirken ayaklarını karnına doğru hareket yaptırıyordu m . Tansiyonum düştü bı anda eşim aldı çocuğu kusmaya başladım gözüm karardı mahvoldu m oturdum saatlerce ağladım ben yetemiyorum bakamıyorum diye ne zormuş annelik . Sabaha kadar kucağıma alıp bir öte bir beri gezdik en son ağlaya ağlaya uyuduk ikimizde 😔 eşim ikindigi için olmuştur dedi bı daha görmedim ama pazartesi randevumuz var Allah'tan bana dert oldu hala düşündükçe gözüm kararıyor
Canim bizim doktorumuz daha üçüncü haftasında ısınma icin popo deliğine sürülecek iki krem yazdi. Isınırken orayı yara yapmasın sonra o yara yüzünden de zor kaka yapar yaparken acır ve ağlar dedi. Ben umursamadı. Aylık kontrolde bi daha sordu. Mutlaka sür ihmal etme dedi.. gunde üç kere dedi ama ben bi kere suruyorum artik bi bildiği vardır diye. Keemlwr anestol ve fito. Isterswn kontrolunde doktora bir sor belki size de bir merhem onerir

Dün 10 sabah 6 kadar ağladı durmadı ya sıçrama haftası galiba hep bı ıkınma dün ikinirken popo deliği nin içi çıktı sanki yada delik çok acildi ondan gördüm bilmiyorum fenalastim öyle görünce ikinirken ayaklarını karnına doğru hareket yaptırıyordu m . Tansiyonum düştü bı anda eşim aldı çocuğu kusmaya başladım gözüm karardı mahvoldu m oturdum saatlerce ağladım ben yetemiyorum bakamıyorum diye ne zormuş annelik . Sabaha kadar kucağıma alıp bir öte bir beri gezdik en son ağlaya ağlaya uyuduk ikimizde 😔 eşim ikindigi için olmuştur dedi bı daha görmedim ama pazartesi randevumuz var Allah'tan bana dert oldu hala düşündükçe gözüm kararıyor
Isinma yazmışım ıkınma demek istedim canim

Kızlar tiroit ilacı kullanıp sütü az olana var mı
Ben tiroit ilacı kullanıyorum ve sütüm bir türlü artmadı çaylardan damlalrına kadar herşeyi denedim yedim içtim bir türlü artmadı dün ilaç dozu ayarlamak için doktora gitmiştim tahlil sonucunda tiroit değerlerimin aşırı düştüğü çıktı doktorum sütümün bu nedenle az olduğunu söyledi
Bir kaç kişi de tiroit ilacı kullanınca süt olmaz dedi
İlaç kullanıp sütü çok olan var mı kızlar
Canim ben de ortalama 7 8 senedir tiroit ilacı kullanıyorum. Ilk kızım 5 yaşında o doğunca da kullanıyordum, onda sanki sütüm daha fazlaydı. Bunda da kullanıyorum ama bunda sütüm o kadar fazla değil. Ben de damla, çay vs kullanıyorum. Ama sanki çok da bi etkisi yok gibi. Bilemedim. Tiroit ilacının süte etkisini duymadım hiç.

Bana da 2 gundur kafası buyumus gıbı geldı😂Ben atak olayını anlayamıyorum benimki hep aynı takılıyor🤦‍♀️

Uzuldum canım. Karnına da zeytinyağı ile masaj yaptınız mı? Yapabildi mı?

Canım anlamadım ben. Bır ogunde hem meme hem mama mı? Yoksa bır ogun mama diger ogun saati meme mi?

Şimdi görünce dikkat ettim de Benimki atak haftası 25inde tam 1 aylık olacak beklenen dogum tarihine gore. Yanı 5.haftanın baslangıcında mı oluyor bu atak haftası?
1 ögün mama 1 öğün meme her öğün sadece birisi canım

Bunu nerden indirdin?
ücretli harika haftalar uygulaması
Bana da 2 gundur kafası buyumus gıbı geldı😂Ben atak olayını anlayamıyorum benimki hep aynı takılıyor🤦‍♀️

Uzuldum canım. Karnına da zeytinyağı ile masaj yaptınız mı? Yapabildi mı?

Canım anlamadım ben. Bır ogunde hem meme hem mama mı? Yoksa bır ogun mama diger ogun saati meme mi?

Şimdi görünce dikkat ettim de Benimki atak haftası 25inde tam 1 aylık olacak beklenen dogum tarihine gore. Yanı 5.haftanın baslangıcında mı oluyor bu atak haftası?
ewt 5.haftanın ilk günü
Kızlar WELLCARE d vitamini kullanan varmıydı memenun musunuz
ewt kullanıyoruz memnunuz
Kızlar selam, bugün 18 gün oldu doğum yapalı 2 gündür yara izimin yukarısında bi acı sizi hissediyordum ama bi bakmadım yarama da bakamıyorum zaten neyse bugün duş aldım ve krem sürerken farkettirmeden ki hamilelik ve doğumda olmayan çatlaklarım şimdi olmuş karnımda çatlak izleri çıkmış. Sok oldum ne yapabilirim ? Daha önce bi arkadaş da yazmıştı. Acil yardım
canım zamanla beyazlayacak o. maalesef yapılacak birşey yok.

Bana da benzer şey dediler burda. Mama verme az da olsa meme ver. Öyle yapıyorum günde bir kez mama veriyorum istediği zAmanda meme. Eğer sagdiklarim çok olursa mamayı tamamen keseceğim duruma göre. Talep oldukça artar dedi bebek hemşiresi de doktorda. Evet artırıyor bu ama dinlenmek asıl artırıyor benimkini. Yorgun olunca akşama doğru süt falan kalmıyor pek
Sağınca arttı mu canim ? Gün de ne kadar sağıyorsun?

ben bu tabloya göre kullanıyorum D vitaminini hem kendim hem oğluma

Eklentiler

• Screenshot_20201223_164135_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
    Screenshot_20201223_164135_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
    105,7 KB · Görüntüleme: 40
Bebisim ne yapsamda emmiyor bende surekli sağarak veriyorum 3saatte 1 bir ogün 90cc mama 1ogun 90cc anne sütu seklinde bu sekilde karninin doydugunada emin oldugum icin icim daha rahat oluyor 🤗 1 ayda 1kilo almisiz doktor beslenme seklini begendi bu sekilde devam 😁 sadece anne sutu verdigimde dolmuyor süt o nedenle mama takviyeli gidiyorum 🥳 tabi direk memeden emse daha kolaylik ama anne sutunu alsinda sekli hic onemli degil diye düsunuyorum😍ilk oglum 2 yasina kadar memeden eme eme buyudu bu minnakimda böyle olacak demekki 🙏
Memeyi hiç tutmadı mı canim? Yoksa sonra mı bıraktı?

Ah canım ne kadar zor bu bebişlerle olan hallerimiz. Bu kadar cok yıpratma kendini biliyorsun o da hissediyor. e. Fazla ıkınmaktan olmustur.Bızler gıbı dusun. Kaka yapmakta cok zorlanıyor ya yapabilmesi için ekstra biseyler kullanıyor musun!? Kullanıyorsan daha etkılısını bır arastır istersen.
Gaz damlası kullanıyorum sadece . Dayanamıyorum ya ağladıkça bende kötü oluyorum
Canım geçen haftalarda 40ndan önce bu ağlamaları bizde çok yaşadık. Böyle oldugu zAmanlarda biraz hareketli müzik açıp kucağında salla biraz öne arkaya yukarı aşağı, bağırsak gazlarını harekete geçiriyor. Gaz damlası kullandık infacol bu da işe yaradı biraz. Düzenli vermek lazım sabah öğle akşam birer damla verdik. Ben mamayı yavas yavaş bıraktım acaba o mu gaz ve zorluk yaratıyor bagirsaklarina diye. Bir de ana kucağında yatırmak iyi geldi biraz. gazi varken pek sırt üstü düz yaramıyor ya biraz eğik ya kucakta dik pozisyonda rahat etti.
Sürekli müzik açıyorum masaj yapıyorum beline babası hareket ettiriyor . Mama vermiyorum kuzum ben . Direk sütüm gaz yapıyor napcagimi şaşırdım
.gaz damlası kullanıyorum ama aşırı gazlı böyle sesli sesli çıkarıyor şaşıp kalıyoruz esimle

Canim bizim doktorumuz daha üçüncü haftasında ısınma icin popo deliğine sürülecek iki krem yazdi. Isınırken orayı yara yapmasın sonra o yara yüzünden de zor kaka yapar yaparken acır ve ağlar dedi. Ben umursamadı. Aylık kontrolde bi daha sordu. Mutlaka sür ihmal etme dedi.. gunde üç kere dedi ama ben bi kere suruyorum artik bi bildiği vardır diye. Keemlwr anestol ve fito. Isterswn kontrolunde doktora bir sor belki size de bir merhem onerir
Hiçbir vermedi bizim Dr gaz damlası bile vermek istemedi ben kendim aldım . Adama sorsan yasadiklarimiz imkansız biz abartiyoruz modunda . 🤦🏼‍♀️ Pazartesi soracağım kremleri ama yine küçük biraz büyüsün felan dicek

Kızlar benim bebiş az önce yeşilimsi kaka yapmış normal mı bu? Daha bugün geldim hastane den

Gaz damlası kullanıyorum sadece . Dayanamıyorum ya ağladıkça bende kötü oluyorum

Sürekli müzik açıyorum masaj yapıyorum beline babası hareket ettiriyor . Mama vermiyorum kuzum ben . Direk sütüm gaz yapıyor napcagimi şaşırdım
.gaz damlası kullanıyorum ama aşırı gazlı böyle sesli sesli çıkarıyor şaşıp kalıyoruz esimle
Süt iciyoesan laktozsuz dene istersen. Benimki de osurup duruyor 🤣 içinde kalmasından iyi ama yoksa çok agliyor

X