2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Öyle mi 🤔🙄 ben mamayı hiç düşünmemiştim. Ama ben az veriyorum mama gün de 120-150 cc ancak içiyor. Sen ne kadar veriyorsun gün de canim? Bi de senin bebiş ne kadar kilo aldı?
Sekersiz bi mama old icin cok mama kilosu olmuyormuş oyle okudum .3 kg doğdu hast çıkınca 2900 du 2 hafta hiç kilo almadı 3.hafta 3050 olmuştu mamaya başladık. 1.ayda 3920 45 günlükken de 4600 du em son çok kilolu değil doktor istediği kadar ver dedi ama ben vermiyorum.sagilmis sütüm yoksa her memeden sonra 120 cc veriyorum ben canım

Arz talep old inanmıyorum. Sağlık ocagindaki ebe 1.ay aşısında gittigimde meme ve mama veriyorum dedim olmaz ki neden veriyorsun mama yerse emmez süt olmaz bebek emecekki süt olsun gibi cümleler bi mama tü kaka demedikleri kaldı .Olmasi gereken doğalı anne sütü varken 1 kutu mamaya bi dünya para verip onu hazırlamak eziyet emmekle doğsa gece alırım yatağıma emsin uyusun mama için kalk yataktan suyunu hazırla bitmişse tekrar kaynat içir biberon yıka bi dünya iş. Net söylüyorum emmekle süt çoğalsaydı benim sütümün akmasi gerekirdi akşam 4.30 dan 6 ya kadar emdi uyandı emdi uyandı kucağımda vermedim mama Sonra verdim mecbur hatta beslenme saati sastigi için her gün 9.30 da uyuyan bebek şimdi yeni uyudu. Süt olsa emer uyur ama uyuyamıyor karnı aç .
Ben bu konuda kimseyi dinlemiyorum artık kendi dogrularimla bildigimi okuyorum. Bebeğin sen daha iyi bilirsin gözlemle ona göre davranırsın canım.
Ben mama vermiyorum tek göğüs alıyor şu an diğerini sağıyorum saydığım kısmı biberonla veriyorum iç güdülerinize güvenin tabi ki Dr karın dedikleri doğrudur ama birde uygulamada nasıl ona bakmak lazım yatın dinlenin günde 2 defa duş alın diyorlar ben nasıl yapayım akşama kadar 2 Çoçukla evde yalnızın sanki evde hizmetçiletşmiz varmış gibi konuşuyorlar ya deli oluyorum istiyorsanız verin kızlar mama annenin psikolojisinde önemli

Ben mama vermiyorum tek göğüs alıyor şu an diğerini sağıyorum saydığım kısmı biberonla veriyorum iç güdülerinize güvenin tabi ki Dr karın dedikleri doğrudur ama birde uygulamada nasıl ona bakmak lazım yatın dinlenin günde 2 defa duş alın diyorlar ben nasıl yapayım akşama kadar 2 Çoçukla evde yalnızın sanki evde hizmetçiletşmiz varmış gibi konuşuyorlar ya deli oluyorum istiyorsanız verin kızlar mama annenin psikolojisinde önemli
Valla bebeğimi doğduğundan beri 3.çocuk doktoru gördü 3 de aynı şeyi söyledi ilk doktor biraz bekleyelim dedi 1 hafta bekledik yok kilo almamış sonra yine bekledik yok kilo alımı em son bebeğin doğduğu ilk 1 ay çok önemli beyin gelişimini tamamlıyor artık mamaya başlamamız gerek dedi odada zırıl zırıl ağladım sanki zehir vericem gibi sonra aştım bende anne sütü almamışım mamayla büyümüşüm çok şükür sapasağlamim. Hee ek gıda ya geçince annem neler neler yedirmiş bana bende oğlumu ek gıda ya geçince istediğim gibi beslerim artık.
Hast ebe bana her gün duşunu al güzel kok kötü kokarsan bebek seni emmez temiz olman lazım nerede 3 günde bi zor giriyorum duşa onda eşimin izin günü ne denk getiriyorum. Temizliği hafta sonu eşimle yapıyoruz yemeği de yapıp saklıyoruz hasta ici ısıtıp yiyiyoruz başka çocuk yok yine de 5 dk oturamıyoruz. Öyle dinlen demekle olmuyor gerçekten her sabah yesilliklerini yıka kahvaltıda ye dedi bana da ebe .eşim pazar akşamı yıkayıp buzdolabı poşetine koymasa ben o otları bile yıkayıp yiyemem

Ah nasıl zor nasıl yaşadım 3 4 gün bütün vücudum ateş ter kas ağrısı dayak yemiş gibi gece uyandım tir tir titredim Göğsümun o kısımları kipkirmizi oldu meme de süt düğümlenmiş hep aynı pozisyonda emzirince birde meme ucundan enfeksiyonda kapabiliyormuş kanallar hast gittim usg çekildi katılaşmamış Allahtan antibiyotik kullandım birde ters emzirme yaptim gecti
Hangi doktora gidiyorsun öyle bi durumda

Kizlar giremiyorum benim bebis surekli kusuyo evolvia kullanan var mı mamayi mi değissem sma ydi.

Mama verenler her öğün sizinkiler de kusuyor mu
Ben de evolvia kullanıyorum canım çok öneren oldu. Kusma yok kaka problem ama tabi her bebekte değişiyor bu. Ablam ve kardeşim çocuklarına kullandı hepsi çok memnun kaldı

Of benim düğüm açılmadı sabahtan beri neler neler yaptım. Genelde açılırdı sıcak presten sonra. Kolonyalı bez de iyi geliyordu koydum ama bana mısın demedi. Off. Ters emzirme yapim dicem de benim bebe normal emmeye alışamadı daha bir de fena yara olan göğsüm bu😭😭

Of benim düğüm açılmadı sabahtan beri neler neler yaptım. Genelde açılırdı sıcak presten sonra. Kolonyalı bez de iyi geliyordu koydum ama bana mısın demedi. Off. Ters emzirme yapim dicem de benim bebe normal emmeye alışamadı daha bir de fena yara olan göğsüm bu😭😭
Nasil anliyosunz ya sertlesiyor mu noluyor

Kesinlikle katılıyorum canim, benim de bi tane daha çocuğum var. Dediğin gibi her gün duşu geçtim 2 3 güne bi yapabilirsem iyi diyorum. Sadece bebek yok ki evde, dediğin gibi hizmetcimiz yok sonuçta, bunun yemeği, temizliği vs si var yanı.

Canım ne yapıp ne edip emzirmem lazım ters emzirme öyle zor birşey değil ki bebegin anlamaz bile ama ters yönden damağını bastığı için açılmayan kanallar açılıyor

Canım ne yapıp ne edip emzirmem lazım ters emzirme öyle zor birşey değil ki bebegin anlamaz bile ama ters yönden damağını bastığı için açılmayan kanallar açılıyor
Canım vallahi bugün 4 kere sağdım 3 kere de emzirmeye çalıştım, emdi de ama o düğüm açılmıyor lanet. Hatta emzirirken masaj yapıp bastırıyorum çözülsün diye yok. Şimdi kolonya pres yaptım kayınvalideme taa 30 yıl önce bu tedaviyi vermiş doktor inşallah geçer. Göğsüm dolu değil, süt gelmiyor boşalttım ama orası da açılmıyor. 😩

Zaten cilt hastalıkları genetik .benim de nikel ve altın alerjim var .Dikkat etmezsem ellerim hep yara oluyor. Salatalığı bile yıkasam eldiven takıyorum şimdi bebek olunca daha da zor oldu benim için altını değiş el sürekli suda. Kortizonlu kremlerim var kullanamıyorum bakalım nasıl dayanacağım. Dua ediyorum valla inş bana benzemez diye kendimi bildim bileli var ve çok yordu beni
Kendimizde olana katlanıyoz da bebekte içimiz gidio, neyseki bunlara şükür diyelim 🤗🤗🤗

Sipanin gece gece nesesi bir yerinde laf atmayim uyusun diyorum dayanamiyorum😂 mama meme konusunda sizlere katılıyorum gece sütüm oluk oluk emmeye yetistiremiyor cocuk ama gündüz yok neden cunku uyumuyorum dinlenmiyorum kesinlikle bununla alakalı ama sartlar böyle evde 1oglum daha var onunda karni doyup ihtiyaclarini karsilamak lazim 🤷‍♀️

Valla bebeğimi doğduğundan beri 3.çocuk doktoru gördü 3 de aynı şeyi söyledi ilk doktor biraz bekleyelim dedi 1 hafta bekledik yok kilo almamış sonra yine bekledik yok kilo alımı em son bebeğin doğduğu ilk 1 ay çok önemli beyin gelişimini tamamlıyor artık mamaya başlamamız gerek dedi odada zırıl zırıl ağladım sanki zehir vericem gibi sonra aştım bende anne sütü almamışım mamayla büyümüşüm çok şükür sapasağlamim. Hee ek gıda ya geçince annem neler neler yedirmiş bana bende oğlumu ek gıda ya geçince istediğim gibi beslerim artık.
Hast ebe bana her gün duşunu al güzel kok kötü kokarsan bebek seni emmez temiz olman lazım nerede 3 günde bi zor giriyorum duşa onda eşimin izin günü ne denk getiriyorum. Temizliği hafta sonu eşimle yapıyoruz yemeği de yapıp saklıyoruz hasta ici ısıtıp yiyiyoruz başka çocuk yok yine de 5 dk oturamıyoruz. Öyle dinlen demekle olmuyor gerçekten her sabah yesilliklerini yıka kahvaltıda ye dedi bana da ebe .eşim pazar akşamı yıkayıp buzdolabı poşetine koymasa ben o otları bile yıkayıp yiyemem
Tek başına olmak zor. Eşim hala evden çalışıyor bu şekilde iki kişi ancak altından kalkıyoruz. Ben her gün dus aliyorum ama eşime veriyorum bebeği. Birimiz bebek oyalarken digerimiz kahvaltı hazırlıyor, birimiz ana kucağında sallarken diğeri evdeki ufak tefek işleri yapıyor falan. Duş alıyorum yeşillik de yiyorum iyi de besleniyorum. Emzirme vitamini de kullaniyorum, buna rağmen emzirdikten sonra sutumu sagdigimda iki memeden toplam 30 cc ancak geliyor. Babası da aç kaldı bu çocuk diyince mamayla destekliyoruz işte. Ben de böyle devam edeceğim sanırım.

X